Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (51)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (40)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)208$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

1.
Проценко 
Види забезпечення належного виконання зобов'язань у цивільному праві України: єдність та диференціація: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ігор Олексійович Проценко ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208
Шифр НБУВ: РА352632
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Єсіпова Л.О. 
Гарантія у цивільному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.О. Єсіпова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст поняття гарантії як виду забезпечення зобов'язань, розглянуто її правову природу та сутнісні ознаки, визначено місце у системі засобів забезпечення зобов'язань. Досліджено процес формування ідеї гарантії від часів римського приватного права до сучасного періоду. Проаналізовано діючу концепцію гарантії. Визначено підстави виникнення та припинення гарантійних правовідносин, а також специфіку юридичної сукупності, що спричиняє виникнення даних відносин. Показано особливості різних видів гарантії, проаналізовано їх співвідношення з суміжними цивільно-правовими інститутами. Сформульовано теоретичні висновки з досліджених питань і розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення регулювання інституту гарантії у цивільному законодавстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.1 +
Шифр НБУВ: РА345374
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Слома В.М. 
Гарантія як вид забезпечення виконання цивільно-правових зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Слома ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено історико-правові аспекти становлення гарантії в цивільному законодавстві, проаналізовано її ознаки та функції, наведено класифікації. Описано правову природу договору про видачу гарантії, особливості правового статусу суб'єктів гарантійного правовідношення, виконання гарантійних зобов'язань, прав гаранта на пред'явлення регресних вимог до боржників, припинення гарантії. Наведено рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання гарантії у вітчизняному цивільному законодавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.1 +
Шифр НБУВ: РА350703
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Соколянський Д.В. 
Договір притримання у цивільному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Д.В. Соколянський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено визначення поняття та розкрито суть договору притримання, а також його правову природу та місце у системі цивільно-правових договорів на підставі змісту, принципів і правової природи права притримання. Визначено форму та порядок укладення договору притримання, а також зміст цього договору, підстави та наслідки його зміни, розірвання та припинення. Досліджено порядок виконання договору притримання та правові наслідки його порушення. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін до Цивільного кодексу України та певних інших актів цивільного законодавства з метою вдосконалення нормативного регулювання правовідносин, що стосуються притримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА362870
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Андросов С.М. 
Забезпечення виконання господарських зобов'язань у сфері банківського кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.М. Андросов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено правові засоби забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань. До наукового обігу введено нові узагальнюючі терміни - "господарські правовідносини у сфері банківського кредитування" та "господарське правопорушення, вчинене у сфері банківського кредитування", обгрунтовано доцільність їх використання. Запропоновано визначення понять "застава" та "державна гарантія". Систематизовано види забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань і правопорушень у сфері банківського кредитування, а також детермінанти господарського кредитно-банківського правопорушення. Обгрунтовано необхідність подальшого формування нормативно-правової бази щодо регулювання бюро кредитних історій. Визначено порядок застосування застави та державної гарантії. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України в частині регулювання відносин з забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.46 + Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА356724
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Макаренко Г.В. 
Завдаток як спосіб забезпечення зобов'язань: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.В. Макаренко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено формування, цивільно-правову характеристику та функції способу забезпечення виконання зобов'язань - завдатку. Проаналізовано стан цивілістичних наукових і практичних джерел, які містять результат досліджень способів забезпечення виконання зобов'язань. Охарактеризовано існуючі види способів забезпечення виконання зобов'язань і місце завдатку як їх виду у цивільному праві. Проаналізовано умови застосування завдатку у різних правочинах. Розкрито зміст договорів про завдаток, які можуть використовуватися на практиці. Сформульовано визначення поняття щодо завдатку та розглянуто функції, які виконує завдаток, його механізм дії. Запропоновано шляхи вдосконалення чинного законодавства стосовно забезпечення завдатком договірних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.2 +
Шифр НБУВ: РА362429
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Нижний С.В. 
Застава майнових прав як спосіб забезпечення виконання зобов'язань: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.В. Нижний ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, взаємопов'язані з заставою майнових прав як способом забезпечення виконання зобов'язань. Досліджено історію виникнення інституту застави майнових прав. Наведено визначення поняття "застава майнових прав", проаналізовано її правову природу, а також визначення договору застави даних прав. Досліджено його предмет і зміст, форму та сторони. Проаналізовано механізми звернення стягнення на заставлені майнові права. Досліджено проблеми правового регулювання застави певних видів майнових прав, а саме: авторських майнових прав, корпоративних прав, майнових прав, що виникають за умов договору оренди, а також особливості застави інших видів прав вимоги. Наведено пропозиції з метою вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208 + Х839(4УКР)16 +
Шифр НБУВ: РА349271
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Мальцев Д.О. 
Застава як спосіб забезпечення банківського кредиту за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Д.О. Мальцев ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правової природи застави як способу забезпечення банківського кредиту за цивільним законодавством України. Проаналізовано основні концептуальні положення, виявлено недоліки та наведено рекомендації щодо удосконалення інституту застави. Здійснено теоретичне узагальнення положень цивільного законодавства України про застосування застави як способу забезпечення банківського кредиту. Визначено практичну сутність застави як наявність у банківських установ права на реалізацію предметів забезпечення кредиту з метою адекватного відшкодування заборгованості позичальника та збитків кредитора за кредитним договором у разі неспроможності сповна або частково (якщо є така домовленість) повернути кредит. З урахуванням існуючих недоліків цивільного законодавства розглянуто можливість поліпшення процесу регулювання особливостей окремих видів застави. Визначено фактори, що зумовлюють ефективність правової застави й обгрунтовано необхідність максимального розвитку законодавчих засобів реалізації банками права вимоги. Проаналізовано особливості регулювання досліджуваного інституту застави у різні історичні періоди. Визначено тенденції зміни законодавчих норм щодо правового регулювання заставних зобов'язань. Проаналізовано специфіку окремих видів застави, правовий механізм реалізації прав кредиторів та основні вимоги щодо укладання договору застави за участю банків. Розкрито механізм регулювання питань іпотечного кредитування, детально проаналізовано підстави виникнення іпотеки та вимоги, що нею забезпечуються. Досліджено особливості формування нормативно-правової бази з питань іпотеки та встановлено ефективність її використання для вирішення соціально-економічних проблем. Досліджено особливості іпотеки окремих видів майна, розглянуто порядок та умови випуску та обігу цінних паперів та їх похідних, що використовуються на іпотечному ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х839(4УКР)208 + Х839(4УКР)921.230.46 +
Шифр НБУВ: РА339582
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Федосєєв П.М. 
Інститут поруки за римським правом та його рецепція у цивільному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / П.М. Федосєєв ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис поняття та особливості рецепції інституту поруки з римського приватного права в цивільне право України. Зроблено спробу комплексного його вивчення, використовуючи як методологічне підгрунтя положення про рецепцію римського приватного права як явище, органічно властиве європейським правовим системам. Проаналізовано особливості, характер і тенденції розвитку інституту поруки як засобу забезпечення зобов'язань за римським правом, його вплив на інститут поруки у європейських правових системах та формування однойменного інституту в цивільному праві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2 + Х839(4УКР)208.1-61 +
Шифр НБУВ: РА324809
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Отраднова О.О. 
Неустойка в цивільному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Отраднова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено теоретичні та практичні аспекти застосування неустойки як способу забезпечення виконання зобов'язання та міри цивільно-правової відповідальності. На підставі теоретичних здобутків учених-цивілістів різних історичних періодів та аналізу чинного та перспективного законодавства досліджено правову природу неустойки, її роль у забезпеченні виконання зобов'язань та видів цивільно-правової відповідальності. Надано класифікацію неустойки як способу забезпечення виконання зобов'язання. Розроблено та сформульовано основні положення щодо даного предмету. Проаналізовано підстави для стягнення (передачі), звільнення від відповідальності у разі неустойки, досліджено способи обмеження розміру стягуваної неустойки. На підставі аналізу нормативних актів та судової практики сформульовано конкретні пропозиції, спрямовані на вдосконалення правового регулювання даного явища в цивільному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.4
Шифр НБУВ: РА321378
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Гелевей О.І. 
Неустойка як вид забезпечення виконання зобов'язання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Гелевей ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні етапи становлення неустойки, визначено її місце в системі видів забезпечення виконання зобов'язань, запропоновано класифікацію неустойки залежно від юридичних підстав, способів обрахування, співвідношення зі збитками. З'ясовано поняття товарної неустойки, конкретизовано її зміст. Досліджено питання щодо застосування неустойки в окремих договірних відносинах. Наведено пропозицію щодо обов'язкового визначення виду неустойки та її мінімального розміру в тих випадках, коли неустойка підлягає включенню до договору відповідно до вимог нормативного акту. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення цивільного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208.4 +
Шифр НБУВ: РА327757
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Карнаух Т.М. 
Притримання як спосіб забезпечення виконання зобов'язань: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.М. Карнаух ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано історичний розвиток притримання, регулювання за чинними законодавством України і окремих країн. Визначено правову природу і специфічні ознаки притримання. З'ясовано його місце у системі способів забезпечення зобов'язань та здійснено відмежування від інших інститутів, а саме: застави, самозахисту, зупинення зустрічного виконання зобов'язань, права продажу чужої речі, зарахування зустрічних однорідних вимог, заходів оперативного впливу, юридичної відповідальності. Наведено характеристику елементів зобов'язального правовідношення притримання. Досліджено підстави та моменти виникнення та припинення права притримання. Сформульовано теоретичні висновки стосовно досліджених питань. Наведено рекомендації, спрямовані на вдосконалення регулювання притримання у цивільному законодавстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208 + Х839(4УКР)208
Шифр НБУВ: РА356678
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Жила 
Страхування як спосіб забезпечення виконання зобов'язань у цивільному законодавстві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Анна Сергіївна Жила ; Одеська національна юридична академія. — О., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208 + Х839(4УКР)212.1
Шифр НБУВ: РА365558
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Іваненко О.А. 
Цивільно-правове регулювання притримання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.А. Іваненко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено норми цивільного законодавства України, які регламентують інститут притримання. Узагально головні проблеми, пов'язані з функціонуванням притримання та сформовано основні шляхи їх вирішення. Визначено підстави застосування притримання, правову природу даного способу забезпечення виконання зобов'язань і його функціональне призначення. Доведено, що момент виникнення права на притримання, момент застосування кредитором притримання і момент, коли він має право ініціювати звернення стягнення на притримані ним речі боржника, не збігаються у часі. Обгрунтовано, що окрім права володіння у кредитора виникає право розпорядження предметом притримання. Досліджено співвідношення притримання з іншими інститутами цивільного права та визначено, що притримання є самостійним цивільно-правовим інститутом з притаманними йому характерними особливостями. На підставі результатів дослідження розроблено пропозиції щодо вдосконалення норм чинного цивільного законодавства, які регламентують досліджений спосіб забезпечення виконання зобов'язань, а також рекомендації для оптимізації затосування притримання у практичній діяльності суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА360924
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського