Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2109)Юристам - Наукова електронна бібліотека (41)Юристам - Реферативна інформація (742)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х911$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 93
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Рекха Р.Д. 
Розвиток механізмів і процедур захисту прав жінок у рамках міжнародних організацій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Р.Д. Рекха ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню механізмів та процедур захисту прав і свобод жінок, створених в рамках міжнародної інституційної системи. В ній висвітлено як універсальні механізми та процедури, що діють в системі ООН, так і регіональні механізми та процедури, що застосовуються Радою Європи, Лігою Арабських Держав, Організацією Африканської Єдності, Організацією Американських Держав. Класифікація міжнародних органів, які застосовують відповідні механізми та процедури щодо захисту прав жінок, виходить в дисертації із функціонального та конвенційного критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4
Рубрики:

2.
Журавка О.В. 
Міжнародно-правова характеристика інституту громадянства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Журавка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням інституту громадянства у міжнародному праві. В роботі аналізуються поняття "громадянин", "підданий", "іноземець", "апатрид", "біпатрид", характеризується правовий статус цих осіб,дається правове тлумачення термінам "громадянство" і "державна належність". Розглядаються питання співвідношення міжнародного і внутрішнього права в галузі громадянства, досліджується громадянство Європейського Союзу, аналізуються і класифікуються міжнародні договори про громадянство. Здійснюються комплексне дослідження та міжнародно-правова оцінка законодавств про громадянство іноземних держав і України, а також розкриваються деяки наслідки їх протиріч (зокрема, подвійне громадянство і безгромадянство). У дослідженні пропонуються конкретні рекомендації з питань удосконалення міжнародно-правового регулювання громадянства, висвітлюються деякі проблеми громадянства в Україні з погляду міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.1
Рубрики:

3.
Гусейнов Л.Г.огли 
Відповідальність держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / Л.Г.огли Гусейнов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему відповідальності держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини. Розкрито специфічну природу зобов'язань держав у галузі прав людини, проведено їх наукову класифікацію, яка має важливе значення для встановлення факту порушення прав людини. Проаналізовано "юридичний склад" порушення міжнародного "правозахисного" зобов'язання як підстави відповідальності держави. Висвітлено механізм інкримінування державі порушень прав людини, які викликано діями окремих гілок державної влади, а також приватних осіб. Охарактеризовано обставини, які звільняють від міжнародної відповідальності державу, що порушила свої зобов'язання в галузі прав людини. Визначено матеріальні та інструментальні наслідки у разі порушення державою прав людини на підставі міжнародних угод і за загальним міжнародним правом. Обгрунтовано неприпустимість однобічної гуманітарної інтервенції та визначено критерії правомірності примусових збройних акцій, які застосовуються ООН та регіональними організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х910.15
Шифр НБУВ: РА310253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

4.
Сироїд Т.Л. 
Захист жертв злочинів у міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.Л. Сироїд ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено правовий статус жертв злочинів на міжнародному і національному рівнях. Досліджено ступінь визнання міжнародно-правових норм у галузі захисту прав жертв злочинів державами та їх імплементацію у внутрішньому праві, розкрито особливості предмета регулювання і змісту норм, а також проаналізовано міжнародні і національні механізми правового захисту даної категорії осіб. Вперше в українському правознавстві на теоретичному рівні розглянуто зміст правового статусу жертв злочинів, здійснено критичний аналіз його закріплення в міжнародному і національному праві, а також практики правозахисної діяльності стосовно даної категорії осіб. Це дало можливість запропонувати цілісну концепцію міжнародного та внутрішньодержавного захисту жертв злочинів як складового елементу загальної системи захисту прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.36 + Х916.8(2/8)
Шифр НБУВ: РА308429 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

5.
Вінгловська О.І. 
Імплементація міжнародних стандартів прав дитини в національному законодавстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.І. Вінгловська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти міжнародно-правового аналізу юридичного змісту міжнародних стандартів прав дитини та ступеня виконання Україною зобов'язань згідно з конвенцією про права дитини. Наведено рекомендації стосовно надання відповідності даним стандартам українського законодавства, удосконаленню національного механізму їх реалізації та підвищенню відповідальності державних органів і посадових осіб за порушення прав дитини, визнаних в усьому світі. З метою кращого забезпечення інтересів дітей запропоновано прийняття Закону України про права дитини та сформульовано наукові рекомендації щодо цілей, принципів та окремих норм даного Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.42-383.1(4УКР) + Х809(4УКР)34
Шифр НБУВ: РА310204 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Раданович Н.М. 
Національна імплементація міжнародних договорів щодо прав людини: загальнотеоретичне дослідження (на матеріалах впровадження конвенції про захист прав і основних свобод людини): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Раданович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено загальні особливості національної імплементації міжнародних договорів про права людини на основі аналізу наукової літератури у галузі прав людини, міжнародно-правових актів, практики діяльності міжнародних (європейських) правозастосовчих органів, національного законодавства України та інших країн. Сформульовано низку положень і рекомендацій, спрямованих на вдосконалення законодавства і судової практики щодо забезпечення виконання на національному рівні міжнародно-правових зобов'язань держави у галузі прав людини (насамперед, Конвенції про захист прав і основних свобод людини).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3-383.1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310309 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Іващенко В.О. 
Кримінологічні та кримінально-правові аспекти боротьби з торгівлею жінками та дітьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Іващенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові акти з питань боротьби з торгівлею жінками та дітьми, а також встановлено ступінь їх імплементації у національному законодавстві. Наведено кримінологічну характеристику торгівлі жінками та дітьми, а також протиправним діянням, з нею пов'язаних. Досліджено проблеми, що виникають у діяльності державних і правоохоронних органів та міжнародних організацій у даній сфері, визначено поняття даного злочину, а також проституції, секс-бізнесу, особи, яка стала жертвою торгівлі людьми, зокрема, трафікера (торговця). Значну увагу приділено детермінантам даних злочинів, а також пропозиціям щодо підвищення ефективності їх запобігання. Детально розглянуто питання вдосконалення вітчизняного законодавства про заборону торгівлі людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4 + Х881.9(4УКР)120 + Х883.9(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА310207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Горова О.Б. 
Конституційні громадянські права людини в Україні і їх забезпечення міліцією (роль міжнародно-правових норм в цьому процесі): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Б. Горова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам забезпечення реалізації громадянських прав і свобод, ролі міліції в цій діяльності та її відповідності міжнародно-правовим нормам. На підставі теоретичного аналізу юридичної літератури з визначеної проблеми, міжнародних та внурішньодержавних нормативно-правових актів, проведеного дослідження розглянуто питання становлення, еволюції, змісту, системи громадянських прав і свобод. Розкрито значення діяльності міліції щодо забезпечення реалізації громадянських прав і свобод людини. Визначено особливості такої діяльності, основні форми і методи, а також подано конкретні пропозиції та рекомендації з питань удосконалення даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.313-383.1(4УКР) + Х819(4УКР)112.03
Шифр НБУВ: РА307933 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Фединяк Л.С. 
Право іноземців на звернення до суду в Україні (цивільно-процесуальні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.С. Фединяк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу доктринальних досліджень, законодавства України та інших держав, норм міжнародних угод, а також матеріалів судової практики з'ясовано зміст поняття "право іноземця на звернення до суду в Україні". Визначено передумови виникнення права особи на звернення до суду в нашій державі та розглянуто особливості даних передумов у разі звернення до суду України іноземних громадян. Досліджено особливості процесуального порядку реалізації іноземними громадянами права на звернення до суду в Україні, зокрема, їх процесуальну дієздатність, дотримання правил про підсудність спору, процесуальну форму звернення до суду, оплату державного мита, наявність повноважень на звернення до суду та ведення справи в інтересах іноземців. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення цивільного процесуального законодавства України стосовно передумов права іноземних громадян на звернення до суду в Україні та порядку його реалізації. Обгрунтовано необхідність приєднання нашої держави до деяких міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.14(4УКР) + Х939.11
Шифр НБУВ: РА310205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Кузьменко О.В. 
Адміністративно-правова протидія нелегальній міграції в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Кузьменко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено комплекс міграційних правовідносин, що виникають між державою та іноземцями, які нелегально перебувають в Україні. Визначено поняття нелегальної міграції та нелегального мігранта, зроблено висновок про поліструктурність явища нелегальної міграції, охарактеризовано два блоки причин, які сприяють її поширенню. Обгрунтовано необхідність прийняття міграційного режиму та механізму протидії нелегальній міграції та запропоновано шляхи щодо його вдосконалення на сучасному етапі. У контексті реформування адміністративного законодавства запропоновано доповнення до "Кодексу України про адміністративні правопорушення" щодо протидії нелегальній міграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.1 + Х911.14(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Анісімова М.Ф. 
Зобов'язання України щодо прав людини у зв'язку зі вступом до Ради Європи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / М.Ф. Анісімова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Висвітлено проблеми виконання Україною своїх членських зобов'язань перед Радою Європи стосовно забезпечення та захисту прав людини. У систематизованому вигляді за кількісними, якісними та змістовими показниками детально проаналізовано стан і динаміку виконання державних зобов'язань перед європейською спільнотою. За допомогою критеріїв (реформування суду, прокуратури, системи юридичної освіти, перебудови роботи та структури пенітенціарної системи) визначено фактори, що гальмують їх чітке та своєчасне виконання і сформульовано рекомендації щодо їх усунення. Розглянутол деякі громадські права (право на життя, право на свободу, пересування та вільний вибів місця проживання, право на свободу світогляду та віросповідання) досліджено відповідність чинного законодавства України вимогам Європейської конвенції про права й основні свободи людини, внесено пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.39(4УКР) + Х915.232.4-7(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Гіждіван Л.Ю. 
Становлення та розвиток співробітництва України з Радою Європи у сфері прав людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Л.Ю. Гіждіван ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові аспекти співробітництва України з Радою Європи у сфері прав людини у контексті участі нашої держави в європейській системі захисту прав людини, що діє під егідою Ради Європи. Висвітлено діяльність органів Організації, проаналізовано зміст основних конвенцій у даній галузі, надано відповідну їх класифікацію. Головну увагу зосереджено на питаннях стосовно вступу України до Ради Європи, її участі в інституційній системі Організації, а також виконання Україною зобов'язань як держави-члена Ради Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-74(4УКР) + Х911.39(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314265 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Катеринчук М.Д. 
Імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки (політико-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.Д. Катеринчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 15 с. — укp.

Досліджено імміграційне законодавство Сполучених Штатів Америки, політико-правовий аналіз даного законодавства. Вивчено історію становлення та розвитку імміграційного права США; запровадження якісних обмежень на в'їзд та перебування іноземців, виникнення візової системи, системи в'їзних преференцій та її модифікацій. Проведено дослідження особливостей імміграційного права США на сучасному етапі. Розглянуто державні установи, які регулюють процеси імміграції у державі. Приділено увагу ролі судового прецеденту в формуванні імміграційного законодавства США. Розкрито сутнісні сторони змін у імміграційній політиці останнього часу. Висвітлено механізм імміграційного законодавства як інструмента здійснення державної політики Сполучених Штатів Америки, спрямованої на посилення супердержави як лідера на міжнародній арені.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7США)112.033 + Х911.14(7США)
Шифр НБУВ: РА312384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

14.
Аль-Захарна Салім Мухаммед Сааді 
Міжнародна кримінальна відповідальність індивідів за злочин геноциду: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Аль-Захарна Салім Мухаммед Сааді ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис і розвиток поняття злочину геноциду в міжнародному праві. Проаналізовано елементи його юридичного складу, зокрема, наведено характеристику специфічного наміру як визначальної ознаки даного злочину, а також об'єкта геноциду та кримінальних діянь, що становлять його об'єктивну сторону. Розглянуто природу та основний зміст Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього 1948 р., а також охарактеризовано практичні проблеми її міжнародної та внутрішньодержавної імплементації. Значну увагу приділено правовому та інституційному механізмам міжнародної кримінальної відповідальності осіб, винних у скоєнні актів геноциду. Детально проаналізовано питання взаємозв'язку міжнародної індивідуальної кримінальної відповідальності та відповідальності держави за злочин геноциду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.25 + Х917.122.3
Шифр НБУВ: РА312827 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

15.
Муса Аль Сулайбі 
Реалізація в Палестинській Автономії міжнародних стандартів з прав і свобод людини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Муса Аль Сулайбі ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові аспекти зобов'язань Організації Визволення Палестини (ОВП) у Палестинській Автономії з питань реалізації міжнародних стандартів стосовно прав людини як необхідної умови продовження на Близькому Сході мирного процесу та здійснення права арабського народу Палестини на самовизначення шляхом створення незалежної держави. Відзначено, що ОВП володіє певною міжнародною правосуб'єктністю, визнаною міжнародним співтовариством в особі Організації Об'єднаних Націй, Ліги Арабських Держав та інших міжнародних організацій, у нинішній період з Ізраїлем, згідно з палестинсько-ізраїльськими договірними відносинами (угодами), у яких ОВП визнала право Ізраїлю на існування. Міжнародна правосуб'єктність ОВП, у зазначених правових рамках, створила права й обов'язки єдиного представника палестинського народу згідно з міжнародним правом, її обов'язки щодо виконання міжнародних стандартів стосовно прав і свобод людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.39(532)
Шифр НБУВ: РА312506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Константінов С.Ф. 
Адміністративно-правовий статус іноземців в Україні та механізм його забезпечення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.Ф. Константінов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено нові класифікаційні підстави розподілу іноземців, що перебувають в Україні: тривалість перебування в Україні, мета перебування, деліктоздатність. Акцентовано увагу на правовій складовій механізму та встановлено режим забезпечення статусу іноземців, охарактеризовано їх політичні, соціальні та юридичні гарантії. Визначено організаційно-правові підстави діяльності органів внутрішніх справ для забезпечення адміністративно-правового статусу іноземців. Розглянуто специфіку заходів адміністративного впливу для забезпечення статусу іноземців у діяльності органів внутрішніх справ. Встановлено особливості взаємодії органів внутрішніх справ з іншими державними органами та громадськими об'єднаннями. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства про правовий статус іноземців в Україні та науково-практичні рекомендації для підвищення ефективності діяльності органів внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.14(4УКР) + Х809(4УКР)349 +
Шифр НБУВ: РА322047
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Бандурка О.О. 
Адміністративно-правове регулювання міграційного процесу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Бандурка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розвинуто визначення міграційного процесу як правового явища та розкрито його зміст через властивості, ознаки, риси та якості носіїв міграційної правосвідомості - мігрантів. Виділено окремі категорії мігрантів. Вперше механізм адміністративно-правового регулювання даного процесу досліджено як динамічну категорію на засадах виокремлення наступних стадій зазначеного регулювання: формування та дія юридичних норм, виникнення, а також реалізація прав та обов'язків. Розглянуто типи адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу, визначено їх особливості. Представлено класифікацію юридичних фактів за наступними ознаками: місця юридичного факту в механізмі адміністративно-правового регулювання, за вольовим принципом та наслідками. Докладно охарактеризовано зміст юридичних фактів. Залежно від ознаки певної стадії механізму даного регулювання визначено юридичні факти у сфері міграційного процесу та обгрунтовано існування послідовності юридичних фактів. Наведено систему суб'єктів адміністративно-правових відносин у сфері міграційного процесу та вивчено їх правовий статус. Запропоновано класифікацію та проаналізовано суб'єкти адміністративно-правового регулювання міграційних процесів за наступними ознаками: компетенцією, повноваженнями щодо надання відповідного статусу або прийняття рішень стосовно окремих категорій осіб. Висвітлено проблеми адміністративної відповідальності за порушення загальнообов'язкових правил у сфері міграційного процесу та обгрунтовано пропозицію з метою виділення в окрему главу КУпАП адміністративних проступків у сфері вищезгаданого процесу. Сформульовано широке коло пропозицій з метою удосконалення системи чинного законодавства, приведення його у відповідність міжнародним нормам і стандартам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1 + Х911.14(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320446 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Маєвська А.А. 
Злочини проти людяності: міжнародно-правовий аспект: Автореф. дис...канд. юрид. наук: 12.00.11 / А.А. Маєвська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано тексти статутів міжнародних трибуналів (Нюрнберзького, Токійського, Югославського та Руандійського), а також спеціальну наукову літературу щодо визначення суті та змісту злочинів проти людяності. Досліджено правову основу та надано юридичну характеристику даним злочинам. З'ясовано місце інституту індивідуальної відповідальності у системі міжнародного кримінального права. Визначено, які дії належать до злочинів проти людяності. Охарактеризовано кожний окремий злочин, що охоплюється поняттям "злочини проти людяності". Досліджено положення про універсальну юрисдикцію щодо зазначених злочинів. Розроблено конкретні науково-практичні рекомендації, спрямовані на застосування поняття "злочини проти людяності" у національному праві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.2 + Х917.122
Шифр НБУВ: РА321065 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

19.
Плахотнюк Н.В. 
Міжнародно-правові аспекти боротьби з торгівлею жінками та дітьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.В. Плахотнюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми та процедури боротьби з торгівлею жінками та дітьми, створені в рамках міжнародної інституційної системи. Висвітлено універсальні механізми та процедури, що діють в системі ООН, регіональні механізми та процедури, що застосовуються Радою Європи, Європейським Союзом та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Проаналізовано міжнародно-правові акти з питань боротьби з даним злочином і встановлено ступінь їх імплементації у національне законодавство України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4
Шифр НБУВ: РА319834 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

20.
Феськов М.М. 
Європейська соціальна хартія (переглянута) і трудове законодавство України: питання адаптації: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.05 / М.М. Феськов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Зроблено висновок щодо юридичної та соціальної переваги ратифікації Європейської соціальної хартії (переглянутої), а не Європейської соціальної хартії 1961 р. Встановлено юридичні особливості положень Європейської соціальної хартії (переглянутої), зокрема її диспозитивних норм, а також проаналізовано правове значення роз'яснень, рекомендацій та попереджень контролюючих органів Ради Європи щодо застосування Хартії. Проведено наукове обгрунтування класифікації прав, закріплених у Хартії, що встановлює коло суб'єктів даних прав та визначає галузеву приналежність юридичних норм. Визначено поняття юридичної адаптації, досліджено її складові елементи та етапи адаптаційної діяльності щодо приведення чинного національного законодавства відповідно до положень Європейської соціальної хартії (переглянутої). Проведено порівняльний аналіз з метою встановлення рівня відповідності трудового законодавства України положенням обов'язкових і безпосередньо пов'язаних з ними додаткових статей Хартії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31 + Х911.39(4УКР) + Х879(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322434
Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського