Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (5784)Юристам - Наукова електронна бібліотека (70)Юристам - Реферативна інформація (1894)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х915$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 175
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Стреля М. І. 
Авторське право на літературні й художні твори в Європейському Союзі та Україні: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. І. Стреля ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичні та нормативні аспекти становлення та розвитку авторського права на літературні та художні твори, міжнародні, європейські та національні доктринальні підходи до його визначення та регламентації. Визначено дефініцію авторського права на літературні та художні твори, його джерела, специфіку нормативного забезпечення, об'єктно-суб'єктну та змістовну складові в Європейському Союзі, його державах-членах і в Україні. Особливу увагу звернуто на гармонізаційні аспекти захисту авторського права на літературні та художні твори в законодавстві України й Європейському Союзі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331/7 + Х915.232.5-91 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА379506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

2.
Рудой К.М. 
Адаптація адміністративного законодавства України у сфері охорони особистих прав громадян до норм Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.М. Рудой ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес адаптації адміністративного законодавства України у сфері особистих прав громадян до норм Європейського Союзу (ЄС). Досліджено нормативно-правові засади адаптації, розглянуто її принципи, методи, основні елементи та етапи стосовно законодавства України. Обгрунтовано положення про необхідність законодавчого закріплення поняття адаптації адміністративного законодавства України. Визначено роль органів виконавчої влади у сфері адаптації адміністративного законодавства України до законодавства ЄС, зокрема, діяльність органів внутрішніх справ у правоохоронній сфері. Проаналізовано адміністративно-правовий статус громадянина України та правовий статус громадянина ЄС, визначено адміністративно-правові засоби охорони та захисту особистих прав людини та громадянина на основі європейських стандартів. Розглянуто міжнародні стандарти правоохоронної діяльності, встановлено пріоритети та шляхи удосконалення співробітництва України з Європейським Союзом у сфері юстиції та внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 + Х915.232.5-96(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331582
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Омельченко О.Л. 
Адаптація трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О.Л. Омельченко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-383.1 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА374005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Барсуков К. В. 
Адміністративно-правове забезпечення проходження служби працівниками органів внутрішніх справ у складі міжнародних миротворчих підрозділів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / К. В. Барсуков ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено адміністративно-правовий статус суб'єктів міжнародної миротворчої діяльності та місце серед них органів внутрішніх справ. Розглянуто нормативно-правове забезпечення участі працівників ОВС у міжнародній миротворчій діяльності та місця у ньому адміністративного законодавства. Охарактеризовано особливості проходження служби працівниками ОВС у складі міжнародних миротворчих підрозділів. Удосконалено класифікацію напрямів адміністративно-правового забезпечення проходження служби працівниками ОВС у складі міжнародних миротворчих підрозділів. Проаналізовано адміністративно-правове регулювання професійного відбору кандидатів для проходження служби у складі міжнародних миротворчих підрозділів ОВС, адміністративно-правове забезпечення професійної підготовки працівників, які будуть проходити службу у складі міжнародних миротворчих підрозділів. Розкрито роль адміністративного законодавства у забезпеченні окремих адміністративних процедур під час проходження служби працівниками ОВС у складі міжнародних миротворчих підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.02:Ц + Ц35(4/8)6-44(4УКР) + Х915.212.031
Шифр НБУВ: РА376099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Заросило В.О. 
Адміністративно-правове забезпечення участі працівників органів внутрішніх справ України у міжнародній миротворчій діяльності: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.О. Заросило ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 40 c. — укp.

Проаналізовано систему миротворчих операцій та історичного розвитку участі працівників міліції в міжнародних миротворчих операціях. Розкрито правові основи процесу миротворчої діяльності (МД) та участі в ньому працівників органів внутрішніх справ (ОВС) України. Подано визначення механізму адміністративно-правового регулювання процесу забезпечення участі працівників ОВС в міжнародній МД, його розвиток та сучасний стан. Досліджено нормативну базу МД, надано правову характеристику національного та міжнародного законодавства, що регулює процес МД, та запропоновано виокремити інститут адміністративного права - інститут права миротворчої діяльності. Визначено напрями реорганізації державної системи забезпечення участі працівників ОВС в міжнародних миротворчих операціях. Обгрунтовано доцільність удосконалення чинного законодавства України у сфері МД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Х819(4УКР)112.010.2:Ц +
Шифр НБУВ: РА368035
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Білозерська Т.О. 
Адміністративно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу у сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Білозерська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, адміністративно-правові й організаційні засади та напрямки співробітництва України та ЄС. Визначено шляхи виведення зазначеного співробітництва на якісно новий рівень. Досліджено проблематику сучасного розширення ЄС у зв'язку з поглибленням його інтеграційних процесів. Визначено категоріальний апарат європейської інтеграції. Запропоновано підхід до формування зваженої системи органів державної влади України (до складу якої входить публічна адміністрація), компетенція яких пов'язана з налагодженням співробітництва України та ЄС, а також спільних органів Україна - ЄС. Досліджено сучасний стан і перспективи розвитку інституційного механізму адаптації адміністративного законодавства України до Європейського адміністративного простору. Проаналізовано специфіку формування та розвитку правової бази співробітництва України та ЄС за сучасних умов. Запропоновано адміністративно-правові й організаційні заходи щодо вдосконалення співробітництва України та ЄС у пріоритетних сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(4) +
Шифр НБУВ: РА362994
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Вишняков О.К. 
Апроксимація правового забезпечення цивільних майнових відносин в Україні до умов внутрішнього ринку Європейського Союзу: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / О.К. Вишняков ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Виявлено закономірності, які необхідно враховувати у процесі наближення до правових принципів внутрішнього ринку Європейського Союзу (ЄС). Зроблено оцінювання правової системи України відносно європейської, обгрунтовано шляхи вирішення правових колізій на рівні правових майнових відносин приватних суб'єктів, зокрема неризидентів, у комплексі з відносинами даних суб'єктів з державою, її органами або посадовцями (деривативні "приватно-публічні" правовідносини). Досліджено правові принципи, з використанням яких має бути здійснено долучення України як держави та її суб'єктів економічної діяльності до європейського інтеграційного об'єднання, що працює на загальновизнаних глобальних ринкових принципах. Виявлено особливості розвитку українського права у порівнянні з правом розвинутих західних країн. Визначено зміст поняття правової інтеграції, розглянуто її рівні та методи, досліджено процес інтеграційного правового регулювання та його сферу, з'ясовано основну мету євроінтеграційних процесів у правовому полі. Встановлено основні сфери правової інтеграції, зокрема, досліджено питання правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру як аксіоматичного пріоритету для України на сучасному етапі. Визначено ознаки інтегративності правових галузей. В інтеграційному аспекті розглянуто інструменти правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру. Досліджено співвідношення приватноправового та публічно-правового підходів у регулюванні цивільних майнових відносин товарного характеру. Проаналізовано взаємодію цивільного законодавства з іншими галузями законодавства України як інструментами не лише правового забезпечення майнових відносин товарного характеру, а й втручання держави у відносини приватних осіб. Обгрунтовано рекомендації щодо використання законодавства та судової практики ЄС у сфері товарних майнових відносин. Визначено основні риси трансформації господарсько-підприємницького законодавства України у зв'язку з її входженням до світової торговельної системи та перспективами залучення до внутрішнього ринку ЄС. Встановлено параметри умовного "зразка", який необхідно використовувати у процесі наближення до правових стандартів внутрішнього ринку ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)104 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА358143
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Степаненко С.В. 
Взаємодія органів державної влади та інституцій громадянського суспільства в процесі реалізації євроінтеграційної політики України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / С.В. Степаненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти політики європейської інтеграції України, наведено рекомендації щодо удосконалення взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства у процесі її реалізації. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду діяльності у даній сфері доведено, що посилення аргументації й адресність її проведення забезпечує необхідний рівень суспільної підтримки процесів євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано доцільність проведення єдиної державної політики у галузі європейської та євроатлантичної інтеграції шляхом створення структурних підрозділів Міністерства регіонального розвитку та будівництва у всіх регіонах країни. Важливою складовою формування та впровадження сучасної моделі взаємодії органів державної влади й інститутів громадянського суспільства має стати реалізація ефективної державної регіональної політики, яка передбачає розвиток громадянського суспільства, нейтралізацію сепаратистських тенденцій, подолання диспропорцій у розвитку регіонів та економічну стабільність. Доведено, що ефективність функціонування інститутів громадянського суспільства визначається їх спроможністю впливати на прийняття важливих для суспільства рішень, які визначають розвиток держави на тривалу перспективу та впливають на життя багатьох поколінь. Досліджено проблеми зовнішнього та внутрішнього характеру, що стримують демократичний розвиток громадянського суспільства в Укрїні на шляху до повноцінної європейської та євроатлантичної інтеграції. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, встановлено критерії оцінювання їх дієвості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Х809(4УКР)62-95 + Х809(4УКР)29 + Х915.232.5-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА369919 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:
  

Географічні рубрики:

9.
Панасюк В. В. 
Військово-політичні аспекти інтеграції України з НАТО: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / В. В. Панасюк ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості військово-політичної інтеграції в сучасному світі в контексті необхідності колективного подолання динамічних викликів і загроз національній та міжнародній безпеці. Розглянуто розвиток євроатлантичної співпраці України в контексті зміцнення її національної та міжнародної безпеки. Розкрито військово-політичні аспекти миротворчої діяльності України в зоні відповідальності НАТО. Показано об'єктивний та несуперечливий характер військово-політичної інтеграції України з НАТО з урахуванням становлення нової архітектури регіональної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР) + Ф083 + Ф4(4УКР)64 в2:Ц
Шифр НБУВ: РА373140 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Сало В.І. 
Внутрішні функції держави в умовах членства в Європейському Союзі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.І. Сало ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено процес становлення теорії функції держави. Розкрито суть поняття й уточнено ознаки функції держави. Проаналізовано передумови започаткування та фактори розвитку європейської інтеграції. Конкретизовано правову природу ЄС. Розглянуто принципи взаємодії ЄС і держав-членів стосовно реалізації функцій держави. Досліджено специфіку реалізації основних внутрішніх функцій (функції охорони та захисту прав і свобод людини та громадянина, економічних і соціальних функцій) держав-членів ЄС. Сформульовано наукові висновки, спрямовані на усвідомлення специфіки функціонування держав за умов членства в ЄС як наддержавній організації влади, що сприятиме усвідомленню наслідків вступу України до цієї організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7 + Х001.1 +
Шифр НБУВ: РА356885
Рубрики:

11.
Лозинський П. І. 
Воєнно-політичне співробітництво країн Співдружності Незалежних Держав: становлення, розвиток, трансформація кінця XX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / П. І. Лозинський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто питання створення, становлення, розвитку та модернізації нової системи безпеки на геополітичному просторі колишнього СРСР і застосовано нові концептуальні підходи для його дослідження. Вперше узагальнено та проаналізовано наявні прорахунки, які заважали та заважають ефективній реалізації обраного зовнішньополітичного курсу членів воєнно-політичного союзу Співдружності. Певною мірою заповнюється прогалина у теоретико-методологічних засадах створення системи гарантування національної безпеки країн, які набувають свою незалежність протягом останнього часу, шляхом цілісного аналізу динаміки розвитку та дієздатності Організації Договору про колективну безпеку щодо захисту національних інтересів її країн-учасниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2СНД)64-6 + Ц851(4/5СНД) + Х915.22(4/5СНД)1
Шифр НБУВ: РА380317 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

12.
Капустинський 
Вплив діяльності Європейського суду з прав людини на формування національних правозахисних систем і дотримання державами стандартів захисту прав людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Віктор Анатолійович Капустинський ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.44 + Х809(4)3
Шифр НБУВ: РА354043
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Назаров Д.В. 
Гармонізація законодавства України з законодавством Європейського Союзу в регулюванні праці молоді: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Д.В. Назаров ; Східноукр. нац. ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено гармонізацію національного законодавства з законодавством ЄС щодо реалізації трудових прав молоді. Проаналізовано розвиток трудового законодавства, а також первинне та вторинне законодавство ЄС. За результатами порівняльного аналізу зроблено висновок про часткову відповідність національного законодавства до європейьких норм. Проаналізовано існуючі та визначено авторські дефініції таких понять, як "молодь", "молоді працівники-мігранти". Виявлено прогалини та розбіжності у нормативно-правових актах з охорони праці молоді, проведення медичних оглядів, питань робочого часу, часу відпочинку та оплати праці.З метою гармонізації національного законодавства з трудовим законодавством ЄС обгрунтовано доцільність внесення змін до законодавчих актів України та проекту Трудового кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)836 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА367194
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Хім'як Ю. Б. 
Гармонізація кримінального права України з практикою Європейського суду з прав людини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. Б. Хім'як ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Визначено, що правова позиція Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) є джерелом кримінального права України. Запропоновано способи врахування у кримінальному праві України правових позицій ЄСПЛ. Проведено юридичний аналіз відповідності правовим позиціям ЄСПЛ ознак складів злочинів, що забезпечують кримінально-правову охорону права на життя, заборону катувань, особисту свободу та недоторканість, права на повагу до житла, таємниці кореспонденції, приватного життя та права власності. Розглянуто питання перспективи існування у кримінально-правових нормах оціночних понять, доцільність збереження у нормах Особливої частини КК України покарання у вигляді спеціальної конфіскації майна. Запропоновано провести термінологічну гармонізацію понять, що використовуються у Конвенції з відповідними поняттями у національному законодавстві. На підставі одержаних у ході дослідження результатів розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про кримінальну відповідальність і практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР) + Х915.232.44-383
Шифр НБУВ: РА384810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Ященко К.В. 
Гармонізація податкового законодавства України з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.В. Ященко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано співвідношення поняття гармонізації законодавства з уніфікацією, адаптацією, апроксимацією та наближенням (зближенням) правових систем. Визначено зміст гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування, виявлено розбіжності правового регулювання непрямих податків у вітчизняному та європейському законодавстві. Науково обгрунтовано теоретико-методологічні аспекти процесу гармонізації. Проаналізовано вимоги директив ЄС щодо гармонізації непрямих податків та ідентифіковано положення закондавства України, що потребують узгодження з нормативними актами ЄС про непряме оподаткування. Обгрунтовано механізм гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до положень законодавства України про податок на додану вартість та акцизні збори з метою їх гармонізації з законодавством ЄС про непряме оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)22 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА335780
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Аношина Н.-Т.Ю. 
Головний акт Віденського конгресу 1815 року як основа міжнародного правопорядку ХІХ - початку ХХ століття: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.-Т.Ю. Аношина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито історичні та міжнародно-правові детермінанти, що зумовили відновлення міжнародного правопорядку під час Віденського конгресу 1814 - 1815 рр. Проаналізовано сучасний доктринальний підхід до розуміння поняття міжнародного правопорядку. Наведено систему уявлень про міжнародний правопорядок взірця XIX ст. та на підставі компаративного аналізу виділено спільні ознаки міжнародного правопорядку XIX - початку XX ст. та міжнародного правопорядку моделі ООН. Досліджено міжнародно-правові засади правопорядку, відображено територіальні зміни, що мали місце після проведення Віденського конгресу 1814 - 1815 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.1"1814-1815" +
Шифр НБУВ: РА368411
Рубрики:

17.
Балдинюк О.В. 
Гуманітарна діяльність ООН у контексті врегулювання збройних конфліктів (1990 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Балдинюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасну концепцію гуманітарної діяльності ООН під час врегулювання конфліктів, а також визначено механізми її реалізації та показано їх еволюцію. Розглянуто практичну ефективність гуманітарних програм у ході розблокування військово-політичних криз, виявлено фактори негативного впливу на миротворчий ефект гуманітарних програм ООН. Доведено, що ООН вдалося досягти значного прогресу в гуманітарній сфері, а також визначено важливу роль гуманітарних заходів у досягненні миротворчих цілей. Розроблено пропозиції щодо посилення миротворчого потенціалу ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф061 + Х915.212-921
Шифр НБУВ: РА309506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

18.
Мотиль В.І. 
Гуманітарна інтервенція в міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.І. Мотиль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання правомірності гуманітарної інтервенції у сучасному міжнародному праві. Сформульовано зміст, визначено юридичні ознаки та структуру гуманітарної інтервенції, здійснено її розмежування від суміжних інститутів: гуманітарної інтерцесії, гуманітарних операцій з порятунку власних громадян за кордоном, операцій з надання гуманітарної допомоги та підтримання миру. У науковий обіг введено поняття мінімального гуманітарного стандарту. Розглянуто практику здійснення односторонніх гуманітарних інтервенцій, проаналізовано питання їх правомірності. Особливу увагу приділено дослідженню інтервенції НАТО в Косово в 1999 р. Визначено нормативний зміст терміна "міжнародний мир", здійснено уточнення сутності даного поняття. Вивчено досвід застосування під егідою ООН примусових заходів збройного характеру у відповідь на масові грубі порушення прав людини. Проаналізовано статути регіональних міжнародних організацій щодо відповідності ознакам системи колективної безпеки та їх потенційної здатності виступати суб'єктами гуманітарної інтервенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х915.212-923 +
Шифр НБУВ: РА343103
Рубрики:

19.
Мелех Б.В. 
Державна політика співробітництва України з Радою Європи в галузі захисту прав людини (2000 - 2005 рр.): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Б.В. Мелех ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено державну політику захисту прав людини в контексті співробітництва України з Радою Європи та наголошено на її гуманістичній сутності. Виділено принципи й основні форми співробітництва України з Радою Європи у 2000 - 2005 рр. Визначено основні детермінанти державної політики, а також засоби реалізації зобов'язань України, серед яких головними є демократизація управління, відкритість і прозорість владних рішень. Встановлено пріоритетні напрямки активізації державної політики співробітництва з Радою Європи щодо захисту прав людини, серед яких вдосконалення системи правоохоронних і правозахисних органів, поглиблення професійної юридичної освіти та правової просвіти громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232. 4-96(4УКР) + Х809(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА369470 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Мельник О.М. 
Державне регулювання діяльності українських миротворчих контингентів: генезис та тенденції розвитку: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.М. Мельник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено генезу та тенденції розвитку державного регулювання діяльності українських миротворчих контингентів (ДРДУМК) за умов євроатлантичної інтеграції. Запропоновано підходи до оптимізації ДРДУМК, визначено основні тенденції та закономірності розвитку даного процесу у Збройних Силах України. Виконано аналіз становлення та розвитку міжнародного гуманітарного права (МГП) в історії Росії, СРСР і незалежної України, наведено основні методологічні підходи до запровадження МГП у ЗС України. Розкрито засади оптимізації ДРДУМК, що спрямовані на підвищення ефективності та результативності управлінської діяльності органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4,8(4УКР)22 + Х915.212-912(4УКР) + Х919 +
Шифр НБУВ: РА342783
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського