Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (103)Юристам - Наукова електронна бібліотека (9)Юристам - Реферативна інформація (158)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=НОТАРІАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Клименко С. В. 
Здійснення фізичними особами права власності на житло: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. В. Клименко ; Н.-д. ін-т приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України . — К., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі теоретичних здобутків науковців та аналізу норм чинного законодавства, шо регулюють відносини у житловій сфері, проведено цивілістичне дослідження поняття "житло", визначено його правові ознаки й охарактеризовано окремі види. Досліджено способи, межі, обмеження й обтяження, встановлені для здійснення володіння, користування та розпорядження житлом, які визначають особливості змісту його правовою режиму для власника - фізичної особи. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до ЦК України, сформульовано конкретні рекомендації з удосконалення Законів України "Про нотаріат", "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків", які спрямовані на підвищення ефективності правового регулювання та практичного застосування відповідних положень актів чинною цивільною законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.2 + Х839(4УКР)211.32
Шифр НБУВ: РА384276 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


2.
Гулєвська Г.Ю. 
Організаційно-правові аспекти державного регулювання нотаріальної діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.Ю. Гулєвська ; Держ. податк. адмін. України, Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис нотаріальної діяльності та державного регулювання з виділенням його періодизації та специфіки кожного етапу розвитку. Визначено особливості нотаріальної діяльності як об'єкта державного регулювання, специфіку дуалістичної природи приватної нотаріальної діяльності. Описано елементи механізму державного регулювання нотаріальної діяльності. Розглянуто питання співвідношення державного регулювання та управління нотаріатом, розроблено концепцію повного переходу до державного регулювання нотаріальною діяльністю, висвітлено основні тенденції його подальшого розвитку, запропоновано запровадити зарубіжний досвід організації нотаріальних органів. Наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері державного регулювання нотаріальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819.9(4УКР)931.6 +
Шифр НБУВ: РА329673
Географічні рубрики:

3.
Ясінська Л.Е. 
Становлення та розвиток інституту нотаріату в Україні (історико-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Е. Ясінська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено передумови, обставини, історичні форми та закономірності становлення та розвитку нотаріальної системи в Європі з епохи античності та до Нового та Новітнього часів. Виявлено передумови становлення та простежено еволюцію інституту нотаріату в Україні протягом X - XX ст. Уточнено особливості функціонування вітчизняного нотаріату за російським законодавством. Показано європейський вплив та специфіку розвитку нотаріату на західноукраїнських землях. Виявлено, що нотаріальна діяльність на території України у дорадянський період розвивалася у контексті європейських традицій, перерваних у Радянській Україні, де нотаріат перетворено в бюрократичний орган виконавчої влади. Визначено особливості організації нотаріальної справи в радянський період вітчизняної історії. Досліджено місце та роль інституту нотаріату у правовій системі сучасної України та сформульовано пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)931.6 +
Шифр НБУВ: РА335767
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Пінчук Н.І. 
Теоретичні та правові питання і практика криміналістичного забезпечення діяльності нотаріату: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.І. Пінчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й проаналізовано практику використання криміналістичних знань з метою забезпечення діяльності нотаріату, охарактеризовано її сучасний стан. Розкрито роль криміналістики як засобу правового регулювання суспільних відносин, зокрема, у сфері нотаріальної діяльності. Визначено зміст криміналістичної підготовки нотаріусів і розроблено рекомендації щодо її удосконалення у ВНЗ і системі підвищення кваліфікації. Визначено сутність та основні завдання криміналістичного забезпечення діяльності нотаріату. Охарактеризовано форми використання нотаріусом криміналістичних знань з метою визначення істинності документів як підстав для вчинення нотаріальних дій, криміналістичного оцінювання підпису особи як визначального факту, встановлення тотожності особи за ознаками зовнішності. Розроблено програму криміналістичної підготовки нотаріусів, наведено рекомендації щодо внесення змін до Закону України "Про нотаріат", спрямованих на удосконалення практики криміналістичного дослідження документів. Обгрунтовано доцільність використання даних габітоскопії у нотаріальній практиці. Викладено перелік криміналістичних знань, що найбільш істотно впливають на діяльність нотаріату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)931.6 + Х894.15 +
Шифр НБУВ: РА357842
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Черниш 
Цивільно-правові засади розвитку нотаріату в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Черниш ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі аналізу наукової літератури, національного законодавства та законодавства інших країн, міжнародно-правових актів, практики їх застосування висвітлено питання виникнення, становлення та розвитку нотаріату. Особливу увагу приділено розвитку нотаріату після здобуття Україною незалежності, коли збільшився цивільний оборот і почали формуватися ринкові відносини. Проаналізовано два типи нотаріату, на яких грунтується діяльність сучасного нотаріату - публічного (державного) та латинського (вільного). Доведено необхідність діяльності в Україні нотаріату лише латинського типу, як такого, що відповідає сучасним вимогам європейського законодавства; обгрунтовано пропозицію входження України до міжнародної спілки латинського нотаріату. Досліджено цивільно-правові проблеми регулювання відповідальності під час надання нотаріусами професійних послуг, страхування професійної відповідальності нотаріусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)931.6 + Х839(4УКР)213.1 +
Шифр НБУВ: РА326643
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського