Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (311)Юристам - Наукова електронна бібліотека (12)Юристам - Реферативна інформація (446)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х002.03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Волошенюк О.В. 
Правовий нігілізм у пострадянському суспільстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Волошенюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено правовий нігілізм як специфічний історично-рухливий феномен, що безпосередньо впливає на процес формування громадянського суспільства та демократичної правової держави. Розглянуто процес зародження і розвитку нігілістичного світогляду, висвітлено основні тенденції даного процесу та фактори, що сприяють його поглибленню. На основі аналізу сутності правового нігілізму розроблено класифікацію його видів і рівнів. Проаналізовано сучасний стан правосвідомості у пострадянському суспільстві з урахуванням його деформацій у минулому і специфіки перехідного періоду. Обгрунтовано необхідність розробки комплексного механізму подолання правового нігілізму, запропоновано конкретні заходи щодо підвищення авторитету права і закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.1 + Ф1(0) + Ф043.12
Шифр НБУВ: РА309967 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

2.
Міленін О.Л. 
Правосвідомість учасників дорожнього руху: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.Л. Міленін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне загальнотеоретичне дослідження специфічного правового феномену правосвідомості учасників дорожнього руху. Здійснено дослідження чинного законодавства у галузі дорожнього руху. Окремо розглянуто вплив процесу реалізації права на керування транспортним засобом на формування правосвідомості водіїв та інших учасників дорожнього руху. Досліджено чинники, що впливають на правосвідомість учасників дорожнього руху. Здійснено спробу на сучасному рівні теоретично осмислити й узагальнити дані питання. Сформульовано рекомендації щодо підвищення рівня правосвідомості та правової культури учасників дорожнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 + Х002.03
Шифр НБУВ: РА314400 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Бова А.А. 
Зміст і структура правосвідомості населення України: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / А.А. Бова ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено методологічні та методичні засади соціологічного дослідження правосвідомості, її змісту та структури. Розкрито поняття "інфраправо" та категорії, наближені до нього за змістом, розглянуто прояви цього феномену в соціальному житті України, формування на його підставі відповідних типів правосвідомості. Обгрунтовано тезу щодо інфраправа в сучасному суспільстві, що є соціальним інститутом, який має не лише позитивні для суспільства функції, але й дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + С5*667.2*622
Шифр НБУВ: РА316161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

4.
Сербин Р.А. 
Правова культура - важливий фактор розбудови правової держави: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.12 / Р.А. Сербин ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 15 с. — укp.

На основі авторського визначення правової культури, що грунтується на принципах природного права, її людиноцентричного змісту, орієнтованого на загальнолюдські цінності, проаналізовано стан розбудови української держави в перехідний період її розвитку за умов подолання кризи і започаткування стабілізаційного стану в суспілстві та у контексті європейського вибору. Особливу увагу приділено питанням правового забезпечення теорії та практики демократичних перетворень, поглиблення політичної та правової реформ, що сприяють розбудові правової соціальної держави. Доведено, що правова культура - це засіб та міра гуманізації суспільства, критерій правової оцінки правопорядку, правоохоронної діяльності, умова існування правової держави та знаряддя її розбудови та вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х001.012 +
Шифр НБУВ: РА328096
Рубрики:

5.
Ганзенко О.О. 
Формування правової культури особи в умовах розбудови правової держави Україна: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Ганзенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено суть, поняття і місце правової культури особи у правовій системі суспільства. Наведено визначення правової культури з урахуванням статичного та динамічного аспектів. Розглянуто теоретичне положення про можливість наявних негативних елементів правосвідомості у складі правової культури особи, але тільки на інтелектуальному рівні, не припускаючи їх реалізації у правовій поведінці. Проаналізовано чинники формування правової культури особи та визначено можливості їх урегулювання на підставі норм права. Сформульовано положення щодо порядку реалізації спеціальних принципів правового виховання як невід'ємного чинника формування правової культури особи. Визначено структурні елементи загального світогляду особи та її правової культури, які потребують першочергового формування та розвитку, а також з'ясовано критерії їх взаємозв'язку з іншими компонентами світогляду. Наведено порівняльну характеристику правової установки у співвідношенні з іншими елементами правової культури особи, а також визначення індивідуальної правової культури в динаміці як моделі належної правової культури особи, що відповідає Конституції України. Запропоновано положення про необхідність створення гуманістичної ідеологічної основи формування правової культури особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х8(4УКР) ф +
Шифр НБУВ: РА322913
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Андреєв Д.В. 
Етносоціокультурні чинники формування національної правосвідомості (на прикладі судової системи Запорозької Січі XVII - XVIII століть): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Д.В. Андреєв ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано етнічні, соціальні, культурні ознаки національної правосвідомості запорозького козацтва на прикладі судової системи Запорозької Січі XVII - XVIII ст. Досліджено особливості формування правової свідомості, визначено її види та структуру. Висвітлено питання щодо феномену національної правосвідомості, її значення в реконструкції судової системи держави. Розглянуто принципи судочинства військової демократії Запорозької Січі та визначено можливості їх відображення в теоретичних розробках Концепції судово-правової реформи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х2(4УКР)46-629 + Ю6*622
Шифр НБУВ: РА326598
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Алаіс С.І. 
Проблема праворозуміння в основних школах права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.І. Алаіс ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Надано характеристику категорії "праворозуміння" як центральної категорії теорії права і держави, філософії права. Визначено зміст типів праворозуміння: юридичного, легістського, широкого (багатоаспектного) та виявлено їх зв'язок зі змістом категорії "законність", що дає змогу прослідкувати взаємозв'язок правової теорії з юридичною практикою. З'ясовано погляди представників тих правових шкіл, які визначають право як явище надпозитивне (наддержавне), тобто розмежовують поняття "право" і "закон". Проаналізовано погляди представників неопозитивістських шкіл права, які ототожнюють право з законом. Визначено досягнення та недоліки наведених правових шкіл. Розглянуто етапи розвитку вітчизняної юридичної науки впродовж XX ст. та відповідні періоди вітчизняного праворозуміння. Визначено спрямованість сучасного праворозуміння та його вплив на юридичну діяльність (наукову, освітню, практичну). Обгрунтовано необхідність домінування широкого (багатоаспектного) розуміння суті права та доцільність формування інтегративної юриспруденції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х0 в7 +
Шифр НБУВ: РА325732
Рубрики:

8.
Співак В.І. 
Правова культура учасників виборчого процесу як засіб забезпечення реалізації виборчих прав громадян України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.І. Співак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито суть понять "правова культура учасників виборчого процесу", "виборчий процес", "суб'єкти та учасники виборчого процесу". Проаналізовано правову культуру різних категорій учасників виборчого процесу. Запропоновано досконалішу систему виборчих комісій та додаткові морально-правові вимоги до членів цих комісій. Проаналізовано роль засобів масової інформації у підвищенні правової культури учасників даного процесу. Визначено основні фактори впливу на досліджену культуру, а також організаційно-правові засади її підвищення. Досліджено проблему вдосконалення виборчого законодавства України у даному контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА331507
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Каламаж Р.В. 
Психологічні аспекти формування правової культури виборців: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Р.В. Каламаж ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність правової культури у контексті структурно-функціонального та аксіологічного підходів та проаналізовано правосвідомість як її якісну характеристику. Розкрито зміст та поняття правової культури виборців. Встановлено зв'язок між правовою культурою особистості виборця та правовою культурою суспільства, національним менталітетом, політичною культурою, функціонуванням засобів масової інформації, діяльністю політичних сил, що створюють виборчі технології. Доведено, що розв'язання проблеми формування правової культури виборців значною мірою залежить від врахування психологічного фактора пострадянських перетворень. Запропоновано комплексну методику впливу на правову культуру виборців, що передбачає активне функціонування в освітньо-виховному процесі всіх трьох сфер особистості: когнітивної, емоційної, поведінкової. Визначено психолого-педагогічні умови, що забезпечують ефективність діяльності з формування правової культури учасників виборів. Встановлено чотири типи виборців за критеріями поваги до морально-правових норм та соціальної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА331616
Рубрики:

10.
Осика І.В. 
Правова культура у формуванні правової, соціальної держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.В. Осика ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти ролі правової культури у формуванні правової, соціальної держави, зокрема суть, поняття, функції та структуру даної культури. Розглянуто чинники її взаємозв'язку з політикою, економікою та правом. На підставі аналізу юридичної літератури щодо співвідношення правової культури особи з її правосвідомістю та загальним світоглядом з'ясовано умови, що є необхідні для підвищення правової культури. Визначено основні завдання сучасної правової, соціальної держави, реалізація яких дає змогу підвищити дану культуру громадян. Висвітлено чинники, які призвели до появи стійких тенденцій криміналізації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х001.012 +
Шифр НБУВ: РА331983
Рубрики:

11.
Цимбалюк М.М. 
Фомування правосвідомості громадян у процесі розбудови громадянського суспільства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / М.М. Цимбалюк ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 15 с. — укp.

Проаналізовано правосвідомість, її поняття, суть, структуру, функції та зв'язок з правовим менталітетом. Розглянуто правосвідомість як універсальну філософсько-правову категорію, що відіграє стратегічну роль для нашої країни у перехідний період її розвитку, відповідає її європейському вибору. Досліджено механізм формування правосвідомості та систему правової освіти й правового виховання. Доведено, що розв'язання проблеми фомування правосвідомості громадян України значною мірою залежить від ефективності функціонування інститутів громадянського суспільства, правового забезпечення їх діяльності, формування та реформування інститутів народовладдя, впровадження виборчої системи європейського зразка, реформування системи правоохоронних органів. Зроблено висновок, що правовий прогрес в Україні можливий за умови одночасного формування правосвідомості громадян і розбудови громадянського суспільства у процесі здійснення політичної та правової реформ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА329962
Рубрики:

12.
Скуратівський 
Формування та розвиток правової культури в українському суспільстві (філософсько-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Андрій Віталійович Скуратівський ; Національна академія внутрішніх справ України МВС України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03
Шифр НБУВ: РА331044
Рубрики:

13.
Капітанська С.А. 
Правомірна бездіяльність як форма правової поведінки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.А. Капітанська ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 15 с. — укp.

Досліджено специфічну форму правової поведінки - правомірну бездіяльність, визначено її місце у структурі правової поведінки та в механізмі правового регулювання. Запропоновано класифікацію ПБ за суб'єктивним і об'єктивним критеріями, описано деякі її види. Наведено шляхи нормативно-правового регулювання ПБ і приклади даного регулювання з законодавства України. Показано роль ПБ у забезпеченні законності та правопорядку, встановлено зв'язок ПБ з громадською думкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.03 + Х002.03
Шифр НБУВ: РА336190
Рубрики:

14.
Тригубенко Г.В. 
Роль міліції в подоланні правового нігілізму в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.В. Тригубенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено теоретико-правові проблеми ролі міліції в подоланні правового нігілізму в Україні. Проаналізовано та систематизовано основні теоретико-методологічні підходи до розуміння поняття та змісту правового нігілізму в Українській державі. Досліджено історичний генезис становлення правового нігілізму в Україні та визначено основні фактори його існування та поширення. Розкрито форми прояву правового нігілізму в Україні та основні шляхи його подолання. Визначено пріоритетні напрямки діяльності міліції щодо подолання правового нігілізму, до яких віднесено зміцнення законності та правопорядку, ефективну охорону та захист міліцією прав і свобод громадян, забезпечення високого рівня профілактичної та правовиховної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.03 ф + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА339603
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Одарій В.В. 
Підготовка майбутніх педагогів до правового забезпечення професійної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.В. Одарій ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м.Одеса). — О., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано ефективні умови, зміст і методику підготовки майбутніх педагогів до правового забезпечення професійної діяльності. Визначено її структуру та ознаки прояву, критерії оцінки та рівні сформованості. Уточнено зміст поняття "правова культура професійної діяльності педагога". Розроблено спецкурс "Правові основи професійної діяльності педагога", який містить рольові ігри й інтерактивні вправи, що забезпечує ефективне формування у майбутніх вчителів правової культури професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч489.511.352.26 + Х002.03:ч +
Шифр НБУВ: РА336225
Рубрики:

16.
Коломійцев О.А. 
Соціально-психологічні чинники формування правової поведінки молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.А. Коломійцев ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено соціально-психологічні чинники, які зумовлюють формування правової поведінки студентської молоді. Теоретично проаналізовано основні положення психологічної науки стосовно соціальних і правових норм, які регламентують соціально-правову поведінку особистості. Визначено, що соціально-правова поведінка особистості залежить від впливу соціально-психологічних чинників, а саме: когнітивних, емоційно-вольових, мотиваційних, ціннісно-смислових і соціальних. Показано, що поведінку особистості можуть змінювати психокорекційні впливи на когнітивному та ціннісно-смисловому рівнях. Такі впливи дають змогу вдосконалити самоставлення студентів і підвищувати загальний рівень їх смисложиттєвих орієнтацій. Розроблено комплекс соціально-психологічних заходів, спрямованих на підвищення інтерналізації особистістю соціально-правових категорій, відповідних соціально-економічним перетворенням, що відбуваються у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.7-990 + Ю936.2 + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА345788
Рубрики:

17.
Дьоміна О.С. 
Формування правової культури студентської молоді в умовах сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.С. Дьоміна ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Базуючись на теоретико-методологічних засадах теорії та філософії права, досліджено суть, зміст, поняття, структуру, функції правової культури. Висвітлено співвідношення права та культури. На підставі аналізу тенденцій розвитку типів розуміння права доведено, що для інтегративного праворозуміння характерне сприйняття норми права як соціальної цінності, інтегрованої в правову культуру суспільства. За результатами дослідження співвідношення права та культури доведено, що право - явище культури, яке відображає існуючі моральні та культурні цінності. Правову культуру студентства розглянуто в різних аспектах, а саме: як елемент правового життя, відображення його якості; як спосіб (засіб) і критерій правової соціалізації; як ступінь правової орієнтованості суб'єктів права, правила їх правової поведінки та діяльності, надання виміру дійсності діалогу між владою та суспільством. Розкрито суть правовиховного процесу студенства, якою є єдність правової соціалізації, правового навчання, правового виховання, правового розвитку. Значну увагу приділено комплексному аналізу суті, принципів, завдань, системи правовиховного процесу, напрямів розвитку правової духовності, підвищення його ефективності. Доведено, що правовий прогрес в Україні можливий за умови одночасного формування правової культури громадян, зокрема студенства, і розбудови громадянського суспільства, демократичної, соціальної, правової держави у процесі здійснення політичної та правової реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х8(4УКР)ф + Ч481.352.26 +
Шифр НБУВ: РА354181
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

18.
Штангрет М.Й. 
Філософські проблеми правового виховання молоді (на прикладі закладів освіти МВС України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / М.Й. Штангрет ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Розглянуто та теоретично обгрунтовано основні аспекти актуальної філософсько-правової наукової проблеми, взаємопов'язаної з правовим вихованням молоді, зокрема курсантів закладів освіти Міністерства внутрішніх справ (МВС) України. Здійснено філософсько-правове осмислення суті правового виховання людини на сучасному етапі розвитку суспільства шляхом всебічного теоретичного узагальнення й інтегрування результатів досліджень у царині суміжних наук. Розширено та поглиблено філософсько-правове міждисциплінарне пізнання правосвідомості. Розкрито діалектичний міждисциплінарний взаємозв'язок підходів, принципів, змісту, форм, методів і засобів впливу на курсантів закладів освіти МВС України з метою формування у них правомірної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х819(4УКР)112.01 р3 + Х819(4УКР)112.010.23 +
Шифр НБУВ: РА348428
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Войтов В.В. 
Соціально-філософський зміст правосвідомості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / В.В. Войтов ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему органічної змістовної єдності соціальної філософії та правосвідомості. Її актуальність зумовлена тим, що виокремлення останньої з курсу філософії небезпечне, оскільки суть правосвідомості може бути зведена до її формування на базі емпіризму з його схильністю до суб'єктивізму та суб'єктивного ідеалізму. Обгрунтовано методологічно-світоглядний статус понять і категорій соціальної філософії, які трансформуються у правосуб'єктний спосіб суспільної життєдіяльності кожної людини, яка свідомо обирає для себе шлях самопізнання. Визначальні категорії філософії розглянуто у їх правовому вимірі. Наголошено на важливості підпорядкованості культури людини світоглядним домінантам соціально-філософського знання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*667 + Х002.03 +
Шифр НБУВ: РА351362
Рубрики:

20.
Попадинець 
Український світоглядно-філософський гуманізм як засада розвитку національної правової культури: автореф. дис... канд. філос. наук: 12.00.12 / Галина Олександрівна Попадинець ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03
Шифр НБУВ: РА352559
Рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського