Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (271)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (280)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х819(4УКР)011.20$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

1.
Бабінова О.О. 
Взаємодія органів державного управління і місцевого самоврядування з громадськістю: теоретико-методологічний аспект: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.О. Бабінова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Висвітлено основні теоретико-методологічні засади взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування з громадськістю. Проаналізовано сучасний стан в Україні та в розвинених демократичних зарубіжних країнах щодо залучення громадськості до процесу прийняття рішень. Визначено напрями та механізми підвищення ефективності взаємодії органів публічної влади країни з громадськістю. Розглянуто демократію як форму існування українського народу, рису, притаманну його національному менталітету. Демократія визначена як необхідна умова для ефективної взаємодії органів публічної влади з громадськістю. Для підвищення її ефективності необхідно реалізувати розроблену Концепцію правової просвіти населення, створити законодавчу основу для участі громадськості в процесі прийняття рішень органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.208 +
Шифр НБУВ: РА341710
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Русанова С. Ю. 
Гарантії прав територіальної громади: конституційно-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / С. Ю. Русанова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-правові аспекти територіальної громади в Україні, визначено її місце у системі місцевого самоврядування, описано характерні риси, окреслено систему гарантій прав муніципального утворення з позиції нових законодавчих і наукових положень. З'ясовано спеціальні гарантії прав територіальних спільнот. Розглянуто інституційно-правові та процесуальні гарантії прав територіальної громади; статут територіальної громади як гарантії й одночасно механізм реалізації прав територіальних спільнот. Визначено порядок розробки та прийняття даного локального акту на основі соціального запиту безпосередньо територіальною громадою, розглянуто процедуру його зміни та доповнень. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення вітчизняного муніципального законодавства в сфері забезпечення прав територіальних громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20 + Х809(4УКР)66
Шифр НБУВ: РА379387 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Краюшкін В.А. 
Державний механізм стимулювання стратегічного цілепокладання регіонів: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.А. Краюшкін ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему розробки державного механізму стимулювання стратегічного цілепокладання регіонів. Проаналізовано суть процесів стратегічного цілепокладання соціально-економічних систем. Розкрито зміст поняття "місія" як способу взаємодії системи з зовнішнім середовищем. Розглянуто процес стратегічного цілепокладання регіону. Сформульовано критерії геоекономічної класифікації для регіонів України. Проаналізовано процеси регіонального стратегічного управління в Україні та розроблено процесну складову державного механізму стимулювання стратегічного цілепокладання регіонів. Наведено відповідні принципи, а також розроблено методи й алгоритм стимулювання стратегічного цілепокладання регіону. Визначено основні положення геостратегії України. Проведено геостратегічне позиціонування, сформульовано місію, сформовано дві групи стимулів стратегічного цілепокладання Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.51 + Х819(4УКР)011.20 +
Шифр НБУВ: РА364672
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Серант А.Й. 
Зв'язки з громадськістю в системі місцевих органів влади (державно-управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / А.Й. Серант ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретико-методичні та політико-правові предумови організації місцевими органами влади зв'язків з громадськістю. Проаналізовано стан вивчення даної проблеми на сучасному етапі розвитку українського суспільства та доведено необхідність її подальшого дослідження. Розглянуто чинну нормативно-правову базу з питань залучення громадян до управління на місцевому рівні та виявлено ряд невикористаних можливостей щодо організації діяльності у даній сфері. Визначено сутність та принципи налагодження місцевими органами влади зв'язків з громадськістю. Досліджено форми та методи інформаційного забезпечення діяльності місцевих органів влади у контексті зв'язків з громадськістю, показано позитивний вплив мотивації на їх розвиток. Обгрунтовано необхідність підвищення іміджу влади у налагоджені зв'язків з громадськістю та доведено його вплив на покращання ефективності даного процесу. Розкрито особливості комунікативних відносин місцевих органів влади та громадськості у разі виникнення надзвичайних ситуацій і запропоновано конкретні шляхи їх покращання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.208 +
Шифр НБУВ: РА342371
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Корнійчук О. В. 
Інформаційна діяльність місцевих органів виконавчої влади (на прикладі Рівненської та Хмельницької областей): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. В. Корнійчук ; Львів. регіон. ін-т держ. упр., Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні засади, організаційно-правові та функціональні особливості регіональної інформаційної політики. Проведено системний аналіз управлінської діяльності місцевих органів виконавчої влади щодо здійснення інформатизації регіону. Охарактеризовано основні форми, методи, напрями реалізації інформаційної політики та шляхи підвищення її ефективності. Досліджено інформаційно-аналітичне забезпечення управлінської діяльності місцевих органів виконавчої влади, проаналізовано роботу державних органів управління щодо інформаційного забезпечення зв'язків із громадськістю й основні напрями та форми їх інформаційно-пропагандистської діяльності. Розроблено практичні рекомендації щодо використання новітніх інформаційно-комунікативних технологій у роботі місцевих органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.208 ф
Шифр НБУВ: РА380589 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Ільченко Н. В. 
Комплексна система забезпечення та підтримки розвитку територіальних громад в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Н. В. Ільченко ; Акад. муніцип. упр. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Узагальнено основні теоретичні підходи до розвитку територіальних громад і виявлено основні елементи системи їх забезпечення та підтримки в процесі еволюції різних підходів. Досліджено концептуальні засади формування територіальної громади та напрямів її розвитку, а також сформовано концепцію комплексного підходу до розвитку територіальних громад. Визначено роль і місце участі населення у процесі розвитку територіальних громад. Проаналізовано законодавче забезпечення участі територіальних громад у процесах місцевого розвитку й обгрунтовано напрями його вдосконалення. Сформовано вимоги до організаційного середовища розвитку територіальних громад і з'ясовано стан їх дотримання в Україні. Обгрунтовано застосування комплексної системи забезпечення та підтримки розвитку територіальних громад в Україні, а також визначено складові комплексної діагностики рівня й якості життя їх населення. Сформовано механізм державно-приватно-громадського партнерства в системі забезпечення та підтримки розвитку територіальних громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20
Шифр НБУВ: РА382437 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Стойка А.В. 
Механізми ефективної взаємодії органів державної влади і громадських об'єднань на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.В. Стойка ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні положення, пов'язані з механізмами взаємодії органів державної влади та громадських об'єднань на регіональному рівні. Розглянуто природу, принципи й основні форми взаємодії влади та "третього сектору", розкрито зміст і напрямки удосконалення механізмів її функціонування. Особливу увагу приділено визначенню місця та ролі формування місцевих (регіональних) стратегій розвитку як фактора громадської консолідації. Запропоновано модель ефективної взаємодії влади та громадськості на рівні регіону, розглянуто основні чинники її практичної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.208 +
Шифр НБУВ: РА342595
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Чернега Р.Т. 
Право громадян на участь у місцевому самоврядуванні України: стан та шляхи вдосконалення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Р.Т. Чернега ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено визначення поняття та розкрито суть права громадян щодо участі у місцевому самоврядуванні України. Зазначено про наявність двох начал: юридичного та психологічного. Досліджено участь громадян у місцевому самоврядуванні, проаналізовано історичні форми місцевої демократії. Здійснено зіставлення сучасних форм реалізації даного права громадян залежно від їх поділу за джерелом закріплення, способом здійснення демократії на місцевому рівні, кількістю суб'єктів, приналежністю особи до громадянства, юридичними наслідками. Визначено та проаналізовано основні засади діяльності депутатів місцевих рад, зокрема щодо його ролі у залученні громадян до процесів місцевого самоврядування. У цьому контексті розглянуто проблематику відповідальності депутатів місцевих рад та інших виборних посадових осіб місцевого самоврядування. Обгрунтовано характеристику системи інститутів і процесуальних форм стосовно реалізації права громадян щодо участі у місцевому самоврядуванні України, показано її безпосередній взаємозв'язок з системою органів місцевого самоврядування. На підставі аналізу міжнародних правових документів у сфері місцевого самоврядування, теоретичних і практичних досліджень, базуючись на існуючих нормах чинного законодавства, наведено конкретні шляхи вдосконалення процесу участі громадян у місцевому самоврядуванні в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)32 + Х819(4УКР)011.208 +
Шифр НБУВ: РА349813
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Лабенська Л.Л. 
Правовий статус депутатів місцевих рад: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Л.Л. Лабенська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку законодавства про правовий статус депутата, запропоновано визначення даного поняття. Проаналізовано форми і методи діяльності депутатів місцевих рад, визначено їх види та особливості застосування під час роботи у територіальній громаді, виборчому окрузі, а також взаємодії з органами самоорганізації населення. Розглянуто діяльність депутатів у місцевій раді, її органах та в об'єднаннях депутатів, наведено пропозиції щодо пошуку шляхів її удосконалення. Досліджено форми та методи контрольної діяльності депутатів місцевих рад, проаналізовано окремі види контролю та їх правові наслідки. Запропоновано визначення та класифікацію гарантій діяльності депутатів місцевих рад. Обгрунтовано поняття відповідальності депутатів місцевих рад, визначено підстави та види конституційно-правової та загальної юридичної відповідальності у межах місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.204 +
Шифр НБУВ: РА330747
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Фоміцька Н.В. 
Реалізація державної влади на територіальному рівні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.В. Фоміцька ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено науково-методичне забезпечення організаційних і правових засад реалізації державної влади на територіальному рівні. Запропоновано модель територіального управління, яка дозволяє здійснити чітке розподілення повноважень суб'єктів державного управління. Розкрито суть поняття "територіальний рівень", розглянуто його ознаки. Уточнено періодизацію процесу розвитку форм реалізації влади на етапі формування незалежності України. Установлено взаємозв'язок між моделлю управління територією та рівнем життєдіяльності її населення. Виокремлено певні характеристики управлінських послуг, наведено їх класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20 +
Шифр НБУВ: РА353625
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Марков О.С. 
Регіональний моніторинг як механізм реалізації державної регіональної політики: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.С. Марков ; Одес. регіон. ін-т держ. упр., Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-організаційні засади функціонування регіонального моніторингу у контексті реалізації державної регіональної політики. Уточнено понятійний апарат державного та регіонального управління у сфері її реалізації. Запропоновано методику оцінювання впровадження державної регіональної політики на засадах збалансованої системи показників. Визначено основні організаційні засади та принципи впровадження цілісної системи регіонального моніторингу як підсистеми державного управління регіональним розвитком. Обгрунтовано необхідність забезпечення якісного зворотного зв'язку у процесі реалізації державної регіональної політики для прискорення розвитку територій і створення системи запобігання кризовим явищам на регіональному рівні. Узагальнено результати проведеного теоретичного досліження й обгрунтовано практичні рекомендації щодо запровадження системи регіонального моніторингу у вітчизняну практику регіонального управління. Запропоновано організаційну схему систем регіонального моніторингу з використанням процесного підходу та запровадження збалансованої системи показників для реалізації державної регіональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20 + Ф3(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА364667
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Жовнірчик Я.Ф. 
Розвиток територіальної організації місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / Я.Ф. Жовнірчик ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Сформульовано теоретико-методологічні засади територіальної організації місцевого самоврядування, розкрито його суть. Запропоновано визначення територіальної громади як суб'єкта місцевого самоврядування, основний носій його функцій і повноважень. Розглянуто наукові теорії та моделі даного самоврядування, які значною мірою впливають на його просторову організацію. Здійснено аналіз і оцінку територіальної організації місцевого самоврядування в Україні, зокрема, розкрито становлення його системи та територіально-функціональної структури, охарактеризовано місцеве самоврядування й адміністративно-територіальний устрій України. Проаналізовано розвиток територіальних громад у містах, селищах і селах як основних формах просторової організації місцевого самоврядування. Значну увагу приділено економічній і фінансовій основі діяльності даних органів у просторовому вимірі, а також питанню ефективності розвитку та територіальної організації місцевого самоврядування. Розроблено основні напрями підвищення цієї ефективності, обгрунтовано шляхи формування самодостатніх територіальних громад і стратегій їх економічного саморозвитку, а також шляхи поліпшення взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування. Акцентовано увагу на створенні в державі ефективної регіональної політики, яка передбачає необхідність перенесення пріоритетів розвитку з відомчо-галузевих підходів на цілісно-територіальні, оптимізацію відносин між центром і територіями, зміцнення територіальної єдності держави та створення умов для поступового розширення повноважень територій і співіснування вертикалі виконавчої влади й системи місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20 +
Шифр НБУВ: РА338137
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Шумляєва І. Д. 
Становлення та розвиток інституту територіальної громади в Україні: організаційно-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / І. Д. Шумляєва ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито основні концептуальні підходи щодо визначення сутності територіальної громади. Висвітлено особливості здійснення муніципальних реформ у державах-членах ЄС. Проаналізована еволюцію становлення та розвитку місцевих громад в Україні. Розглянуто територіальні засади здійснення місцевого самоврядування місцевими громадами. Надано об'єктно-функціональну характеристику їх діяльності й особливості реалізації права на місцеве самоврядування. Розроблено пропозиції щодо підвищення участі членів територіальної громади в управлінні місцевими справами шляхом розвитку системи органів самоорганізації населення, посилення взаємодії органів місцевого самоврядування та жителів місцевих громад, удосконалення статутної нормотворчості в регламентації функціонування територіальної громади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20-91
Шифр НБУВ: РА371973 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Набока Л.В. 
Структурно-функціональне забезпечення реалізації державно-управлінських відносин на територіальному рівні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Л.В. Набока ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та науково-методичні засади вдосконалення структурно-функціонального забезпечення реалізації державно-управлінських відносин на територіальному рівні. Проаналізовано роль і значення даних відносин у впорядкуванні розвитку суспільства. Виокремлено певні властивості та доповнено класифікацію їх видів і форм реалізацї. Визначено суттєві ознаки поняття "організаційне забезпечення реалізації державно-управлінських відносин". Сформовано концептуальний підхід до впорядкування структурно-функціонального забезпечення діяльності територіальних органів влади, який базується на раціоналізації технології реалізації зазначених відносин, удосконаленні форм здійснення зворотного зв'язку, оновленні змісту нормативно-правових актів, що регламентують дану діяльність. Уточнено періодизацію етапів розвитку України, що відображає зміст основних структурних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.1 + Х819(4УКР)011.20 +
Шифр НБУВ: РА357689
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Кучабський О. Г. 
Теоретико-методологічні засади адміністративно-територіальної організації України: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. Г. Кучабський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 35 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз децентралізації як механізму підвищення системної ефективності через вибір оптимальної моделі взаємовідносин центру та територій. Проаналізовано чинники й обгрунтовано критерії функціонального адміністративно-територіального розмежування. Запропоновано класифікувати адміністративно-територіальні структури за трьома еволюційними формами: поділ, устрій та організація. Найвищою формою еволюції адміністративно-територіальних структур пропонується вважати адміністративно-територіальну організацію, яка представлена гармонійною єдністю територіальних форм управлінської складової суспільної життєдіяльності та є продуктом еволюції суспільства для саморегулювання та самовдосконалення. Доведено, що становлення ефективної адміністративно-територіальної організації в Україні є можливим виключно внаслідок успішної реалізації політичної, адміністративної, економічної, соціальної, бюджетної, муніципальної, регіональної й адміністративно-територіальної реформ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79 + Х819(4УКР)011.20
Шифр НБУВ: РА377987 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Гураль П.Ф. 
Територіальна громада в Україні: історико-правове дослідження: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / П.Ф. Гураль ; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 40 с. — укp.

У ході наукового дослідження розглянуто історію територіальної громади та самоврядування в Україні як процес формування суспільної цінності, що здатна акумулювати інші політичні, правові та соціальні цінності. Встановлено роль і значення територіальної громади та місцевого самоврядування як цивілізаційного чинника, визначено істотні ознаки наступності як невід'ємної складової процесу розвитку; проведено комплексний аналіз правової, територіальної, матеріально-фінансової основи територіальної громади з виділенням і обгрунтуванням особливостей основних етапів її історії. Систематично досліджено правову основу територіальної громади та її форму у Київській Русі, у правовій системі Великого князівства Литовського та Королівства Польського, у Козацько-Гетьманській Україні. Розкрито еволюцію територіальної громади на українських землях у складі інших держав. Узагальнено досвід відносин держави та територіальних громад в період відновлення української державності ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20-1 + Х2(4УКР)-621.011.2 +
Шифр НБУВ: РА367202
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Лиска О.Г. 
Територіальна громада як суб'єкт місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.Г. Лиска ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні підходи до територіальної громади (історичний, територіальний, екологічний, етнографічний, соціологічний, самоврядний, політичний, економічний, комунікаційний, якісний, психологічний), уточнено поняття "місцеве самоврядування", "територіальна громада". Висвітлено місце територіальної громади в системі місцевого самоврядування шляхом виокремлення історичного, правового, владного, системоутворювального та матеріально-фінансового аспектів первинності територіальної громади відносно інших суб'єктів місцевого самоврядування. З'ясовано функції та форми діяльності територіальних громад, досліджено сучасний стан здійснення громадами місцевого самоврядування в Україні й інших державах. Визначено тактичний і стратегічний підходи до залучення членів територіальних громад в місцеве самоврядування. Розроблено комплекс заходів щодо залучення членів територіальних громад до прийняття рішень в місцевому самоврядуванні, запропоновано рекомендації щодо розвитку територіальних громад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20 +
Шифр НБУВ: РА369090
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Васильєва О.І. 
Трансформація регіонального управління в умовах реформування владних відносин в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О.І. Васильєва ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методологічні засади та практичні рекомендації щодо трансформації регіональнго управління за умов реформування владних відносин в Україні. Проаналізовано сучасні наукові дослідження з проблем регіонального управління. Висвітлено теоретичні засади врядування на регіональному рівні, розглянуто малодосліджені питання у даній сфері. Уточнено сутнісні характеристики категорій дослідження регіонального управління. Удосконалено класифікацію регіоналізації як нової альтернативної моделі світу. Обгрунтовано засади застосування в Україні європейських стандартів урядування на регіональному рівні у безпосередньому взаємозв'язку з принципами демократичного врядування. Обгрунтовано концепцію створення сучасних систем врядування з урахуванням досвіду реформування в європейських країнах. Розроблено функціональну парадигму діяльності органів виконавчої влади. Обгрунтовано організаційно-правовий механізм реалізації державної регіональної політики. Проаналізовано історичні передумови формування в Україні відкритого громадянського суспільства. На підставі дослідження трансформаційних (демократичних) процесів у владних відносинах розроблено пропозиції щодо удосконалення регіонального управління. Запропоновано комплексний підхід щодо проведення реформування системи регіональної влади. Обгрунтовано організаційно-правовий механізм реалізації державної регіональної політики, розроблено інституціональну модель її формування та впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20
Шифр НБУВ: РА371867 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Первомайський О.О. 
Участь територіальної громади у цивільних правовідносинах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Первомайський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено правові підстави та форми участі територіальної громади у цивільних правовідносинах, а також розглянуто питання щодо її участі у відносинах власності, зобов'язальних відносинах та притягнення до цивільноправової відповідальності. Сформульовано пропозиції стосовно вдосконалення відповідних положень чинного цивільного законодавства, яке регулює участь територіальної громади в цивільних відносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20 + Х839(4УКР)01
Шифр НБУВ: РА326542
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Ровний В.Г. 
Формування стратегії управління розвитком територіальної одиниці (на прикладі районної державної адміністрації): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.Г. Ровний ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Розглянуто особливості формування регіональної системи керування та роль держави в усуненні протиріч цієї системи. Надано характеристику регіону як цілісної соціально-економічної системи. Виявлено проблеми формування регіональної політики. Запропоновано та обгрунтовано необхідність формування стратегії керування на рівні територіальної одиниці. Проаналізовано та уточнено формулювання поняття "територіальна одиниця". Досліджено логістичний підхід до формування стратегії її розвитку, який базується на всебічному та комплексному розв'язанні питань руху потоків, що формуються та переміщуються та розроблено концептуальну схему логістичного керування територіальною одиницею, запропоновано механізм визначення її стійкості. Побудовано модель управління соціально-економічним розвитком територіальної одиниці. Запропоновано методику оцінки ефективності її логізації, що базується на розрахунку коефіцієнта обігового капіталу, величини чистого дисконтованого прибутку, коефіцієнта компромісів та межею логістичного індексу. Проаналізовано проблеми підвищення ефективності діяльності підприємств. Наведено рекомендації щодо підвищення інвестиційного потенціалу та виведення всіх підприємств до розряду рентабельних. Обгрунтовано та реалізовано стратегію керування розвитком територіальної одиниці на прикладі сільського району.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20 +
Шифр НБУВ: РА324570
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського