Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (177)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (156)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х881.9(4УКР)119$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Марченко Ю.В. 
Антитерористична діяльність як складова національної безпеки (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Ю.В. Марченко ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено антитерористичну діяльність як складову системи національної безпеки. Проаналізовано поточні геополітичні трансформації та зрушення в системах національної системи за умов постбіполярного світу. Визначено особливості впливу глобалізаційних процесів на реорганізацію структур безпеки та становлення мережевих структур. Розкрито роль публічної політики у стабілізації суспільно-політичних процесів. Досліджено актуальні зміни за умов антитерористичної діяльності, проблеми та специфіку концептуалізації феномену тероризму, а також наявні заходи щодо боротьби з цим суспільно-політичним явищем. Проаналізовано міжнародну та національну нормативно-правову базу боротьби з тероризмом і окреслено перспективи її удосконалення. Обгрунтовано необхідність більш тісного міжнародного співробітництва у сфері антитерористичної діяльності з метою створення глобальних і регіональних та удосконалення національних структур безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф087 + Ф4(4УКР)64 + Ф015.24 + Х916.881.4 + Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА338135
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

2.
Куц І.Г. 
Боротьба з пожежами в житловому секторі (кримінально-правовий та кримінологічний аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.Г. Куц ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань історичного, теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з розробленням заходів боротьби з пожежами у житловому комплексі. Досліджено проблеми, які виникають у діяльності правоохоронних та інших державних органів, розкрито поняття пожежі, охарактеризовано кримінально-правові та адміністративно-правові заходи боротьби з пожежами, а також причини та умови їх виникнення. Наведено характеристики об'єктивних показників пожеж у житловому секторі, розроблено пропозиції щодо поліпшення їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.6 + Х819(4УКР)112.035 +
Шифр НБУВ: РА323156
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Кулик Л.М. 
Боротьба зі злочинами, що вчиняються з використанням зброї: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.М. Кулик ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з організаційно-правовими та кримінологічними аспектами протидії злочинам, вчиненим з використанням зброї. Визначено ознаки даного виду злочинів, а також детермінанти існування та поширення цього явища. Проаналізовано законодавство деяких зарубіжних країн про відповідальність за вчиннення злочинів з використанням зброї. Охарактеризовано сучасний стан діяльності органів внутрішніх справ України у сфері протидії злочинам, що вчинені з використанням зброї. На підставі одержаних результатів наукового дослідження розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України й запропоновано комплекс заходів протидії злочинам, вчиненим з використанням зброї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.014 + Х881.9(4УКР)025.2 +
Шифр НБУВ: РА344511
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Рибачук М. В. 
Запобігання тероризму органами внутрішніх справ України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / М. В. Рибачук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

З'ясовано соціальну-правову сутність тероризму. Запропоновано визначення основних понять - тероризм, терористичний злочин, антитерористичне законодавство. Обгрунтовано потребу у виділенні правової категорії - терористичні злочини, наведено їх класифікацію. Проведено дослідження законодавства про кримінальну відповідальність окремих іноземних держав у частині, яка передбачає відповідальність за вчинення терористичних злочинів. Проаналізовано вітчизняне антитерористичне законодавство, визначено його недоліки, сформульовано низку пропозицій законодавчого характеру щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 + Х883.9(4УКР)73
Шифр НБУВ: РА373604 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Радіонов І.І. 
Кримінальна відповідальність за бандитизм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.І. Радіонов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем кримінальної відповідальності за бандитизм за кримінальним правом України. Проаналізовано соціальну обумовленість кримінально-правової заборони бандитизму, підстави та принципи криміналізації даного діяння. Доведено, що за умови стабільного соціально-економічного розвитку України можлива декриміналізація бандитизму як самоостійного злочину. Визначено його родовий і безпосередній об'єкти. З'ясовано поняття банди, визначено її місце в системі форм співучасті. Досліджено проблеми пеналізації бандитизму, проаналізовано його суб'єкт, а також об'єктивні та суб'єктивні ознаки. Внесено науково обгрунтовані пропозиції щодо удосконалення ст. 257 Кримінального кодексу "Бандитизм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х881.9(4УКР)119 + Х881.9(4УКР)119
Шифр НБУВ: РА329886
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Данилевський А.О. 
Кримінальна відповідальність за матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.О. Данилевський ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу сприяння створенню або діяльності терористичних об'єднань. Наведено кримінально-правову характеристику цього складу злочину, критерії відмежування від суміжних злочинів, а також співучасті у злочині, вчиненому терористичним об'єднанням. Проаналізовано санкцію, у якій передбачено покарання за цей злочин, спеціальний вид звільнення від кримінальної відповідальності за нього. Грунтуючись на результатах проведеного дослідження, встановлено недоліки чинного кримінального й антитерористичного законодавства, невідповідність його міжнародним нормативно-правовим актам та запропоновано здійснити на законодавчому рівні відповідні зміни та доповнення у Кримінальному кодексі України у зв'язку з необхідністю передбачити кримінальну відповідальність за сприяння діяльності організованої терористичної групи чи терористичної організації в окремому складі злочину, а також у Законі України "Про боротьбу з тероризмом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.301.7 + Х881.9(4УКР)119.301.7
Шифр НБУВ: РА364410
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Робак В.А. 
Кримінальна відповідальність за створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Робак ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано кримінально-правові проблеми кримінальної відповідальності за створення непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань. Досліджено підстави криміналізації цього діяння. Наведено кримінально-правову характеристику злочину, передбаченого статтею 260 Кримінального кодексу (КК) України. Уточнено певні терміни, застосовані у статті 260 КК України. Визначено безпосередній і додатковий об'єкти цього злочину, розглянуті як об'єктивна сторона. Детально досліджено форми вчинення цієї сторони. Обгрунтовано необхідність перегляду питання щодо суб'єкта зазначеного злочину. Визначено недоліки статті 260 КК та запропоновано відповідні законодавчі зміни до КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 +
Шифр НБУВ: РА357439
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Семикін М.В. 
Кримінальна відповідальність за створення терористичної групи чи терористичної організації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.В. Семикін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі всебічного аналізу положень, що містяться в ч. 4 ст. 258 КК України та Закону України "Про боротьбу з тероризмом" від 20 березня 2003 р. зроблено висновок, що створення терористичної групи чи терористичної організації - це різновид організованної злочинності та тероризму. Розкрито суть поняття тероризму у вузькому, широкому та самому широкому розумінні, яким відповідають зміст понять, що містяться в Законі України "Про боротьбу з тероризмом": терористичних діяльності та акту, злочинів терористичної спрямованості. Запропоновано внести зміни до даного Закону з метою надання йому більшої чіткості та логічної завершеності. Наведено аргументи щодо необхідності зміни назви ст. 258 КК України "Терористичний акт" на "Тероризм". Обгрунтовано, що вік кримінальної відповідальності за діяння, передбачені ч. 4 ст. 258 КК має бути загальним, тобто 16 років, оскільки дані діяння в більшій мірі споріднені з тими, які передбачені в ч. 1 ст. 225 і ст. 256 КК, ніж вказаними в ч. 1 ст. 258 КК. Запропоновано внести зміни до ч. 2 ст. 22 КК України для уточнення, що тут маються на увазі лише суб'єкти саме терористичного акту - діянь, передбачених у ч. 1, 2 і 3 ст. 258 КК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА328576
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Плєва К.В. 
Кримінальна відповідальність за суспільно небезпечні діяння стосовно радіоактивних матеріалів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / К.В. Плєва ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблеми кримінальної відповідальності за посягання на радіаційну безпеку. Досліджено історичний генезис норм українського законодавства, що регулює режим безпечного поводження з радіоактивними матеріалами, з'ясовано вплив міжнародних конвенцій та інших нормативних актів на процес формування правової системи України в сучасний період. Вперше визначено зміст заходів безпеки під час поводження з радіоактивними матеріалами як сукупність санітарних, проектно-конструкторських, технічних, організаційних і правових засобів, спрямованих на захист людей, матеріальних об'єктів і навколишнього середовища від радіаційного випромінювання. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавчих норм про відповідальність за злочини проти радіаційної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 +
Шифр НБУВ: РА337776
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Литвин О.П. 
Кримінально- правова охорона громадської безпеки і народного здоров'я: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / О.П. Литвин ; НАН України, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 46 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х881.9(4УКР)124
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Дячкін О.П. 
Кримінально-правова охорона об'єктів електроенергетики та зв'язку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.П. Дячкін ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

З'ясовано історичні витоки та генезис кримінально-правових норм, спрямованих на охорону об'єктів електроенергетики та зв'язку в Україні. Проведено їх кримінально-правовий аналіз у порівнянні з відповідними нормами кримінального законодавства інших країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х881.9(4УКР)116 + Х881.9(4УКР)121 +
Шифр НБУВ: РА364503
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Сарнавський О.М. 
Кримінально-правова характеристика викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Сарнавський ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми кримінальної відповідальності за викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 262 КК. Виявлено недоліки чинного кримінального законодавства та практики його застосування. Розглянуто проблеми кримінально-правової кваліфікації цього злочину, питання відмежування його від суміжних злочинів. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення положень кримінального законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х881.9(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА364613
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Кубальський В.Н. 
Кримінально-правові проблеми протидії тероризму в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Н. Кубальський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз актуальних кримінально-правових проблем протидії тероризму в Україні. З'ясовано соціально-правову суть тероризму. Запропоновано визначення основних понять у цій сфері - "тероризм", "терористичний злочин", "антитерористичне законодавство". Обгрунтовано необхідність виокремлення правової категорії "терористичні злочини". Наведено класифікацію таких злочинів. Проведено дослідження законодавства про кримінальну відповідальність певних зарубіжних держав у частині, що передбачає відповідальність за вчинення терористичних злочинів. Здійснено системний аналіз вітчизняного антитерористичного законодавства, визначено його недоліки, сформульовано пропозиції законодавчого характеру щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 +
Шифр НБУВ: РА354778
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Кириченко О.В. 
Кримінально-правові та кримінологічні аспекти протидії завідомо неправдивим повідомленням про загрозу громадській безпеці: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Кириченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання, пов'язані з кримінально-правовими та кримінологічними аспектами протидії завідомо неправдивим повідомленням про загрозу громадській безпеці. Досліджено вітчизняну правову систему та законодавство зарубіжних країн про відповідальність за вказане повідомлення. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні кримінально-правові ознаки складу злочину, предбаченого ст. 259 КК України. Проведено його відмежування від таких правопорушень, як хуліганство, терористичний акт, погроза вбивством, завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину, погроза знищення майна та завідомо неправдивого виклику спеціальних служб. Проаналізовано причини виникнення та умови існування даного виду злочину та сучасний стан протидії завідомо неправдивим повідомленням про загрозу громадській безпеці в Україні. Зроблено висновок про високолатентність злочину, передбаченого ст. 259 Кримінального кодексу України й обгрунтовано тенденцію зростання кількості даного виду деліктів. Наведено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності правозастосовчої та профілактичної діяльності органів внутрішніх справ, а також щодо удосконалення відповідної норми КК України про протидію завідомо неправдивим повідомленням про загрозу громадській безпеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х883.9(4УКР)711.9 +
Шифр НБУВ: РА335766
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Майстренко М. М. 
Кримінологічна характеристика та попередження органами внутрішніх справ злочинів проти громадської безпеки, предметами яких є зброя, бойові припаси та вибухові речовини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / М. М. Майстренко ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше висунуто пропозицію про доцільність включення поняття "національна безпека" до переліку об'єктів кримінально-правової охорони. Визначено поняття та здійснено класифікацію злочинів проти громадської безпеки, предметами яких є зброя, бойові припаси та вибухові речовини. Сформульовано загальнотеоретичні підходи запобігання злочинам досліджуваної групи профілактичного та запобіжного характеру в межах кримінально-правової, пенітенціарної, кримінально-процесуальної, криміналістичної галузей, а також основні стратегічні напрямки запобіжної діяльності органів внутрішніх справ щодо профілактики та припипинення зазначеної групи злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.014 + Х883.9(4УКР)711.19
Шифр НБУВ: РА375352 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Фердман Г.П. 
Механізми протидії проявам тероризму на залізничному транспорті України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Г.П. Фердман ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено сукупність механізмів державного управління у системі запобігання тероризму на залізничному транспорті України: а саме: структурно-організаційних, організаційно-правових, фінансово-економічних, технічних та мотиваційних. Удосконалено організаційно-функціональну структуру управління безпекою руху на даному транспорті та встановлено залежність її ефективності від чинних механізмів державного управління галуззю. Запропоновано методологічний комплекс антитерористичних заходів, що надало можливість розробити методику зниження економічних втрат і людських жертв на залізничному транспорті від можливих проявів терористичних актів, що дозволяє забезпечити безпеку пасажирів, запобігти, виявити та припинити терористичну діяльність на об'єктах Укрзалізниці, мінімізувати її наслідки та сприяти безпечному функціонуванню всієї галузі, захисту національних інтересів держави в цілому й економічному розвитку держави зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 + Х883.9(4УКР)711.21 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА344782
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Степанова Г.М. 
Особливості предмету доказування у справах про підпали з метою приховування злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.М. Степанова ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні положення про предмет доказування у кримінальному судочинстві. Розглянуто сучасні наукові погляди щодо поняття та сутності обставин, які підлягають доказуванню у процесі розслідування. Доведено єдність предмета доказування по всіх кримінальних справах. Обгрунтовано необхідність формування норми про визначення предмета доказування на підставі використання основних принципів вчення матеріального права про злочин, його ознаки та склад. На базі вивчення кримінальних справ про підпали наведено характеристику складових елементів предмету доказування даної категорії злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.6 + Х894.9(4УКР)311.9 +
Шифр НБУВ: РА333691
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Піщенко Г.І. 
Попередження хуліганства (кримінально- правовий і кримінологічний аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Г.І. Піщенко ; Національна академія внутрішніх справ України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 + Х883.9(4УКР)7
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Пінчук М.Г. 
Предмет доказування і судовий розгляд справ про викрадення та інше незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами і вибуховими речовинами: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.Г. Пінчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми предмета доказування та судового розгляду справ про викрадення та інше незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Досліджено структуру предмета доказування у кримінальних справах даної категорії. Виявлено особливості збирання та перевірки доказів у кримінальних справах про викрадення та інше незаконне поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Розглянуто основні етапи судового слідства у справах про викрадення вогнепальної зброї та інші випадки незаконного поводження з вогнепальною зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України, що регламентує порядок обігу вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухових речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х893.9(4УКР)811.19 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА353918
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Колесніков В.В. 
Розслідування злочинів, пов'язаних з пожежами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Колесніков ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито суть понять пожежі, пожежної безпеки, підпалу, порушень встановлених законодавством вимог пожежної безпеки. Розроблено криміналістичну класифікацію злочинів, пов'язаних з пожежами за характером дій винної особи та мотивами вчинення злочину. Удосконалено положення щодо особливостей аналізу й оцінки первинних матеріалів за фактом пожежі, які містять ознаки злочину. Проаналізовано діяльність підрозділів Державного пожежного нагляду як органів дізнання у справах про пожежі, запропоновано зміни до норм кримінально-процесуального закону та Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність", які визначають компетенцію даних органів. Досліджено особливості тактичних завдань розслідування, зокрема доповнено та систематизовано перелік обставин, що підлягають доказуванню під час рослідування злочинів означеної категорії. Наведено рекомендації щодо особливостей підготовки та проведення основних слідчих дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.6 + Х893.9(4УКР)811.96 +
Шифр НБУВ: РА336182
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського