Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (54)Юристам - Реферативна інформація (54)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4УКР)63$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Хоменко О.В. 
Виконавча влада: соціально-правова природа, особливості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Хоменко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття "виконавча влада", встановлено її співвідношення з поняттями державної та політичної влади. Уточнено співвідносність між державною владою та державним управлінням, визначено місце виконавчої влади в системі поділу державної влади. Розкрито зміст і структуру повноваження як основного елемента влади в юридичному сенсі. Сформульовано визначення державно-вкладного повноваження й охарактеризовано особливості реалізації виконавчої влади у країнах з різними формами державного правління. Визначено основні напрямки удосконалення виконавчої влади в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Х809(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА339896
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Храпська Я.С. 
Державні механізми забезпечення взаємодії гілок влади на засадах інформаційної логістики: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Я.С. Храпська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та науково-практичні рекомендації щодо використання принципів інформаційної логістики з метою формування державних механізмів забезпечення взаємодії гілок влади в процесі законотворення. Розкрито зміст понять "державне управління", "логістика", "інформаційна логістика в державному управлінні", "інформаційний потік в процесі законотворення". Визначено роль логістичної інформаційної системи в державному управлінні. З'ясовано, що оптимізація та раціоналізація механізмів організації взаємодії гілок влади в процесі законотворення є ефективною лише за умови застосування принципів інформаційної логістики в державному управлінні. Запропоновано схему розробки та впровадження логістичної інформаційної системи удосконалення механізму організації взаємодії виконавчої та законодавчої гілок влади в процесі законотворення за допомогою оптимізації управління інформаційними потоками. Розроблено модель організаційної структури логістичної інформаційної системи. З використанням даної моделі визначено основні принципи формування логістичної інформаційної системи в органах державної влади всіх рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)63/67-91 ф +
Шифр НБУВ: РА354217
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Єрмолін В.П. 
Конституційні засади виконавчої влади в Україні (проблеми теорії і практики): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.П. Єрмолін ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Наведено визначення поняття та розглянуто суть загального явща виконавчої влади в контексті теорії поділу влади. Доведено, що співвіднесеність законодавчої та виконавчої влади зумовлена насамперед прийнятою формою державного правління. Зазначено, що подоланню складностей, які виникають у процесі реалізації ідеї поділу влади, не сприяють деякі теоретичні концепції, зокрема, концепція президентської влади. Обгрунтовано важливе значення поняття державного управління для з'ясування поняття та суті виконавчої влади, досліджено історико-правові аспекти становлення її конституційних засад в Україні, розглянуто їх сучасну еволюцію. Наголошено, що за Основним Законом передбачено, так званий, дуалізм виконавчої влади. Тим самим, зокрема, Президент України поєднаний з виконавчою владою функціонально. Відзначено, що Президент України є ключовою складовою системи виконавчої влади. Характер його компетенційних зв'язків з Кабінетом Міністрів України унаочнює домінантність ролі Президента України за буквою чинного Основного Закону. Разом з тим, зміст конституційного статусу Кабінету Міністрів України засвідчує його потенційну значущість у сфері виконавчої влади, ймовірну роль уряду як центру з питань реалізації відповідної державної політики. Охарактеризовано пропозиції щодо реформування системи компетенційних зв'язків у своєрідному трикутнику "Верховна Рада України - Президент - Кабінет Міністрів України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)63 + Х819(4УКР)011.15 +
Шифр НБУВ: РА323575
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Вавженчук С.Я. 
Конституційні основи розвитку виконавчої влади в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / С.Я. Вавженчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено конституційні засади розвитку виконавчої влади в сучасній Україні. Наведено характеристику конституційних принципів виконавчої влади, її конституційно-правового розвитку із урахуванням проголошених Конституцією України орієнтирів державного будівництва щодо формування в Україні демократичної, правової, соціальної держави. Сформульовано визначення конституційних засад виконавчої влади. Запропоновано модель конституційно-правового розвитку виконавчої влади у контексті реалізації конституційних принципів її організації та функціонування. Розкрито сутність принципу системності розвитку конституційних засад виконавчої влади в аспекті розширення методології аналізу за рахунок включення до нього проблематики взаємодії виконавчої влади з іншими гілками й органами державної влади. Доведено, що подальший розвиток конституційно-правових засад виконавчої влади повинен бути підтриманий прийняттям нових законодавчих актів, що визначають обов'язки окремих органів виконавчої влади та державної влади в цілому, а також забезпечують принципи прозорості та відповідальності. Проаналізовано передумови та напрями генезису конституційних засад виконавчої влади в Україні. Розглянуто актуальні проблеми конституційно-правового регулювання державної служби в Україні. Розроблено рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства, що регулює основи функціонування інститутів виконавчої влади. Обгрунтовано пропозиції щодо прийняття законів, що сприятимуть конституційному розвитку виконавчої влади ("Про інформаційну відкритість органів державної влади та її посадових осіб", "Про основи громадського контролю за діяльністю органів державної влади", "Про основи державної служби в Україні") та її наближенню до вимог сучасних демократичних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)63 +
Шифр НБУВ: РА360030
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Марченко В.В. 
Конституційно-правовий статус уряду в країнах ЄС (на прикладі Франції, Федеративної Республіки Німеччини, Іспанії): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.В. Марченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано процес конституційно-правового регулювання діяльності урядів Франції, Німеччини й Іспанії. Розкрито сутність поняття виконавчої влади та уряду. Досліджено порядок формування та структуру вищих органів виконавчої влади Франції, Німеччини й Іспанії, визначено особливості їх функціонування. Розкрито місце та роль уряду в системі вищих органів виконавчої влади. Досліджено процес взаємодії уряду з главою держави та парламентом. Висвітлено питання парламентського контролю та відповідальності уряду. На підставі вивчення досвіду конституційного будівництва Франції, Німеччини й Іспанії визначено основні умови функціонування уряду, за яких забезпечується рівновага у поділі влад, високий рівень демократизації та прозорості у діяльності державних органів: участь глави держави у процесі висунення кандидатур на посаду голови Уряду та прозорість такого процесу; наявність альтернативного механізму утворення уряду меншості на основі презумпції довіри; наявність чітких часових рамок щодо затвердження Програми діяльності Уряду. З урахуванням даних умов виявлено недоліки у правовому регулюванні статусу Кабінету Міністрів України, наведено рекомендації щодо внесення змін до законодавчих актів, які регулюють його діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4)63 + Х809(4УКР)63 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА360136
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського