Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (562)Юристам - Наукова електронна бібліотека (28)Юристам - Реферативна інформація (753)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х002.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Чередніченко Г.О. 
Взаємообгрунтування моралі та права у філософії П.Д.Юркевича: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Г.О. Чередніченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Здійснено історико-філософський аналіз етико-правового вчення П.Д.Юркевича у контексті науково-теоретичного осмислення проблеми співвідношення категорій моралі та права. В антрополого-екзистенційному аспекті розглянуто ідею моральної свідомості людини. Досліджено поняття серця та любові як бази моральних взаємовідносин у суспільстві. З'ясовано роль моральних законів та значення права у системі моральних ідей суспільства. Проаналізовано ідею справедливості як основу концепту морально-правових відносин. З'ясовано критерії розмежування моралі та права у контексті концепції природного права. Розкрито суть тези про взаємозв'язок, взаємовплив і взаємообгрунтування категорій моралі та права у філософії П.Д.Юркевича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5-8 Юркевич, П. + Ю703.2 + Х002.02 +
Шифр НБУВ: РА353529
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

2.
Бальжик І.А. 
Відносини держави і церкви: "симфонія влад": автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.А. Бальжик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне юридичне дослідження взаємозв'язку держави та права, який базується на концепції "симфонія влад". Запропоновано визначення "симфонії влад" як гармонійної взаємодії, але не з метою злиття світської та церковної влад на основі цінностей моралі, православ'я, права, а з метою досягнення суспільного миру, злагоди та благополуччя, відродження та утвердження духовності. Висвітлено основні моделі відносин християнської церкви та держави. Доведено, що "симфонія влад" є характерною тільки для православної цивілізації. Проаналізовано вітчизняну традицію втілення у життя концепції "симфонії влад", а також правові засади державно-церковних відносин держави та церкви у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Х809(4УКР)332 + Э372.09(4УКР)-36-021.5 +
Шифр НБУВ: РА354515
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Мамченко Н.В. 
Дуалізм природного і позитивного права як синтез цілей правової системи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.В. Мамченко ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

У ході дослідження обгрунтовано, що проблема дуалізму та синтезу цілей природного та позитивного права має важливе значення для розвитку сучасної теорії права. Обгрунтовано принцип процедурної коректності як теоретико-правовий інструмент синтезу цілей природного та позитивного права. Цей принцип є єдністю, цілісністю "формальної коректності"та "моральної коректності" у всіх юридичних процедурах, зокрема, під час прийняття політико-правових і судових рішень. Доведено, що зміст сучасних теоретичних дискусій між прихильниками та супротивниками природного права демонструє, що відбувається процес зближення їхніх позицій, певний консенсус у підходах до праворозуміння як парадигми юридичної науки та основи правової системи. У контексті синтезу цілей природного та позитивного права продемонстровано об'єктивний характер і статус єднальних юридичних рішень - юс-конвенцій, а також зміст правил, принципів, стратегій та процедур прийняття таких рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0в7 + Х002.02 +
Шифр НБУВ: РА367203
Рубрики:

4.
Романова А.С. 
Естетична культура юриста: філософсько-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / А.С. Романова ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено наукове узагальнення філософсько-правових засад формування та розвитку естетичної культури юриста. Сформульовано дефініції та здіснено всебічний аналіз поняття, принципів, функцій, методів і категорій даної культури як однієї з основних складових у формуванні особи правника у контексті сучасних підходів. Побудовано філософсько-правову концепцію естетичної культури юриста з урахуванням сучасних вимог, нових ідей і потреб здійснення юридичної діяльності юристом-професіоналом. Результати дослідження мають практичне значення щодо формування зазначеної культури юриста, філософсько-правового розгляду цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03:Ю8 + Х817.1 +
Шифр НБУВ: РА356904
Рубрики:

5.
Андреєв Д.В. 
Етносоціокультурні чинники формування національної правосвідомості (на прикладі судової системи Запорозької Січі XVII - XVIII століть): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Д.В. Андреєв ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано етнічні, соціальні, культурні ознаки національної правосвідомості запорозького козацтва на прикладі судової системи Запорозької Січі XVII - XVIII ст. Досліджено особливості формування правової свідомості, визначено її види та структуру. Висвітлено питання щодо феномену національної правосвідомості, її значення в реконструкції судової системи держави. Розглянуто принципи судочинства військової демократії Запорозької Січі та визначено можливості їх відображення в теоретичних розробках Концепції судово-правової реформи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х2(4УКР)46-629 + Ю6*622
Шифр НБУВ: РА326598
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

6.
Пепеляєв С.Г. 
Європейський правовий гуманізм як чинник реформування кримінально-процесуального права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / С.Г. Пепеляєв ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено шляхи удосконалення методології кримінально-процесуальної законотворчості, а також філософсько-правовий і концептуально-методологічний апарат у сучасній філософії права. Визначено зміст і соціальну цінність правового гуманізму як чинника реформування українського кримінально-процесуального права. Доведено, що правовий гуманізм є головним принципом юриспруденції. Проаналізовано взаємозв'язок правових і гуманістичних засад у кримінальному процесі. Розроблено практичні рекомендації щодо втілення провідних ідей європейського гуманізму під час удосконалення сучасного кримінально-процесуального права України, зазначено, що такий підхід має важливе практичне значення, може сприяти теоретичному забезпеченню та практичному насиченню гуманістичним змістом положень кримінально-процесуального законодавства та діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури й суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х002.01 +
Шифр НБУВ: РА338169
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Самохвалов В.В. 
Законність і справедливість: теоретико-правові проблеми співвідношення та взаємодії: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Самохвалов ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретико-методологічних і практико-прикладних аспектів щодо співвідношення законності та справедливості. Проаналізовано історико-правовий аспект ідей взаємозумовленості та взаємозалежності законності та справедливості у працях вчених античності, середньовіччя, відродження, просвітництва та Нового часу. Висвітлено методологічні проблеми законності. Визначено суть поняття, сфери й аспекти її прояву. Розмежовано принципи та вимоги законності, які характеризують оптимальні напрямки дослідження даного феномену та його співвідношення зі справедливістю. Проведено змістовий аналіз дослідженого співвідношення у сфері юридичної діяльності. Визначено взаємодію моральності, справедливості та законності у процесі правового впливу на суспільство, взаємозалежності та справедливості у процесі правового впливу на суспільство, взаємозалежності та справедливості у процесі реалізації права та характеристики особливостей вияву принципів і вимог законності у правозастосуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.02 + Х002.4 +
Шифр НБУВ: РА358612
Рубрики:

8.
Бова А.А. 
Зміст і структура правосвідомості населення України: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / А.А. Бова ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено методологічні та методичні засади соціологічного дослідження правосвідомості, її змісту та структури. Розкрито поняття "інфраправо" та категорії, наближені до нього за змістом, розглянуто прояви цього феномену в соціальному житті України, формування на його підставі відповідних типів правосвідомості. Обгрунтовано тезу щодо інфраправа в сучасному суспільстві, що є соціальним інститутом, який має не лише позитивні для суспільства функції, але й дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + С5*667.2*622
Шифр НБУВ: РА316161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

9.
Парасюк В.М. 
Імперативність моралі у професійній діяльності слідчого: філософсько-правовий вимір: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.М. Парасюк ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

З'ясовано імперативну дію моралі у професійній діяльності слідчого. Досліджено суть методології слідчої діяльності, роль імперативності моралі у праві та професійній етиці слідчого. Подано філософсько-правове обгрунтування процесу імперативізації моралі у його професійній діяльності. Сформульовано дефініції та здійснено всебічний аналіз морального імперативу у позитивному праві. Доведено, що імператив моралі зумовлений природним правом, а у позитивному праві він має спонукальний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.02 + Х893.9(4УКР)722.013:Ю7 + Ю752.1:Х +
Шифр НБУВ: РА356907
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

10.
Занік Ю.М. 
Інтелектуальна культура юриста: філософсько-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Ю.М. Занік ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексне наукове узагальнення теоретичних засад, які є основою інтелектуальної культури юриста. Розглянуто поняття інтелекту, проведено його психолого-юридичний аналіз, проаналізовано види та функції інтелекту. Досліджено особливості функціонування інтелектуальної культури юриста, її формування та застосування, функції й основні завдання. Установлено чинники впливу на її формування у контексті сучасної філософсько-правової доктрини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.02 + Х8(4УКР)п +
Шифр НБУВ: РА341971
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Припхан І. І. 
Конституційно-правові засади захисту суспільної моралі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. І. Припхан ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Досліджено змість категорії "суспільна мораль" в конституційно-правовій науці. Визначено особливості конституційно-правового регулювання відносин у сфері захисту суспільної моралі, проаналізовано Конституцію та закони України як правову основу захисту суспільної моралі, обгрунтовано необхідність встановлення конституційних обмежень прав і свобод людини з метою її захисту. Досліджено конституційно-правовий механізм захисту суспільної моралі, особливості та міханізм реалізації юридичної відповідальності за порушення законодавства у даній сфері. Обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України у сфері захисту суспільної моралі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.02 + Х809(4УКР)33 + Ю703.2
Шифр НБУВ: РА381768 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

12.
Грищук О.В. 
Людська гідність у праві: філософський аспект: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.12 / О.В. Грищук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення сучасних наукових джерел, міжнародно-правових актів і законодавства України та практики їх застосування проведено комплексне філософсько-правове дослідження людської гідності як антропологічного базису права. Визначено особливості виникнення та розвитку ідеї людської гідності у філософсько-правовій теорії від часів античності до сучасного періоду. Проаналізовано вплив людської гідності на формування природного та позитивного права (міжнародного та внутрішньодержавного). Запропоновано нове тлумачення гідності, що складається з таких елементів: об'єктивної сторони (людська гідність) і суб'єктивної (гідність людини); суб'єкта (носій) та об'єкта (сутність, змістовна сторона) гідності. Сформульовано визначення поняття людської гідності, що є самоцінністю та суспільною значимістю людини як біосоціодуховної істоти, яка визначається існуючими суспільними відносинами, не залежить від конкретної людини і має бути рівною для всіх людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х002.01 +
Шифр НБУВ: РА357841
Рубрики:

13.
Писарєв В. Г. 
Маргінальна поведінка особи: теоретико-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. Г. Писарєв ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретико-правовий аспект маргінальної поведінки особи. Розкрито основні теоретико-методологічні підходи щодо дослідження феномена маргінальної особистості через аналіз сутності, особливостей структури та соціального механізму її розвитку. Досліджено взаємозв'язок макро- та мікросередовищних факторів маргінальної поведінки, які впливають на класифікацію маргінальних прошарків українського суспільства. Доведено, що девіантна правова свідомість як маргінально-правове відображення перехідного буття спричиняється до виникнення таких форм маргінальності суспільства, як правовий нігілізм і міграційні процеси. Обгрунтовано фактори, які знижують процеси маргіналізації в Україні у контексті запобігання злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х883.5 + С5*5*332.1-717
Шифр НБУВ: РА381179 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

14.
Занфірова Т. А. 
Методологічні засади трудових правовідносин у філософії права: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / Т. А. Занфірова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено еволюцію категорійного осмислення свободи, рівності, справедливості, праці в історії філософії права, релігійних та етико-ідеологічних систем, предметно-методичні засади філософії трудового права як галузі філософського права, трудові правовідносини в нормативно-догматичному та нормативно-критичному дискурсі, синергетичний підхід як антитезу позитивістського редукціонізму й етицизму природного права в розумінні трудового права та трудових правовідносин. Встановлено та доведено, що аксіологічні градації домінування тієї чи іншої цінності можуть бути визначені за умовної тринарної шкали, на крайніх полюсах якої розміщено відповідні аксіологічні екстремуми, що не дають змоги досягти оптимуму в трудових правовідносинах, а між ними - певна точка оптимуму, досягнення якої є бажаним з погляду балансування між свободою, рівністю та справедливістю в трудовому праві з погляду законодавця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.011 + Х879(4УКР)-4 в
Шифр НБУВ: РА380270 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Хрімлі І.О. 
Мораль та право як регулятори відносин у сучасному українському соціумі: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.О. Хрімлі ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 18 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз моралі та права як феноменів соціального буття у період трансформації суспільства у аспекті їх взаємодії, взаємопроникнення, взаємообумовленості на початку нового тисячоліття. На базі діалектичного методу, синергетики та компаративістики розглянуто основні риси та права за умов глобалізаційних процесів. Визначено основні тенденції їх розвитку в Україні. Досліджено загальне та відмінне компонентів моральної і правової систем, а саме: норм пріоритетних соціальних регуляторів. Проаналізовано особливості механізму морального та правового регулювання у транзитивний період суспільно-історичного розвитку нашої держави. Констатовано властивості моралі та права встановлювати аксіологічні координати, які дозволяють моделювати цивілізовану практику соціально-комунікативної діяльності в Україні. Як основні константи висвітлено морально-правову відповідальність і справедливість, пошану до відчуття власної гідності соціальних суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622 + Ю703.2 + Х002.02 +
Шифр НБУВ: РА350068
Рубрики:

16.
Шаповалова І.В. 
Моральні пріоритети українського державотворення (соціально-філософський аналіз): автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / І.В. Шаповалова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Доведено, що мораль є невід'ємним елементом саморегуляції та самоорганізації життєдіяльності людини та суспільства. Розглянуто мораль як світоглядно ціннісну та мотиваційно стимулювальну основу державотворчої діяльності людини, що виступає суб'єктом організаційно-політичних інтересів, потреб і духовно-моральних цінностей, ідеалів, переконань і прагнень. З'ясовано, що моральна мотивація державотворчої діяльності являє соблю складну структуровану систему ціннісних орієнтацій особистості, що визначають характер її нормотворчого спілкування в соціумі, мету та зміст державотворчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.221 + Ю701.462 + Х002.02
Шифр НБУВ: РА372013 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

17.
Давидов П.Г. 
Морально-правовий конформізм як соціально-філософський феномен: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / П.Г. Давидов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз соціально-філософського феномену морально-правового конформізму як однієї з найпоширеніших форм деформації соціальної свідомості. Феномен морально-правового конформізму розглянуто в онтологічному та гносеологічному контекстах у "світ-системному" аспекті як у процесі інтеграції України до світової спільноти, на рівні внутрішньої трансформації суспільства, а також на рівні взаємозв'язку "свій - чужий". Проаналізовано аксіологічний вплив концептів "мораль", "моральність", "право" на формування соціальної свідомості та виникнення морально-правового конформізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*662 + Ю701.52 + Х002.02 +
Шифр НБУВ: РА350127
Рубрики:

18.
Цимбалюк М.М. 
Онтологічні основи теорії правосвідомості: автореф. дис... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / М.М. Цимбалюк ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Досліджено зміст, структуру, функції, механізми формування та динаміку феномену правосвідомості у контексті посткласичної парадигми праворозуміння. Запропоновано трактування теоретичних концептуалізацій у галузі правової онтології та інтегральних підходів до вивчення форм буття й осмислення права. Розроблено варіант побудови комплексної теорії правосвідомості, синтезованої на базі інтегративної концепції правової реальності, складовими якої є соціально-онтологічні, антропологічні та ціннісно-комунікативні буттєві фактори правової належності. Виявлено та систематизовано принципові механізми онтологічного впливу на формування нормативних цінностей і смислових орієнтирів права (на суспільному й індивідуальному рівнях правосвідомості), а також на характер, способи й ефективність їх реалізації в системі суспільних відносин. Обгрунтовано практичну значущість такого підходу до права та правоусвідомлення в контексті утвердження пріоритетності правових засад в організації людського буття. Наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення правових засобів стимулювання демократичних перетворень у сфері соціально-економічних і політичних основ життя суспільства та у царині громадянської правосвідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 в +
Шифр НБУВ: РА364876
Рубрики:

19.
Ситар І.М. 
Онтологічні функції права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / І.М. Ситар ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічну характеристику онтологічних функцій права. Розглянуто функцію як філософську категорію, функцію права. Здійснено класифікацію функцій права. З'ясовано зміст онтологічних функцій права, запропоновано їх структуру та види. Подано філософське обгрунтування методології дослідження даних функцій. Доведено значущість методологічних засад функцій права для формування позитивного права. Проаналізовано аспекти усвідомлення та здійснення онтологічних функцій права від Давнього світу до сучасного періоду. Зазначено, що у XXI ст. розпочався другий ренесансний період щодо природно-правових функцій у позитивному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.0 +
Шифр НБУВ: РА358560
Рубрики:

20.
Погребняк С.П. 
Основоположні принципи права: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / С.П. Погребняк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено основоположні принципи права, розкрито їх нормативний зміст і розглянуто засоби реалізації у правовій системі. У системі загальних принципів права виділено групу основоположних принципів, розглянуто їх характерні ознаки. Систематизовано підстави для обов'язкового звернення до принципів права. Розкрито зміст таких основоположних принципів права, як справедливість, рівність, свобода, гуманізм. Продемонстровано прояв у праві об'єктивної та суб'єктивної, а також формальної, змістовної та процедурної справедливості. Розкрито сутність сучасного принципу рівності як диференційованої рівності з можливістю позитивних дій. Доведено існування зв'язку між правом і свободою у її негативному та позитивному аспектах. Виявлено тенденцію щодо збільшення значення принципу гуманізму у сучасному праві. Розглянуто верховенство права як похідну основоположних принципів права, що формує відповідний образ правової системи та визначає умови, що дозволяють втілити його в реальність. Розкрито сутність принципу правової визначеності та пропорційності як об'єктивних гарантій існування верховенства права, принципу добросовісності - як його суб'єктивної умови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.0 + Ф1(0)6 +
Шифр НБУВ: РА368910
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського