Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (110)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (62)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4Укр)62-93$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

1.
Наулік Н.С. 
Інститут омбудсмана в Україні та Республіці Польща: порівняльне дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.С. Наулік ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено конституційно-правовий статус інституту омбудсмана в Україні та Республіці Польща. Здійснено порівняльний аналіз його особливостей у зарубіжних країнах. Проаналізовано процес становлення інституту Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та інституту Речника Громадянсьих Прав Республіки Польща. Визначено місце та роль українського та польського омбудсманів у системі органів державної влади України та Республіки Польща. На підставі результатів визначення та порівняння основних важелів впливу українського та польського омбудсманів на стан захисту прав людини у державі з'ясовано основні принципи їх діяльності та систему функцій. Проаналізовано структуру, форми діяльності та нормативне забезпечення служб омбудсманів України та Республіки Польща. Розглянуто основні тенденції розвитку інституту омбудсмана в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4ПОЛ)62-931 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА354455
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Закоморна К.О. 
Інститут омбудсмана як засіб забезпечення прав і свобод людини та громадянина (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.О. Закоморна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено причини зародження та етапи еволюції інституту омбудсмана, а також виявлено його сутність та зміст. Визначено мету діяльності, основні завдання та функції зазначеного інституту. На підставі порівняльно-правового аналізу конституційно-правового статусу омбудсмана та досвіду його практичної роботи у зарубіжних країнах проаналізовано специфіку функціонування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також запропоновано шляхи удосконалення його діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62-93
Шифр НБУВ: РА309762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Голяк Л. В. 
Інститут спеціалізованого омбудсмана: світовий досвід організації та діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Л. В. Голяк ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто правову природу даного інституту, проаналізовано історію становлення та розвитку інституту спеціалізованих омбудсманів. Охарактеризовано процес запровадження та основні загальносвітові чинники виникнення даного інституту, виявлено характерні риси, які відрізняють інститут спеціалізованого омбудсмана від інституту парламентського омбудсмана. Визначено поняття спеціалізованого омбудсмана. Проведено класифікацію основних видів спеціалізованих омбудсманів. Проаналізовано особливості конституційно-правового статусу спеціалізованих омбудсманів, визначено місце та роль спеціалізованих омбудсманів у системі органів державної влади. Визначено основні принципи їх діяльності, систему функцій та повноважень, а також специфіку реагування спеціалізованих омбудсманів на факти порушення прав людини. Проаналізовано особливості діяльності різних видів спеціалізованих омбудсманів, зокрема, регіональних (місцевих), омбудсманів у справах дітей і національних меншин, з прав військовослужбовців та інших, а також доведено доцільність запровадження їх в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4/8)62-931
Шифр НБУВ: РА375974 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Веніславський Ф.В. 
Конституційні основи взаємовідносин законодавчої та виконавчої влади в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ф.В. Веніславський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 22 с. — укp.

Досліджено механізм взаємовідносин законодавчої та виконавчої гілок державної влади України. Розкрито поняття та елементи конституційно-правового механізму взаємовідносин гілок державної влади, розглянуто теоретичні та практичні проблеми, що стосуються забезпечення оптимальної побудови та ефективного функціонування державного механізму України, проаналізовано причини виникнення, предмет, структуру та динаміку конфліктів між законодавчою та виконавчою гілками державної влади, запропоновано організаційно-правові процедури їх вирішення. Сформульовано концептуальні положення та обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правових актів, які визначають конституційно-правовий статус органів законодавчої та виконавчої гілок державної влади в Україні, закріплюють форми та методи їх взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62-93 + Х809(4Укр)64
Шифр НБУВ: РА311012 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Марцеляк О.В. 
Конституційно-правовий статус інституту омбудсмана: світовий досвід та українська модель: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Марцеляк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 35 с. — укp.

Уперше комплексно розглянуто правову природу конституційно-правового інституту омбудсмана, проаналізовано його характерні риси, елементи статусу, функції, місце в механізмі держави. Запропоновано авторські визначення омбудсмана, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, функцій омбудсмана, форм його діяльності. Висвітлено етапи становлення цього інституту у світі та надано його характеристику в країнах Східної Європи та СНД. Проаналізовано різноманітні моделі омбудсманів. Розкрито концептуальні засади правового статусу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Наведено пропозиції щодо подальшого удосконалення нормативно-правової основи статусу українського омбудсмана з метою підвищення ефективності його контрольно-наглядової та правозахисної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х809(4/8)62-931 +
Шифр НБУВ: РА332197
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Дідковська І.О. 
Омбудсмен у системі інститутів правової держави: порівняльно- політологічний аналіз: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.О. Дідковська ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше винесено проблему визначення статусу омбудсмена в політичних системах України та країн Євросоюзу. Проаналізовано об'єкт діяльності інституту омбудсмена, під яким розуміється захист прав і основних свобод людини та досліджено генезис прав людини в аспекті сприйняття людини як суб'єкта міжнародних відносин. Досліджено теоретичне підгрунтя функціонування правової та соціальної держави. Надано пропозиції внесення змін до Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини". Аргументовано необхідність надання омбудсмену права законодавчої ініціативи та введення в Україні посад спеціалізованих омбудсменів. Досліджено моделі інституту обмудсмена, запроваджені в багатьох європейських країнах світу. Доведено, що даний інститу не належить до жодної з гілок державної влади, маючи особливий статус, як феномен, що відображає політичну та правову культуру суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф081 + Ф022 + Х809(4УКР)62-931 +
Шифр НБУВ: РА349653
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

7.
Барабаш Ю.Г. 
Парламентський контроль в Україні: проблеми теорії та практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ю.Г. Барабаш ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу та інституціональний механізм парламентського контролю, висвітлено його принципи та функції, розглянуто види, форми і стадії, а також правовідносини в даній сфері. Визначено місце контрольної функції в системі основних напрямків діяльності Верховної Ради України. Проаналізовано такі форми парламентського контролю, як парламентські слухання, імпічмент Президента України, оголошення недовіри Кабінету Міністрів України, парламентське розслідування та запропоновано напрямки їх удосконалення. Розглянуто форми контрольної діяльності народного депутата України та внутрішнього парламентського контролю. Охарактеризовано діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Рахункової палати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-93 +
Шифр НБУВ: РА329080
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Залюбовська І.К. 
Парламентський контроль за діяльністю органів виконавчої влади як засіб забезпечення законності у сфері державного управління: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.К. Залюбовська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено відносини у сфері діяльності органів виконавчої влади. Розглянуто причини низької ефективності деяких форм парламентського контролю та способи їх оптимізації. Акцентовано увагу на поняттях "засоби забезпечення законності в сфері державного управління", "парламентський контроль за діяльністю органів виконавчої влади". Запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства України стосовно врегулювання контрольних повноважень Верховної Ради України та посилення законності у сфері діяльності органів виконавчої влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62-93
Шифр НБУВ: РА317084 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Барчук В.Б. 
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини як суб'єкт забезпечення національної безпеки України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.Б. Барчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми організації та діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Розглянуто питання національної безпеки та її складової - безпеки людини, а також забезпечення прав людини Службою безпеки України. Проаналізовано місце прав людини серед об'єктів національної безпеки держави, порушення її прав як загрозу національній безпеці України. Описано юридичний механізм забезпечення прав людини, визначено особливості становлення інституту омбудсмана в Україні. Розкрито правову основу діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини як суб'єкта забезпечення національної безпеки. Наведено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України, а також практичної діяльності Уповноваженого з прав людини, проаналізовано його місце серед суб'єктів забезпечення національної безпеки України, взаємовідносини з правоохоронними органами, зокрема Службою безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931 + Х819(4УКР)112 +
Шифр НБУВ: РА341706
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського