Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Реферативна інформація (51)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=САНКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

1.
Хорощак Н.В. 
Адміністративні стягнення та їх застосування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.В. Хорощак ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено правову природу адміністративних стягнень. Визначено місце адміністративних стягнень у системі заходів адміністративного примусу та в інституті адміністративної відповідальності. Співвіднесено поняття "адміністративний примус", "адміністративна відповідальність", "адміністративно-правова санкція", "адміністративне стягнення" та запропоновано авторське визначення останнього. Проаналізовано характерні ознаки адміністративних стягнень, які дозволяють провести відмежування їх від інших адміністративно-правових санкцій. Виокремлено комплекс характерних ознак, за якими серед широкого кола правових санкцій (у тому числі й економічних), передбачених чинним законодавством, можна виділити адміністративно-правові, та обгрунтовувати їх родову належність до адміністративних стягнень. Наведено додаткову аргументацію з питання віднесення юридичних осіб до суб'єктів адміністративної відповідальності. Аргументовано необхідність розмежування правових понять "адміністративне правопорушення" та "адміністративний проступок", а також запропоновано авторське бачення проблематики. Значну увагу приділено деяким аспектам відмежування основних і додаткових стягнень. Висвітлено питання належного законодавчого закріплення принципів застосування адміністративних стягнень. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства з урахуванням результатів проведеного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 +
Шифр НБУВ: РА324221
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Сіленко В.В. 
Кримінальна відповідальність за контрабанду: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В.В. Сіленко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний порівняльний аналіз кримінальної відповідальності за контрабанду в Україні й іноземних державах. Визначено особливості історичного розвитку кримінальної відповідальності за даний злочин у вітчизняному та зарубіжному законодавстві. Розкрито методологію порівняльного пізнання та специфіку кримінального законодавства та доктрини держав різних правових сімей щодо відповідальності за контрабанду. Наведено кримінально-правову характеристику об'єктивних і суб'єктивних ознак контрабанди в Україні й іноземних державах, визначено кваліфікуючі ознаки цього злочину. Встановлено види та межі покарання за контрабанду в Україні й іноземних державах. З'ясовано, що питання відповідальності за контрабанду у кримінальному законодавстві та доктрині багатьох держав континентальної Європи (зокрема, країн ЄС) є найменш розробленими у зв'язку з усталеною практикою протидії даному діянню адміністаривними, податковими, громадянськими й економічними санкціями. Обгрунтовано напрями удосконалення національного кримінального законодавства щодо відповідальності за контрабанду з урахуванням позитивного іноземного досвіду (країн СНД, Великобританії, США да деяких держав Далекого Сходу, зокрема, Китаю). Аргументовано необхідність збільшення кількості кваліфікаційних і суто кваліфікуючих ознак контрабанди. Наведено пропозиції щодо удосконалення конструкції ст. 201 "Контрабанда" КК України та введення нової редакції ст. 263 "Контрабанда потенційно небезпечних предметів, обіг яких обмежено чи заборонено".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.3 + Х881.9(4УКР)117.3
Шифр НБУВ: РА370328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Сміх В. В. 
Кримінальна відповідальність за порушення права особи на правову допомогу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. В. Сміх ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз історичного розвитку інституту правової допомоги, розкрито сутність соціально-правової обумовленості існування та виникнення кримінальної відповідальності за злочини, що порушують право особи на правову допомогу. Детально розглянуто об'єктивні та суб'єктивні ознаки цих складів злочинів і досліджено кваліфікуючі й особливо кваліфікуючі їх ознаки. Під час проведення порівняння санкцій досліджуваних злочинів з аналогічними злочинами встановлено невідповідність і колізії між їх санкціями. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства, що передбачають відповідальність за порушеня права особи на правову допомогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х881.9(4УКР)128
Шифр НБУВ: РА381310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Черемнова А.І. 
Правове регулювання комерційної реклами в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / А.І. Черемнова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено нормативну базу рекламної діяльності в Україні, а також розкрито поняття комерційної реклами та її ідентифікації. Детально проаналізовано правове регулювання відносин учасників рекламної діяльності, загальні обмеження стосовно реклами та спеціальні вимоги щодо окремих її видів, особливості законодавчих вимог до рекламування деяких видів продукції. Значну увагу приділено державному регулюванню та саморегулюванню реклами, недобросовісній рекламі та санкціям за порушення законодавства про рекламу. Сформульовано пропозиції з метою удосконалення чинного Закону України "Про рекламу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.261
Шифр НБУВ: РА311457 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Орєхов В.Ю. 
Санкції в праві як елемент правового регулювання та охорони суспільних відносин: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Ю. Орєхов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правових санкцій, визначено їх природу, сутність і функціональне призначення. Розкрито значення правових санкцій як дієвих засобів та елемента правового регулювання суспільних відносин, які на етапі сучасних демократичних перетворень втрачають суто каральний характер. Обгрунтовано необхідність формування концепції теоретичного розуміння санкцій у праві, законодавчого відображення та нових підходів щодо їх використання державними органами та посадовими особами. Показано значення санкції у праві як одного з засобів захисту й охорони суб'єктивних прав. Визначено місце санкції у структурі правової норми, розглянуто її різновиди та розкрито особливе функціональне призначення. Проаналізовано співвідношення категорій "правова санкція", "право", "обов'язок" та "юридична відповідальність" і встановлено самостійний характер кожної з них. Розкрито особливе призначення санкції, зокрема, обгрунтовано умови правомірності її застосування у процесі реалізації юридичної відповідальності. Розглянуто різновекторні підходи щодо розуміння санкції у праві. Запропоновано визначення санкції як засобу заохочення правомірної поведінки, що виконує стимулювальну функцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х002.8 +
Шифр НБУВ: РА359530
Рубрики:

6.
Попрас В.О. 
Штраф як вид покарання за кримінальним правом України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Попрас ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність поняття штрафу як виду покарання, визначено його місце в системі покарань за чинним кримінальним законодавством України. Запропоновано оптимальний спосіб встановлення розміру даного виду покарання, визначено особливості його застосування як основного або додаткового в санкціях статей Особливої частини КК, виявлено їх залежність від властивостей певного злочину. Проаналізовано особливості застосування загальних положень і спеціальних правил призначення покарання у разі застосування штрафу. Встановлено порядок стягнення штрафу у разі заміни покарання. Обгрунтовано підстави звільнення від кримінального покарання у вигляді штрафу. Наведено рекомендації щодо удосконалення положень КК України про встановлення покарання у вигляді штрафу та практики їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА358679
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Коломоєць Т.О. 
Штрафи за законодавством про адміністративні правопорушення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Коломоєць ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено характеристиці штрафів як виду адміністративних стягнень. Проаналізовано сутність, особливості та підстави адміністративно-штрафної відповідальності, матеріальні і процесуально-правові властивості адміністративного штрафу у порівнянні з іншими юридичними штрафними санкціями. Подано характеристику нормотворчості у сфері адміністративно-штрафного законодавства в Україні в історичному аспекті та виділені особливості сучасного періоду. Проаналізовано порядок провадження в справах про застосування адміністративних штрафів та засоби забезпечення законності в адміністративно-штрафній діяльності. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення адміністративно-штрафного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х819(4УКР)112.03
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського