Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (19)Юристам - Реферативна інформація (7)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ЇЗДУ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

1.
Снігур В.М. 
Міграційний режим в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Снігур ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження механізму забезпеченя міграційного режиму на сучасному етапі розвитку українського суспільства. Проаналізовано існуючі світоглядні та наукові уявлення щодо адміністративно-правових режимів взагалі та міграційного зокрема. Обгрунтовано визначення поняття механізму забезпечення міграційного режиму, наведено його сутнісну характеристику. Досліджено проблеми правового регулювання забезпечення міграційного режиму в Україні, зокрема, процес формування українського законодавства у даній сфері та практику його застосування. Проаналізовано діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, під юрисдикцією яких перебуває управління міграційними процесами. Визначено коло суб'єктів правовідносин у сфері забезпечення міграційного режиму в Україні. Розглянуто різні концепції щодо застосування адміністративного примусу в механізмі забезпечення міграційного режиму. Встановлено класифікаційні підстави поділу заходів адміністративного запобігання та припинення у механізмі забезпечення міграційного режиму в Україні, досліджено проблеми їх практичного застосування. Визначено систему та мету, загальні засади та процедуру застосування адміністративних стягнень за порушення міграційного режиму в Україні. Розроблено рекомендації щодо удосконалення теоретико-правових положень і практики застосування заходів адміністративного примусу у протидії порушенням правил міграційного режиму в Україні. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до міграційного законодавства України, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушенян, Постанови Кабінету Міністрів України "Про Правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України та транзитного проїзду її територією", а також Закону України "Про правововий статус іноземців та осіб без громадянства".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033 +
Шифр НБУВ: РА357964
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Болдижар С.М. 
Правове становище Закарпатської України (1944 - 1946 роки): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.М. Болдижар ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі аналізу архівних документів, нормативно-правових актів та наукової літератури досліджено проблеми становлення та розвитку Закарпатської України у 1944 - 1946 рр. Проаналізовано політико-правові та соціально-економічні передумови, що сприяли утворенню Закарпатської України на заключному етапі Другої світової війни, зокрема, приділено увагу процесу її юридичного оформлення, здійсненого через рішення Першого з'їзду Народних комітетів Закарпатської України та діяльність Народної Ради. Вперше визначено ступінь легітимності Закарпатської України в цілому та Першого з'їзду народних комітетів як органу, що її започаткував, у контексті чинних на даний період норм міжнародного права. Визначено два послідовні етапи розвитку Закарпаття у 1944 - 1946 рр., хронологічні межі яких обумовлені зовнішніми та внутрішніми політико-правовими процесами на даній територій. Розглянуто правовий статус Закарпатської України, наведено характеристику основних юридичних ознак державності, притаманних даному адміністративно-територіальному утворенню. Розкрито особливості утворення й обсяг повноважень державно-управлінських органів у регіоні (Народна Рада Закарпатської України, народні комітети), висвітлено питання організації системи судової влади, визначено порядок і принципи здійснення правосуддя, проаналізовано нормативно-правові акти, прийняті місцевим органами влади. Висвітлено вплив зовнішніх факторів на процеси у Закарпатському регіоні, зокрема, радянських державних і військових структур на формування елементів державності Закарпатської України. Проаналізовано договірні процеси між Чехословацькою республікою та Радянським Союзом з приводу Закарпаття, зокрема, підписання Радянсько-Чехословацького довговору від 29 червня 1945 р. про передачу цієї території Радянській Україні як передумови зміни державно-правового статусу регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЗАК)62 +
Шифр НБУВ: РА362924
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського