Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (12)Юристам - Наукова електронна бібліотека (8)Юристам - Реферативна інформація (42)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=КОНКУРЕНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Безух О.В. 
Захист від недобросовісної конкуренції у сфері промислової власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Безух ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено шляхи захисту від недобросовісної конкуренції об'єктів промислової власності у діяльності держави, інших уповноважених осіб з метою припинення недобросовісної конкуренції у господарській діяльності. Здійснено комплексний аналіз норм законодавства, правового явища "недобросовісна конкуренція", співвідношення захисту від недобросовісної конкуренції з іншими об'єктами промислової власності, існуючих правових засобів захисту прав та інтересів суб'єктів господарювання від недобросовісної конкуренції. Зроблено висновок, що захист використання інтелектуальних продуктів у господарській діяльності від недобросовісної конкуренції має кумулятивний характер. Встановлено, що одночасно можуть існувати два види конфліктуючих суб'єктивних прав, зокрема: право виключного використання об'єктів промислової власності у господарській діяльності на підставі реєстрації та право їх переважного використання на підставі пріоритету та захисту від недобросовісної конкуренції. Запропоновано зміни до Законів України "Про захист від недобросовісної конкуренції", "Про захист економічної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.26 + Х881.9(4УКР)123.5
Шифр НБУВ: РА315090 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Марін О.К. 
Конкуренція кримінально-правових норм: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.К. Марін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено питання конкуренції кримінально-правових норм (КПН). Визначено поняття конкуренції КПН на підставі комплексного аналізу даного правового явища. Встановлено критерії класифікації конкуренції КПН на види, на підставі аналізу яких розроблено правила кваліфікації суспільно-небезпечних посягань у ситуаціях конкуренції різних видів. Виявлено ознаки конкуренції КПН і на підставі характеру функціонального зв'язку між конкуруючими нормами виділено види конкуренції КПН та проаналізовано їх зміст. Встановлено можливість існування двох способів вирішення конкуренції КПН: усунення та подолання. Визначено правила подолання конкуренції кожного виду. Проаналізовано практику застосування кримінального закону за умов конкуренції кримінально-правових норм, а також виявлено типові помилки у діяльності правозастосовних органів у ситуаціях конкуренції. Наведено рекомендації щодо покращання практики правозастосування у випадках кваліфікації суспільно небезпечних посягань за умов конкуренції кримінально-правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)-30
Шифр НБУВ: РА318650 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Лук'янець В.С. 
Правове регулювання відносин конкуренції в Євросоюзі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.С. Лук'янець ; Киї. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проаналізовано комплекс правових норм, які регулюють відносини конкуренції на спільному ринку Європейського Союзу (ЄС). Визначено особливості становлення та розвитку антимонопольного права ЄС. Досліджено вплив антимонопольного права США на формування конкурентного права держав-членів ЄС і власне самого конкурентного права ЄС. Розкрито сутність поняття "конкуренція". Виявлено відмінності у регулюванні відносин конкуренції на внутрішніх ринках держав-членів ЄС. Охарактеризовано організаційно-правовий механізм забезпечення конкуренції на спільному ринку ЄС. На підставі аналізу міжнародно-правових і нормативно-правових актів встановлено, що договірно-правовий механізм забезпечення конкуренції на спільному ринку ЄС базується на Договорі про заснування ЄС і доповнюється іншими актами з конкурентного права ЄС. Розглянуто національні повноваження інституцій ЄС, на які покладено компетенцію забезпечення конкуренції на спільному ринку ЄС, що виражаються у примусовому характері рішень та наявності санкцій за їх невиконання, незважаючи на негативне ставлення суб'єктів угод і договорів. Показано вагомий вплив на механізм застосування норм конкуренції національними антимонопольними та судовими органами держав-членів ЄС реформи конкурентного права 2003 р. Розкрито визначальну роль у тлумаченні та застосуванні норм конкурентного права ЄС прецедентної практики Комісії та Суду ЄС. Розглянуто питання гармонізації антимонопольного законодавства України з конкурентним правом ЄС. Розглянуто особливості антимонопольного законодавства України у сфері захисту економічної конкуренції та захисту від недобросовісної конкуренції. Обгрунтовано шляхи адаптації антимонопольного законодавства України до права ЄС у контексті реформи конкурентного права ЄС 2003 р. Зроблено висновок про необхідність удосконалення українського антимонопольного законодавства у сфері процесуального права. Наведено пропозиції щодо розробки та прийняття антимонопольного процесуального кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + У9(4)0-13 +
Шифр НБУВ: РА356142
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Валітов С. С. 
Становлення та розвиток антимонопольно-конкурентного законодавства України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.04 / С. С. Валітов ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 31 с. — укp.

Визначено природу антимонопольно-конкурентного права як комплексної підгалузі господарського права, предмет і метод правового регулювання конкуренції. Досліджено еволюцію антимонопольно-конкурентного законодавства у контексті європейського вибору, визначено переваги спеціального законодавства про захист економічної конкуренції у порівнянні із загальним законодавством. Розглянуто загальні та приватні заборони, зловживання монопольним становищем, недобросовісна конкуренція, правове регулювання узгоджених дій та концентрації суб'єктів господарювання, процесуальні норми, правозастосовна діяльність органів Антимонопольного комітету України, зокрема, порядок накладання штрафів. Обгрунтовано пропозиції з вдосконалення законодавства про захист економічної конкуренції, гармонізації норм Господарського кодексу України та спеціального антимонопольно-конкурентного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.326-30
Шифр НБУВ: РА376214 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського