Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (43)Юристам - Наукова електронна бібліотека (38)Юристам - Реферативна інформація (246)Юристам - Електронні колекції (1)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (6)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=РИНОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

1.
Микитенко Л.А. 
Адміністративно-правове регулювання рекламної діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.А. Микитенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та методичні проблеми адміністративно-правового регулювання рекламної діяльності. Досліджено форми адміністративного впливу на неї. Установлено зміст понять "державний контроль рекламної діяльності", "рекламний ринок", "рекламна діяльність" і "реклама". Визначено умови й особливості адміністративно-правових засад регулювання рекламної діяльності в Україні. Відзначено, що однією з форм адміністративного впливу на дану діяльність є державний контроль - складова адміністративно-правового регулювання. Висвітлено його організаційні засади. Охарактеризовано діяльність органів виконавчої влади, що здійснюють контроль за дотриманням учасниками рекламної діяльності законодавства про рекламу. Визначено їх систему, контрольні повноваження у сфері рекламної діяльності. Розглянуто методи та форми здійснення державного контролю. Проаналізовано адміністративно-правові гарантії забезпечення прав споживача та підприємців на доброчесну рекламу. Досліджено заходи адміністративного примусу, які застосовуються до учасників рекламної діяльності на підставі застосування адміністративних стягнень у сфері даної діяльності. Обгрунтовано необхідність удосконалення її адміністративно-правового регулювання шляхом внесення змін до чинних нормативно-правових актів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА360763
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Левчук Л.Р. 
Господарсько-правова відповідальність підприємств за порушення на споживчому ринку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.Р. Левчук ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу законодавства України та інших країн, а також наукових робіт визначено зміст понять "споживчий ринок", "споживач", "продавець", "якість продукції", "партія товару". Розкрито суть понять захисту прав споживачів як принципу господарської діяльності та споживача як учасників господарських відносин. Досліджено підстави та форми господарсько-правової відповідальності за порушення на споживчому ринку та наведено пропозиції щодо доповнення переліку порушень у цій сфері, за які повинна бути реалізована господарсько-правова відповідальність. За результатами дослідження практики застосування спеціально уповноваженими державними органами адміністративно-господарських санкцій за порушення на споживчому ринку сформульовано та венесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України з метою підвищення ефективності зазначених господарсько-правових санкцій, а саме: адміністративно-господарського штрафу, обмеження та припинення діяльності суб'єкта господарської діяльності, штрафних і оперативно-господарських санкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.720.6 +
Шифр НБУВ: РА355375
Географічні рубрики:

3.
Кудрявцева В.В. 
Кодифікація інвестиційного законодавства України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / В.В. Кудрявцева ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання інвестиційної сфери в Україні. Проаналізовано основні етапи розвитку національного інвестиційного законодавства (ІЗ), визначено позитивні та негативні риси. Увагу приділено системного аналізу поняття "інвестиційний ринок" і його структурним елементам. Висвітлено проблеми систематизації та вдосконалення ІЗ України, зокрема, розглянуто питання про потребу його якісного реформування шляхом проведення кодифікаційних робіт. Розкрито методологічні засади кодифікації законодавства у сфері інвестиційних відносин. Показано місце Інвестиційного кодексу України у загальній системі національного законодавства, наведено рекомендації щодо його структури та змісту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25-31
Шифр НБУВ: РА372331 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Казанська О.О. 
Механізми державного управління підприємствами сфери інформаційних послуг: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.О. Казанська ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено ринок кабельного телебачення як складову телекомунікаційного ринку, проаналізовано недоліки даного ринку та запропоновано удосконалити механізми державного управління діяльністю підприємств сфери інформаційних послуг, а також законодавчу базу України на основі імплементації Закону "Про кабельне телебачення", розмежувати управлінські та регуляторні функції органів державної влади. Розроблено основні положення державної програми розвитку ринку кабельного телебачення, зокрема, створення моделі суспільного телебачення та його фінансування за допомогою кабельних операторів та визначено ефективність впровадження даної програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)126 + Х849(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА342428
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Гаврилов Е. В. 
Особливості правового регулювання відносин із працевлаштування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Е. В. Гаврилов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено місце інституту працевлаштування в предметі трудового права, проведено теоретичний аналіз категорій: "ринок праці", "зайнятість", "працевлаштування". Розглянуто правовідносини з працевлаштування як урегульовані норми трудового права відносних складних процедурних суспільних відносин немайнового характеру, що виникають, змінюються та припиняються, як правило, до ускладнення трудового договору та мають на меті виникнення трудових правовідносин. Запропоновано розширити критерії підходящої роботи з урахуванням міжнародних стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА376483 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Сіряченко Н. Ю. 
Правове регулювання зайнятості в умовах ринкової економіки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Н. Ю. Сіряченко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010 — укp.

Висвітлено проблеми правового регулювання зайнятості населення України. Визначено місце інституту працевлаштування в предметі трудового права. Проведено теоретичний аналіз категорій "ринок праці", "зайнятість", "працевлаштування". Розглянуто особливості працевлаштування окремих категорій громадян, які потребують соціального захисту з боку держави. Розроблено шляхи вдосконалення правового впорядкування відносин зайнятості за умов ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 + У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА377814 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Глотова О.В. 
Правове регулювання правочинів щодо земельних ділянок в Україні: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.В. Глотова ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що правове регулювання правочинів щодо землі є необхідним атрибутом цивілізованого суспільства. Визначено поняття та юридичні ознаки земельного правочину, їх роль в реалізації земельної реформи та становленні земельного ринку. Досліджено організаційно-правовий механізм регулювання земельного ринку, в тому числі й земельних правочинів. Проаналізовано співвідношення норм цивільного та земельного права в регулюванні земельних правочинів, оскільки система правового регулювання правочинів щодо землі в Україні базується на нормах цивільного та земельного права. Внесено конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про земельний ринок взагалі та земельні правочини зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА328371
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Безусий В.В. 
Правове регулювання працевлаштування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.В. Безусий ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми правового регулювання працевлаштування населення України. Визначено місце інституту працевлаштування у предметі трудового права. Здійснено теоретичний аналіз категорій "ринок праці", "зайнятість", "працевлаштування". Досліджено передумови формування ринку праці у державі. Проаналізовано сучасний стан нормативно-правового забезпечення працевлаштування в Україні, а також міжнародно-правові норми у сфері регулювання зайнятості та працевлаштування. Висвітлено досвід інших країн, а також розглянуто питання щодо гарантій прав людини у даній сфері. На підставі проведеного аналізу наведено пропозиції щодо вдосконалення чинних та розробки нових нормативно-правових актів у сфері зайнятості та працевлаштування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)20 + У9(4УКР)240.523 +
Шифр НБУВ: РА351770
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Корнякова Т.В. 
Прокуратура і органи позавідомчого контролю: нагляд і взаємодія: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Т.В. Корнякова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність посилення діяльності органів позавідомчого контролю з метою вирішення завдання щодо підвищення ефективності наглядової діяльності прокуратури під час здійснення нагляду за додержанням і застосуванням законів. Запропоновано визначення прокурорського нагляду, взаємодії прокуратури та контролюючих органів. Розкрито суть понять "державний контроль", "державний нагляд", "відомчий контроль", "зовнішній контроль", "внутрішній ринок", а також розглянуто питання про співвідношення контрольної та правоохоронної діяьності, прокурорського нагляду та державного контролю (нагляду). Розроблено класифікацію нормативно-правових актів, що регулюють діяльність контролюючих органів. Наведено пропозиції щодо змін до Закону України "Про прокуратуру". Запропоновано прийняти Закон "Про засади контрольної діяльності місцевих державних адміністрацій".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)621 + Х891.9(4УКР)621 + Х891.9(4УКР)621
Шифр НБУВ: РА334374
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Дубровка О.В. 
Система маркетингу в державному управлінні вищою освітою України: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Дубровка ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття "система маркетингу в державному управлінні вищою освітою" й обгрунтовано теоретико-методологічні засади використання маркетингових технологій в освітній галузі. Проведено порівняльний аналіз світового та вітчизняного досвіду застосування маркетингових технологій у галузі освіти та доведено необхідність використання маркетингу в державному управлінні вищою освітою за умов економічних трансформацій. Показано, що ринкова переорієнтація державного управління вищою освітою здійснюється на базі розробки маркетингової стратегії та застосування маркетингового планування. Охарактеризовано об'єкти стратегічного маркетингу - ринок освітніх послуг і його споживачі, а також систему відносин, що виникають у процесі формування послуг у галузі освіти. Розкрито специфіку діяльності органів державного управління вищою освітою як суб'єктів маркетингових відносин на ринку освітніх послуг. Обгрунтовано пропозиції щодо застосування маркетингового інструментарію у процесі регулювання функціонування галузі вищої освіти державними органами управління й сформульовано рекомендації щодо оптимізції їх організаційної структури. Розроблено систему удосконалення державного управління вищою освітою за основними напрямами - стандартизації та моделювання, дослідження впливу на виробників та споживачів освітніх послуг, розробка маркетингової стратегії. Запропоновано схеми оптимізації державного управління вищою освітою на центральному та регіональному рівнях на базі формування відповідних структур освітнього маркетингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132 + Ч484(4УКР)к +
Шифр НБУВ: РА337230
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Хороших В.В. 
Стратегія розвитку муніципальної власності місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.В. Хороших ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методогічні засади удосконалення органіазації діяльності місцевого самоврядування, спрямованої на розвиток ринку нерухомості території на підставі використання інструментів маркетингу та логістики. Визначено передумови й особливості формування системи управління муніципальною власністю. На підставі аналізу економічного змісту категорій "ринок", "нерухомість", "територія" запропоновано визначення поняття "ринок нерухомості територій". Досліджено роль і місце органів місцевого самоврядування у розвитку ринку нерухомості території. Проаналізовано сучасний стан вітчизняного ринку нерухомості територій, методів і механізмів управління муніципальною власністю. Зроблено аналітичне оцінювання розвитку муніципальної власності великого промислового регіону. Розроблено пропозиції щодо удосконалення системи управління муніципальною власністю, зокрема, запропоновано маркетинг-логістичну стратегію її розвитку. Обгрунтовано необхідність формування ефективної системи управління суб'єктами нерухомості території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА358506
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Приступко А.О. 
Фінансово-правове регулювання фондового ринку України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.О. Приступко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено проблеми фінансово-правового регулювання фондового ринку України на етапі формування та утвердження ринкових відносин. Розкрито сутність фондового ринку, доведено, що даний ринок є комплексом фінансових правовідносин, а також фінансово-правової системи ринкового обороту і відтворення (випуск, розподіл, перерозподіл, андеррайтинг, купівля-продаж) цінних паперів, боргових зобов'язань і деривативів, визначено їх статус як фондових інструментів для нарощування фінансового капіталу та потенціалу інвестиційних ресурсів. Проаналізовано особливості фінансово-правового регулювання інфраструктури фондового ринку, яка забезпечує правила гри та умови для безперебійного функціонування. Висвітлено причини гальмування в Україні ринку цінних паперів та фондового ринку, шляхи та механізми їх усунення та послаблення на основі досконалої системи фінансово-правового регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 + Х829(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА343056
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського