Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (686)Юристам - Наукова електронна бібліотека (81)Юристам - Реферативна інформація (873)Юристам - Інформаційно-аналітичні матеріали (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=КРИМІНАЛЬНА$<.>+<.>K=СИТУАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 146
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Філіпенко А.С. 
Адміністративно-правове регулювання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.С. Філіпенко ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідення адміністративно-правового регулювання захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Удосконалено понятійно-категорійний апарат дослідження, зокрема, обгрунтовано визначення поняття "надзвичайна ситуація", розкрито сутність та особливості адміністаритвно-правового регулювання захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій, охарактеризовано його суб'єкти й об'єкт, функції, принципи, механізм, методи та форми. Обгрунтовано шляхи удосконалення складових механізму реалізації адміністративно-правового регулювання суспільних відносин у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного походження. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Законів України "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногеннного та природного характеру", "Про міліцію", Постанови Кабінету Міністрів України "Про єдину державну систему запобігання і реагулювання на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру". Обгрунтовано необхідність розподілу повноважень між місцевими державними адміністраціями й органами місцевого самоврядування у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Х859(4УКР)021.13 +
Шифр НБУВ: РА358546
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Соболь Є. Ю. 
Адміністративно-правові основи взаємодії підрозділів органів внутрішніх справ і крімінально-виконавчих установ при надзвичайних ситуаціях: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. Ю. Соболь ; Класичний приватний університет. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-331 + Х819(4УКР)120.15 + Х884.9(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА369640 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Андрієнко М. В. 
Державна політика України у сфері техногенної та природної безпеки (кінець XX - початок XXI ст.): військово-історичний аспект: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / М. В. Андрієнко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито з історичного погляду процес формування та розвитку державної політики України наприкінці XX - початку XXI ст. в галузі цивільного захисту, попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, забезпечення пожежної безпеки. Визначено подолання наслідків радіаційних катастроф та організації допомоги населенню в надзвичайних ситуаціях. Встановлено діяльність міжнародних організацій, спеціалізованих закладів системи ООН тощо. Запропоновано деякі пропозиції щодо вдосконалення системи захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-1(4Укр)64 + Х819(4Укр)120.15
Шифр НБУВ: РА371399 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Жукова Л.А. 
Державне управління у сфері цивільного захисту в Україні: функціонально-структурний аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.А. Жукова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено механізми побудови ефективної функціонально-структурної моделі державного управління у сфері цивільного захисту в Україні з урахуванням сучасних потреб суспільства. Обгрунтовано необхідність встановлення співвідношення системи та структури центральних і місцевих органів державної влади та їх апаратів зі структурними елементами небезпеки (типами, класами, видами, підвидами). Визначено принцип гармонізації організації ефективного державного управління у сфері цивільного захисту. Розкрито зміст понять "безпека", "ризик", "прийнятний ризик", "надзвичайна ситуація". Запропоновано внести зміни до Державного класифікатора надзвичайних ситуацій, зокрема, розширити класифікацію нещасних випадків відповідно до міжнародного класифікатора МКХ-10. Визначено основні завдання та функції, охарактеризовано систему та структуру органів виконавчої влади у сфері цивільного захисту в Україні. Обгрунтовано доцільність створення консультативно-експертних центрів на всіх владних рівнях з включенням апарату МНС України. Проаналізовано міжнародний досвід розвинених демократичних країн у сфері цивільного захисту, обгрунтовано можливості його застосування в Україні. Встановлено закономірності, принципи та методи врегулювання міжвідомчих державно-управлінських відносин у сфері цивільного захисту в Україні. Наведено рекомендації щодо поліпшення ефективності діяльності органів державного управління у сфері цивільного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Ц9-3 + Ц9-5 +
Шифр НБУВ: РА353896
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

5.
Охрій О.П. 
Комплексна стратегія управління землекористування адміністративно-територіального утворення: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / О.П. Охрій ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України; Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні підходи, методичний інструментарій та практичні засади удосконалення організаційних форм державного управління системою землевпорядкування. Доведено необхідність впровадження у практику діяльності державних структур економічних методів управління земельними ресурсами з метою підвищення ефективності експлуатації земельних ділянок. Обгрунтовано, що основною метою створення банку земельно-кадастрових даних окремого територіального рівня є інформаційне забезпечення стратегічного планування та управління регіоном, фінансової та інвестиційної політики, раціонального використання земель і землевпорядкування, а також контроль за використанням та охороною земель. Показано суттєву роль системного логічного підходу у досягненні зазначеної мети за рахунок накопичення та збереження замовлень клієнтів, інформації про їх фінансові та кредитні можливості, а також визначення вимог і умов їх забезпечення. Запропоновано новий спосіб зонування земельних ділянок з урахуванням усіх факторів, який дозволяє обгрунтвати та практично розраховувати їх грошову вартість у межах муніципального утворення (міста). Доведено, що для формування ефективної стратегії управління та прийняття управлінських рішень у галузі землевпорядкування необхідно провести комплексне маркетингове дослідження, яке складається з двох блоків: моніторингу соціально-економічного стану адміністративно-територіального утворення та дослідження стану земельних ресурсів. Визначено основні об'єкти маркетингового дослідження (аналіз ринку землі та тенденції його розвитку, конкурентна ситуація, цінова політика). Розроблено алгоритм дослідження адміністративно-територіального утворення та методику аналізу земельних ресурсів. На засадах маркетингового аналізу та SWOT-аналізу запропоновано системний підхід щодо формування зон економічних районів. Обгрунтовано, що забезпечення раціонального землекористування, прийняття рішень з використання земельної ділянки, пов'язані з ним процедури відчуження, передачі у власність або оренду, встановлення та зміни границь між ділянками повинно здійснюватись органами державної влади або місцевого самоврядування таким чином, щоб примножити економічну активність землі. Відзначено, що методи та способи управління земельними ресурсами повинні бути спрямовані на підвищення цінності та вартості землі незалежно від форм власності на неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х859(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА342862
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Марін О.К. 
Конкуренція кримінально-правових норм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.К. Марін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання конкуренції кримінально-правових норм (КПН). Визначено поняття конкуренції КПН на підставі комплексного аналізу даного правового явища. Встановлено критерії класифікації конкуренції КПН на види, на підставі аналізу яких розроблено правила кваліфікації суспільно-небезпечних посягань у ситуаціях конкуренції різних видів. Виявлено ознаки конкуренції КПН і на підставі характеру функціонального зв'язку між конкуруючими нормами виділено види конкуренції КПН та проаналізовано їх зміст. Встановлено можливість існування двох способів вирішення конкуренції КПН: усунення та подолання. Визначено правила подолання конкуренції кожного виду. Проаналізовано практику застосування кримінального закону за умов конкуренції кримінально-правових норм, а також виявлено типові помилки у діяльності правозастосовних органів у ситуаціях конкуренції. Наведено рекомендації щодо покращання практики правозастосування у випадках кваліфікації суспільно небезпечних посягань за умов конкуренції кримінально-правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)-30
Шифр НБУВ: РА318650 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Довгань Н.П. 
Конфлікти в державному управлінні та шляхи їх вирішення: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Н.П. Довгань ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади кофліктів у сфері державного управління. Проаналізовано стан наукової розробки теми. Уточнено зміст категорій і понять у державному управлінні. Визначено складові конфліктів у даному управлінні, якими є конфліктуючі сторони, конфліктна ситуація, опис і формулювання конкретної конфліктної ситуації, мотиви, слова, позиції та дії сторін конфлікту. Висвітлено види та функції конфліктів у сфері державного управління. Охарактеризовано основні елементи системи управління конфліктами, за допомогою системи "Салют-3", обгрунтовано оптимальні методи вирішення конфліктів у державному управлінні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 + С5*333.7 +
Шифр НБУВ: РА344861
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Бодаєвський В.П. 
Кримінальна відповідальність військовослужбовців за корисливі посягання на військове майно (ст. 410 КК України): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В.П. Бодаєвський ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено розробленість даної проблеми в юридичній літературі, історичний розвиток і зарубіжний досвід. Розглянуто питання соціальної зумовленості норм щодо кримінальної відповідальності за вказаний злочин. Проаналізовано склад злочину ст. 410 КК України. Розкрито питання відмежування даного злочину від суміжних злочинів і дисциплінарних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)129 + Ц4,8(4УКР)276
Шифр НБУВ: РА372041 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Радіонов І.І. 
Кримінальна відповідальність за бандитизм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.І. Радіонов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем кримінальної відповідальності за бандитизм за кримінальним правом України. Проаналізовано соціальну обумовленість кримінально-правової заборони бандитизму, підстави та принципи криміналізації даного діяння. Доведено, що за умови стабільного соціально-економічного розвитку України можлива декриміналізація бандитизму як самоостійного злочину. Визначено його родовий і безпосередній об'єкти. З'ясовано поняття банди, визначено її місце в системі форм співучасті. Досліджено проблеми пеналізації бандитизму, проаналізовано його суб'єкт, а також об'єктивні та суб'єктивні ознаки. Внесено науково обгрунтовані пропозиції щодо удосконалення ст. 257 Кримінального кодексу "Бандитизм".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119 + Х881.9(4УКР)119 + Х881.9(4УКР)119
Шифр НБУВ: РА329886
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Шевченко О. В. 
Кримінальна відповідальність за вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. В. Шевченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу злочину, передбаченого ст. 117 КК. Визначено момент початку людського життя та початку його кримінально-правової охорони. Встановлено стан матері під час учинення умисного вбивства своєї новонародженої дитини, який зменшує суспільну небезпечність цього злочину, але його наявність спостерігається не в усіх випадках дітовбивства. Вивчено окремі питання призначення покарання за умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитини. На підставі одержаних результатів внесено науково обгрунтовані пропозиції, спрямовані на вдосконалення кримінального законодавства України, яке передбачає відповідальність особи за таке вбивство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА382327 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


11.
Гороховська О.В. 
Кримінальна відповідальність за вбивство через необережність: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.В. Гороховська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено комплекс проблем теоретичного та практичного характеру стосовно відповідальності за вбивство через необережність. Зокрема, охарактеризовано історію розвитку, сучасне кримінальне законодавство України, практику його застосування та кримінальне законодавство зарубіжних держав. Проаналізовано суб'єктивні ознаки необережного вбивства. Здійснено відмежування вбивства через необережність від суміжних складів злочинів. Досліджено проблеми пеналізації цього вбивства, розроблено рекомендації щодо вдосконалення кримінально-правових норм, закріплених у ст. 119 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.101,22 + Х881.9(4УКР)112.101,22
Шифр НБУВ: РА323688
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Старук Ю. О. 
Кримінальна відповідальність за використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. О. Старук ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми кримінальної відповідальності за використання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів. Досліджено склад злочину, передбаченого ст. 306 КК України, й його кваліфікуючі ознаки. Висвітлено критерії відмежування від суміжних складів злочинів. Проаналізовано санкцію, в якій передбачено покарання за даний злочин. З'ясовано вади чинного кримінального законодавства та запропоновано шляхи їх усунення у вигляді відповідних змін і доповнень до КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА374641 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Кириченко Ю.В. 
Кримінальна відповідальність за викрадення електричної або теплової енергії: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.В. Кириченко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні положення кримінального права про встановлення відповідальності за незаконне використання електричної або теплової енергії. Встановлено причинно-умовний комплекс детермінації даного злочину. Зроблено висновок, що дане діяння набуло в Україні значного поширення та має тенденцію до стрімкого зростання, визначено роль правової заборони у блокуванні причин та умов його вчинення. Доведено некоректність законодавчого визначення досліджуваного злочину як викрадення, уточнено його формулювання із застосуванням поняття "незаконне використання енергії". Запропоновано визначення поняття незаконного використання електричної або теплової енергії як умисного протиправного споживання будь-яким способом цих видів енергії з метою одержання вигоди. суб'єкт злочину. Уточнено фізичні, соціальні та юридичні ознаки електричної та теплової енергії та предмета злочину. Наведено кримінально-правову характеристику інших об'єктивних ознак основного складу даного злочину, а також його суб'єктивних і кваліфікуючих ознак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА363594
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Дзюба Ю.П. 
Кримінальна відповідальність за викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження (аналіз складу злочину): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.П. Дзюба ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми кримінальної відповідальності за викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток і заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем, а також за їх знищення, пошкодження або приховування. Розглянуто історію законодавства про кримінальну відповідальність за даний вид злочину, визначено місце суспільних відносин, що виступають його об'єктом, у системі інших суспільних відносин, що охороняються кримінальним законом. Комплексно вирішено проблему відмежування родового об'єкта досліджуваного злочину від родових об'єктів суміжних груп злочинних діянь: у сфері службової, господарської діяльності, проти правосуддя. Визначено об'єктивні й суб'єктивні ознаки складу злочину, на даній підставі проведено його відмежування від суміжних і запропоновано нову редакцію ст. 357 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881(4УКР)125 + Х881(4УКР)125
Шифр НБУВ: РА358680
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Готін О.М. 
Кримінальна відповідальність за випуск або реалізацію недоброякісної продукції в умовах ринкової економіки (проблеми теорії та практики): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Готін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Розглянуто комплекс теоретичних і практичних питань щодо правової природи злочину, що полягає у випуску або реалізації недоброякісної продукції, зміст родового і безпосереднього об'єктів цього злочину. Проаналізовано особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін злочину, розкрито специфічні ознаки суб'єкта даного злочину. Наведено відомості про види та розміри покарань за випуск або реалізацію недоброякісної продукції. Запропоновано нову редакцію статті 227 Кримінального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА327084
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Блажівський Є.М. 
Кримінальна відповідальність за втручання в діяльність за кримінальним правом України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Є.М. Блажівський ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми забезпечення кримінально-правовими засобами належних умов для здійснення повноважень визначеними кримінальним кодексом (КК) особами. Досліджено систему злочинів, що полягають у втручанні в діяльність за чинним КК України, стан розробки питань відповідальності за втручання в діяльність у юридичній літературі, соціальну зумовленість встановлення кримінальної відповідальності за втручання у діяльність. З'ясовано зміст та обсяг поняття "втручання в діяльність" за кримінальним правом України та його відмінність від суміжних понять. Проаналізовано склади та караність втручання у діяльність за чинним КК держави. Обгрунтовано необхідність уніфікованого викладу статей КК, які передбачають відповідальність за втручання у діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)125
Шифр НБУВ: РА374942 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Мартіросян А. Г. 
Кримінальна відповідальність за втручання в діяльність осіб, які здійснюють правосуддя: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / А. Г. Мартіросян ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. — К., 2011. — 17 с. — укp.

У дослідженні вперше обгрунтовано положення, що видовим об'єктом злочинів, передбачених ст. 376, 377, 378, 379 КК України, є порядок суспільних відносин, що забезпечує незалежність судді, народного засідателя чи присяжного шляхом охорони їх професійної діяльності, життя, здоров'я, майна, а також життя, здоров'я, майна їх близьких родичів як необхідної умови для належного здійснення правосуддя. Визначено співвідношення між термінами "втручання" та "першкоджання" як загальне й чаткове (рід і вид). Відповідно констатовано, що перешкоджання - це діяння, у результаті здійснення якого настають наслідки у вигляді недопущення належного здійснення правосуддя, а втручання не потребує встановлення настання таких наслідків. Аргументовано важливість забезпечення незалежності судової діяльності на міжнародному та національному рівнях. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства про кримінальну відповідальність та запропоновано нові редакції статей, що встановлюють відповідальність за втручання в діяльність осіб, які здійснюють правосуддя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)125
Шифр НБУВ: РА381790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Дзундза В.В. 
Кримінальна відповідальність за втягнення неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Дзундза ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження об'єктивних і суб'єктивних ознак загальної та спеціальної норм, які в новому Кримінальному кодексі (КК) України встановлюють кримінальну відповідальність за втягнення неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність. Дані норми розглянуто у порівнянні між собою та відповідними нормами в кримінальних кодексах пострадянських держав. Встановлено недоліки даних норм, запропоновано відповідні зміни та доповнення до КК України, які необхідно здійснити на законодавчому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 + Х881.9(4УКР)122 + Х881.9(4УКР)122
Шифр НБУВ: РА339182
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Мельников А.М. 
Кримінальна відповідальність за вчинення злочину групою осіб: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.М. Мельников ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено групи осіб як суб'єктів злочину. Обгрунтовано висновок, що утворенню злочинної групи сприяють спільні дії не двох, а трьох суб'єктів злочину, що будь-яка група, яка діє спільно і узгоджено, є організованою, що неорганізованої групи немає і не може бути. Уперше проаналізовано злочинну діяльність двох суб'єктів, які вчинили передбачене кримінальним законом діяння, суспільні та юридичні особливості такої діяльності та його кримінально-правову кваліфікацію. На підставі цього аналізу наведено пропозиції щодо вдосконалення норм ч.1 ст. 28 КК Укрїани, в яких законодавчо передбачено визначення поняття "вчинення злочину двома особами". Такий новий вид співучасті у вчиненні злочину потребує нових підходів до покарання учасників цієї співучасті. Обгрунтовано висновок, що певний злочин, вчинений двома особами, заслуговує більш суворої кари, ніж такий же злочин, вчинений наодинці, але більш м'якої кари, ніж такий же злочин, вчинений групою осіб, тобто трьома і більше суб'єктами злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)017 + Х881.9(4УКР)017
Шифр НБУВ: РА334306
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Строкова І. І. 
Кримінальна відповідальність за геноцид (порівняльний аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / І. І. Строкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано історію виникнення кримінальної відповідальності за геноцид і виділено етапи її становлення. Розкрито зміст міжнародних норм, що стосуються кримінальної відповідальності за даний злочин. Надано характеристику його способам, запропоновано практичні рекомендації щодо визначення моменту його закінчення, розмежування з суміжними злочинами та кваліфікації за сукупністю, висвітлено коло суб'єктів. Запропоновано нову редакцію ст.442 КК України. Сформовано пропозиції щодо розмежування кримінальної відповідальності за посягання, передбачені ст.442 КК України, та доповнення чинного КК України статтею "Пропаганда геноциду".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.25 + Х881.9(4Укр)130
Шифр НБУВ: РА371059 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського