Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (455)Юристам - Наукова електронна бібліотека (34)Юристам - Реферативна інформація (656)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (2)Юристам - Електронні колекції (61)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (12)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=НАРОДН$<.>+<.>K=ВОЛЕВИЯВЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 81
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Фетісова С. В. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері господарської діяльності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Фетісова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено адміністративні правопорушення, які вчиняються у сфері господарської діяльності, як підстави адміністративної відповідальності; визначено їх головні ознаки та склад, що надає можливість їх правильно кваліфікувати. Охарактеризовано нормативні акти, які регламентують адміністративну відповідальність суб'єктів господарювання. Розглянуто генезис адміністративної відповідальності як засіб підтримки фінансово-господарської дисципліни в народному господарстві у радянський період. Проаналізовано досвід застосування адміністративної відповідальності за правопорушення у ході здійснення господарської діяльності. Визначено особливості адміністративної відповідальності за правопорушення у ході здійснення господарської діяльності без спеціальних дозволів фізичними й юридичними особами. Висвітлено напрями вдосконалення провадження в справах про застосування адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА381253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Луговий І.О. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.О. Луговий ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та правові проблеми застосування інституту адміністративної відповідальності за правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення, та встановлено порядок його забезпечення. Проаналізовано суть, значення адміністративної відповідальності за порушення виборчих прав громадян, юридичні та практичні аспекти проблем застосування цього інституту. Викладено обгрунтовану концептуальну схему наукових і прикладних положень, спрямованих на вдосконалення адміністративної відповідальності за правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення. Запропоновано низку змін до законодавства про адміністративну відповідальність з метою вдосконалення правового захисту виборчих прав громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА353802
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Циверенко Г. П. 
Адміністративно-правове забезпечення здійснення народного волевиявлення в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. П. Циверенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

На основі наукових праць юристів, інших фахівців українського та зарубіжного законодавства, матеріалів адміністративної практики розкрито зміст, механізми та форми застосування норм адміністративного права, які слугують підгрунтям забезпечення здійснення народного волевиявлення, значення адміністративної відповідальності за порушення виборчих прав громадян, юридичні та практичні аспекти проблем застосування цього інституту. Викладено обгрунтовану концептуальну схему наукових і прикладних положень, спрямованих на вдосконалення адміністративної відповідальності за проступки, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення. Запропоновано зміни до законодавства про адміністративну відповідальність з метою вдосконалення правового захисту виборчих прав громадян. Обгрунтовано доцільність прийняття Виборчого кодексу України, який би повною мірою регулював відносини, що виникають у сфері забезпечення здійснення народного волевиявлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х809(4УКР)526
Шифр НБУВ: РА382766 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


4.
Качинська М. О. 
Адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо виконання законодавств про вибори та референдуми: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. О. Качинська ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено аналіз адміністративно-правових засад діяльності міліції щодо виконання законодавства про вибори та референдуми. Здійснено характеристику форм і методів адміністративної діяльності міліції у даній сфері. Проаналізовано адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо боротьби з правопорушеннями, які посягають на вільне здійснення народного волевиявлення та встановлено порядок його забезпечення. Розкрито важливість взаємодії суб'єктів виборчого процесу з міліцією на всіх його стадіях. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правових засад діяльності міліції щодо виконання законодавства про вибори та референдуми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5 + Х809(4УКР)3:Х81 + Х819(4УКР)112.011.02
Шифр НБУВ: РА383232 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


5.
Опацький Р.М. 
Адміністративно-правові засади діяльності міліції щодо забезпечення громадського порядку під час виборів народних депутатів та Президента України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.М. Опацький ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

На базі системного підходу проведено комплексне дослідження сучасних адміністративно-правових проблем забезпечення міліцією громадського порядку під час виборів народних депутатів і Президента України. Проаналізовано механізм внутрішньої та зовнішньої організації діяльності міліції як комплексу спеціалізованих заходів, засобів і способів, що мають юридичний зміст і спрямовані на ефективне забезпечення громадського порядку на виборчій дільниці та під час проведення масових політичних акцій. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення нормативно-правового регулювання адміністративно-правових засад діяльності міліції під час виборів народних депутатів і Президента України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.1 + Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА361189
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Скуратович І.М. 
Адміністративно-територіальний устрій України в 1920 - 1930-х рр. і його впливи на організацію державного управління: історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.М. Скуратович ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання зародження та розвитку адміністративно-територіального поділу українських земель, парадигми виникнення та становлення видів, способів, методів, засобів, що використовувалися у процесі організації державного управління на території сучасної України у 1920 - 1930-х рр. Здійснено аналіз розвитку загальних і спеціальних теоретико-методологічних підходів вітчизняних і зарубіжних учених до проблем адміністративно-територіального устрою, його взаємозв'язку та взаємовпливів з організацією державного управління. Досліджено генезис, систему, принципи та характерні особливості розвитку територіально-адміністративного поділу українських земель, висвітлено його еволюцію, розвиток правових форм, методів, способів і засобів, що використовувалися під час організації державного управління у законодавстві Київської Русі, удільних князівств періоду феодальної роздробленості Русі, Литовсько-Руської держави, Польщі, Речі Посполитої, Російської імперії, Української Народної Республіки, Української держави П.Скоропадського, УСРР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79-1 + Х620.422.031(2УК)61 +
Шифр НБУВ: РА339345
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Максакова Р.М. 
Вибори до органів місцевого самоврядування: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Р.М. Максакова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Визначено зміст поняття місцевих виборів як форми безпосереднього (прямого) волевиявлення територіальних громад з метою формування органів місцевого самоврядування, що відбувається на базі принципів, передбачених Конституцією та законами України, шляхом голосування. Розроблено концепцію місцевого виборчого права, а також класифікацію принципів місцевих виборів в Україні. Наведено поняття гарантій місцевих виборів в Україні як певних умов та засобів, що встановлюються законодавством про місцеві вибори та спрямовані на реалізацію або захист демократичних засад життя певної територіальної громади та держави загалом шляхом забезпечення належної реалізації відповідних правових норм. Запропоновано класифікацію конституційної відповідальності за порушення чинного законодавства України про вибори до органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.4
Шифр НБУВ: РА326895
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Ковальчук О.Б. 
Виборчий процес в Україні: конституційно-правові аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Б. Ковальчук ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми виборчого процесу як однієї з головних форм безпосередньої демократії. Запропоновано уникати вживання у виборчому законодавстві України окремо термінів "принципи" та "засади", об'єднавши їх одним поняттям "засади виборчого процесу" та "засади виборчого права". Сформульовано визначення поняття такої засади виборчого процесу, як законність, яка передбачає, що організація та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим здійснюються на підставі та відповідно до Конституції України, виборчого Закону України (залежно від виду виборів), Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та інших законів України. Зроблено спробу визначити загальні засади для всіх видів вибору, на яких повинен здійснюватися виборчий процес. Вперше проведено порівняльний правовий аналіз виборчого процесу по всіх видах виборів, які відбуваються в Україні згідно з Конституцією та діючими виборчими законами України. Обгрунтовано порядок утворення виборчих округів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України. Запропоновано можливу структуру двопалатного парламенту та порядок його формування, що має важливе значення для виборчого процесу в Україні. Розглянуто новий порядок підрахунку голосів на виборах народних депутатів України. Наведено іншу схему проведення чергових виборів в Україні. Розроблено та запропоновано структуру Виборчого кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 +
Шифр НБУВ: РА322739
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Єрмолаєв В.М. 
Вищі представницькі органи влади в Україні (історико-правове дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Єрмолаєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз формування та розвитку теорії народного представництва. Вивчено витоки народовладдя та ставно-представницьких органів у Київській Русі, сеймовий досвід польсько-литовського періоду та Ради на Гетьманщині (склад, компетенцію, порядок роботи), а також українське представництво у парламентських установах Австро-Угорщини та Державній думі Росії. Значну увагу приділено становленню вітчизняного парламентаризму у добу національно-визвольних змагань 1917 - 1920-х рр., зокрема, формуванню складу та представництва, організаційних структур, компетенції, функцій та порядку роботи Української Центральної Ради; ідеям і спробам скликання народного представництва доби Гетьманату та Директорії; розвитку парламентаризму в ЗУНР, започаткуванню радянських вищих представницьких органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-523.1 + Х809(4УКР)62-1 +
Шифр НБУВ: РА343907
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Развадовська М.В. 
Внутрішньоуправлінська діяльність Верховної Ради України (організаційно-правові засади): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.В. Развадовська ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть внутрішньоорганізаційних відносин в українському парламенті, їх особливості та види. Досліджено правове регулювання внутрішньоуправлінської діяльності Верховної Ради України, її форми та методи. Значну увагу приділено аспекту, що стосується визначення організаційних засад діяльності Голови Верховної Ради України та його заступників, а також порядку роботи народних депутатів у комітетах, комісіях і депутатських групах (фракціях). Висвітлено організацію роботи Апарату Верховної Ради України. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення внутрішньоуправлінської діяльності даного органу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9 +
Шифр НБУВ: РА338425
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Кондратюк С.К. 
Встановлення і функціонування радянського режиму в Західній Україні у 1939 - 1941 рр. (державно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.К. Кондратюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано обставини зайняття території Західної України Червоною армією у вересні 1939 р. Визначено статус тимчасових органів влади - обласних та повітових управлінь і селянських комітетів. Висвітлено хід виборчої кампанії до Народних Зборів Західної України, описано процедуру їх проведення та прийняття рішень. Розглянуто методи, за допомогою яких у регіоні впроваджено радянську політичну систему тоталітаризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)62-523 + Т3(4УКР33)621-5 +
Шифр НБУВ: РА328060
Рубрики:

12.
Вострокнутов Л.Д. 
Генезіс і розвиток правових норм в галузі фізичної культури і здорового способу життя українського народу: від звичаєвого права до законодавства початку XX ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Д. Вострокнутов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття "здоровий спосіб життя", розкрито його обсяг і співвідношення з поняттям "фізична культура". Установлено соціальні витоки юридичних норм, які регулювали відносини, пов'язані з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу, - народні вірування, обряди, норми моралі, етнографічно-побутові чинники. Визначено, що формування та розвиток норм звичаєвого права, які регламентували фізичну культуру, санітарно-гігієнічні заходи як умови здорового способу життя на українських землях, відбувалося у поєднанні елементів західноєвропейської та східноєвропейської традицій. Виявлено еволюцію в регулюванні фізичної підготовки, санітарії та гігієни в середовищі українського народу від норм звичаєвого права до законодавчих актів. Показано значення регулювання суспільних відносин, пов'язаних з фізичною культурою та здоровим способом життя українського народу. Відзначено, що у XVIII - на початку XX ст. його правосвідомість у сфері санітарії та гігієни, фізичної культури та спорту була дуже високою, що зумовило проведення урядом Московського царства, а з першої чверті XVIII ст. - Російської імперії, у складі якої перебувала значна частина України, до законодавчого врегулювання санітарно-гігієнічних проблем, за умов великої загрози пошестей, врегулювання санітарно-гігієнічних заходів було винятково важливим чинником загального комплексу адміністративно-правових відносин. За результатами компаративного аналізу правового регулювання фізичної культури, спорту та здорового способу життя на українських землях у складі Російської та Австро-Угорської імперій показано недостатність правотворчих заходів держав щодо підтримки фізичної культури та спорту, що існуючі прогалини в законодавчому регулюванні були змушені заповнюватися корпоративними нормами, які активно діяли у спортивних та фізкультурних товариствах, що підвищувало їх роль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР) + Х819(4УКР)135-1 +
Шифр НБУВ: РА324787
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Сечковський О.О. 
Діяльність місцевих органів влади Причорноморського регіону України з розвитку міжнародного економічного співробітництва (1991 - 2006 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Сечковський ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 22 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз діяльності місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України, спрямованої на становлення та розвиток міжнародного економічного співробітництва. Досліджено наукові засади роботи місцевих органів влади у сфері зовнішньоекономічних зв'язків, розглянуто процес формування нормативно-правової бази та її вплив на розвиток міжнародного економічного співробітництва. Розкрито роль місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України у розвитку міжнародного економічного співробітництва у межах роботи міжнародних організацій. Узагальнено досвід діяльності місцевих органів влади щодо розвитку зовнішньоекономічних зв'язків у межах двостороннього співробітництва з країнами Чорноморського басейну. Досліджено діяльність місцевих органів влади областей Причорноморського регіону України з розвитку зовнішньоекономічних зв'язків у сфері транскордонного співробітництва. Проаналізовано погляди іноземних дослідників щодо проблеми розвитку зовнішньоекономічної співпраці у Чорноморському регіоні. До наукового обігу введено раніше невідомі або недостатньо використані документи та матеріали, що розкривають практичну діяльність місцевих органів влади Причорноморського регіону України (постанови, розпорядження, звіти про роботу обласних і міських рад народних депутатів, обласних і міських державних адміністрацій, управлінь з зовнішньоекономічних зв'язків та європейської інтеграції періоду 1991 - 2006 рр.). Проаналізовано документи Центрального державного архіву вищих органів влади й управління України, поточних архівів Міністерства економіки України та Міністерства закордонних справ України, Державних архівів Одещини, Миколаївщини, Херсонщини, поточних архівів державних установ Одещини, Миколаївщини, Херсонщини й Автономної Республіки Крим. Висвітлено позитивні здобутки та проналізовано негативні наслідки діяльності місцевих органів влади та визначено фактори, що стримували розвиток зовнішньоекономічних зв'язків України з державами Чорноморського басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)64-64(0)2 + Х819(4УКР)011.2-95 +
Шифр НБУВ: РА370935 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Яворська О. С. 
Договірні зобов'язання про передання майна у власність: цивільно-правові аспекти: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / О. С. Яворська ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Встановлено загальні закономірності та видові особливості договірних зобов'язань про передачу майна у власність. Визначено функціональне призначення цивільного договору у механізмі регулювання зобов'язальних відносин з передачі майна у власність. Проаналізовано порядок укладення та форми фіксації волевиявлення сторін договорів. Розглянуто проблеми правового статусу суб'єктів договорів. Визначено специфіку предмету договорів про передачу майна у власність. Розкрито сутність та забезпечення виконання сторонами договірних обов'язків. Запропоновано шляхи вирішення проблем захисту прав сторони у разі невиконання та неналежного виконання її контрагентом договірних обов'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.4
Шифр НБУВ: РА379578 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Попович В.М. 
Економіко-кримінологічна теорія детінізація економіки: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Попович ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Визначено та науково обгрунтовано теоретико-методологічні засади комплексного, економіко-кримінологічного підходу до дослідження проблем пізнання, моніторингу та превентивної протидії феномену "тіньова економіка". На підставі структурно-функціонального аналізу тіньових економічних процесів та комплексних економіко-кримінологічних і організаційно-правових засадах доведено, що феномен "тіньова економіка" є міждисциплінарною, складною, саморегулятивно-відтворювальною системою, яка містить криміногенні та некриміногенні, різнорівневі та різнопрофільні джерела тіньового капіталообороту. Розроблено економіко-криміналогічну теорію детінізації економіки, структуроутворювальні елементи якої в сукупності складають новий перспективний науковий напрям теоретико-методологічних знань про засади створення економічних передумов і превентивних організаційно-правових механізмів детінізації економічних відносин. Розглянуто потреби та чинники виділення в кримінологічній науці підгалузі "Економічна кримінологія", встановлено її співвідношення з джерельними та суміжними науками та спеціальною економіко-кримінологічною теорією детінізації економіки. Розроблено Програму нового навчального курсу "Економіко-кримінологічна теорія детінізації економіки". Запропоновано науково обгрунтовані шляхи та конкретні пропозиції щодо вирішення науково-прикладної проблеми народногосподарського значення - детінізації економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)117.6 + Х881.9(4Укр)117.6
Шифр НБУВ: РА318819 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Ставнійчук М.І. 
Законодавство про вибори народних депутатів України: проблеми теорії і практики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.І. Ставнійчук ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджуються теоретичні та практичні проблеми виборів як однієї з основних форм безпосередньої демократії. В роботі сформульовано поняття виборів як політичного владоустановчого суспільно-правового явища в системі конституційного ладу України. Пропонується класифікація видів виборів за територіальною ознакою, за суб'єктами, за часом проведення, за участю виборців, за правовими наслідками, за порядком визначення результатів виборів. Розглядаються стадії виборчого процесу. Аналізується процес розвитку інституту виборів до представницьких органів в Україні. Визначаються фактори становлення чинного законодавства України про вибори народних депутатів України. Значна увага приділяється аналізу системи виборчого законодавства України "Про вибори народних депутатів України". Виходячи із стану сучасного правового регулювання виборів народних депутатів України, розглядаються шляхи і форми вдосконалення виборчого законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Шевченко Т.О. 
Законодавче регулювання припинення повноважень народного депутата України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Т.О. Шевченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано проблеми держави з питань правового регулювання припинення повноважень народного депутата України. Розглянуто законодавство деяких зарубіжних країн стосовно припинення повноважень парламентарів. З'ясовано механізми припинення повноважень за визначеними у ст. 81 Конституції України підставами та виявлено проблеми їх застосування на практиці. Здійснено класифікацію підстав припинення повноважень парламентарів. Запропоновано способи їх заміщення за законодавством України та деяких зарубіжних країн. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення конституційних та інших законодавчих норм, які регулюють припинення повноважень народного депутата України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624
Шифр НБУВ: РА373532 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Стрельченко О.Г. 
Заохочення як метод управління у сфері охорони здоров'я: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Г. Стрельченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Виокремлено засадничі ідеї діяльності сфери охорони здоров'я України. Наведено дефініції "стимулювання як метод управління", "заохочення як метод управління", "працівник охорони здоров'я", "особливі заслуги", "народний лікар", "заохочувальне (нагороджувальне) діяння", "заохочувальне провадження", "провадження щодо заохочення у сфері охорони здоров'я", "порядок (правила) заохочення". Проаналізовано систему заохочень у сфері охорони здоров'я. Увагу приділено системі заохочень взагалі та заохоченням працівників у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 п + Х879(4УКР)824 + Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА360178
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Стукаліна 
Запровадження військового права в Західноукраїнській Народній Республіці: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Надія Тимофіївна Стукаліна ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)133 + Х2(4УКР33) + Т3(4УКР33)61
Шифр НБУВ: РА332643
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Вовк П.В. 
Захист прав, свобод та інтересів громадян в адміністративному суді першої інстанції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / П.В. Вовк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 22 с. — укp.

Висвітлено положення щодо критерію визначення меж прав, свобод фізичних осіб (у тому числі - громадян) у сфері публічно-правових відносин. Удосконалено характеристику адміністративного судочинства як однієї з форм захисту прав, свобод і законних інтересів громадян, а саме - різновиду судової форми захисту. Визначено тенденції запровадження адміністративної юстиції у світі та їх відтворення у сучасній моделі адміністративного судочинства в Україні. Розглянуто сутність публічно-правового спору за участю громадян як предмета юрисдикції адміністративного суду першої інстанції, виділено й охарактеризовано категорії публічно-правових спорів за участі громадян, зокрема, спори щодо оскарження нормативних актів або актів індивідуальної дії, спори щодо прийняття на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, спори з приводу укладання та виконання адміністративних договорів, спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом або процесом референдуму, спори щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України у разі невиконання ним вимог щодо несумісності. Визначено особливості адміністративної процесуальної правосуб'єктності громадян як учасників провадження в адміністративному суді першої інстанції, виділено ознаки громадянина України як позивача в судовому адміністративному процесі. Наведено науково-теоретичні висновки та практичні пропозиції, спрямовані на удосконалення адміністративного законодавства та судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА369048
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського