Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (149)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (99)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)901.40$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

1.
Воловик О.А. 
Господарсько-правове забезпечення корпоративних інтересів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Воловик ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового забезпечення корпоративних інтересів (КІ) господарських товариств (ГТ) у корпоративних відносинах (конфліктах і спорах). Обгрунтовано необхідність виокремлення даних інтересів, якими визначено організаційну спроможність і майнову сталість ГТ. Викладено комплексний підхід до їх правового забезпечення. Запропоновано класифікацію основних факторів, несприятливих для забезпечення КІ в корпоративних відносинах, здійснено аналіз їх правового підгрунтя в аспекті ефективності правового регулювання для забезпечення КІ, узгодження КІ з інтересами учасників (акціонерів) ГТ та інших суб'єктів корпоративних відносин. Наведено рекомендації з удосконалення чинного законодавства України щодо забезпечення КІ в корпоративних відносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 +
Шифр НБУВ: РА336569
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Блажівська 
Договір про спільну діяльність: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Оксана Євгенівна Блажівська ; НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.404
Шифр НБУВ: РА352416
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Погрібний Д.І. 
Корпоративні права держави: поняття, підстави виникнення, механізм реалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 12.00.04 / Д.І. Погрібний ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання теоретичного та правозастосовчого характеру, пов'язаних з виникненням, реалізацією та захистом державою корпоративного права. Досліджено еволюцію корпоративних прав держави та поняття "корпоративне право держави". Розглянуто підстави виникнення корпоративних прав держави, а саме: приватизацію, корпоратизацію, реприватизацію, спадкування, викуп корпоративних прав (акцій, часток, паїв), конфіскацію, передачу у державну власність часток (паїв, акцій) статутного фонду суб'єктів недержавної форми власності у разі одержання ними відповідних обсягів бюджетних капітальних вкладень. Розглянуто особливості реалізації та захисту корпоративних прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 +
Шифр НБУВ: РА361743
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Тичкова О.Ю. 
Локальні корпоративні норми у цивільно-правовому регулюванні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Ю. Тичкова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено регулювання корпоративних відносин на локальному рівні - установчих документів і внутрішніх актів корпорацій. Розкрито нормативно-правову природу локальних корпоративних актів, основні засади їх прийняття, що грунтуються на цивілістичній природі корпоративних відносин. Увагу приділено змісту статусу як основного акта локального регулювання таких відносин. Наведено пропозиції щодо вирішення на локальному рівні питань, наявних у практиці діяльності корпорацій та у разі здійснення учасниками їх прав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 + Х839(4УКР)901.414.3 +
Шифр НБУВ: РА365618
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Синявська Я. С. 
Майнова відповідальність учасників повного товариства за його зобов'язаннями: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Я. С. Синявська ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Виявлено необхідність закріплення на законодавчому рівні порядку притягнення щодо майнової відповідальності учасників повного товариства, галузеву належність інституту майнової відповідальності щодо цивільного права, й уніфікації правових норм і закріплення їх в єдиному кодифікованому акті. Обгрунтовано доцільність проведення класифікації передумов виникнення майнової відповідальності учасників повного товариства, скорочення строків для притягнення учасників до майнової відповідальності. Визначено особливості майнової відповідальності учасників повного товариства за його зобов'язаннями. Зазначено, що першочерговою й обов'язковою умовою залучення учасників повного товариства щодо субсидіарної відповідальності є встановлення факту недостатності майна шляхом застосування процесуальних конструкцій, передбачених процесуальними законами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.407
Шифр НБУВ: РА374140 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Кравчук В.М. 
Припинення корпоративних правовідносин в господарських товариствах: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / В.М. Кравчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено підстави, порядок і правові наслідки припинення корпоративних правовідносин (КП) у господарських товариствах. Запропоновано виділяти загальні та спеціальні КП. Обгрунтовано концепцію подільності корпоративних прав, за якою дані права можуть бути повними або неповними. Розглянуто різні аспекти відчуження акцій і часток в статутному капіталі, виходу, виключення з товариства, звернення стягнення на частку й інші підстави припинення КП. Обгрунтовано, що механізм виникнення та припинення КП у господарських товариствах повинен враховувати взаємозв'язок майнових і організаційних прав. Зазначено, що організаційні корпоративні права виникають у зв'язку з набуттям майнових прав. Під час припинення КП припиняються лише організаційні корпоративні права, а майнові корпоративні права перетворюються у зобов'язальні або переходять до інших осіб - набувачів частки. Внаслідок припинення КП з підстав, які не передбачають правонаступництва, частка в статутному капіталі повинна переходити до товариства, а корпоративне право учасника на частку в статутному капіталі перетворюється у зобов'язальне право вимоги до товариства виплатити дійсну вартість частки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 + Х839(4УКР)901.414.4
Шифр НБУВ: РА370575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Кравцова І. В. 
Розвиток системи управління державними корпоративними правами в економіці України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / І. В. Кравцова ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль та місце державної власності у формування ринкової економічної системи. Розглянуто правові й інституціональні умови формування системи управління державними корпоративними правами в економіці України. Визначено особливості системи управління державними та змішаними підприємствами в зарубіжних країнах. Сформульовано поняття "корпоративні права держави". Проведено оцінювання економічної ефективності управління державними корпоративними правами в економіці України й окремо в державних підприємствах вугільної галузі. Розроблено організаційно-економічний механізм управління корпоративними правами держави за рахунок зміни структури суб'єкта й об'єкта управління, що сприятиме розвитку системи управління державними корпоративними правами, підвищенню прозорості процесу управління й ефективності державного та суспільного контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.1 + У9(4УКР)291.6-141-21 + Х839(4УКР)901.40
Шифр НБУВ: РА381979 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Рабовська С.Я. 
Спадкування прав засновника (учасника) корпоративного підприємства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.Я. Рабовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено узгодження основних положень спадкового права з корпоративними правами громадян та юридичних осіб, що регламентовані у різних нормативних актах, а також установчих документах корпоративних підприємств. Проаналізовано всі наявні сучасні теорії та концептуальні підходи щодо розуміння спадкових правовідносин та одночасно корпоративних прав з метою їх об'єктивного врегулювання у законодавстві та удосконалення теорії спадкового права. Здійснено чітку, послідовну та однозначну регламентацію спадкових правовідносин та їх тлумачення в юридичній практиці. На підставі дослідження нотаріальної та судової практики виявлено проблемні питання та розроблено заходи щодо поліпшення процедури охорони та захисту прав спадкоємців. Встановлено причини, що призводять до порушення прав громадян та юридичних осіб на практиці та обумовлюють необхідність їх звернення до цивільного судочинства з метою врегулювання спорів, які виникають із спадкових правовідносин. Здійснено узагальнення теорії та практики реалізації спадкових правовідносин і наведено рекомендації щодо удосконалення відповідних інститутів цивільного права, цивільного та нотаріального процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)8 + Х839(4УКР)901.40 +
Шифр НБУВ: РА349696
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Кібенко О.Р. 
Сучасний стан та перспективи правового регулювання корпоративних відносин: порівняльно-правовий аналіз права ЄС, Великобританії та України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.Р. Кібенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Досліджено сучасний стан і перспективи регулювання корпоративних відносин у праві ЄС, Великобританії та України. Доведено, що в європейських країнах відбувається процес фундаментального реформування корпоративного права. Проаналізовано передумови, причини та напрямки реформи. Обгрунтовано необхідність проведення фундаментальної реформи вітчизняного корпоративного права та запропоновано її концепцію, орієнтовану на європейські стандарти. Досліджено правову базу процесу адаптації законодавства України до законодавства ЄС і сформульовано його методологічні засади стосовно корпоративного права. Проведено порівняльно-правовий аналіз права ЄС, Великобританії й України за окремими іститутами, а саме: створення й державна реєстрація товариств, розкриття ними інформації, капітал, корпоративне управління, поглинання, реорганізація, діяльність груп товариств (переважно холдингів). Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення корпоративного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 + Х839(4/8)014 + Х915.232.5-91 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА344777
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

10.
Яковлева Н.Г. 
Удосконалення механізмів управління державними корпоративними правами в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.Г. Яковлева ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-теоретичні та методичні пропозиції щодо удосконалення механізмів управління державними корпоративними правами в Україні. Як механізми управління державними корпоративними правами розглянуто програми корпоратизації, які використовуються з метою підвищення ефективності діяльності стратегічних підприємств, фінансові важелі управління корпоративними правами на базі розкриття інформації, програмно-цільові методи організації державного управління, які доцільно використовувати для вирішення соціальних правлінських, організаційних завдань під час реалізації трансформаційних процесів. Визначено особливості оцінювання ефективності управління державними корпоративними правами. Зроблено висновок, що головним критерієм ефективності є успішність вирішення соціально-економічних завдань, які відповідають системі орієнтирів державної регулюючої політики в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)901.40 +
Шифр НБУВ: РА362088
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Сав'юк Л.М. 
Формування системи державного управління корпоративними структурами в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.М. Сав'юк ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади формування системи державного управління корпоративними підприємницькими структурами національної економіки за умов ринкових перетворень. Визначено поняття, цілі та функції системи макроекономічного управління корпоративними структурами. Проаналізовано форми та методи управління, а також методологію його формування. Запропоновано нові концептуальні моделі, на базі яких розроблено підходи щодо вдосконалення системи державного управління корпоративними структурами. Наведено приклади конкретних моделей систем управління суб'єктами корпоративних відносин у країнах з різним рівнем розвитку ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х839(4УКР)901.40 +
Шифр НБУВ: РА349363
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Кравченко С.С. 
Юридична природа прав учасників господарських товариств: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.С. Кравченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розкрито суть понять корпоративних прав, права участі та прав учасників господарських товариств. Проведено порівняльний аналіз цих понять, доведено їх однопорядковість. Запропоновано внутрішню диференціацію майнових і немайнових прав учасників господарських товариств. За цього перші поділено на суто майнові (право на дивіденди, право на одержання коштів у разі виходу з господарських товариств, крім акціонерного, та у випадку ліквідації товариства, право на викуп акцій) та переважні, спрямовані на набуття майнових прав. Доведено, що немайнові права учасників мають організаційну природу та не містять риси особистого характеру. Виявлено особливість корпоративних прав, а саме: їх можливість проявляти за певних правовідносин лише одну властивість. Аргументовано, що вони за певних правовідносин мають прояв тільки як майнові, а за відмінних - як немайнові права. Доведено, що у зовнішніх правовідносинах корпоративні права втрачають свою подвійну правову природу та є певною єдністю як об'єкт права. Наведено аргументи для визначення дійсного об'єкта, з яким вчиняються правочини та за яким мають бути корпоративні права, а не частка у статутному капіталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 +
Шифр НБУВ: РА353361
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського