Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (83)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (87)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=СОЛОВЙОВ$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

1.
Соловйов О. В. 
Застосування Європейської конвенції з прав людини та практики Страсбурзького суду в Україні (загальнотеоретичні аспекти): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. В. Соловйов ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

З'ясовано причини дії Конвенції в Україні як складової її національного законодавства. Подано характеристику особливостей застосування приписів Конвенції в даному статусі. Визначено обсяг й юридико-технічні умови застосування правоположень практики Суду як джерела права в Україні. Розглянуто наявний стан і можливості вдосконалення державно-юридичного забезпечення застосування в Україні практики Суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-3 + Х915.232.44-383
Шифр НБУВ: РА381259 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

2.
Соловйова А.М. 
Кримінально-правова характеристика примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань (ст. 355 КК України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.М. Соловйова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Висвітлено комплекс проблем стосовно кримінальної відповідальності за примушування до виконання (невиконання) цивільно-правових зобов'язань. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного законодавства обгрунтовано тезу про виправданість доповнення кримінального законодавства України від 20 листопада 1996 р. новим складом злочину - примушування до виконання (невиконання) цивільно-правових зобов'язань. Досліджено особливості законодавчої конструкції цього складу злочину, проаналізовано його елементи та ознаки. Наведено певні рекомендації щодо удосконалення ч. 1 ст. 355 КК. Проаналізовано кваліфікований та особливо кваліфікований склади цього злочину. Наведено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства та кримінально-правової оцінки скоєного. Здійснено аналіз співвідношення примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань з суміжними складами злочинів, а саме: з вимаганням (ст. 189 КК), протидією законній господарській діяльності (ст. 206 КК) і самоправством (ст. 356 КК).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829.19(4УКР)182.1 + Х881.9(4УКР)128 +
Шифр НБУВ: РА335066
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Соловйова Ю. О. 
Організаційно-правові засади здійснення податкового контролю в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. О. Соловйова ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено систематизацію принципів податкового контролю, яка враховує особливості цього виду контрольної діяльності. Проаналізовано основні проблеми правового статусу органів Державної податкової служби України на сучасному етапі розвитку податкового законодавства, зарубіжний досвід діяльності органів податкового контролю та розглянуто можливість його використання в Україні. Досліджено види, форми та методи податкового контролю. Викладено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Податкового кодексу України та інших нормативно-правових актів, що регулюють механізм здійснення податкового контролю та правовий статус органів Державної податкової служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0
Шифр НБУВ: РА382573 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Соловйова О.М. 
Організаційно-правові засади формування та діяльності відділів та управлінь місцевої державної адміністрації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Соловйова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу, організаційну структуру, порядок формування, компетенцію, форми та методи діяльності відділів та управлінь держадміністрацій, проаналізовано їх сучасне організаційно-правове становище. Розроблено теоретичні моделі порядку формування відділів та управлінь, розглянуто процес прийняття ними правових актів, встановлено розмежування повноважень між вказаними органами та органами місцевого самоврядування. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення системи і функцій відділів та управлінь місцевих державних адміністрацій, запропоновано методичні рекомендації щодо розробки Положень про відділи та управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 + Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА329180
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Соловйов О.М. 
Право власності професійних спілок України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Соловйов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття права власності профспілок і його місце в системі права власності України. Наведено класифікацію та надано характеристику суб'єктам, об'єктам, змісту права власності профспілок і підставам його виникнення. Визначено поняття об'єкта права власності профспілок та розглянуто проблеми здійснення профспілками цього права. Надано пропозиції щодо вдосконалення законодавства, яке регулює відносини профспілкової власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.1:Ф72 + Ф72(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА321030
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Соловйов А.В. 
Право людини на життя: цивільно-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.В. Соловйов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Розкрито суть понять "права людини на життя", "права людини на піддання життя ризику", "еутаназії", а також "самопожертва". Обгрунтовано положення, що цивільно-правовий зміст права людини на життя охоплює право на відмову від життя активною поведінкою людини (самопожертву), право на піддання свого життя ризику, право на участь у медичному, науковому та іншому досліді чи експерименті, право надати інструкції на випадок хвороби чи перебування у стані, коли людина не буде здатна висловити свою волю щодо підтримання свого життя, право на захист свого життя та життя інших людей від протиправних посягань. Установлено, що самозахист права людини на життя є правомірним незалежно від обраного засобу, за умови дотримання загальних засад захисту цивільних прав. Наведено рекомендації щодо оптимізації законодавчого забезпечення в Україні права людини на життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х839(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА335070
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Соловйова О.Є. 
Примирення сторін у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Є. Соловйова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичний і практичний аспекти особливостей правового врегулювання процесуального порядку звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням обвинуваченого (підсудного) з потерпілим. Досліджено сутність, значення та історичний розвиток примирення як нереабілітуючої підстави для закриття кримінальної справи. Розкрито порядок і умови процесуальної діяльності, яка виникає під час закриття кримінальної справи у зв'язку з примиренням сторін. Розглянуто роль і місце потерпілого в процесі примирення сторін і запропоновано додаткові заходи щодо забезпечення його прав і законних інтересів. Висвітлено питання запровадження в Україні медіації, як альтернативної форми розв'язання кримінально-правових конфліктів між потерпілим та обвинуваченим. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства (проекту КПК України), які регламентують процесуальний порядок звільнення особи від кримінальної відповідальності та закриття кримінальних справ у зв'язку з примиренням обвинуваченого (підсудного) з потерпілим у кримінальному процесі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)035 + Х893.9(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА344683
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Соловйов Е.П. 
Теоретичні та практичні питання кримінальної відповідальності за фіктивні дії в підприємництві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Е.П. Соловйов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано введення до кримінального права категорії "фіктивні дії у підприємництві". Уперше доведено єдність природи фіктивних дій у підприємстві, спільними ознаками якої є: ознаки, що характеризують правомірну сторону підприємництва та банкрутства - легітимність створення чи придбання суб'єкта підприємницької чи господарської діяльності, наявність засновника або власника даного суб'єкта, можливе тимчасове здійснення законної підприємницької діяльності; ознаки, які свідчать про злочинний зміст фіктивних дій, зокрема: обман держави, юридичних чи фізичних осіб, підробка документів, завдання прямих і непрямих збитків іншим особам, створення умов для вчинення інших злочинів або їх приховування. Запропоновано класифікацію злочинів у сфері господарської діяльності. Визначено поняття створення суб'єкта господарської діяльності як передбачені законодавством дії, наслідок яких є юридичне оформлення статусу юридичної особи (державна реєстрація), а в окремих випадках - одержання спеціального дозволу (лізензії). Доведено доцільність заміни у КК категорії "неоподаткований мінімум доходів громадян" на "карний мінімум", який має бути єдиним для диспозицій та санкцій статей Особливої частини КК та визначатиметься окремим Законом. Розроблено проект постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами законодавства про фіктивні дії у підприємницькій діяльності".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 +
Шифр НБУВ: РА338415
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Соловйов В.М. 
Удосконалення законності в державному управлінні України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.М. Соловйов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади законності, способи забезпечення та шляхи її удосконалення у державному управлінні України. На підставі порівняльного аналізу соціалістичної законності доведено, що законність у державному управлінні України перебуває у динаміці та залежить від форми державного режиму, рівня демократії, відповідності законів міжнародним загальноприйнятим нормам. На підставі грунтовного аналізу поняття, суті, способів забезпечення та гарантій законності визначено основні шляхи її удосконалення у державному управлінні України. Запропоновано шляхи удосконалення президентського, парламентського, урядового, відомчого та судового контролю як спеціальних правових способів забезпечення законності. Досліджено проблемні питання здійснення прокурорського й адміністративного нагляду та державного примусу як способів її забезпечення у державному управлінні України, визначено гарантії законності на наведено шляхи її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-2 +
Шифр НБУВ: РА343537
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського