Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (331)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Реферативна інформація (312)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4УКР)33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Гарасимів Т.З. 
Принципи права соціального забезпечення України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Т.З. Гарасимів ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Розглянуто поняття та ознаки принципів сучасного права соціального забезпечення України, проаналізовано чинне законодавство України про соціальне забезпечення. Визначено принципово нові підходи до теорії принципів права соціального забезпечення відповідно до природничої теорії права та його принципів, а також сучасних процесів реформування національної системи соціального забезпечення відповідно ринковим перетворенням суспільства. Особливу увагу приділено аналізу положень, які складають систему принципів права та правових принципів права соціального забезпечення. Обгрунтовано конкретні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України про соціальне забезпечення та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)33 + Х819(4Укр)15 + Х879(4Укр)6
Шифр НБУВ: РА317117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Грицкевич С.Г. 
Конституційні екологічні права людини й громадянина та їх забезпечення органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / С.Г. Грицкевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Досліджено місце і роль органів внутрішніх справ у сфері забезпечення конституційних екологічних прав людини та грамадянина. Висвітлено відмінності конституційних екологічних прав від інших конституційних прав і свобод. Доведено доцільність існування конституційних екологічних прав як окремої групи конституційних прав. Проаналізовано й визначено поняття конституційних екологічних прав людини і громадянина; критерії їх відмінності від інших видів конституційних прав; відповідності їх міжнародно-правовим нормам. Здійснено комплексне дослідження нормативної вітчизняної та зарубіжної правової бази, наукового матеріалу, досвіду діяльності державних органів у галузі забезпечення реалізації конституційних екологічних прав людини та громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)33 + Х859(4Укр)03
Шифр НБУВ: РА318234 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Лубська М.В. 
Релігієзнавчо-правовий аналіз змісту та реалізації принципу свободи совісті й віросповідання в Україні: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / М.В. Лубська ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний релігієзнавчо-правовий аналіз змісту та реалізації принципу свободи совісті й віросповідання в Україні у контексті сучасних міжнародно-правових стандартів. У суб'єктно-екзистенціальному та суспільно-інституалізованому вимірах свобода совісті є важливим критерієм оцінки гуманістичної сутності тієї чи іншої держави, її демократичності. Встановлено, що рівень практичної реалізації правового аспекту свободи совісті й віросповідання полягає у виробленні державної політики щодо релігії та церкви, пріоритетна роль у якій належить зближенню державної правової системи зі світовою, наданню на національному рівні демократичної спрямованості всьому процесу законотворення. З'ясовано ознаки сучасної моделі державно-церковних відносин в Україні, які характеризуються демократичністю, послідовністю та зваженістю, а базові конституційно-правові положення даної моделі відповідають демократичним принципам і загалом задовольняють права та свободи людини, спираючись при цьому на багатовікову спадщину врегулювання відносин між церквою та державою як двома важливими соціальними інститутами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр)-115.00 + Х809(4Укр)332
Шифр НБУВ: РА319260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Ярмол Л.В. 
Свобода віросповідання людини: юридичне забезпечення в Україні (загальнотеоретичне дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.В. Ярмол ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено системний аналіз філософсько-правових та загальнотеоретичних аспектів свободи віровизнання та свободи віросповідання людини. Подано комплексну характеристику відповідного законодавства України як нормативної основи юридичного механізму забезпечення свободи віросповідання. Проаналізовано зміст, види та юридичні засоби реалізації, охорони та захисту окремих структурних елементів зазначеного суб'єктивного юридичного права. Запропоновано конкретні рекомендації щодо удосконалення законодавства України про свободу віросповідання та релігійні організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 +
Шифр НБУВ: РА322672
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Сидоренко Н.С. 
Європейська соціальна хартія: регіональний міжнародно-правовий механізм захисту соціальних та економічних прав людини (позиція України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.С. Сидоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Висвітлено історію укладання, проаналізовано особливості нормативного змісту, предмету регулювання європейської соціальної хартії (ЄСХ), визначено ступінь її ефективності, місце та роль у системі правового захисту соціальних та економічних прав людини у межах держав-членів Ради Європи. Розкрито правову природу міжнародного механізму та процедур контролю за виконанням державами-учасницями положень ЄСХ. Особливу увагу приділено значенню цього міжнародно-правового документа для розвитку українського законодавства та формування правової позиції України у даній сфері. Визначено загальні засади політики, що проводиться Україною у галузі захисту прав людини, проаналізовано понад 100 внутрішньодержавних нормативних актів України, положення яких регламентують захист соціальних та економічних прав індивіда, надано оцінку можливостей імплементації нормативних положень хартії у її національне законодавство. Розглянуто питання про приєднання України до ЄСХ, розроблено пропозиції щодо перспектив і можливостей ратифікування окремих норм хартії Україною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31-3 + Х911.368(4)-3 + Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА324677
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Соловйов А.В. 
Право людини на життя: цивільно-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.В. Соловйов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Розкрито суть понять "права людини на життя", "права людини на піддання життя ризику", "еутаназії", а також "самопожертва". Обгрунтовано положення, що цивільно-правовий зміст права людини на життя охоплює право на відмову від життя активною поведінкою людини (самопожертву), право на піддання свого життя ризику, право на участь у медичному, науковому та іншому досліді чи експерименті, право надати інструкції на випадок хвороби чи перебування у стані, коли людина не буде здатна висловити свою волю щодо підтримання свого життя, право на захист свого життя та життя інших людей від протиправних посягань. Установлено, що самозахист права людини на життя є правомірним незалежно від обраного засобу, за умови дотримання загальних засад захисту цивільних прав. Наведено рекомендації щодо оптимізації законодавчого забезпечення в Україні права людини на життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х839(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА335070
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Сергієнко Г.Л. 
Роль конституційно-правового регулювання відносин держави і релігійних організацій у гарантуванні свободи віросповідання в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Г.Л. Сергієнко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методологічні аспекти конституційно-правового регулювання відносин держави та об'єднань віруючих, встановлено його значення у процесі забезпечення свободи релігії. Розглянуто особливості становлення юридичної регламентації у даній сфері. Проаналізовано такі конституційно-правові принципи взаємозв'язку зазначених інституцій як гарантування свободи віросповідання, відокремлення держави, комунальних навчальних закладів і релігійних об'єднань, рівність груп віруючих перед законом, заборона їх дискримінації. Визначено роль даних положень у гарантуванні свободи віросповідання. Досліджено сучасний конституційно-правовий статус вітчизняних релігійних організацій та України як учасника правовідносин, що виникають під час реалізації об'єднаннями віруючих свободи сповідування релігії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 + Э211.5 +
Шифр НБУВ: РА333867
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Фисун 
Міжнародно-правове регулювання інституту релігійної безпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Юлія Юріївна Фисун ; Інститут законодавства Верховної Ради України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.23 + Х809(4УКР)332
Шифр НБУВ: РА347276
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Опанасюк Н.А. 
Конституційно-правові основи туризму в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.А. Опанасюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено конституційно-правові засади туризму в Україні як гарантії реалізації людиною прав і свобод під час здійснення туристичних подорожей (право на свободу пересування, відпочинок, охорону здоров'я, безпечне для життя та здоров'я довкілля, задоволення духовних потреб, участі у культурному житті, а також право на доступ до культурних цінностей), теоретичні та практичні проблеми його становлення й розвитку. Розкрито поняття туризму, надано його дефінітивну характеристику за формою, суттю та змістом. Сформульовано право на туризм, а також з'ясовано його юридичну природу. Визначено та проаналізовано основні елементи конституційно-правових засад туризму в Україні, виокремлено систему законодавства України про туризм і здійснено аналіз його норм щодо відповідності Конституції України, чинному законодавству, новітнім світовим тенденціям законотворчості у даній сфері та практики застосування. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про туризм і механізму його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)135 +
Шифр НБУВ: РА337148
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Боняк В.О. 
Конституційне право людини і громадянина на освіту та його забезпечення в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.О. Боняк ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено конституційне право людини та громадянина на освіту, а також механізм його забезпечення в Україні. Проаналізовано стан наукових розробок різних аспектів цього права, а також джерела міжнародного та національного права. Запропоновано періодизацію етапів розвитку наукової думки та процесу нормативно-правової регламентації права на освіту в Україні. Сформульовано дефініцію "конституційне право людини та громадянина на освіту", розкрито його суть і зміст, з'ясовано основні ознаки. Досліджено механізм його забезпечення, який складається з механізмів реалізації, охорони та захисту даного конституційного права. Визначено роль органів державної влади у функціонуванні цього механізму. Обгрунтовано необхідність удосконалення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових і посадових осіб щодо забезпечення конституційного права людини та громадянина на освіту в Україні. На підставі результатів проведеного дослідження сформульовано узагальнення, пропозиції та рекомендації з метою вдосконалення механізму забезпечення аналізованого суб'єктивного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Ч311.432 +
Шифр НБУВ: РА338692
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

11.
Фролов Ю.М. 
Економічні права та свободи людини і громадянина в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ю.М. Фролов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть, зміст та форму основних економічних прав і свобод людини та громадянина. Доведено, що дані права є самостійним видом прав і свобод у системі конституційних прав людини та громадянина в Україні. Запропоновано визначення економічних прав і свобод людини і громадянина в Україні як можливостей людини та громадянина володіти, користуватися та розпоряджатися економічними благами, а також набувати їх та захищати у порядку, межах, формах і спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Зроблено класифікацію основних економічних прав і свобод людини та громадянина в Україні за різними критеріями, зокрема: суб'єктами; об'єктами; залежно від нормативних форм закріплення, способів і засобів їх реалізації та захисту; залежно від предмету правового регулювання. Здійснено комплексний аналіз права приватної власності людини і громадянина, права людини і громадянина на підприємницьку діяльність і права людини і громадянина користуватися об'єктами публічної (суспільної) власності. Досліджено нормативно-правові, організаційно-правові та інші гарантії здійснення цих прав. Наведено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України у галузі прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА335366
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Малишко В.М. 
Конституційне право людини на свободу світогляду і віросповідання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.М. Малишко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, текстів конституцій та інших нормативно-правових актів досліджено проблеми конституційного права людини на свободу світогляду та віросповідання, механізми та гарантії його реалізації в Україні. Розкрито суть поняття та зміст термінів у релігійній сфері, їх співвідношення, його складові елементи, історичні періоди й етапи розвитку, визначено місце цього права у системі конституційних прав і свобод людини. Розглянуто механізм реалізації права людини на свободу світогляду та віросповідання у діяльності релігійних організацій. Визначено їх поняття, систему та види, порядок створення та припинення діяльності. Проаналізовано основні права даних організацій та їх членів, основні форми та напрямки їх взаємодії з органами державної влади й іншими суб'єктами. Розглянуто систему та види юридичних гарантій дотримання права людини на свободу світогляду та віросповідання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 +
Шифр НБУВ: РА339360
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Шабанов Р.І. 
Правове регулювання працевлаштування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Р.І. Шабанов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Визначено сутність поняття працевлаштування, досліджено особливості правового регулювання даного процесу в Україні. Визначено місце права на працевлаштування у системі прав і свобод людини. Обгрунтовано базові принципи правового регулювання працевлаштування. Розглянуто питання формування та реалізації державної політики зайнятості та працевлаштування населення. Проведено теоретичне дослідження загального поняття та окремих елементів правовідносин з працевлаштування. Встановлено права та обов'язки органів з працевлаштування як суб'єктів вказаних правовідносин. Визначено особливості працевлаштування окремих категорій громадян, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці й потребують соціального захисту за допомогою використання інститутів бронювання та квотування робочих місць. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України про працевлаштування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА346512
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Сенюта І.Я. 
Право людини на охорону здоров'я та його законодавче забезпечення в Україні (загальнотеоретичне дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Я. Сенюта ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний загальнотеоретичний аналіз права людини на охорону здоров'я, охарактеризовано законодавче забезпечення цього права в Україні. Запропоновано визначення поняття права людини на охорону здоров'я як загальносоціального (природного) явища та розкрито його структуру. Проаналізовано юридичну природу цього права людини за українським законодавством. Визначено місце та роль права на охорону здоров'я у правовому статусі людини та громадянина в Україні. Розроблено рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення законодавчого забезпечення охорони здоров'я, зокрема надання медичної допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)14 + Р11(4УКР)к +
Шифр НБУВ: РА345091
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Ярошенко І.С. 
Організаційно-правові форми соціального захисту людини і громадянина в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.С. Ярошенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано організаційно-правові форми соціального захисту людини та громадянина в Україні, розкрито суть державного управління соціальним захистом. Запропоновано визначення понять "соціальний захист", "соціальна захищеність", "загальнообов'язкове державне соціальне страхування", "адресна державна соціальна допомога". Досліджено питання організації державного управління соціальним захистом. Висвітлено суть соціальних відносин, питання ефективності державного управління соціальним захистом. Розглянуто повноваження державних органів виконавчої влади та недержавних органів у сфері управління соціальним захистом. Вивчено стан правового регулювання системи соціального захисту в Україні. Вивчено стан правового регулювання системи соціального захисту в Україні, запропоновано шляхи його вдосконалення. Досліджено механізм надання страхових виплат. Визначено проблеми та недоліки системи загальнообов'язкового державного соціального страхування та шляхи їх вирішення. Проаналізовано умови та підстави надання соціальної допомоги, доцільність переходу від практики надання пільг до здійснення адресних виплат. Визначено механізми вдосконалення порядку надання адресної державної соціальної допомоги. Проаналізовано законодавство про соціальний захист зарубіжних країн та визначено ступінь доцільності використання досвіду інших країн в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)15 +
Шифр НБУВ: РА348187
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Івершенко Л.А. 
Конституційне право людини і громадянина на приватну власність в Україні та забезпечення його реалізації органами внутрішніх справ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Л.А. Івершенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис права людини та громадянина на приватну власність, стан наукового опрацювання в теорії конституційного права та його нормативне закріплення у різні історичні епохи. На підставі аналізу літератури запропоновано визначення поняття та змісту конституційного права людини та громадянина на приватну власність і його нормативно-правове регулювання в Україні. Досліджено роль органів внутрішніх справ щодо забезпечення даного права, а також форми і методи їх діяльності у зазначеному напрямку. Наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства стосовно ефективного регулювання конституційного права людини та громадянина на приватну власність і процесу забезпечення цього права органами внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)112.010.28 +
Шифр НБУВ: РА343524
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Бальжик І.А. 
Відносини держави і церкви: "симфонія влад": автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.А. Бальжик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне юридичне дослідження взаємозв'язку держави та права, який базується на концепції "симфонія влад". Запропоновано визначення "симфонії влад" як гармонійної взаємодії, але не з метою злиття світської та церковної влад на основі цінностей моралі, православ'я, права, а з метою досягнення суспільного миру, злагоди та благополуччя, відродження та утвердження духовності. Висвітлено основні моделі відносин християнської церкви та держави. Доведено, що "симфонія влад" є характерною тільки для православної цивілізації. Проаналізовано вітчизняну традицію втілення у життя концепції "симфонії влад", а також правові засади державно-церковних відносин держави та церкви у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Х809(4УКР)332 + Э372.09(4УКР)-36-021.5 +
Шифр НБУВ: РА354515
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

18.
Ракша Н.С. 
Адміністративно-правове забезпечення права громадян на освіту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.С. Ракша ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано питання адміністративно-правового забезпечення права громадян на освіту. Визначено суть і систему адміністративно-правових засобів його забезпечення. Досліджено проблеми імплементації міжнародно-правових норм щодо права людини на освіту до правової системи України. З'ясовано поняття, принципи та систему освіти в Україні. Визначено адміністративно-правовий статус органів управління освітою, його форми та методи, а також особливості управління навчальними закладами системи Міністерства внутрішніх справ і шляхи його вдосконалення. Охарактеризовано адміністративно-примусові заходи з метою запобігання та припинення порушень права громадян на освіту; суть, особливості, правові засади, підстави та процедури адміністративної відповідальності у сфері забезпечення даного права. Визначено напрямки вдосконалення адімністративного законодавства у сфері забезпечення права громадян на освіту. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + У819(4УКР)132 +
Шифр НБУВ: РА349366
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Рудик В.А. 
Юридичні гарантії права людини на соціальний захист в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.А. Рудик ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст ключових терміно-понять системи соціального захисту та визначено їх співвідношення на основі аналізу чинного національного та міжнародного законодавства в сфері соціального захисту. Досліджено юридичну природу права людини на соціальний захист, його зміст, обсяг та межі. Описано систему юридичних гарантій права людини на соціальний захист. Визначено види та рівні юридичного гарантування права людини на соціальний захист. Висвітлено озноки ефективності даних гарантій права людини на соціальний захист та засоби їх впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА352765
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Рабінович А.В. 
Право людини на гідний рівень споживання та юридичний механізм його забезпечення в Україні (загальнотеоретичне дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.В. Рабінович ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше у вітчизняному правознавстві проведено загальнотеоретичне дослідження соціально-природних споживчих прав людини й юридичного механізму їх забезпечення в Україні. Розкрито сутність споживчих прав людини як різновиду її соціально-природних (загальносоціальних) прав і наведено характеристику їх зв'язків і співвідношення з іншими соціально-природними правами, зокрема, з правом на достатній життєвий рівень. Охарактеризовано основні міжнародні (всесвітні й європейські) стандарти прав людини на гідний рівень споживання, визначено стан відповідності їм споживчого законодавства України та можливості його подальшої адаптації до даних стандартів. Проаналізовано стан законодавчого механізму забезпечення в Україні таких актуальних споживчих прав людини, як право на харчові продукти належної якості, житлово-комунальні послуги, інформацію щодо товарів і послуг (робіт) у сфері споживання. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення даного механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.720.6 + Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА352848
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського