Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (525)Юристам - Наукова електронна бібліотека (80)Юристам - Реферативна інформація (1349)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (2)Юристам - Електронні колекції (62)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ТОВАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 142
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Потапова С. М. 
Адміністративна відповідальність за порушення проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. М. Потапова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено сутність і зміст адміністративної відповідальності в цілому, особливості відповідальності за порушення порядку проведення розрахунків зокрема. Надано правову характеристику ознак і визначено соціально-економічне значення такої відповідальності для суб'єктів підприємництва, споживачів їх товарів і послуг. Проаналізовано сутність і підстави адміністративної відповідальності, визначено юридичний склад адміністративного правопорушення у зазначеній сфері. Розглянуто превентивні заходи, які здійснюються з метою недопущення правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127.04 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА374632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Кравченко А.Г. 
Адміністративно-правове регулювання в сфері забезпечення прав споживачів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А.Г. Кравченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток законодавства про права споживачів (ПС), їх місце у системі прав і свобод громадян. Розкрито міжнародно-правові засади та закордонний досвід правового регулювання в сфері забезпечення (СЗ) ПС і сучасний стан адміністративно-правового регулювання (АПР) в СЗ в Україні. Проаналізовано особливості АПР в сфері забезпечення ПС і визначено шляхи його вдосконалення. Розглянуто питання АПР права громадян на інформацію щодо якості товарів і послуг, забезпечення їх права на одержання якісних товарів та послуг, адміністративної відповідальності в СЗ ПС. Висвітлено проблеми підвищення дієвості гарантій забезпечення ПС. Наведено рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання в СЗ ПС, оптимізації правового статусу суб'єктів відповідних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127.04 + Х839(4УКР)920.720.6
Шифр НБУВ: РА372562 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Галіцина Н. В. 
Адміністративно-правові засади процедури створення та функцінування товариств з обмеженою відповідальністю в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. В. Галіцина ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис дослідження адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності TOB у вітчизняній адміністративно-правовій доктрині та нормативного закріплення у законодавстві України. Визначено поняття адміністративної процедури за участю TOB та їх класифікаційний розподіл. Охарактеризовано реєстраційні, ліцензійно-дозвільні та контрольно-наглядові процедури за участю TOB в Україні як різновиди адміністративних процедур. Визначено зарубіжний досвід адміністративно-правового регулювання порядку створення та діяльності TOB і сформульовано передумови й основні пріоритети його запозичення для України. Окреслено основні проблеми та перспективи розвитку адміністративних процедур створення та функціонування TOB в Україні на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.014 + Х839(4Укр)901.416
Шифр НБУВ: РА375104 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Волкович О.Ю. 
Адміністративно-правові засади управління господарськими товариствами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О.Ю. Волкович ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Сформульовано новітнє поняття державного управління господарськими товариствами (ГТ) в адміністративному аспекті, під яким розуміється нормативно регламентований, цілеспрямований вплив виконавчо-розпорядчого характеру, що здійснюється суб'єктами державного управління по відношенню до ГТ з метою підтримання балансу інтересів між ними, споживачами та державою, суспільством в цілому. Розкрито адміністративно-правовий статус суб'єктів державного управління ГТ і механізм такого управління. Визначено концептуальні напрями удосконалення адміністративно-правових засад державного управління ГТ і безпосередні пропозиції щодо покращення законодавства й управлінської діяльності у зазначеній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01
Шифр НБУВ: РА374028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Андреєв Д.О. 
Адміністративно-правові засоби захисту прав власників цінних паперів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Андреєв ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Визначено суть даних засобів, установлено їх взаємозв'язок з заходами адміністративно-правового примусу на ринку цінних паперів. Досліджено компетенцію Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку та визначено її статус як провідного органу державної виконавчої влади зі спеціальними повноваженнями, який повинен розв'язувати завдання захисту прав власників цінних паперів, запропоновано їх класифікацію, що має важливе науково-теоретичне та практичне значення, а також досліджено компетенцію та діяльність саморегулювальних організацій щодо застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Досліджено проблематику протиправних захоплень і поглинань акціонерних товариств ("рейдерства") в Україні та шляхи протидії "рейдерському" захопленню акціонерних товариств за випадків втягнення до конфлікту навколо підприємства професійних учасників ринку цінних паперів (реєстраторів, зберігачів) та/або посадових осіб акціонерного товариства. За результатами дослідження запропоновано шляхи вдосконалення законодавства з цінних паперів у частині регламентації застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Запропоновано зміни та доповнення до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА357730
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Швиденко О.С. 
Акція як об'єкт права власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Швиденко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання акції як об'єкта права власності, наведено її характеристику та визначено правову природу. Висвітлено питання виникнення та припинення акції як об'єкта права власності, законні підстави її обмеження та обтяження правами третіх осіб. Розглянуто засоби захисту права власності на акцію. Зроблено висновок, що акція посвідчує тільки право участі в акціонерному товаристві. Проаналізовано особливості документарної та бездокументарної форми випуску акції. З'ясовано, що акції в Україні існують тільки в бездокументарній формі. Досліджено форму договорів, предметом яких є акція, зокрема відзначено необхідність їх письмового оформлення. Встановлено консенсуальність договорів про відчуження акцій, що не може бути змінено домовленістю сторін. Показано особливості застави акцій у порівнянні з іншими цінними паперами. Зроблено висновок, що передача акцій в заставу не повинна впливати на здійснення права участі в акціонерному товаристві. Розглянуто особливості речово-правових способів захисту права власності на акцію. На підставі аналізу наукової літератури, нормативних актів та судової практики сформульовано конкретні пропозиції, спрямовані на вдосконалення правового регулювання права власності на акцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА347816
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Вишняков О.К. 
Апроксимація правового забезпечення цивільних майнових відносин в Україні до умов внутрішнього ринку Європейського Союзу: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / О.К. Вишняков ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Виявлено закономірності, які необхідно враховувати у процесі наближення до правових принципів внутрішнього ринку Європейського Союзу (ЄС). Зроблено оцінювання правової системи України відносно європейської, обгрунтовано шляхи вирішення правових колізій на рівні правових майнових відносин приватних суб'єктів, зокрема неризидентів, у комплексі з відносинами даних суб'єктів з державою, її органами або посадовцями (деривативні "приватно-публічні" правовідносини). Досліджено правові принципи, з використанням яких має бути здійснено долучення України як держави та її суб'єктів економічної діяльності до європейського інтеграційного об'єднання, що працює на загальновизнаних глобальних ринкових принципах. Виявлено особливості розвитку українського права у порівнянні з правом розвинутих західних країн. Визначено зміст поняття правової інтеграції, розглянуто її рівні та методи, досліджено процес інтеграційного правового регулювання та його сферу, з'ясовано основну мету євроінтеграційних процесів у правовому полі. Встановлено основні сфери правової інтеграції, зокрема, досліджено питання правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру як аксіоматичного пріоритету для України на сучасному етапі. Визначено ознаки інтегративності правових галузей. В інтеграційному аспекті розглянуто інструменти правового забезпечення цивільних майнових відносин товарного характеру. Досліджено співвідношення приватноправового та публічно-правового підходів у регулюванні цивільних майнових відносин товарного характеру. Проаналізовано взаємодію цивільного законодавства з іншими галузями законодавства України як інструментами не лише правового забезпечення майнових відносин товарного характеру, а й втручання держави у відносини приватних осіб. Обгрунтовано рекомендації щодо використання законодавства та судової практики ЄС у сфері товарних майнових відносин. Визначено основні риси трансформації господарсько-підприємницького законодавства України у зв'язку з її входженням до світової торговельної системи та перспективами залучення до внутрішнього ринку ЄС. Встановлено параметри умовного "зразка", який необхідно використовувати у процесі наближення до правових стандартів внутрішнього ринку ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)104 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА358143
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Кузьменко Т. С. 
"Бренд" як складний правовий засіб індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів та послуг: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Т. С. Кузьменко ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Надано визначення бренду як складного правового засобу індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг. Охарактеризовано об'єкти інтелектуальної власності, що можуть виступати основними та додатковими елементами бренду, та режим їх правової охорони. Визначено ознаки бренду як засобу індивідуалізації. Особливу увагу приділено характеристиці правовідносин, що виникають за набуття прав на використання бренду. Охарактеризовано суб'єкти правовідносин, які беруть участь у створенні бренду яи окремих його складових елементів, об'єкти даних правовідносин, їх зміст. Проаналізовано підстави виникнення, зміни та припинення прав на бренд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА382683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Бобяк А. П. 
Бухгалтерський облік власного капіталу підприємств різних організаційно-правових форм: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. П. Бобяк ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Науково обгрунтовано, що бухгалтерський облік та економічний аналіз призначені забезпечити формування та інтерпретацію інформації про формування та зміни власного капіталу підприємств. Досліджено сутність категорії "власний капітал", визначено його складові як об'єкти бухгалтерського обліку з урахуванням зарубіжної та вітчизняної практики господарювання. Розкрито питання організації та відображення в обліку операцій з формування та змін власного капіталу на підприємствах різних організаційно-правових форм у частині методичної складової. Розкрито особливості бухгалтерського обліку формування та руху статутного капіталу в господарських товариствах. Розроблено комплект форм внутрішньої звітності про сформований власний капітал і зміни у ньому, що узагальнюють облікову інформацію у відповідних аналітичних розрізах. Окреслено можливості удосконалення обліку операцій з власним капіталом підприємств у частині дооцінки необоротних активів. Наведено рекомендації щодо удосконалення аналітичних процедур з оцінювання та визначення ефективності використання власного капіталу підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.74 + Х839(4УКР)901.322
Шифр НБУВ: РА383090 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Шуба Б.В. 
Відповідальність учасників господарського товариства як засіб захисту інтересів його кредиторів (порівняльно-правовий аналіз німецького і українського права): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Б.В. Шуба ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми відповідальності учасників господарських товариств у аспекті захисту інтересів кредиторів такого товариства. На підставі аналізу законодавства і судової практики України та Німеччини, а також даних, одержаних внаслідок порівняння шляхів вирішення вказаних проблем в обох правових системах виявлено недоліки та прогалини правового регулювання в українському праві, а також прорахунки німецького законодавця та судової практики. З урахуванням особливостей українського права зроблено численні пропозиції стосовно реформування чинного вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.41 + Х839(4НІМ)901.41 + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА340074
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Трубіцин Д. В. 
Відсторонення працівника від роботи: теорія та практика: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Д. В. Трубіцин ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше охарактеризовано систему принципів відсторонення працівника від роботи, яка охоплює поєднання інтересів роботодавця, працівника й держави, диференціацію підстав цього явища, попереджувально-профілактичний характер відсторонення від роботи, безоплатність часу відсторонення працівника від роботи та всесторонню захищеність відстороненого працівника. Висвітлено недоліки рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю лМіжнародний фінансово-правовий консалтинг» про офіційне тлумачення ч. 3 ст. 99 Цивільного кодексу України. Для створення ефективного механізму підтримання трудової дисципліни ст. 43 Основ законодавства України про охорону здоров'я запропоновано доповнити реченням такого змісту: лНа вимогу роботодавця працівник, щодо якого є підозра стосовно появи на роботі у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп'яніння, зобов'язаний пройти медичний, наркологічний або психіатричний огляд». З метою належної реалізації конституційного принципу рівності й відсутності дискримінації висловлено міркування закріпити у ст. 22 Закону України лПро державну службу» положення, за яким на час службового розслідування зберігається заробітна плата, якщо з державного службовця було знято безпідставне звинувачення або підозра. Акцентовано увагу на доцільності законодавчого закріплення права працівника відмовитися від виконання роботи, передбаченої трудовим договором, у випадку ненадання йому роботодавцем можливості пройти обов'язкове навчання, інструктаж чи перевірку знань з охорони праці та протипожежної охорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА382818 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


13.
Фанін І. С. 
Військово-технічне співробітництво України в процесі розвитку євроатлантичної інтеграції: безпековий вимір: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 21.01.01 / І. С. Фанін ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено місце системи державного експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання в системі військово-технічного співробітництва України. Розглянуто сучасний стан оборонно-промислового комплексу та систем військово-технічного співробітництва України, а також провідних держав світу. Проаналізовано ступінь реалізації стратегічних державних цілей військово-технічного співробітництва України на сучасному етапі. Розроблено рекомендації щодо орієнтування державної політики у військово-технічній сфері на розвиток військово-технічної співпраці як одного з ключових елементів забезпечення національної безпеки України шляхом оснащення національних збройних сил зразками озброєння та військової техніки, які відповідають сучасним реаліям ведення збройної боротьби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64 в2:Ц + Ц1,8(4УКР)14 + Х819(4УКР)111
Шифр НБУВ: РА373853 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Вострокнутов Л.Д. 
Генезіс і розвиток правових норм в галузі фізичної культури і здорового способу життя українського народу: від звичаєвого права до законодавства початку XX ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Д. Вострокнутов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "здоровий спосіб життя", розкрито його обсяг і співвідношення з поняттям "фізична культура". Установлено соціальні витоки юридичних норм, які регулювали відносини, пов'язані з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу, - народні вірування, обряди, норми моралі, етнографічно-побутові чинники. Визначено, що формування та розвиток норм звичаєвого права, які регламентували фізичну культуру, санітарно-гігієнічні заходи як умови здорового способу життя на українських землях, відбувалося у поєднанні елементів західноєвропейської та східноєвропейської традицій. Виявлено еволюцію в регулюванні фізичної підготовки, санітарії та гігієни в середовищі українського народу від норм звичаєвого права до законодавчих актів. Показано значення регулювання суспільних відносин, пов'язаних з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу. Відзначено, що у XVIII - на початку XX ст. його правосвідомість у сфері санітарії та гігієни, фізичної культури та спорту була дуже високою, що зумовило проведення урядом Московського царства, а з першої чверті XVIII ст. - Російської імперії, у складі якої перебувала значна частина України, до законодавчого врегулювання санітарно-гігієнічних проблем, за умов великої загрози пошестей, врегулювання санітарно-гігієнічних заходів було винятково важливим чинником загального комплексу адміністративно-правових відносин. За результатами компаративного аналізу правового регулювання фізичної культури, спорту та здорового способу життя на українських землях у складі Російської та Австро-Угорської імперій показано недостатність правотворчих заходів держав щодо підтримки фізичної культури та спорту, що існуючі прогалини в законодавчому регулюванні були змушені заповнюватися корпоративними нормами, які активно діяли у спортивних та фізкультурних товариствах, що підвищувало їх роль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР) + Х819(4УКР)135-1 +
Шифр НБУВ: РА324787
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Москалюк Н. Б. 
Генетично модифіковані продукти як об'єкти цивільно-правових відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. Б. Москалюк ; НДІ приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено цивільне законодавство з метою одержання науково обгрунтованих і достовірних результатів і рекомендацій щодо формування цілісної концепції вдосконалення національного законодавства відносно таких нових об'єктів цивільно-правових відносин, як генетично модифіковані продукти (ГМП), правової регламентації їх товарообігу. Розглянуто наукові дослідження проблем правової охорони ГМП як об'єктів цивільних прав, розкрито зміст поняття "генетично модифіковані продукти" та підстави визначення їх об'єктами цивільних прав. Досліджено розвиток правової охорони ГМП. Проаналізовано патентоспроможність і виключення з патентоспроможності винаходу, об'єктом якого є ГМП, а також порядок набуття в Україні прав на такий винахід. Увагу приділено особливостям використання прав на ГМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)34 + П131 к
Шифр НБУВ: РА383203 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Левчук Л.Р. 
Господарсько-правова відповідальність підприємств за порушення на споживчому ринку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.Р. Левчук ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу законодавства України та інших країн, а також наукових робіт визначено зміст понять "споживчий ринок", "споживач", "продавець", "якість продукції", "партія товару". Розкрито суть понять захисту прав споживачів як принципу господарської діяльності та споживача як учасників господарських відносин. Досліджено підстави та форми господарсько-правової відповідальності за порушення на споживчому ринку та наведено пропозиції щодо доповнення переліку порушень у цій сфері, за які повинна бути реалізована господарсько-правова відповідальність. За результатами дослідження практики застосування спеціально уповноваженими державними органами адміністративно-господарських санкцій за порушення на споживчому ринку сформульовано та венесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України з метою підвищення ефективності зазначених господарсько-правових санкцій, а саме: адміністративно-господарського штрафу, обмеження та припинення діяльності суб'єкта господарської діяльності, штрафних і оперативно-господарських санкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.720.6 +
Шифр НБУВ: РА355375
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Воловик О.А. 
Господарсько-правове забезпечення корпоративних інтересів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Воловик ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового забезпечення корпоративних інтересів (КІ) господарських товариств (ГТ) у корпоративних відносинах (конфліктах і спорах). Обгрунтовано необхідність виокремлення даних інтересів, якими визначено організаційну спроможність і майнову сталість ГТ. Викладено комплексний підхід до їх правового забезпечення. Запропоновано класифікацію основних факторів, несприятливих для забезпечення КІ в корпоративних відносинах, здійснено аналіз їх правового підгрунтя в аспекті ефективності правового регулювання для забезпечення КІ, узгодження КІ з інтересами учасників (акціонерів) ГТ та інших суб'єктів корпоративних відносин. Наведено рекомендації з удосконалення чинного законодавства України щодо забезпечення КІ в корпоративних відносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 +
Шифр НБУВ: РА336569
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Переверзєв О.М. 
Господарсько-правове забезпечення корпоративного контролю в акціонерних товариствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.М. Переверзєв ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Проведено класифікацію організаційно-господарських відносин, запропоновано їх поділ на внутрішні та зовнішні, наведено визначення корпоративних відносин. З'ясовано суть поняття корпоративного контролю, проаналізовано правові засади та принципи його організації в акціонерних товариствах (АТ). Досліджено стан господарсько-правового забезпечення корпоративного контролю в АТ, практику правозастосування та зарубіжний досвід у даній сфері. Встановлено особливості здійснення корпоративного контролю органами АТ, а також правові засоби збалансування інтересів учасників АТ, зокрема захисту прав дрібних акціонерів і працівників. Обговорено компетенцію загальних зборів акціонерів, спостережної ради, ревізійної комісії, наведено пропозиції щодо розподілу правових повноважень даних органів у сфері здійснення корпоративного контролю, визначено приниципи їх формування та відповідальності посадових осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.142 +
Шифр НБУВ: РА332043
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Менджул М. В. 
Громадські організації як об'єкти цивільного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. В. Менджул ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено правовий статус громадських організацій як суб'єктів цивільного права, визначено поняття й ознаки громадських організацій, їх місце в системі суб'єктів цивільного права. Встановлено особливості створення та припинення громадських організацій, проаналізовано участь громадських організацій в майнових та особистих немайнових правовідносинах. Доведено, що для громадської організації як суб'єкта цивільного права характерні ознаки, властиві їй як юридичній особі та як непідприємницькому товариству, а також конститутивні ознаки. Обгрунтовано необхідність встановлення обмеження реорганізації непідприємницьких товариств, а також, що громадські організації є суб'єктами спеціальної правоздатності, і для них характерні додаткові обмеження здійснення права власності. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до ЦК України, Законів України "Про об'єднання громадян", "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", "Про молодіжні та дитячі громадські організації", "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)01 + Х839(4УКР)901.5
Шифр НБУВ: РА379556 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Дзера Ю. М. 
Держава як учасник цивільних правовідносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. М. Дзера ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання поняття та правової природи держави як учасника цивільних правовідносин, місця держави серед інших учасників таких правовідносин, а також особливостей її участі у цивільних правовідносинах. На підставі комплексного правового аналізу розглянуто форми участі держави у цивільних правовідносинах як безпосередньо через органи державної влади, так і опосередковано через державні установи, державні унітарні підприємства, акціонерні товариства. Розглянуто відповідальність держави за договірними та деліктними зобов'язаннями, а також особливості реалізації такої відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830.128 + Х839(4УКР)012.8
Шифр НБУВ: РА378950 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського