Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (606)Юристам - Наукова електронна бібліотека (7)Юристам - Реферативна інформація (441)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х999$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Альбертини 
Правове регулювання громадянства в європейських державах (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ламара Михайлівна Альбертини ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4)31 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА314660
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Руденко 
Фінансово-правові основи соціального захисту населення (порівняльний аналіз законодавства України, Федеративної Республіки Німеччини та інших зарубіжних країн-членів Європейського Союзу): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Василь Миколайович Руденко ; Київський ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х999.81(4) + У9(4УКР)272 + У9(4)272
Шифр НБУВ: РА303611
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Погрібний С.О. 
Порівняльно-правовий аналіз інституту володіння у континентальній, англосаксонській та східноєвропейській системах права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.О. Погрібний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено володіння генезу та характерні риси інституту володіння за римським правом, у країнах західної та східної традиції приватного права. Побудовано власну модель володіння, яка відповідає світовим стандартам та українським традиціям з метою природного комплексного впровадження цього інституту до системи цивільного права України. Основні елементи інституту володіння (поняття, зміст, види, захист володіння) розглянуто у розвитку та порівнянні різних концепцій та підходів до регулювання цього інституту в різноманітних правових системах. Викладено теоретичні висновки та рекомендації для їх використання в процесі реформування українського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х831.3 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА314294 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

4.
Орловська Н. А. 
Осудність та її види (порівняльний аналіз законодавства України та інших держав): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н. А. Орловська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто неосудність і види осудності - обмежену та вікову, проблему спеціальної осудності. Проаналізовано вчення про осудність-неосудність у його історичному розвитку. Основну увагу приділено концепції обмеженої осудності: поняттю, природі, ознакам, співвідношенню з іншими кримінально-правовими поняттями та інститутами, правовим наслідкам визнання особи обмежено осудною. Розглянуто вікову осудність неповнолітніх правопорушників, які досягли віку кримінальної відповідальності, однак внаслідок затримки психофізіологічного розвитку не відповідають формально своїй віковій групі. Під час розгляду особливостей відповідальності осіб похилого віку акцентовано увагу на можливості реалізації покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років у поєднанні з примусовим лікуванням у спеціальних інтернатах. Вирішення проблеми спеціальної осудності має полягати не в площині встановлення особливих критеріїв для осіб певних професій, а у застосуванні злочинної недбалості або казусу. Наведено нормативні положення законодавчих актів Канади, США, Англії, ФРН, Польщі, Угорщини, проаналізованих на засадах вітчизняної кримінально-правової доктрини, положень чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.1 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА313007 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Сліденко І.Д. 
Тлумачення Конституції України: питання теорії і практики в контексті світового досвіду: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.Д. Сліденко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі системного аналізу основних моделей тлумачення Конституції розвинуто новий підхід до тлумачення конституцій, як невід'ємного інструменту функціонування правової демократичної держави в історико-правових і компаративних аспектах. Визначено поняття "тлумачення конституції", співвідношення видів і способів тлумачення, вплив політизаційних та політологізаційних процесів. Проведено детальний історико-правовий аналіз функціонування системи тлумачення Конституцій в Україні, розглянуто її сучасний стан, динаміку в ході державотворчого процесу, тенденцій розвитку та перспектив функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)104 + Х999.801-383
Шифр НБУВ: РА316329 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Тюріна О.В. 
Сучасні системи правоохоронних органів (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Тюріна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати порівняльно-правового дослідження організації та функціонування сучасних систем правоохоронних органів. Розглянуто питання методології порівняльного правознавства та методики конкретного порівняльно-правового аналізу. Розкрито зміст поняття системи правоохоронних органів, а також науково обгрунтовано залежність і обумовленість організаційно-функціональної побудови системи правоохоронних органів від особливостей національної правової системи та певної правової сім'ї, визначено типи систем правоохоронних органів. Висвітлено можливі шляхи використання позитивного досвіду організації та функціонування систем правоохоронних органів зарубіжних держав для вдосконалення системи правоохоронних органів України, зокрема, судової системи, прокуратури та міліції, зважаючи на її національні особливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.81 + Х999.891 + Х819(4/8)112.011 + Х891.9(4/8)
Шифр НБУВ: РА315191 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Мішина Н.В. 
Муніципальне управління в США та в Сполученому Королівстві Великобританії і Північній Ірландії: порівняльно-правове дослідження: Автореф. дис. канд... юрид. наук: 12.00.02 / Н.В. Мішина ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено стислу історичну характеристику розвитку муніципального управління на території Сполученого Королівства та США, відомості про особливості муніципальних систем та інформацію про системи органів муніципального управління в цих державах. Проаналізовано компетенцію муніципальних органів, фінансові засади та організаційні форми управління в США та Сполученому Королівстві. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства України про місцеве самоврядування з урахуванням досвіду даних держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.81 + Х819(7США)011.2 + Х819(4ВЕЛ)011.2 +
Шифр НБУВ: РА321776
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

8.
Бигич О.Л. 
Порівняльне правознавство: природа та методологічне значення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Л. Бигич ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку порівняльно-правового методу, становлення порівняльного правознавства як науки, проаналізовано його природу, функції, методику та методологію, а також визначено предмет та об'єкт порівняльного правознавства. Обгрунтовано положення, що ця галузь правознавства є юридичною наукою, а порівняльно-правовий метод - одним з основних її методів, який широко використовується іншими юридичними науками. Визначено способи та види порівняльно-правового аналізу, в процесі якого виявляється загальне, особливе та одиничне, позитивне та негативне в державно-правових явищах та процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999 в-0
Шифр НБУВ: РА321658
Рубрики:

9.
Акрам Трад Аль-Фаїз 
Відповідальність за хабарництво за кримінальним законодавством Йорданії і України (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Акрам Трад Аль-Фаїз ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Надано загальну характеристику посадового злочину та посадової особи за кримінальним законодавством Йорданії та України. Проаналізовано співвідношення хабарництва та корупції, визначено поняття хабарництва. Проведено юридичний аналіз складу дачі, одержання та провокації хабаря (з урахуванням положень української кримінально-правової доктрини). Розроблено критерії та проведено розмежування хабарництва з суміжними складами злочинів (з огляду на положення науки кримінального права України). Сформульовано та обгрунтовано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення чинного кримінального законодавства Йорданії стосовно відповідальності за хабарництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)127.4 + Х881.9(5Йор)114.4 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА318524 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Заросило 
Порівняльний аналіз адміністративної діяльності міліції України та поліції зарубіжних країн (Великобританії, США, Канади та Франції): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Володимир Олексійович Заросило ; Національна академія внутрішніх справ України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.811.12 + Х819(4УКР)112.03 + Х819(4/8)112.03
Шифр НБУВ: РА322138
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Перепадя О.В. 
Кримінально-правові аспекти примирення між особою, яка вчинила злочин, та потерпілим (порівняльний аналіз законодавства України та ФРН): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Перепадя ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено нормативні, теоретичні та практичні передумови введення та розвитку інституту примирення у кримінальному праві України з урахуванням досвіду Федеративної Республіки Німеччини та Російської Федерації. Проаналізовано суть і визначено місце даного інституту у системі кримінального права. Надано визначення поняття "примирення між особою, яка вчинила злочин, і потерпілим". Сформульовнао ознаки, умови юридичної дійсності та кримінально-правові наслідки примирення. У порівняльному аспекті вивчено сучасну судову практику Німеччини та Росії з кримінальних основ щодо даного питання. Наведено конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного кримінального законодавства України, а також рекомендації стосовно практичного застосування норми про примирення між особою, яка скоїла злочин, і потерпілим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)035 + Х881.9(4Нім)035 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА323426
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Омар Мухаммед Мусса Ісмаіл 
Обставини, що виключають злочинність діяння, у кримінальному праві України та Йорданії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Омар Мухаммед Мусса Ісмаіл ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто юридичну природу та класифікацію обставин, що виключають злочинність діяння, в теорії кримінального права України, а також особливості звільнення за наявності таких обставин від кримінальної відповідальності за кримінальним законодавством Йорданії. Визначено правильність та обгрунтованість об'єднання обставин, що виключають злочинність діяння, у єдиний кримінально-правовий інститут, який є системою взаємопов'язаних норм. Значну увагу приділено характеристиці необхідної оборони і крайньої необхідності, аналізу умов їх правомірності, оскільки саме ці обставини передбачені Кримінальним кодексом України та Йорданії. Інші обставини, що виключають злочинність діяння, є специфічними для кримінальних законів кожної країни. На основі порівняльно-правового аналізу обставин, що виключають злочинність діяння, в Україні та Йорданії розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінальних законодавств обох держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015 + Х881.9(5ЙОР)015 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА327064
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Колесник К.О. 
Парламентська процедура в зарубіжних країнах: порівняльно-правовий аналіз: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.О. Колесник ; Нац. юрид. академія України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено суть і значення парламентської процедури, чинники, що впливають на її зміст. Проаналізовано різні та протилежні підходи до розуміння теоретичних понять парламентської процедури. Узагальнено вітчизняний і зарубіжний досвід, правові акти та існуючі в науковій літературі погляди щодо функціонування зазначеної процедури у зарубіжних країнах і в Україні. Уточнено основні теоретичні моделі парламентської процедури, з'ясовано їх місце та роль у представницькій і законотворчій діяльності сучасних парламентів, піддано аналізу правові та організаційні питання сесійної діяльності парламенту, сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)62 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА324774
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Мухаммед Абу-Хеджлех 
Особливості застосування норм міжнародного права у внутрішньому праві Йорданії і Ізраїлю (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Мухаммед Абу-Хеджлех ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Науково обгрунтовано та системно проаналізовано проблеми взаємодії міжнародного і внутрішнього права в правових системах близькосхідних країн. Досліджено порядок трансформацій норм однієї системи права в іншу як основи здійснення державами своїх зовнішніх зобов'язань. Розглянуто основні засоби та механізми імплементації міжнародно-правових норм, процеси інкорпорації в національні правові системи загальних норм міжнародного права та норм міжнародних угод. Сформульовано наукові висновки та пропозиції, спрямовані на вдосконалення правових систем Йорданії та Ізраїлю в аспекті більш чіткого урегулювання взаємовідносин між внутрішнім та зовнішнім правом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999 +
Шифр НБУВ: РА328449
Рубрики:

15.
Молдован А.В. 
Забезпечення обвинуваченому права на захист у кримінальному процесі Федеративної Республіки Німеччини та України (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.В. Молдован ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Розкрито поняття та значення захисту у кримінальному процесі Федеративної Республіки Німеччини та України. Досліджено регулювання у законодавстві процесуальних гарантій права обвинуваченого на захист у кримінальному процесі даних країн. Розглянуто розвиток принципу забезпечення обвинуваченому права на захист у кримінальному процесі Федеративної Республіки Німеччини. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)7 + Х893.9(4НІМ)7 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА326579
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Сідак М.В. 
Правове регулювання банківських відносин у країнах Центральної Європи: порівняльний аналіз (Україна, Чехія та Словаччина): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Сідак ; Держ. податк. адмін. України. Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто умови виникнення та становлення банківської системи в Україні, Чехії та Словаччині. Узагальнено основні теоретичні питання щодо правового статусу Національного банку України. Розкрито конституційні засади діяльності Національного банку як органу держави з соціальним статусом, визначено його місце в системі органів влади. Охарактеризовано основні функції та повноваження Національного банку України, Чеського Національного банку та Національного банку Словаччини, а також державних банків України. Розглянуто процес реорганізації державних банків Чехії та Словаччини в комерційні. Розкрито правові засади діяльності, визначено основні функції та повноваження комерційних банків досліджуваних країн. Наведено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання статусу Національного банку України, механізму реалізації його функціонального призначення у банківській системі, а також статусу комерційних банків та порядку проведення основних видів банківської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(44)212.3 + Х999.82 +
Шифр НБУВ: РА330356
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Хєда С.М. 
Правове регулювання участі іноземних юридичних осіб у цивільних правовідносинах (порівняльно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Хєда ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено законодавство країн загального та цивільного права, яке регламентує участь іноземних юридичних осіб у цивільних правовідносинах. Розглянуто проблему цивільної правосуб'єктності іноземних компаній. Запропоновано поняття та досліджено правовий механізм перенесення юридичними особами доміцилію. Значну увагу приділено визначенню особливостей та суті корпоративних і договірних організаційно-правових форм участі іноземних корпоративних інвесторів у цивільних правовідносинах, зокрема, акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю, дочірніх компаній, договорів про спільну інвестиційну діяльність та концесійних договорів. Досліджено способи захисту прав і законних інтересів іноземних компаній у національних юрисдикційних органах та юрисдикційних органах третіх держав, а також у спеціалізованих міжнародних установах. Значну увагу приділено проблемі альтернативного вирішення спорів, зокрема міжнародному комерційному арбітражу. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавства України у сфері правового регулювання участі іноземних юридичних осіб у цивільних правовідносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.12 + Х932.21 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА330445
Рубрики:

18.
Бойко О.В. 
Інститут президентства в Україні і США (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльно-правове дослідження становлення та еволюції інституту президентства в Україні та США. Проаналізовано причини заснування поста президента в цих країнах. Досліджено фактори, що сприяли формуванню специфічних рис українського й американського президентства. Порівняно процедуру виборів президентів України та США, вступ їх на посаду та усунення з неї. Визначено особливості правового статусу президентів даних країн, досліджено компетенцію президентів у аспекті їх взаємовідносин з парламентами. Запропоновано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки щодо досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(7США)612 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА329683
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

19.
Хаустова М.Г. 
Національна правова система за умов розбудови правової демократичної державності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.Г. Хаустова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше здійснено загальнотеоретичне дослідження особливостей формування та розвитку національної правової системи за умов розбудови правової демократичної держави в Україні. Висвітлено історію формування концепції її становлення та функціонування. Визначено юридичні ознаки, сутність й особливості структурної організації правової системи суспільства. Розглянуто питання співвідношення поняття правової системи з іншими суміжними поняттями. Вперше розглянуто співвідношення понять "правова система" та "правова реальність". На підставі аналізу різних типологій правових сімей встановлено, що національну правову систему України потрібно вважати правовою системою перехідного типу, наближеного до романо-германської правової сім'ї. Уточнено місце національної правової системи України серед інших правових систем сучасності та визначено основні напрямки її подальшого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-30 + Х999 +
Шифр НБУВ: РА339890
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

20.
Коваленко Ю.І. 
Правовий статус працівника органів внутрішніх справ у перехідному суспільстві (порівняльно-правовий аналіз на матеріалах країн СНД): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.І. Коваленко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження загальнотеоретичних і порівняльно-правових аспектів, а також закономірностей становлення та розвитку інституту правового статусу працівників органів внутрішніх справ у країнах-учасницях СНД. Висвітлено питання щодо поліцейської системи Франції як еталонної поліцейської системи країн романо-германської правової сім'ї. Констатовано, що саме французька модель організації цієї системи дозволяє забезпечити стійке існування політичного режиму за умов економічної, політичної нестабільності, частих політичних криз. Проаналізовано основні етапи розвитку законодавства про органи внутрішніх справ у країнах-учасницях СНД. Розглянуто питання про елементний склад правового статусу працівника цих органів. У порівняльно-правовому аспекті розкрито суть понять "працівник міліції" та "працівник поліції", які існують у чинному законодавстві країн-учасниць СНД. Систематизовано різноманітні види гарантій правового статусу працівника органів внутрішніх справ. Досліджено види та підстави юридичної відповідальності працівників зазначених органів країн-учасниць СНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4/5СНД) + Х999.81 +
Шифр НБУВ: РА339522
Рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського