Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (85)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (49)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х859(4УКР)14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Книш В.І. 
Адміністративно-правова охорона тваринного світу та роль міліції у її здійсненні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.І. Книш ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Проаналізовано суть і систему адміністративно-правової охорони тваринного світу, з'ясовано місце міліції у цій системі. Визначено особливості тваринного світу як об'єкта правової охорони. Проаналізовано зміст і виділено складові терміна "правова охорона тваринного світу". Розкрито суть поняття його адміністративно-правової охорони. Визначено сучасний стан і перспективи розвитку системи нормативно-правового регулювання охорони тваринного світу в Україні. Охарактеризовано систему та правовий статус суб'єктів, задіяних в його адміністративно-правовій охороні, порядок видачі дозволів і ліцензій на право використання об'єктів тваринного світу, адміністративно-правові засоби боротьби з порушеннями правил їх використання, завдання та повноваження міліції у цій сфері, а також напрямки вдосконалення її природоохоронної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)140.3 + Х819(4УКР)112.011.019 +
Шифр НБУВ: РА350315
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Курзова В.В. 
Еколого-правове регулювання карантину рослин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.В. Курзова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено еколого-правовий зміст поняття "карантин рослин" і здійснено відмежування цього поняття від суміжних і споріднених із ним термінів. Висвітлено розвиток інституту карантину рослин в системі екологічного права. Проаналізовано чинне екологічне національне та міжнародне законодавство з карантину рослин, розкрито функції та компетенцію органів державної влади та місцевого самоврядування в даній сфері. Розглянуто особливості карантинного режиму як різновиду правових режимів надзвичайних екологічних ситуацій. Проаналізовано та класифіковано карантинні (фітосанітарні) заходи. Наведено рекомендації щодо удосконалення механізму еколого-правового регулювання карантину рослин. Досліджено підстави застосування юридичної відповідальності за порушення законодавства в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 + П415.1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА367417
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Нечипорук Л.Д. 
Еколого-правове регулювання раціонального використання об'єктів тваринного світу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Л.Д. Нечипорук ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття та правовий зміст тваринного світу за законодавством України, правового регулювання суспільних відносин у даній сфері та норм раціонального використання тваринного світу у системі права та законодавства України. Визначено особливості права загального та спеціального використання об'єктів тваринного світу та право власності на відповідні об'єкти. Запропоновано зміни та доповнення до чинного законодавства з еколого-правового регулювання раціонального використання об'єктів тваринного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 + Е60*80(4УКР) б +
Шифр НБУВ: РА369634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Тихий П.В. 
Еколого-правове регулювання спеціального використання дикої фауни: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / П.В. Тихий ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання еколого-правового регулювання суспільних відносин, які виникають внаслідок вилучення диких тварин із природного середовища для задоволення матеріальних і духовних потреб людей. Проаналізовано правові ознаки, що характеризують диких тварин як об'єкти відповідних правовідносин. Розкрито ознаки та поняття спеціального використання дикої фауни. Висвітлено критерії поділу вказаної діяльності на окремі різновиди. Досліджено питання про суб'єктний склад та юридичний зміст відповідних правовідносин. Узагальнено положення про підстави та процедури виникнення та припинення даних правовідносин. Розгянуто особливості правового регулювання суспільних відносин, які складаються у зв'язку зі здійсненням окремих різновидів спеціального використання дикої фауни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 + ЕО*88-е(4УКР)к1,022 + П711е(4УКР)к1,022 + П722е(4УКР)к1,022
Шифр НБУВ: РА311032 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Зражевський О. В. 
Кримінально-правова характеристика порушення законодавства про захист рослин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. В. Зражевський ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено обумовленість кримінально-правової заборони порушення законодавства про захист рослин. Розглянуто питання щодо відмежування порушення законодавства про захист рослин від інших злочинів та адміністративно-правових деліктів. Внесено пропозиції щодо вдосконалення ст. 247 КК України, а також норм чинного законодавства щодо власності на об'єкти рослинного світу. Із метою запобігання порушенням законодавства про захист рослин та створення умов, які б робили його вчинення невігидним, запропоновано шляхи запобігання таким діянням через ситему екологічного, податкового та економічного стимулювання, надання пільг і переваг суб'єктам у вказаній сфері діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 + Х881.9(4УКР)118
Шифр НБУВ: РА380436 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Шеховцов В.В. 
Право приватної власності на об'єкти тваринного світу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / В.В. Шеховцов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено характеристику правової природи права приватної власності на об'єкти тваринного світу, описано механізми його правового регулювання у законодавстві України. Проаналізовано історію формування та розвитку інституту права приватної власності на об'єкти тваринного світу. Наведено характеристику форм власності на тваринний світ, визначено місце та співвідношення інституту права приватної власності серед них. Узагальнено правові підстави виникнення, зміни та припинення прав приватної власності на тваринний світ, описано порядок їх реалізації. Розроблено правові механізми, які дозволяють забезпечити ефективну реалізацію суб'єктивних прав власників об'єктів тваринного світу, зокрема, економічного стимулювання та юридичної відповідальності у досліджуваній сфері. Висвітлено досвід інших країн щодо регулювання права приватної власності на тваринний світ. Визначено основні напрямки реалізації міжнародно-правових стандартів права приватної власності та міжнародної співпраці у цій сфері. Обгрунтовано шляхи удосконалення чинного законодавства з метою комплексного вирішення проблем реалізації права приватної власності на тваринний світ в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 + Х916.32
Шифр НБУВ: РА370323 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Струтинська-Струк Л.В. 
Правове забезпечення біобезпеки при здійсненні генетично-інженерної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Л.В. Струтинська-Струк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-правові засади забезпечення біологічної безпеки під час здійснення генетично-інженерної діяльності. Проаналізовано поняття екологічної безпеки та біобезпеки, які співвідносяться як загальне та спеціальне. Виявлено характерні риси біобезпеки та запропоновано визначення даного поняття. Розглянуто основні правові засоби забезпечення біологічної безпеки у сфері поводження з генетично-модифікованими організмами. Проаналізовано чинне в Україні законодавство, а також законодавство Європейського Союзу; вивчено положення міжнародно-правових документів, прийнятих у процесі природоохоронної діяльності ООН. Запропоновано напрямки правового врегулювання відносин у сфері здійснення генетично-інженерної діяльності в Україні, зокрема розробку та прийняття спеціального законодавства, що повинно здійснюватись з урахуванням накопиченого міжнародного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА335637
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Григор'єва Т.В. 
Правове регулювання використання й охорони водних живих ресурсів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Т.В. Григор'єва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття "водні живі ресурси" як сукупність водних живих організмів, що постійно або на певних стадіях свого розвитку перебувають у воді та можуть бути об'єктами використання. Запропоновано класифікацію, відповідно до якої водні живі ресурси можуть бути поділені залежно від біологічних властивостей (риби, круглороті - міноги й міксини, водні безхребетні, морські ссавці, вищі водні рослини та інші водорості), від середовищних ознак, що вказують на стан існування водних живих ресурсів щодо навколишнього природного середовища (морські, морські прибережні, озерні, річкові), а також від цілей використання (ресурси промислового, любительського та спортивного використання). Запропоновано розглядати правові норми, що регулюють відносини у сфері використання й охорони водних живих ресурсів як самостійний інститут, який формується в межах екологічного права. Розглянуто питання щодо суб'єктного складу правовідносин у дослідженій сфері, з'ясовано та систематизовано права й обов'язки зазначених суб'єктів. Обгрунтовано юридичне поняття "використання водних живих ресурсів", наведено юридичні ознаки певних різновидів використання водних живих ресурсів. Уперше сформульовано поняття "правова охорона водних живих ресурсів" як сукупність установлених державою правових норм та виникаючих внаслідок їх реалізації правовідносин, які забезпечують виконання системи правових, організаційних, економічних, матеріально-технічних, освітніх та інших заходів з метою збереження, відтворення й раціонального використання водних живих ресурсів. Розвинуто положення щодо правової охорони водних живих ресурсів, яке передбачає систему засобів заохочення й відповідальності, встановлені законодавством і впливають на поведінку суб'єктів відповідних правовідносин. Сформульовано пропозиції щодо необхідності розробки проекту постанови Кабінету Міністрів України "про правове регулювання використання та охорони водних живих ресурсів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА335986
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Святченко Л.О. 
Правове регулювання цукробуряківництва в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Л.О. Святченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового регулювання цукробуряківництва в Україні, наведено рекомендації щодо його удосконалення. Наведено результати ретроспективного аналізу правового регулювання вітчизняного цукробуряківництва, розроблено його періодизацію. Розкрито сутність категорій "цукробуряківництво" та "бурякоцукровий комплекс". Визначено принципи правового регулювання діяльності у галузі виробництва цукру. Встановлено юридичну природу, галузеву належність і місце правових засад цукробуряківництва у системі національного права. Охарактеризовано стан правового забезпечення виробництва цукрового буряку в Україні. Розкрито особливості державно-правового регулювання відносин у сфері виробництва цукрового буряку. Проаналізовано стан договірно-правового регулювання цукробуряківництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14:П + Х819(4УКР)124 + П215.2(4УКР) б +
Шифр НБУВ: РА370931 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Басай О.В. 
Правовий режим рослинного світу України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.В. Басай ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового регулювання охорони, використання та відтворення рослинного світу України. Визначено сутність поняття рослинного світу, зроблено його відмежування від понять "флора", "рослинність", які не можна визначити як юридичні поняття природних об'єктів. Розглянуто особливості використання та відтворення природних рослинних ресурсів, визначено їх види. Проаналізовано чинне законодавство України, що регулює охорону, використання та відтворення рослинного світу, а також ефективність контролю у даній сфері. Висвітлено окремі питання юридичної відповідальності за порушення законодавства про рослинний світ. Розроблено пропозиції щодо удосконалення законодавчого забезпечення правового режиму рослинного світу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 + Е5(4УКР)б +
Шифр НБУВ: РА362770
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського