Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (220)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (50)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х915.212.03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Барсуков К. В. 
Адміністративно-правове забезпечення проходження служби працівниками органів внутрішніх справ у складі міжнародних миротворчих підрозділів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / К. В. Барсуков ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено адміністративно-правовий статус суб'єктів міжнародної миротворчої діяльності та місце серед них органів внутрішніх справ. Розглянуто нормативно-правове забезпечення участі працівників ОВС у міжнародній миротворчій діяльності та місця у ньому адміністративного законодавства. Охарактеризовано особливості проходження служби працівниками ОВС у складі міжнародних миротворчих підрозділів. Удосконалено класифікацію напрямів адміністративно-правового забезпечення проходження служби працівниками ОВС у складі міжнародних миротворчих підрозділів. Проаналізовано адміністративно-правове регулювання професійного відбору кандидатів для проходження служби у складі міжнародних миротворчих підрозділів ОВС, адміністративно-правове забезпечення професійної підготовки працівників, які будуть проходити службу у складі міжнародних миротворчих підрозділів. Розкрито роль адміністративного законодавства у забезпеченні окремих адміністративних процедур під час проходження служби працівниками ОВС у складі міжнародних миротворчих підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.02:Ц + Ц35(4/8)6-44(4УКР) + Х915.212.031
Шифр НБУВ: РА376099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Заросило В.О. 
Адміністративно-правове забезпечення участі працівників органів внутрішніх справ України у міжнародній миротворчій діяльності: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Заросило ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 40 c. — укp.

Проаналізовано систему миротворчих операцій та історичного розвитку участі працівників міліції в міжнародних миротворчих операціях. Розкрито правові основи процесу миротворчої діяльності (МД) та участі в ньому працівників органів внутрішніх справ (ОВС) України. Подано визначення механізму адміністративно-правового регулювання процесу забезпечення участі працівників ОВС в міжнародній МД, його розвиток та сучасний стан. Досліджено нормативну базу МД, надано правову характеристику національного та міжнародного законодавства, що регулює процес МД, та запропоновано виокремити інститут адміністративного права - інститут права миротворчої діяльності. Визначено напрями реорганізації державної системи забезпечення участі працівників ОВС в міжнародних миротворчих операціях. Обгрунтовано доцільність удосконалення чинного законодавства України у сфері МД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Х819(4УКР)112.010.2:Ц +
Шифр НБУВ: РА368035
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Попко С.М. 
Застосування українського миротворчого контингенту в операції з підтримання миру в Республіці Ірак у 2003 - 2005 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / С.М. Попко ; Нац. ун-т оборони України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано досвід застосування українського миротворчого контингенту рівня бригади (тактичної групи) в операції з підтримання миру в Республіці Ірак. Досліджено зміст, характер, особливості розгортання та виконання завдань українською бригадою (тактичною групою) у зоні її відповідальності. Визначено основні групи факторів і їх вплив на виконання завдань українським миротворчим контингентом в операції. Розкрито питання використання сил і засобів даного контингенту в операції з підтримання миру в Республіці Ірак. Обгрунтовано рекомендації щодо підвищення якості підготовки військових підрозділів (призначених до дій як миротворчі контингенти), удосконалення й адаптації існуючої нормативно-правової бази до вимог сучасних міжнародних миротворчих операцій, застосування набутого досвіду в навчальний процес військових ВНЗ, а також впровадження цивільного-військового співробітництва під час участі Збройних сил України в міжнародних миротворчих операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-64(5ИРК) + Х915.212.031(4УКР)
Шифр НБУВ: РА371592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Білоцький С.Д. 
Міжнародне-правове регулювання співробітництва регіональних організацій колективної безпеки з ООН (на прикладі миротворчих операцій НАТО в Південно-Східній Європі): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / С.Д. Білоцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові підстави проведення миротворчих операцій, висвітлено юридичні аспекти трансформаційних та еволюційних процесів всередині НАТО. Досліджено участь даної міжнародної організації у миротворчих операціях. Визначено форми ведення миротворчих операцій та міжнародно-правові засади діяльності миротворчих сил. Проаналізовано правові засади функціонування НАТО. Здійснено правовий аналіз участі НАТО у врегулюванні збройних конфліктів у Південно-Східній Європі. Розглянуто теоретичні та практичні питання міжнародно-правового регулювання миротворчих операцій НАТО на території колишньої Югославії, визначено роль ООН у даному процесі. Досліджено правові засади проведення НАТО гуманітарної інтервенції в Косово (Сербія) та наслідки даної операції для розвитку міжнародного права. Розкрито правову природу участі НАТО в миротворчій діяльності. Проаналізовано угоди щодо проведення миротворчих операцій, укладені за участі НАТО, встановлено їх відповідність імперативним нормам міжнародного права. Визначено міжнародно-правові підстави участі у миротворчих операціях під головуванням НАТО країн, що не є членами НАТО. Встановлено роль національного законодавства у разі залучення конкретної країни до миротворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Х915.232.3 + Ц851.11 +
Шифр НБУВ: РА355823
Рубрики:

5.
Губань Р.В. 
Міжнародно-правові аспекти розвитку діалогу між цивілізаціями: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Р.В. Губань ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено міжнародно-правові аспекти розвитку діалогу між цивілізаціями. Досліджено еволюцію понять "цивілізація" та "діалог між цивілізаціями", запропоновано їх визначення. Проаналізовано міжнародно-правові аспекти генезису діалогу між цивілізаціями. Розглянуто особливості відображення концепції діалогу між цивілізаціями у документах ООН, запропоновано застосовувати цивілізаційний підхід у процесі проведення реформи Ради Безпеки ООН. Досліджено питання впливу концепції діалогу між цивілізаціями на розвиток інституту прав людини у міжнародному та національному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-0,1 + Х915.212.03 + Х911.23 +
Шифр НБУВ: РА368540
Рубрики:

6.
Ржевська В.С. 
Право держави на самооборону в світлі розвитку юридичних гарантій міжнародної безпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.С. Ржевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Досліджено історію формування інституту права, розвиток його джерел, а також розкрито місце даного інституту у системі сучасного міжнародного правопорядку. Проаналізовано зміст звичаєвих і договірних норм, які визначають підстави та межі здійснення права на індивідуальну або колективну самооборону. Показано роль практики Міжнародного Суду ООН і Ради Безпеки ООН у розвитку міжнародно-правового регулювання самооборони держав у другій половині ХХ ст. Особливу увагу приділено тенденціям практики держав щодо здійснення права на самооборону у період 1991 - 2001 рр., а також впливові даної практики на систему правових гарантій міжнародного миру та безпеки. Розглянуто зв'язок між пошуком міжнародно-правових підстав для операції "Буря в пустелі" та встановленням нових форм участі ООН у застосуванні примусу до порушників міжнародного миру. Проаналізовано правові аспекти участі НАТО у підтримці міжнародного миру та безпеки у Європі після завершення "холодної війни". Узагальнено наслідки терористичних актів 11 вересня 2001 р. у США для визначення меж і функціонального спрямування права держав на самооборону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.1 + Х918.112 + Х915.212.03 +
Шифр НБУВ: РА323969
Рубрики:

7.
Годованик Є. В. 
Рада Безпеки ООН: міжнародно-правовий статус та актуальні проблеми реформування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Є. В. Годованик ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто історико-правові аспекти організації та діяльності Ради Безпеки, проаналізовано чинний міжнародно-правовий статус цього органу з точки зору його місця та ролі в системі головних органів ООН, міжнародно-правових аспектів організації діяльності та компетенції щодо підтримання міжнародного миру та безпеки, досліджено актуальні проблеми реформування Ради Безпеки на сучасному етапі. Здійснено узагальнення та запропоновано класифікацію сучасних проблемних питань діяльності Ради Безпеки ООН щодо підтримання міжнародного миру та безпеки. Розроблено організаційно-правову модель реформування Ради Безпеки, що відповідає існуючим у сучасному світі загрозам і викликам. Обгрунтовано необхідність модернізації компетенції Ради Безпеки ООН, спрямованої на вирішення або пом'якшення проблем соціального чи економічного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.03
Шифр НБУВ: РА380501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Гуцман М.Я. 
Роль ООН у боротьбі проти міжнародного тероризму: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.Я. Гуцман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено роль і місце Організації Об'єднаних Націй у боротьбі проти міжнародного тероризму. Проаналізовано основні теоретичні підходи щодо тлумачення понять "тероризм" і "міжнародний тероризм". Визначено характерні риси міжнародного тероризму як глобальної проблеми сучасності. Розглянуто процес становлення й еволюцію позицій ООН щодо міжнародного тероризму. Виявлено особливості формування та функціонування інституційних механізмів та інструментів протидії терористичним загрозам. Визначено пріоритетні напрямки міжнародного співробітництва з міждержавними регіональними організаціями (на прикладі НАТО, ЄС, ОбСЄ та РЄ). Значну увагу приділено вивченню проблем застосування сили для вирішення міжнародних конфліктів. Проаналізовано порушення прав людини у контексті боротьби проти міжнародного тероризму, які набули нового виміру після подій 11 вересня 2001 р. Встановлено роль і місце України у міжнародній антитерористичній боротьбі під егідою ООН. Досліджено існуючі національні правові й інституційні механізми боротьби проти міжнародного тероризму. Визначено ступінь виконання взятих на себе зобов'язань відповідно до стандартів ООН у даній сфері. Розроблено рекомендації щодо покращання антитерористичної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4 + Х915.212.03 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА357519
Рубрики:

9.
Козинець І.П. 
Участь Збройних сил України в миротворчій діяльності (1992 - 2006 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / І.П. Козинець ; Нац. акад. оборони України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено джерельно-історіографічний огляд участі Збройних сил (ЗС) України в міжнародній миротворчій діяльності (1992 - 2006 рр.). Узагальнено наукові погляди вітчизняних і зарубіжних вчених стосовно даного питання. Розкрито основні етапи підготовки миротворчих підрозділів і контингентів до участі у миротворчих операціях, а також напрями діяльності українських миротворців, характерні особливості застосування ЗС України у миротворчих акціях міжнародних і регіональних організацій з метою встановлення та підтримання миру. Запропоновано періодизацію миротворчої діяльності ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2,8(4УКР)44 + Х915.212.031 (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361396
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Луник О.О. 
Формування системи залучення Збройних Сил України до врегулювання воєнних конфліктів (1992 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.О. Луник ; Нац. акад. оборони України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено становлення системи застосування Збройних Сил України щодо запобігання виникненню, урегулювання або створення умов для урегулювання, надання допомоги у подоланні наслідків воєнних конфліктів і кризових ситуацій у 1992 - 2002 рр., місце та роль Збройних Сил у миротворчій діяльності нашої держави, участь українських миротворчих контингентів і персоналу у міжнародних миротворчих операціях під егідою ООН, у складі багатонаціональних сил. З'ясовано, що формування системи залучення українських підрозділів до урегулювання воєнних конфліктів було досягнуто на основі урахування досвіду еволюції міжнародних дій та заходів багатонаціональних сил у сфері підтримання миру та безпеки у нормативно-правовому та інституційному аспектах, що дає змогу встановити відповідність створеної системи вимогам, які визначені світовим співтовариством. Висвітлено дії підрозділів Збройних Сил України у миротворчих операціяє і місіях під час урегулювання воєнних конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(4УКР)64 + Х915.212.031 +
Шифр НБУВ: РА324327
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського