Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (767)Юристам - Наукова електронна бібліотека (24)Юристам - Реферативна інформація (545)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)901.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Пашков В.М. 
Особливості правового регулювання обігу лікарських засобів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.М. Пашков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність та правову природу лікарських засобів як об'єкта майнових прав і проаналізовано правовий режим їх обігу залежно від фармакологічних властивостей. Охарактеризовано основні етапи та особливості правового регулювання ринкових відносин у сфері обігу лікарських засобів. Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань правового забезпечення реалізації публічних інтересів у сфері обігу лікарських засобів, наведено класифікацію загальних і конкретизованих публічних інтересів і механізмів їх реалізації. Здійснено розмежування понять "торгівля" та "реалізація" лікарських засобів. Досліджено специфіку укладання й обгрунтовано істотні умови для договорів оптової реалізації лікарських засобів. На підставі аналізу норм чинного та перспективного законодавства України у сфері регулювання обігу лікарських засобів розроблено проект Положення про зміст і порядок укладання договорів на оптову реалізацію лікарських засобів, що підлягає затвердженню постановою Кабінету Міністрів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.3 +
Шифр НБУВ: РА335828
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Шестак Л.В. 
Ліцензування як адміністративно-правовий інститут: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.В. Шестак ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано правові засади здійснення ліцензування. Визначено поняття та сутність ліцензування як окремого інституту адміністративного права. Надано характеристику ліцензійного провадження як окремого виду адміністративного процесу. Висвітлено питання застосування примусових заходів щодо порушення порядку й умов ліцензування. Охарактеризовано комплексну класифікацію ліцензій за різними критеріям: юридичною силою, терміном дії, способом дозволу, визначеним в ліцензії, суб'єктом ліцензування. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції щодо удосконалення законодавства в сфері ліцензування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА339607
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Каштанов О.С. 
Правовий захист від антиконкурентних дій в економічній конкуренції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.С. Каштанов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Сформульовано дефініцію антиконкурентних дій в економічній конкуренції як дій, що вчиняються суб'єктами господарювання або органами влади, місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю, суперечать законодавству про захист економічної конкуренції та завдають шкоди відносинам конкуренції як недопущення, обмеження, усунення або спотворення конкуренції. Визначено антиконкурентні узгоджені дії суб'єктів господарювання та виявлено їх особливості. Здійснено класифікацію антиконкурентних узгоджених дій суб'єктів господарювання. Досліджено аспект заборони антиконкурентних узгоджених дій та винятки з неї. Установлено специфіку антиконкурентних дій органів влади, місцевого самоврядування, адміністративно-господарського управління та контролю, а також виявлено їх види. Досліджено процедуру контролю за узгодженими діями суб'єктів господарювання. З'ясовано особливості доказування під час розгляду справ про антиконкурентні дії. Систематизовано заходи юридичної відповідальності за вчинення таких дій. Обгрунтовано пропозиції з удосконалення правового захисту від антиконкурентних дій в економічній конкуренції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(УКР)120.02 + Х839(4УКР)901.326 +
Шифр НБУВ: РА338834
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Труш І.В. 
Господарсько-правове забезпечення державної підтримки малого підприємництва в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.В. Труш ; НАН України. Ін-т екон.-правов. дослідж. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено господарсько-правові засади державної підтримки малого підприємництва в Україні. На підставі аналізу розвитку даного підприємництва та його правового регулювання в Україні розкрито її суть і значення. Висвітлено основні напрямки державної підтримки малого підприємництва, її господарсько-правового забезпечення. Уточнено визначення малого підприємництва. Здійснено аналіз процесу формування законодавства про державну підтримку малого підприємництва. Визначено основні етапи регламентації процесу підготовки та прийняття регуляторних актів. Розглянуто питання щодо компетенції спеціально уповноваженого органа, який має здійснювати державну регуляторну політику та виділено її головну особливість. Надано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення порядку державної реєстрації та ліцензування суб'єктів господарської діяльності, у тому числі малого підприємництва. Розкрито механізм забезпечення реалізації законодавства про державну підтримку малого підприємництва. Розглянуто перспективу розвитку даного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА340876
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Ластовецький А.С. 
Організаційно-правові засади регулювання підприємницької діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.С. Ластовецький ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення засобів організаційно-правового впливу держави на розвиток підприємницької діяльності. Доведено пріоритетну роль держави в регулюванні економічних процесів за умов перехідної економіки. Проаналізовано чинну нормативно-правову базу у сфері підприємництва та можливі перспективи її розвитку. Проаналізовано проблеми реалізації права на підприємницьку діяльність. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення правових принципів функціонування системи оподаткування. Досліджено комплекс дозвільно-реєстраційних дій уповноважених органів щодо підприємницької діяльності, зокрема порядок здійснення державної реєстрації суб'єктів підприємництва, проведення ліцензування певних видів господарської діяльності й обов'язкової сертифікації та стандартизації продукції. Наведено пропозиції щодо удосконалення даних процедур на підставі здійснення адміністративної реформи як необхідної передумови розвитку малого та середнього бізнесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.3 + Х839(4УКР)901.3
Шифр НБУВ: РА337103
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Коваль І.Ф. 
Право на ділову репутацію суб'єктів господарювання і його позасудовий захист від неправомірного використання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.Ф. Коваль ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття ділової репутації суб'єктів господарювання, визначено її ознаки як особистого немайнового блага, зміст права на ділову репутацію. Запропоновано шляхи удосконалення складів правопорушень у сфері неправомірного використання ділової репутації суб'єктів господарювання. Розмежовано сферу застосування законодавства про захист від недобросовісної конкуренції та знаки для товарів і послуг. Розроблено пропозиції з підвищення ефективності застосування органами Антимонопольного комітету (АМК) України заходів юридичної відповідальності у вигляді штрафів за неправомірне використання ділової репутації. Доведено доцільність збереження на сучасному етапі розвитку конкуренції провідної ролі органів АМК у запобіганні недобросовісній конкуренції, проте, з урахуванням принципу розподілу влади, запропоновано спосіб розмежування компетенції міжантимонопольними та судовими органами з питань розгляду справ про недобросовісну конкуренцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.306 + Х839(4УКР)901.326 +
Шифр НБУВ: РА339619
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Томчишен С.В. 
Правове регулювання відносин за договором найму торгового місця на ринку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.В. Томчишен ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний правовий аналіз теоретичних і практичних питань, що виникають між власником ринку та наймачем торгового місця. Розглянуто особливості цих відносин, визначено ефективний механізм їх цивільно-правового регулювання. Комплексно досліджено договір найму торгового місця на ринку, сформульовано поняття "Договір найму торгового місця на ринку", з'ясовано його місце у системі договірних зобов'язань, предмет та інші істотні умови договору, особливості укладення та форми, визначено зміст прав і обов'язків сторін, умови й особливості відповідальності за порушення сторонами умов договору. Розроблено науково-теоретичні пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання відносин за договором найму торгового місця на ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.321 + Х839(4УКР)901.3 +
Шифр НБУВ: РА338655
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Сляднєва Г.О. 
Право суб'єкта господарювання на комерційну таємницю та його захист: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Г.О. Сляднєва ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Розкрито суть категорії комерційної таємниці як комерційно цінної конфіденційної інформації, що охороняється суб'єктом господарювання і доступ до якої обмежений з метою захисту прав і законних інтересів її володаря від неправомірного доступу до неї, розголошення або використання. Розглянуто засади правового регулювання відносин щодо комерційної таємниці суб'єктів господарювання. З'ясовано поняття права суб'єкта господарювання на комерційну таємницю. Обгрунтовано, що правовий режим комерційної таємниці, що встановлюється у законодавстві, повинен забезпечувати поєднання приватних інтересів суб'єктів господарювання і публічних інтересів, що спричинює необхідність використання приватноправового та публічно-правового регулювання у цій сфері. Визначено засоби охорони та захисту права на комерційну таємницю, а також види юридичної відповідальності за порушення даного права. Наведено пропозиції з удосконалення правового регулювання відносин щодо комерційної таємниці суб'єктів господарювання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.325 +
Шифр НБУВ: РА335626
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Квасніцька О.О. 
Правове регулювання державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.О. Квасніцька ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання державної реєстрації суб'єктів (ДРС) підприємницької діяльності (ПД). За результатами дослідження доведено необхідність закріплення на законодавчому рівні принципів ДРС ПД, галузеву належність інституту ДРС ПД до господарського права з уточненням предмету його правового регулювання, зокрема відносин щодо організації ПД, які виникають стосовно засвідчення фактів створення або припинення існування юридичної особи, набуття або позбавлення статусу підприємця як фізичної особи, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені Законом. Обгрунтовано доцільність визначення в законодавстві сутності поняття заявника як особи, яка відповідно до чинного Закону звертається за державною реєстрацією. Запропоновано класифікацію юридичної відповідальності за порушення законодавства у сфері ДРС ПД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА342786
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Мамчур Л.В. 
Правове регулювання реклами (цивілістичний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.В. Мамчур ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто становлення, сучасний стан і систему джерел правового регулювання реклами. Визначено інститут права реклами та його місце у системі права України. Окреслено коло учасників рекламних правовідносин. Установлено особливості правового статусу рекламних агенств. Визначено суб'єктивне право на рекламу, його види та зміст, правовий статус споживачів реклами та неповнолітніх як окремої їх групи. Досліджено особливості комплексного рекламного договору з елементами договорів підряду, комісії, авторського замовлення, порядок захисту результатів інтелектуальної власності у рекламних відносинах. Розглянуто способи захисту суб'єктивних прав від порушень у рекламних відносинах з використанням законних форм і засобів. Класифіковано порушення, установлено специфіку підстав і умов настання цивільної відповідальності та відшкодування збитків як найбільш виправданої її форми у рекламних відносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8 + Х839(4УКР)901.326 + Х849(4УКР)112.3 +
Шифр НБУВ: РА346382
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Рєзнікова В.В. 
Правове регулювання спільної господарської діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.В. Рєзнікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання правового регулювання спільної господарської діяльності в Україні, розкрито її економіко-правову сутність, основні ознаки як специфічного економіко-правового явища, зміст і особливості, правові форми здійснення даного виду діяльності. Проаналізовано правову основу, ознаки та види договорів про спільну господарську діяльність, правове регулювання їх укладання і припинення, проблемні аспекти виконання. Визначено особливості правового регулювання договорів про спільну господарську діяльність за участю іноземного інвестора, описано правові основи, функції їх державної реєстрації. Досліджено особливості та перспективи правового регулювання іноземних інвестицій як внесків до спільної господарської діяльності, правові форми її здійснення за участю іноземного інвестора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.301 + Х916.10 +
Шифр НБУВ: РА342690
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Титова О.В. 
Захист майнових інтересів учасників процесу ліквідації на підприємствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Титова ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Класифіковано види інтересів учасників процесу ліквідації та з'ясовано сутність поняття їх захисту. З'ясовно сутність поняття майна в господарській діяльності. Проаналізовано способи захисту майнових інтересів суб'єктів господарювання на момент виникнення процесу ліквідації та обгрунтовано пропозиції щодо їх вдосконалення. Запропоновано заходи вдосконалення порядку ліквідації підприємств з метою захисту майнових інтересів учасників процесу, розглянуто питання додаткових гарантій щодо меншості акціонерів та кредиторів. Висвітлено загальні критерії та правила застосування спрощеної процедури ліквідації підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.322 + Х839(4УКР)901.414.4 +
Шифр НБУВ: РА343238
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Шпомер А.І. 
Ліцензування господарської діяльності (господарсько-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А.І. Шпомер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено причини та зумовлені ними цілі ліцензування. Виявлено критерії, за якими окремі види господарської діяльності підлягають ліцензуванню, висвітлено наслідки закріплення їх у законодавсті. Досліджено співвідношення понять "дозвіл" і "ліцензія". На підставі аналізу поняття та суті ліцензування визначено його ознаки та проведено аналіз категорій. Відмежовано ліцензування господарської діяльності від суміжних правових понять. Досліджено нормативно-правові засади ліцензування. Проаналізовано загальний порядок ліцензування та ліцензійні умови, а також відповідальність за порушення ліцензійного законоадвства. Досліджено призначення та зміст спеціального порядку ліцензування певних видів господарської діяльності. Розглянуто ліцензування певних видів діяльності, а саме: з надання фінансових послуг, у сфері освіти й електроенергетики. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства з метою вдосконалення правовового регулювання ліцензування певних видів господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА346142
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Савчук В.С. 
Механізми державного управління в сфері захисту економічної конкуренції в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.С. Савчук ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-теоретичне обгрунтування інституційного та правового забезпечення державного управління діяльністю суб'єктів господарювання у сфері захисту економічної конкуренції в Україні. Вперше досліджено еволюцію антимонопольно-конкуренційного законодавства. Охарактеризовано основні етапи розвитку законодавчої бази та виявлено конкретні невідповідності вітчизняного законодавства європейському. Визначено напрями координації діяльності органів державної влади з питань адаптації вітчизняного законодавства до стандартів ЄС. Показано роль і місце системи органів Антимонопольного комітету України (АМКУ) у структурі державних органів влади. Узагальнено досвід роботи АМКУ щодо застосування механізмів державного управління діяльністю суб'єктів господарювання й обгрунтовано концептуальні засади їх удосконалення. Розроблено шляхи подальшої оптимізації діяльності АМКУ у сфері розвитку ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 + Х839(4УКР)901.326 + У9(4УКР)0-13-21 +
Шифр НБУВ: РА345017
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Герц А.А. 
Іпотека підприємства як єдиного майнового комплексу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.А. Герц ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Охарактеризовано процес становлення та розвитку інституту іпотеки майнового комплексу. Систематизовано характерні особливості інституту іпотеки підприємства як єдиного майнового комплексу підприємства. Надано характеристику підприємства як єдиного майнового комплексу в іпотечному правовідношенні. Проаналізовано особливості підстав виникнення іпотечних правовідносин майнового комплексу та правового режиму елементів майнового комплексу в іпотечному правовідношенні. Розглянуто проблеми задоволення майнових вимог іпотековласника з вартості майнового комплексу. На підставі встановлених закономірностей інституту іпотеки майнового комплексу внесено пропозиції до чинного законодавства України та розроблено рекомендації щодо його практичного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)16 + Х839(4УКР)901.322 +
Шифр НБУВ: РА342738
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Чернелевська О.Л. 
Конкурентне законодавство України: формування, зміст та розвиток: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.Л. Чернелевська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проаналізовано основні теоретичні засади перетворення антимонопольного законодавства у конкурентне, заборонні норми та норми контролю за економічною концентрацією, адміністративно-господарські санкції за порушення конкурентного законодавства та зарубіжний досвід правового регулювання конкуренції. З'ясовано місце і роль конкурентного законодавства й узагальнено окремі правові інститути антимонопольного регулювання господарської діяльності, захисту від недобросовісної конкуренції та правових норм, що стимулюють прояви добросовісної конкуренції. Зроблено висновок про виділення комплексного правового інституту захисту конкуренції у системі господарського права та конкурентного законодавства у системі господарського законодавства. Проведено класифікацію та систематизацію правових норм конкурентного законодавства, сформульовано конкретні рекомендації щодо його вдосконалення, а також науково обгрунтовані зміни до статей Господарського кодексу України. Підготовлено наукову модель проекту Закону України "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про захист економічної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326 + Х892.19(4УКР)189.4 +
Шифр НБУВ: РА346693
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Лошинська О.М. 
Формування механізму державної підтримки інноваційної діяльності малого підприємництва: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.М. Лошинська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено теоретичні засади державного регулювання та підтримки інноваційної діяльності малого підприємництва. Проаналізовано напрямки регулювальної ролі держави у сфері інновацій. Доведено, що втручання держави в організацію інноваційного підприємництва має бути суворо дозованим у рамках певної мети і задач і не повинно зводитися до реалізації функцій безпосереднього координатора вже існуючого ринкового процесу. Проведено експертний аналіз стану даржавної підтримки малого підприємництва, важливості різних структур підтримки, їх активності та суттєвості. Обгрунтовано напрямки створення сприятливого економічного та правового середовища. Сформовано механізм, який враховує визначені структурні елементи та взаємозв'язки між ними, а також обгрунтовано необхідність кластерного підходу до інноваційної діяльності малого підприємництва. Запропоновано здійснювати маркетинг технологій з визначенням інтелектуального потенціалу компанії й інвестиційного клімату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х839(4УКР)901.301.5 +
Шифр НБУВ: РА343513
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Петренко В.С. 
Установчі документи суб'єктів господарювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.С. Петренко ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз засад та обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення правового регулювання відносин, що виybкають у зв'язку зі складанням, затвердженням та реєстрацією установчих документів суб'єктів господарювання в Україні. Досліджено законодавчі вимоги до їх складу та змісту залежно від обраної засновниками організаційно-правової форми створюваної господарської організації. Описано особливості засновницького договору, його видів, порядку укладання, внесення змін та розірвання, структури та змісту, а також відокремлення від суміжних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.304 +
Шифр НБУВ: РА343239
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Ісаков М.Г. 
Правовий статус підприємства як суб'єкта господарювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / М.Г. Ісаков ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми правового статусу підприємств як суб'єктів господарювання за сучасних умов. Аргументовано, що правоздатність підприємства детермінізується правовим режимом майна, за цього право власності та право господарського відання детермінують загальну правоздатність підприємства та можливість кваліфікації їх діяльності як підприємницької, а право оперативного управління - спеціальну правоздатність. Обгрунтовано необхідність установлення в Господарському кодексі правила щодо субсидарної відповідальності власників-засновників у формі відшкодування збитків за зобов'язаннями унітарних підприємств усіх форм власності (у тому числі за умов визнання їх банкрутами), за якими майно закріплене правом оперативного управління, у разі, якщо така відповідальність виникла з вини власників-засновників (уповноважених ними органів). Запропоновано позбавити підприємства, які базуються не на праві власності, права створювати дочірні підприємства. Розвинуто поняття підприємства як суб'єкта господарювання. Визначено складові організаційно-правової форми підприємства. Обгрунтовано, що правоздатність підприємств-невласників різних видів (державних, комунальних підприємств та підприємств об'єднань громадян і релегійних організацій) визначається функціями органів державної влади, місцевого самоврядування та статутами організацій-засновників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830.130 + Х839(4УКР)901.30 +
Шифр НБУВ: РА344790
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Топалова Л.Д. 
Правовий режим комерційної таємниці: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.Д. Топалова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття комерційної таємниці суб'єкта господарювання. Визначено складові правового режиму комерційної таємниці, а саме: порядок закріплення за інформацією режиму комерційної таємниці, здійснення суб'єктом господарювання відносно цієї інформації правомочностей володіння, користування та розпорядження, а також порядок правової охорони та захисту права на комерційну таємницю. Виявлено її відмінні ознаки від інших видів конфіденційної інформації. Запропоновано шляхи виключення можливості зловживання правом на комерційну таємницю. Надано визначення належних заходів її охорони. Удосконалено поняття та запропоновано доповнити засоби захисту права на комерційну таємницю примусовим укладенням договору про передачу ноу-хау з особою, що порушила дане право суб'єкта господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.325 + Х892.19(4УКР)18 +
Шифр НБУВ: РА345969
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського