Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (45)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (45)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=МОРЕПЛАВСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Серафімов В.В. 
Адміністративний примус у сфері торговельного мореплавства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Серафімов ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2000. — 22 с. — укp.

Висвітлено заходи адміністративного примусу у сфері торговельного мореплавства (затримання суден, морські арешти тощо), які мають специфіку залежно від дії в просторі та кола осіб, що здійснюють нагляд і контроль за правопорядком. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства України відносно дії заходів адміністративного примусу в торговельному мореплавстві. Внесено пропозиції щодо упорядкування діяльності наглядово-контролюючих державних органів у торговельному мореплавстві. Досліджено відносини, що впливають у зв'язку із застосуванням заходів адміністративного примусу у сфері торговельного мореплавства (затримання суден, морські арешти тощо), які мають значну специфіку залежно від дії у просторі і за колом осіб, що здійснюють нагляд і контроль за правопорядком в торговельному мореплавстві. Запропоновано рекомендації з удосконалення законодавства України відносно дії заходів адміністративного примусу в торговельному мореплавстві. Внесено пропозиції з упорядкування діяльності державних наглядово-контролюючих органів в торговельному мореплавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.522 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА310728 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Картузов М. Ю. 
Запобіжні заходи в господарському процесі: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / М. Ю. Картузов ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено правову природу інституту запобіжних заходів (ЗЗ) та їх місце в системі забезпечувальних заходів у господарському процесі України. Виявлено їх суть, ознаки та значення в господарському процесі, підстави й умови застосування ЗЗ, види ЗЗ у господарському процесі. Розглянуто історію розвитку інституту ЗЗ в України та за кордоном. Проаналізовано особливості процесуально-правової процедури застосування ЗЗу господарському процесі та практику їх застосування у комерційному та цивільному процесах зарубіжних країн. З'ясовано особливості вжиття ЗЗ у сфері торговельного мореплавства та для вирішення спорів міжнародним комерційним арбітражем. Сформульовано й обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення чинного господарсько-процесуального законодавства України, що регулює питання вжиття ЗЗ у господарському процесі країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.405
Шифр НБУВ: РА370831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Блажиєвська М.В. 
Імплементація норм міжнародного права: правова теорія і практика України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / М.В. Блажиєвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі використання системного підходу досліджено проблеми імплементації норм міжнародного морського права та пов'язані з нею актуальні теоретичні та практичні питання. Здійснено комплексний аналіз міжнародних морських відносин й обгрунтовано існування системи норм для їх правового регулювання - морського права, що за своєю суттю є багаторівневою структурою правового регулювання, яку використовують як методологічну основу для дослідження проблем імплементації норм міжнародного морського права. Проаналізовано створений в Україні механізм імплементації норм міжнародного морського права, встановлено ефективність його функціонування та недоліки. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення законодавства України у сфері регулювання різних видів морської діяльності, зокрема в галузі торговельного мореплавства, безпеки мореплавства та захисту морського середовища. Розглянуто перспективи розвитку національного законодавства України у галузі морського права. В контексті імплементації норм міжнародного морського права досліджено актуальні теоретичні та практичні питання сучасного морського права, які виникають у зв'язку з визначенням правового статусу та режиму Азовського моря та Керчинської протоки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.52-383.1 +
Шифр НБУВ: РА336143
Рубрики:

5.
Іванов Д.А. 
Інформаційно-правові основи забезпечення безпеки мореплавства: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.А. Іванов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття та розкрито зміст інформаційних правовідносин у сфері безпеки мореплавства. Висвітлено правову природу поняття "юридико-технічні норми" як окремого виду інформаційно-правових норм. Розкрито зміст поняття "інформаційно-правове забезпечення" в діяльності, взаємопов'язаній з пошуком і рятуванням на морі. Запропоновано класифікацію інформаційно-правових норм у галузі безпеки мореплавства згідно з цілями та порядком їх застосування. З урахуванням комплексного аналізу нормативного забезпечення і практичної діяльності уповноважених органів у сфері забезпечення безпеки у даній сфері наведено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України, що регулює інформаційно-правове забезпечення безпеки мореплавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 ф +
Шифр НБУВ: РА355598
Рубрики:

6.
Переверзєва О.С. 
Міжнародний комерційний арбітражний суд з вирішення спорів у сфері торговельного мореплавства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Переверзєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено правову природу міжнародного комерційного арбітражу з вирішення спорів у сфері торговельного мореплавства. Визначено, що арбітраж створюється для вирішення особливої категорії спорів комерційного характеру, які виникають у процесі реалізації цивільно-правових і торговельних угод, зокрема морських, а також тих, що містять "іноземний елемент" у тій або іншій формі. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку арбітражу, особливості організації діяльності у даній сфері, визначено розбіжності регламентів спеціалізованих міжнародних арбітражних судів та Морської арбітражної комісії України. Досліджено зарубіжну практику щодо застосування принципів міжнародного приватного морського права. Обгрунтовано основні шляхи еволюції міжнародного комерційного арбітражу, вивчено існуючі підходи щодо визначення правової природи міжнародного комерційного арбітражу. На підставі аналізу значного обсягу теоретичного та практичного матеріалу обгрунтовано пропозиції щодо організації міжнародного комерційного арбітражу у контексті новітніх тенденцій його розвитку. Проаналізовано положення регламентів міжнародних морських арбітражних судів ряду зарубіжних країн та України. Особливу увагу приділено вивченню практики застосування принципів і норм міжнародного приватного морського права в арбітражних рішеннях. Зроблено висновок, що правова природа міжнародного морського арбітражу може забезпечити застосування не лише матеріального права країни, але й матеріальних норм іноземного права, а також встановлені у міжнародних конвенціях уніфіковані матеріальні та колізійні норми міжнародного приватного права.Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення вітчизняного механізму захисту законних прав та інтересів учасників морегосподарських відносин під час розгляду спорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939.41 + Х939.212.03 +
Шифр НБУВ: РА343824
Рубрики:

7.
Бойович В. 
Міжнародно-правові аспекти забезпечення безпеки мореплавства в СР Югославії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В. Бойович ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Встановлено невідповідність між нормами морського законодавства СР Югославії та міжнародним морським правом, насамперед, нормами, що стосуються контролю за виконанням конвенційних вимог та стандартів з підготовки спеціалістів морського транспорту. Розроблено проект програми державної системи СР Югославії щодо забезпечення безпеки мореплавства, здійснення якого може сприяти формуванню в країні ефективної системи безпеки мореплавства, що відповідає сучасним міжнародним стандартам. Проведено правову кваліфікацію суб'єктивних та об'єктивних причин аварій, що залежать від людського фактору на морі, наведено пропозиції стосовно удосконалення морського законодавства СР Югославії щодо їх запобігання. Зроблено висновок про недоцільність надання портам СР Югославії функцій пошуку та рятування, як це має місце у даний час, а також необхідність створення в межах Міністерства транспорту спеціального державного органу з відповідними повноваженнями для здійснення цієї функції. Відзначено, що норми міжнародного морського права у сфері безпеки мореплавства разом з відповідними нормами національного морського законодавства держав становлять підгалузь міжнародного морського права, яку можна визначити як "Міжнародне право безпеки мореплавства".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 +
Шифр НБУВ: РА322656
Рубрики:

8.
Клепікова О.В. 
Правове регулювання перевезень вантажів морським транспортом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Клепікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено систему нормативно-правових актів України з питань морських вантажних перевезень, правову природу договору морського перевезення вантажу, сформульовано визначення коносамента та узагальнено його правові функції. Запроваджено вживання термінів "учасники морського перевезення" та "провізна плата" замість терміну "фрахт". Визначено стадії морського перевезення вантажу, досліджено правову природу демереджа та диспача. Обгрунтовано висновки щодо необхідності вдосконалення законоодавства України про морські вантажні перевезення шляхом внесення змін та доповнень до Кодексу торговельного мореплавства України та прийняття Правил перевезення вантажів морським транспортом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)119.42 +
Шифр НБУВ: РА324193
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського