Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (54)Юристам - Наукова електронна бібліотека (26)Юристам - Реферативна інформація (114)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=АДВОКАТІВ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Таварткіладзе Н.М. 
Етичні основи діяльності адвоката-захисника: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Н.М. Таварткіладзе ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто поняття професійної моралі та професійної адвокатської етики як виду професійної етики юриста. Зауважено, що специфіка професійних стандартів адвокатської діяльності визначається особливостями функцій адвокатури. Зазначено, що положеннями адвокатської етики є правила поведінки адвата та адвокатури як правозахисної інституції, що закріплені різноманітними соціальними нормами та вироблені самими представниками адвокатської професії, дотримання яких забезпечується внутрішнім переконанням адвокатів, колективною волею органів адвокатського співтовариства, а за необхідністю - заходами державно-правового примусу. Визначено поняття та систему етичних принципів адвокатської діяльності, гарантії їх здійснення та відповідальність адвоката за порушення норм професійної етики. Проаналізовано професіональну практику щодо адвокатів-захисників. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавства України про адвокатуру та правозастосовчої практики, забезпечення дотримання правил адвокатської етики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8 + Ю752.1:Х +
Шифр НБУВ: РА325864
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Бірюкова А.М. 
Забезпечення адвокатурою конституційного права обвинуваченого на захист у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.М. Бірюкова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення законодавства України про забезпечення адвокатурою права обвинуваченого на захист у кримінальному процесі. Встановлено публічно-правовий характер адвокатури та визначено вимоги щодо нормативного регулювання діяльності адвокатів. Розкрито зміст поняття правових гарантій забезпечення адвокатської діяльності, визначено сутність права на захит та права на одержання правової допомоги у кримінальному процесі. Запропоновано нові підходи щодо вирішення питання про розмежування правового становища адвоката-представника та адвоката-захисника у кримінальному процесі. Визначено критерії розмежування правових гарантій адвокатської діяльності під час здійснення захисту у кримінальному процесі за ознакою суб'єкта, для якого ці гарантії передбачені. З'ясовано причини невдалого нормативного регулювання підстав та умов участі адвоката у кримінальному процесі на досудовому розслідуванні, зокрема, на етапі вирішення питання про порушення кримінальної справи. Розроблено проекти змін і доповнень до вітчизняного законодавства про забезпечення права обвинуваченого на захист у кримінальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16 + Х891.9(4УКР)8-5 +
Шифр НБУВ: РА345878
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Омельченко Т.В. 
Конституційне право особи на правову допомогу і його реалізація на досудових стадіях кримінального процесу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.В. Омельченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми механізму реалізації конституційного права особи на правову допомогу на досудових стадіях кримінального процесу. Досліджено генезис інституту правової допомоги в державі. Визначено зміст досліджуваного виду права на стадії порушення кримінальної справи, у процесі провадження дізнання та під час досудового слідства. Визначено суб'єкти одержання і надання досудової правової допомоги, встановлено їх процесуальні функції. Проаналізовано процесуальний статус адвокатів захисника та представника. Охарактеризовано особливості реалізації права на правову допомогу неповнолітніми, особами з психічними та фізичними вадами та такими, статус яких чітко не визначений. Наведено пропозиції щодо удосконалення кримінально-процесуального законодавства з метою підвищення ефективності надання правової допомоги на досудових стадіях кримінального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16 + Х893.9(4УКР)722.016 +
Шифр НБУВ: РА332134
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Іванцова А. В. 
Організаційні форми діяльності адвокатури: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / А. В. Іванцова ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст організаційних форм адвокатури через діяльність адвокатських утворень і професійних об'єднань адвокатів. Проаналізовано міжнародно-правові акти. Визначено місце адвокатури серед інших органів державної влади в системі забезпечення правової допомоги громадянам. Передбачено правові гарантії адвокатської діяльності. Розглянуто проблеми, пов'язані з наданням безоплатної правової допомоги. Запропоновано внесення змін і доповнень чинного законодавства про адвокатуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)8
Шифр НБУВ: РА373223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Кухарук Ю.О. 
Правова проблема усунення захисника від участі у справі в кримінальному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Ю.О. Кухарук ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено право вільного вибору адвоката-захисника, розглянуто вимоги, які пред'являються до адвокатів і щодо надання кваліфікованої юридичної допомоги, визначено правову природу усунення (відводу) адвоката-захисника від участі у кримінальній справі. Проаналізовано чинне кримінально-процесуальне законодавство щодо обставин, які виключають участь у справі захисника (знаходження захисника у родинних відносинах з особою, яка проводить дізнання, слідчим, прокурором, будь-ким із складу суду, надання правової допомоги особою, у якої зупинено дію свідотства про право на заняття адвокатською діяльністю, порушення захисником умов адвокатської таємниці, розходження позицій захисту, психологічна несумісність між підзахисним і захисником, порушення порядку у судовому засіданні тощо). Розглянуто процесуальний порядок усунення захисника від участі у справі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА375626 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Головань І.В. 
Правова робота у механізмі захисту прав суб'єктів підприємництва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.В. Головань ; НАН України. Ін-т екон.-правових дослідж. — Донецьк, 2003. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність ширшого використання можливостей правової роботи в економіці, що передбачає активізацію дій самих суб'єктів підприємницької діяльності з підвищення рівня реалізації чинного законодавства, спрямованого на захист їх прав і законних інтересів. Всебічно обгрунтовано необхідність застосування в процесі здійснення правової роботи заходів, що мають універсальне значення для протидії будь-яким порушенням прав суб'єктів підприємницької діяльності та для профілактики порушень: фіксації фактів незаконних дій чи протиправної бездіяльності порушників прав суб'єктів підприємницької діяльності, повідомлення компетентних органів про факти порушень їх прав та звернення уваги громадськості на ці факти, використання суб'єктами підприємницької діяльності наданої законом можливості невиконання незаконних вимог з боку порушників їх прав, обмеження доступу порушників прав до конфіденційної інформації, яку мають у своєму розпорядженні суб'єкти підприємницької діяльності. Виявлено нові можливості правової роботи у застосуванні засобів та методів захисту їх прав та інтересів під час розгляду спорів у господарських судах (застосування звуко- та відеозапису, особливості доказування), а також у стосунках цих суб'єктів з іншими правоохоронними органами (особливості захисту залежно від конкретного державного органу). Розкрито особливості застосування засобів і методів захисту прав та інтересів суб'єктів підприємництва у сфері найбільшого поширення цих прав: під час здійснення державними контролюючими органами перевірок фінансово-господарської діяльності. Уточнено поняття механізму захисту прав суб'єктів підприємницької діяльності як системи відповідних засобів, методів та техніко-юридичних прийомів, Сформульовано пропозиції щодо удосконалення законодавства, яке регулює відносини суб'єктів підприємництва та державних органів шляхом запровадження процесуальних норм, спрямованих на врегулювання порядку реалізації державними органами їх прав і повноважень. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення організації правової роботи за сучасних умов шляхом розширення сфери діяльності юридичних служб, залучення зовнішніх консультантів, а також адвокатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014.010.6 +
Шифр НБУВ: РА323804
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Федькович О.В. 
Роль органів юстиції в організації та забезпеченні функціонування системи правосуддя: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / О.В. Федькович ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження ролі та місця органів юстиції в організації та забезпеченні функціонування системи правосуддя в Україні. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду діяльності у даній сфері, а також міжнародно-правової бази зроблено висновки щодо перспективних напрямів розвитку органів юстиції та посилення їх ролі у питаннях створення належних умов для здійснення правосуддя. Обгрунтовано доцільність впровадження цілісного підходу в процесі формування корпусу суддів, прокурорів та адвокатів. Доведено необхідність удосконалення регламентації судово-експертної діяльності, утвердження цілісної системи виконання судових рішень, оновлення повноважень органів юстиції у сфері надання безоплатної правової допомоги, а також допомоги жертвам насильницьких злочинів та запровадження судової медіації. У сфері міжнародного правового співробітництва доведено необхідність посилення ролі Міністерства юстиції як представника держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1 + Х819(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА353902
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Ткачук О.С. 
Судовий розгляд кримінальних справ про порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями Збройних Сил України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.С. Ткачук ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Автор проаналізував найбільш характерні ознаки діяльності військових судів України по здійсненню правосуддя та предмет доказування в кримінальних справах, пов'язаних із злочинами проти порядку підлеглості та військової ввічливості. При цьому конкретизовано перелік обставин, які підлягають доказуванню в кримінальних справах цієї категорії і, виходячи з даного переліку, прослідковано порядок та особливості дослідження доказів під час судового слідства, шляхи усунення суперечностей та неповноти попереднього слідства. На підставі вивчення 1280 кримінальних справ, пов'язаних з порушенням статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями, проаналізовано діяльність військових прокурорів та захисників адвокатів як під час судового слідства військових судів, так і в ході судових дебатів. Визначено, які проблеми виникають в процесі обгрунтування та мотивування обвинувачувальних вироків військових судів і запропоновано рекомендації по їх вирішенню. Містяться пропозиції по вдосконаленню чинного кримінально-процесуального, кримінального та військового законодавства України щодо правового становища військовослужбовців, розширення прав підсудних, потерпілих, цивільних позивачів та цивільних відповідачів, захисту потерпілих і свідків від неправомірного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.74

9.
Гловацький І.Ю. 
Українські адвокати Східної Галичини як захисники у кримінальних справах по обвинуваченню у вчиненні політичних злочинів у міжвоєнний період (1918 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Ю. Гловацький ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Уперше комплексно розглянуто діяльність українських адвокатів Східної Галичини як захисників у політичних судових процесах у міжвоєнний період (1918 - 1939 рр.), з'ясовано правовий статус українських земель даного регіону, розглянуто зміну правового становища політичних в'язнів, особливості досудового слідства і судового розгляду кримінальних справ про обвинувачення у вчиненні політичних злочинів, процесуальне становище захисників за законодавством Польщі. Проаналізовано особливості участі українських адвокатів на різних стадіях кримінального процесу. Установлено незаконність судових вироків польських судів щодо засудження українців у вчиненні політичних злочинів проти Польщі у період з кінця 1918 по 14 березня 1923 р. Досліджено характерні особливості ораторської майстерності та структури захисних промов українських адвокатів у політичних процесах. Показано процес формування норм етики у діяльності польських адвокатів і виникнення особливих національних норм етичної поведінки українських адвокатів, розвиток інституту свободи слова й адвокатського імунітету за законодавством Польщі у досліджений період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР331)8 + Х895.9(4ПОЛ)51 +
Шифр НБУВ: РА344750
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Андрусів В. Г. 
Участь адвоката-захисника в суді першої інстанції у кримінальному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. Г. Андрусів ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено зміст діяльності адвоката-захисника в суді першої інстанції, виявлено основні закономірності даної діяльності та розроблено загальні алгоритмічні рекомендації для адвокатів-захисників. Визначено місце та роль адвоката-захисника в забезпеченні реалізації права обвинуваченого (підсудного) на захист у суді першої інстанції, з'ясовано зміст прав і обов'язків адвоката-захисника у стадіях попереднього розгляду справи суддею та судового розгляду. Розкрито зміст права обвинуваченого (підсудного) на захист, надано чітке його визначення. Визначено співвідношення права на захист з правом на правову допомогу, а також співвідношення правового статусу та процесуального становища адвоката-захисника. Досліджено обставини, що виключають участь адвоката-захисника у справі. Визначено особливості участі адвоката-захисника у суді присяжних та у справах стосовно злочинів неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)740.16
Шифр НБУВ: РА376592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського