Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (24)Юристам - Реферативна інформація (28)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х002.30$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Гарник Л. Л. 
Зупинення дії нормативно-правового акту (питання теорії та практики): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Л. Л. Гарник ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено співвідношення таких понять, як "дія нормативно-правового акту", "зупинення дії нормативно-правового акту", а також "припинення, скасування, відновлення дії нормативно-правових актів". Розглянуто питання щодо структурної характеристики інституту дії нормативно-правових актів. Охарактеризовано фактори й умови, які ускладнюють реалізацію законодавства про зупинення дії нормативно-правових актів в Україні. Запропоновано шляхи вдосконалення законодавства України, яка регулює нормотворчу діяльність в частині зупинення дії нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.30 + Х8(4УКР)-320.2
Шифр НБУВ: РА373234 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Меленко С.Г. 
Консолідація як вид систематизації нормативно-правових актів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.Г. Меленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено проблеми консолідації як виду систематизації нормативно-правових актів. Проведено огляд й аналіз фундаментальних положень та дискусійних питань даної тематики. Розкрито поняття консолідації як окремого виду систематизації нормативно-правових актів, розглянуто співвідношення консолідації з іншими видами систематизації, досліджено процес її використання в різних світових системах права. Визначено послідовність проведення консолідаційних робіт, досліджено значення консолідації в процесі формування та розвитку норми, інституту та галузі права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.30 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА320283 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Монастирський Д.А. 
Стабільність закону: поняття, сутність та фактори забезпечення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.А. Монастирський ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження явища стабільності закону. Зроблено спробу віднайти єдину природу категорії "стабільність" у природничих і гуманітарних науках, а також визначити сутність поняття закону в теорії права. Запропоновано визначення поняття стабільності закону. Наведено характеристику основних чинників, які впливають на стабільність закону, зокрема, встановлено вплив дотримання (недотримання) правил законодавчої техніки під час розробки проекту закону на його стабільність. Проаналізовано вплив рівня правової культури народних депутатів України на стабільність закону. Розглянуто явище парламентського лобізму як основного неправового фактора забезпечення стабільності закону. Виявлено зв'язок між явищем нецивілізованого лобізму в парламенті та низькою стабільністю законів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.30 +
Шифр НБУВ: РА362530
Рубрики:

4.
Задирака Н.Ю. 
Теоретико-правові питання законотворчості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.Ю. Задирака ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання щодо місця, ролі та структури парламенту, проаналізовано принципи законотворчості. Розкрито суть понять "законотворчість", "правотворчість", "законотворчий процес". Визначено закономірність розподілу законотворчого процесу на етапи та стадії. Проаналізовано процедуру розгляду законопроектів однопалатним і двопалатним парламентами та доведено неможливість прийняття якісного закону без проходження усіх етапів та стадій законотворчого процесу. З'ясовано особливості народного та адміністративного представництва у законотворчості. Доведено, що метою законотворчої діяльності є вибір можливості ефективного правового регулювання суспільних відносин за допомогою закону для задоволення основних потреб та інтересів членів суспільства та держави. Запропоновано розробити проект Закону України "Про введення в дію положень, що прийняті шляхом всенародного обговорення (референдуму)" та визначити санкції за невиконання чи неналежне виконання своїх обов'язків народним обранцем. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано пропозиції та висновки щодо досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.30 + Х002.30 + Х002.30
Шифр НБУВ: РА338136
Рубрики:

5.
Балтаджи П.М. 
Юридична мова правозастосовних актів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / П.М. Балтаджи ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження юридичної мови як невід'ємного чинника правової системи та способу відображення мовної свідомості учасників комунікації у даній сфері. Проаналізовано історію становлення, традиції, функції юридичної мови в Україні, виявлено особливості мови актів застосування права залежно від рівня професійності, мовної підготовки, загальної та правової культури суб'єктів правозастосування, запропоновано визначення поняття "юридична мова". Охарактеризовано стан юридичної терміносистеми, яка формується в сучасній Україні, визначено роль і місце дефініцій у текстах правових актів, зроблено висновок про невизначеність даного питання на нормативному рівні. Показано відкритість мовної системи, що дозволяє визнати процеси запозичення й інтернаціоналізації мови як позитивні явища. У порівняльному аспекті досліджено мовно-юридичні характеристики нормативних і правозастосовних актів. Акцентовано увагу на композиційних особливостях правозастосованих актів вищих органів управління й актів органів внутрішніх справ. Розкрито подвійний характер актів застосування права. З'ясовано, що державно-владний характер зближує його з нормативним, регулювання конкретної ситуації свідчить про індивідуальний характер, який визначає специфіку тексту акта та потребує від суб'єкта певних умінь і навичок. Обгрунтовано твердження, що сучасна мовно-правова культура правознавців має будуватися на комутації - здатності знаходити, встановлювати та використовувати зв'язки для удосконалення засобів взаємодії, навчання та передачі вмінь і навичок, обміну інформацією, встановлення контактів і вирішення конфліктів. Обгрунтовано необхідність вивчення позитивного досвіду інших країн з підготовки та систематизації правових актів, визначено перспективи удосконалення їх мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.30 +
Шифр НБУВ: РА361179
Рубрики:

6.
Дзюбенко О.Л. 
Юридична техніка відомчої нормотворчості в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О.Л. Дзюбенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблемні питання юридичної техніки, наведено загальну характеристику її видів. Розкрито сутність таких теоретико-правових категорій, як право-, законо- та нормотворчість. На підставі аналізу видів юридичної техніки та способів відомчої нормотворчості сформульовано визначення поняття "юридична техніка відомчої нормотворчості", розглянуто її види та складові (правила, засоби, прийоми, способи). Обгрунтовано доцільність поділу правил юридичної техніки відомчої нормотворчості за критерієм її видів. Розглянуто правила нормопроектування відомчих актів, які включають правила їх зовнішнього оформлення та правила викладу текстів. Визначено сутність відомчих підзаконних актів як результату відомчої нормотворчості, наведено загальну характеристику їх видів. Розкрито принципи права, які використовуються у відомчій нормотворчості. Висвітлено стан юридичної техніки відомчої нормотворчості в Україні й обгрунтовано шляхи її удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.30 + Х8(4УКР)-328.3
Шифр НБУВ: РА371728 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського