Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (182)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (196)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х810.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

1.
Скрипнюк 
Бюрократизм в системі державного управління та правовий механізм його подолання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 23.00.02 / Валентина Миколаївна Скрипнюк ; Одеська держ. юридична академія. — О., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-7 + С5*333.641.20
Шифр НБУВ: РА305450
Рубрики:

2.
Солових В.П. 
Влада в системі суб'єктно-об'єктних управлінських відносин в державі: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.01 / В.П. Солових ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т. — Х., 2002. — 22 с. — укp.

Проаналізовано концептуальні підходи зарубіжної та вітчизняної наукової думки щодо сутності та механізмів функціонування влади в процесі управління державою. Запропоновано логіку структурно-функціонального аналізу механізмів публічного врядування, визначено змістовні, структурні та функціональні ознаки влади, що базуються на системних особливостях сучасного суспільства. Досліджено практичні механізми публічного врядування Франції, Канади, України. Виявлено загальні принципи організації й фунціонування сучасної демократичної системи влади. Запропоновано напрямки реформування механізмів врядування в Україні, практичні заходи щодо підвищення ролі складових громадянського суспільства в діяльності органів державної влади та введення до структури системи влади ефективного механізму "стримувань і противаг" через перерозподіл владних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Х810.11
Шифр НБУВ: РА320246 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

3.
Колишко Р.А. 
Децентралізація публічної влади в унітарній державі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Р.А. Колишко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі досвіду державотворення багатьох держав, зокрема, Європейського Союзу, обгрунтовано необхідність оптимізації організації публічної влади із суспільним розвитком. Розглянуто децентралізацію публічної влади як основний чинник її оптимізації, складові цього процесу, його етапи, фази, стадії, основні принципи та тенденції розвитку. Обгрунтовано необхідність збереження балансу публічної влади під час її децентралізації за допомогою соціальних механізмів; виділення регіонального рівня публічної влади із закріпленням за його населенням статусу специфічної територіальної громади. Запропоновано шляхи вирішення актуальних проблем державотворення в Україні, серед яких оптимізація публічної влади займає пріоритетне місце.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.110.7 + Х001.3 + Ф031.1 +
Шифр НБУВ: РА327240
Рубрики:

4.
Слюсаренко О.М. 
Діяльність органів державної влади з професійного вдосконалення й кар'єрного розвитку державних службовців (світовий досвід і його застосування в Україні): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / О.М. Слюсаренко ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність органів державної влади з професійного удосконалення та кар'єрного розвитку державних службовців у країнах світу та в Україні. Розглянуто типово-загальну системну організацію даного виду діяльності, визначено її компоненти та будову, обгрунтовано основні напрямки удосконалення. Встановлено ключову роль та характеристики професійного навчання, виявлено типові недоліки оцінки державних службовців й обгрунтовано доцільність застосування відповідних доробків сфер освіти та охорони здоров'я. Визначено склад і структуру компетентності персоналу державної служби, наведено класифікацію кадрових резервів, форм професійної мотивації кадрів. Здіснено науково-експертну оцінку стану професійного розвитку державних службовців, запропоновано концепцію модернізації відповідної діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 + Х810.12 +
Шифр НБУВ: РА351079
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Харитончук М.В. 
Зарубіжні концепції і практика децентралізації державного управління: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.В. Харитончук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню та вирішенню наукового та практичного аспектів проблеми ролі та місця процесу децентралізації державного управління в загальному контексті демократизації українського суспільства. Вперше подано комплексний аналіз концепцій демократизації та децентралізації державного управління, типологізації форм і типів демократії, визначення їх особливостей та реалізації у різних суспільствах. З'ясовано вплив децентралізації на демократизацію суспільних відносин, підвищення ролі виборців у розробці та прийнятті рішень. Наведено авторську концепцію децентралізації державного управління через аналіз зарубіжних наукових і практичних моделей, авторське тлумачення взаємовпливів глобалізації та урбанізації, відтворення новітніх підходів різних політологічних шкіл і практики демократизації управління мегаполісами на засадах концепцій дорадчої демократії, обмеженості децентралізації управління великим містом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-8 + Ф031.1
Шифр НБУВ: РА311532 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

6.
Руіс Мендісабаль Л.М. 
Зв'язки з громадськістю як комунікативний аспект державного управління: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.01 / Л.М. Руіс Мендісабаль ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено аналіз функціонального статусу, зв'язків з громадськістю як комунікативного аспекту державно-управлінської діяльності у контексті сучасних процесів системної трансформації українського суспільства. Запропоновано оригінальну концептуальну модель зв'язків з громадськістю, що дозволяє висвітлити специфіку соціальних комунікативних характеристик даного феномену в державно-управлінській діяльності у перехідному суспільстві. Узагальнено існуючі підходи та результати дослідження з даної проблематики. Виявлено низку малодосліджених теоретичних та практичних її аспектів. Розкрито певні протиріччя в дослідженні. Розроблено практичні рекомендації щодо оптимізації функціонування механізму державного управління суспільством у перехідний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-8 + Ф018 + А6 + С5*333.4 + Ч620.1
Шифр НБУВ: РА313981 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

7.
Невмержицький Є.В. 
Корупція як соціально-політичне явище: особливості проявів і механізми подолання в сучасній Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Є.В. Невмержицький ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Робота присвячена комплексному аналізу корупції як соціально-політичного явища. Результатом дисертаційного дослідження є висновок про те, що подолання корупції в Україні можливе лише з урахуванням сучасного соціально-політичного розвитку країни, кризи основних його політичних та економічних елементів, владних структур, всього процесу переходу від планової економіки до ринкової. Одночасно з урахуванням міжнародного досвіду аналізуються основні практичні важелі та механізми підвищення ефективності боротьби з корупцією, роль у цьому інститутів громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-7
Рубрики:

8.
Морозов Є.Л. 
Механізми державного управління науково-технічними програмами та проектами соціально-економічного розвитку регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Є.Л. Морозов ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень і апробації методичних підходів щодо оптимізації механізму державного управління науково-технічними програмами та проектами соціально-економічного розвитку регіону. Запропоновано загальну регіональну систему управління структурно-інвестиційними процесами та формування цільових програм. Для обгрунтування підсистем стратегічних пріоритетів і цілей комплексного розвитку регіону запропоновано методику розрахунку інтегрального коефіцієнту економічних результатів діяльності підприємств, застосування якої дає змогу визначити пріоритети у фінансуванні конкретної науково-технічної організації. З метою здійснення оцінки соціально-економічної та екологічної ефективності інноваційних та інвестиційних проектів розроблено систему критеріїв селекції високоефективних проектів, яка містить три блоки: соціальний, економічний та екологічний. З метою вдосконалення роботи державних органів наведено методичні рекомендації щодо створення організаційної системи управління соціально-економічним розвитком територіальної системи. Виділено основні структурні одиниці на стратегічному та проектному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.11-94 +
Шифр НБУВ: РА336906
Рубрики:

9.
Маловічко О. В. 
Організаційний потенціал держави у дискурсі глобалізації й інформатизації: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Маловічко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

З позицій синергетичного підходу проаналізовано організаційний потенціал держави як потенційну готовність і спроможність реалізувати себе в дискурсі саморозгортання соціального організму країни завдяки власним організаційним властивостям, що регулюється розподілом влади між державою та громадянським суспільством. Подано філософську характеристику головних параметрів явища: сутності, змісту та форми, а також на базі системи взаємозв'язків між державою та громадянським суспільством проаналізовано поведінку держави в структурі системи саморегуляції соціального цілого. Розподіл влади в просторі національних і транснаціональних структур подано як параметр управління саморозгортанням соціального світу. Проаналізовано критерії оцінки ефективності поведінки держави в системі саморегуляції цілого. Висвітлено перспективи розвитку організаційного потенціалу національних держав і наддержавних утворень у вимірі космополітичного принципу. Обгрунтовано потенціальні можливості розвитку української держави на шляху до Об'єднаної Європи та становлення інформаційної єдності сучасного світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Х810.1
Шифр НБУВ: РА369912 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

10.
Куйбіда В.С. 
Організаційно-функціональні принципи і методи діяльності органів місцевого самоврядування: Автореф. дис. д-ра наук з держ. управління: 25.00.04 / В.С. Куйбіда ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Запропоновано цілісну концепцію вдосконалення методів та диверсифікації принципів функціонування самоврядних органів у контексті розвитку системи місцевого самоврядування. Розроблено і наведено класифікацію принципів і методів діяльності органів місцевого самоврядування. Визначено чинники, які впливають на формування цих принципів і методів, розроблено їх класифікацію. Досліджено вплив інформатизації на принципи і методи діяльності органів місцевого самоврядування. Показано особливість процесу становлення конституційно-правових засад місцевого самоврядування, проаналізовано теоретичні і практичні аспекти їх реалізації. Охарактеризовано основні проблеми реалізації конституційно-правових засад місцевого самоврядування в Україні та теоретично обгрунтовано напрями їх вирішення. Досліджено механізм функціонування системи органів місцевого самоврядування, визначено принципи та тенденції становлення інститутів місцевого самоврядування. Особливу увагу приділено пошуку оптимальних моделей публічного управління у великих і малих містах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.112 + Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА328020
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Сацюк О.В. 
Особливості формування та розвитку понятійного апарату державного управління: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.В. Сацюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості формування понятійного апарату державного управління України у процесі адаптації термінів латинської та грецької мов у процесі створення та визначення нових понять у сфері державного управління. Проаналізовано основні тенденції розвитку цього понятійного апарату у термінах латинського та грецького походження. Виявлено невирішені питання щодо вживання цих термінів державними службовцями. Запропоновано шляхи вдосконалення даного понятійного апарату. Розроблено рекомендації щодо використання термінів латинського та грецького походження в усному та писемному діловому мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.11 в + Х819(4УКР)011 в +
Шифр НБУВ: РА355620
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Яцунська О.О. 
Світовий досвід місцевого самоврядування та перспективи його інституціонально-системного втілення в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.О. Яцунська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив світового досвіду на інституціонально-системне втілення місцевого самоврядування в Україні. Досліджено різні підходи до трактування поняття "місцеве самоврядування". Основну увагу зосереджено на його політологічному аспекті, обгрунтовано доцільність інтерпретації цього поняття через категорію "інтенсивності". Розглянуто вплив двох основних парадигм місцевого самоврядування на практику державного будівництва. Встановлено необхідність інституалізації для розвитку демократичного суспільства й обгрунтовано важливість місцевих органів влади як чинника, який впливає на цей процес. Здійснено порівняльний аналіз різних типів організації влади на місцях і запропоновано комплексну класифікаційну "сітку", яка може бути застосована для моделювання системи місцевого самоврядування в західних і посттоталітарних країнах, визначено основні етапи та складові процесу реформування місцевих органів влади в Україні. На підставі проведеного дослідження сформульовано пропозиції щодо шляхів підвищення ефективності діяльності системи місцевого самоврядування в нашій країні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.112 + Х819(4УКР)011.2 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

13.
Француз А.Й. 
Складні адміністративні системи: організаційно-правові засади управління: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.Й. Француз ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено організаційно-правові засади управління складними адміністративними системами та проблеми, пов'язані з забезпеченням їх ефективного функціонування. Визначено основні науково-методологічні, теоретичні, конституційні та адміністративно-правові підходи до вивчення процесів функціонування складних адміністративних систем, розкрито їх сутність. Проаналізовано правові, політичні, економічні, соціальні та організаційні чинники, що обумовлюють виникнення негативних ефектів бюрократизму в процесі управління. Особливу увагу акцентовано на зв'язку проблем наукового та правового забезпечення удосконалення управління складними адміністративними системами з питаннями політики, теорії та практики державотворчих процесів, державного управління, законодавчої та нормотворчої діяльності, розбудови в Україні правової, демократичної держави за умов ринкової економіки, забезпечення умов для ефективного розвитку інститутів державної влади в ході сучасної державно-правової та адміністративної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1 + Х819(4УКР)01
Шифр НБУВ: РА311129 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Сушинський О.І. 
Теоретико-методологічні засади контролю у сфері публічної влади: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.І. Сушинський ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади у галузі контролю у сфері публічної влади, що є одним з основних напрямів діяльності та науки державного управління. Визначено поняття влади, публічної та контрольної влади, проведено їх класифікацію шляхом виділення основних критеріальних ознак, а також відповідних їх видів і форм. Проаналізовано сучасний стан розвитку видів публічної влади, методології їх формування та інституціалізації. Запропоновано нові концептуальні моделі, на базі яких розроблено підходи удосконалення інституційної побудови громадянського суспільства загалом, зокрема, демократичної держави. Наведено приклади конкретних моделей норм законодавства щодо організаційно-правової інституціалізації контролю у сфері публічної влади. Обгрунтовано виокремлення контролю як самостійного напрямку здійснення публічної влади та її видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.11 + Х810.11 + Х810.11
Шифр НБУВ: РА324124
Рубрики:

15.
Плаксій 
Удосконалення змісту та методів підвищення кваліфікації державних службовців в умовах адміністративної реформи в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / Лариса Іванівна Плаксій ; Українська академія держ. управління при Президентові України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.12р(4Укр)7
Шифр НБУВ: РА311749
Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського