Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (175)Юристам - Реферативна інформація (163)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ОЛІЙНИК$<.>+<.>A=ІННА$<.>+<.>A=ЛЕОНІДІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Олійник В.С. 
Конституційне право людини на особисту недоторканність і його забезпечення органами внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.С. Олійник ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено питання забезпечення конституційного права на особисту недоторканість органами внутрішніх справ. Визначено зміст і розглянуто законодавче регулювання конституційного права людини на особисту недоторканість. Проаналізовано діяльність органів внутрішніх справ щодо забезпечення конституційного права на особисту недоторканість. Визначено принципи, функції, повноваження, форми та методи даного виду діяльності органів внутрішніх справ. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства та практики діяльності підрозділів міліції та слідчих апаратів у процесі забезпечення конституційного права на особисту недоторканість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31 + Х819(4УКР)112.010.28 +
Шифр НБУВ: РА346108
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Олійник І.Л. 
Організаційно-правові засади взаємодії міліції (поліції) країн-учасниць СНД у боротьбі з правопорушеннями: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Л. Олійник ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено системний концептуально-цілісний аналіз взаємодії міліції (поліції) країн-учасниць СНД, обгрунтовано комплекс нових і важливих для юридичної науки й практики понять і положень. Уточнено поняття взаємодії міліції (поліції) країн-учасниць СНД у боротьбі з правопорушеннями. Визначено суть і значення взаємодії у діяльності міліції (поліції) країн-учасниць СНД, здійснено комплексний аналіз механізму даної взаємодії. Визначено шляхи організаційно-правового регулювання, характер, форми та механізм взаємодії міліції (поліції) даних країн. Виявлено суть правової бази взаємодії, її стан та основні напрями. З'ясовано процедуру ратифікації міждержавних угод між правоохоронними органами країн Співдружності, що є правовою базою у сфері боротьби з правопорушеннями. Обгрунтовано необхідність існування "єдиного правового поля СНД", узагальнено та запропоновано поняття "право СНД". Наведено систему заходів превентивного та репресивного характеру щодо правових інтересів суверенних держав-учасниць СНД у забезпеченні невідворотності покарання правопорушників та усунення причин й умов міждержавної злочинності. З'ясовано напрями та сформульовано пропозиції щодо удосконалення національного та міждержавного законодавства у галузі міжнародної правоохоронної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4/5СНД) + Х915.22(4/5СНД) + Х915.22(4/5СНД)
Шифр НБУВ: РА337494
Рубрики:

3.
Олійник О.В. 
Організаційно-правові засади захисту інформаційних ресурсів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Олійник ; Ін-т законодавства Верх. Ради України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження організаційно-правових принципів державної внутрішньої та зовнішньої інформаційної політики та сформульовано пропозиції щодо удосконалення засобів захисту інформаційних ресурсів. Систематизовано та уточнено адміністративно-правові аспекти забезпечення реалізації конституційних принципів суверенності та незалежності щодо державної внутрішньої та зовнішньої інформаційної політики. Визначено сутність і наведено характеристику принципів міжнародного інформаційного співробітництва, обгрунтовано необхідність формування моделі основних правових, організаційних та інженерно-технічних заходів загальної системи захисту інформації та забезпечення режиму секретності (конфіденційності) у сфері міждержавного інформаційного обміну. Сформульовано визначення понять "інформаційний суверенітет України", "інформаційний простір України", "інформаційна безпека", що сприятиме єдиному розумінню їх у практичній управлінській діяльності, забезпеченню кількісних та якісних критеріїв оцінки стану національної безпеки та захисту інформаційних ресурсів. Доведено, що система захисту інформації та її складових у процесі розширення міждержавного співробітництва є важливим механізмом і засобом забезпечення суверенності та незалежності державної політики. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади формування логічно завершеної системи захисту інформаційних ресурсів та засоби її управління. Розроблено комплекс правових та організаційних принципів захисту інформації. Уточненно теоретичні та прикладні аспекти змістових характеристик застосування методів захисту інформації як загальнообов'язкових (універсальних) способів забезпечення належного функціонування та удосконалення загальної системи захисту інформації та її складових частин. Розроблено методичні підходи щодо формування нової парадигми сучасної державної політики у сфері інформаційної безпеки. Зроблено висновок про наявність тенденції поглиблення взаємодії міжнародної співпраці у сфері міжнародного інформаційного обміну. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін та доповнень до чинного законодавства та деяких законопроектів з метою регламентації відповідних положень стосовно відкритості інформації, права на інформацію та свободу інформаційної діяльності, права власності на інформаційні ресурси, продукти та послуги, а також щодо встановлення підстав для обмеження доступу до інформації, які мають визначатися відповідно до світових стандартів та конституційних вимог лише законом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04 + Х849(4УКР)04
Шифр НБУВ: РА341807
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Олійник А. Р. 
Правове регулювання податкової застави в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. Р. Олійник ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми правового регулювання податкової застави в Україні, розроблено науково-обгрунтовані висновки та пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства у даній сфері з метою підвищення ефективності функціонування системи оподаткування в Україні. Вперше на монографічному рівні запропоновано поняття категорії "правомірна ліквідація активів" та охарактеризовано його зміст. Запропоновано поняття категорії "перевірка стану збереження активів платника податків, які перебувають у податковій заставі" та класифіковано зазначену перевірку за видами. Визначено спільні риси та відмінності перевірки стану збереження активів, які перебувають у податковій заставі, та документальної перевірки фінансово-господарської діяльності. Надано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів, які регулюють правовідносини податкової застави в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х839(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА378052 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Олійник О.П. 
Профілактика тяжких суспільно небезпечних дій психічно хворих, спрямованих проти членів сім'ї: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.П. Олійник ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати дослідження 120-ти психічно хворих осіб, які скоїли тяжкі суспільно небезпечні дії проти членів сім'ї та 60-ти хворих без агресивних тенденцій в анамнезі. На підставі порівняльного аналізу виявлено клінічні, соціальні й особистісні предиктори ризику агресивної поведінки психічно хворих у сім'ї, які слід враховувати під час прогнозування суспільно небезпечних дій. За допомогою судово-психіатричного аналізу генезу встановлено фактори, що мали вплив на процес формування та реалізації агресії. Виявлено, що у детермінації внутрішньосімейних агресивних дій хворих на шизофренію найвагомішу частку у генезі становили клінічні й особистісні чинники. В осіб з органічним ураженням головного мозку виявлено визначальну роль клінічних і ситуаційно-соціальних чинників. Розроблено реабілітаційно-профілактичні програми примусових заходів медичного характеру з урахуванням чинників генезу тяжких суспільно небезпечних дій психічно хворих осіб, спрямованих проти членів сім'ї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р648 + Р11(4УКР)286.1 + Х881.9(4УКР)024 +
Шифр НБУВ: РА355884
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Олійник О.М. 
Розвиток трудових відносин і законодавства про працю в Україні (1917 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Олійник ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено, проаналізовано та узагальнено досвід утворення та діяльності державних органів стосовно регулювання трудових відносин, а також органів юстиції, прокуратури й профспілок, створення власного законодавства про працю. Розкрито форми та методи його застосування на підприємствах і виробництвах різних форм власності. Проаналізовано вплив трудового права провідних країн світу на розвиток вітчизняного законодавства про працю. На підставі результатів аналізу зібраних джерел зроблено висновок, що створене вітчизняне трудове законодавство у досліджуваний період відповідало рівню найбільш розвинутих держав світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-1 + Х627-39(2УК) +
Шифр НБУВ: РА324788
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Олійник О. Б. 
Теоретичні проблеми становлення юридичної риторики як складової теорії держави та права: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О. Б. Олійник ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему юридичної риторики як основного правового базису для процесу правотворення, законотворення та правозастосування, використання юридичної техніки, реалізації конституційного принципу змагальності, формування правової мовленнєвої культури і на її основі загальної правової культури, забезпечення якості цивільного, кримінального, адміністративного та господарського процесу, посилення якості й ефективності судового процесу та діяльності його професійних учасників. Доведено вплив європейської юридичної риторики на формування демократичних, правових і соціальних держав на території Європи, виховання у населення європейського праворозуміння, відповідної правосвідомості та правової культури, становлення на континенті єдиного європейського громадянського суспільства. Зазначено про необхідність посилення рівня розвитку юридичної риторики як основного базису для забезпечення якісного правосуддя та вдосконалення системи судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х895.1 +
Шифр НБУВ: РА380748 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Олійник В.В. 
Формування правової компетентності керівників навчальних закладів у системі післядипломної педагогічної освіти: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.В. Олійник ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено модель правової компетентності керівників навчальних закладів, обгрунтовано організаційно-педагогічні умови її формування у системі післядипломної педагогічної освіти. Уточнено зміст понять "компетентність", "правова компетентність". Розкрито сутність правової компетентності керівників навчальних закладів, встановлено критерії та показники її сформованості. Удосконалено організаційно-методичні засади правової підготовки керівників навчальних закладів у системі післядипломної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.411 + Ч489.514(4УКР)78 + Х8р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА362122
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського