Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2126)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>GRR=0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ємельянова Л.В. 
Система забезпечення зобов'язань у римському праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.В. Ємельянова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено чинники, тенденції та закономірності становлення і розвитку системи забезпечення зобов'язань у Стародавньому Римі. Проаналізовано стан вивчення зазначеного питання в історико-правовій літературі. Розглянуто загальний перебіг розвитку зобов'язань, засобів забезпечення їх виконання у період розвитку римського права. Детально висвітлено спеціальні гарантії виконання зобов'язань, а також наведено універсальний засіб, яким була компенсація завданої невиконанням договорів шкоди. Сформульовано оцінку загальних тенденцій розвитку системи засобів забезпечення виконання зобов'язань, наявності їх впливу на сучасне право України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2
Шифр НБУВ: РА315391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Алієв М.М. 
Створення системи європейських і євроазійських транспортних коридорів у контексті політики розширення ЄС на схід (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / М.М. Алієв ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Показано значення міжнародних транспортних коридорів для повномасштабної інтеграції країн Центрально-Східної Європи (ЦСЄ). Значну увагу приділено транспортній політиці Європейського Союзу як одного з головних чинників інтеграції. Показано роль окремих інфраструктурних проектів як інструментів міжнародних відносин у сучасному політичному процесі. Виявлено їх значення для інтеграції європейського й азійського простору та зближення регіонів. Надано характеристику основних нафто-газових проектів у каспійсько-чорноморському регіоні. Визначено роль нафтопроводів і газопроводів як геополітичних ліній, а також дієвого інструменту міжнародних відносин і енергетичної дипломатії. Показано їх вплив на політику країн ЦСЄ та політичну і геополітичну боротьбу основних світових гравців за володіння енергоносіями у XXI ст. Доведено залежність створення енергетичних проектів від політичної ситуації у регіоні ЦСЄ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Х916.4 + Х915.232.5-7 +
Шифр НБУВ: РА345460
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

3.
Брежнєва Т.В. 
Трансформація стратегії НАТО (1949 - 1954 рр.): сучасне бачення: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.В. Брежнєва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 18 с. — укp.

На підставі результатів опрацювання раніше невідомих джерел досліджено основні положення стратегії Альянсу в період з 1949 по 1954 рр. Розроблено періодизацію процесу формування, становлення, еволюції та трансформації стратегії НАТО. Проаналізовано зовнішньо-політичні та внутрішньоблокові чинники впливу, які спричинили появу певних стратегічних концепцій та призвели до трансформації стратегії Альянсу від "Оборонної" ("Об'єднаної оборони Північної Атлантики" 1949 р.) до "агресивної"("Нової моделі стратегії НАТО" 1954 р.). Досліджено обставини та суб'єктивні передумови, причини, суть, наслідки та значення процесу трансформації стратегії НАТО у 1949 - 1954 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31 + Х915.232.3 + Ц813.1
Шифр НБУВ: РА319230 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

4.
Буренко Н.М. 
Еволюція політики Європейського Союзу щодо країн Центральної та Східної Європи: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Буренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 26 с. — укp.

Досліджено фактори, що впливають на формування, реалізацію та еволюцію політичних підходів Європейського Союзу (ЄС) стосовно розширення на Схід. Визначено етапи й особливості розвитку інтеграційної стратегії ЄС щодо країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ). Надано оцінку адаптивного потенціалу ЄС та країн-кандидатів з ЦСЄ у галузі розширення в інтересах збереження ефективної стабільності Союзу. Досліджено взаємовплив внутрішньої динаміки - інстутиційного реформування і зовнішньополітичної динаміки - концепції відносин з сусідніми регіонами, адаптації ЄС щодо наслідків реалізації політики розширення за рахунок країн ЦСЄ. Зазначено, що для України проголошена концепція інтеграції до ЄС співвідноситься з національними інтересами, беззаперечною стратегічною метою якої є активне залучення до міжнародних та європейських інтеграційних процесів. Встановлено, що територіальне розширення ЄС та його безпосереднє наближення до українських кордонів створює передумови активізації участі України в означених процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-7 + Ф087 + Ф4(0)64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА329431
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

5.
Буткевич О.В. 
Становлення і розвиток міжнародного права в стародавній період: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Буткевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено природу та суть міжнародного права, його основні особливості в стародавній період. Визначено основні досягення та недоліки сучасних теорій і концепцій зародження міжнародного права. Розкрито характерні риси стародавніх інститутів: міжнародної правосуб'єктності, міжнародного договірного права, міжнародного посольського права, законів і звичаїв війни, статусу іноземців, джерел морського права, статус теорії, а також їх генетичний зв'язок з сучасним міжнародним правом. Встановлено закономірності взаємодії міжнародного та внутрішньодержавного права в стародавній період, витоки й основні етапи становлення міжнародно-правових поглядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(0)3
Шифр НБУВ: РА318960 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Вітман К.М. 
Політико-правові засади етнонаціональної політики постсоціалістичних країн: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.05 / К.М. Вітман ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено новий етнополітичний феномен - модель етнонаціональної політики на прикладі держав пострадянського та постсоціалістичного простору. Здійснено комплексний політологічний аналіз етнічності у аспекті формування даної політики окремої країни. Наведено визначення поняття етнонаціональної політики як цілеспрямованої діяльності стосовно врегулювання взаємовідносин між націями, етносами, етнічними групами, меншинами, зафіксованої у політичних документах і правових актах. Розкрито її діалектичний взаємозв'язок з етнонаціональними процесами, які коригуються за допомогою етнонаціональної політики, а також впливають на неї та зумовлюють вектор її розвитку. Досліджено особливості формування моделей етнонаціональної політики окремих країн постсоціалістичного простору, зумовлені історичним досвідом. Показано, що більшості з них доводилося розв'язувати аналогічні етнонаціональні завдання за різними шляхами, зумовленими особливостями етнонаціональних процесів. Виявлено подібні/відмінні риси, особливості моделей етнонаціональної політики кожної країни та здійснено їх типологію і класифікацію. Досліджено правову базу такої політики постсоціалістичних країн. Запропоновано політичні та правові шляхи виходу зі складних етнополітичних ситуацій, які гальмують розвиток країни та консервуються наявною моделлю етнонаціональної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(0) + Ф088 + Х809(4/8)341 +
Шифр НБУВ: РА356752
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Вовк В. М. 
Римське право як феномен правової дійсності: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / В. М. Вовк ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Запропоновано культурно-антропологічний підхід у дослідженні римського права, який передбачає його розгляд як соціокультурного феномену. Акцентовано увагу на тому, що римське право необхідно розглядати не лише як феномен духовної культури, але й як явище конкретно-історичної культури та цивілізації, що зумовлює варіативність цього історичного типу права та багатоманітність його соціокультурної реальності. Проведено реконструкцію "картини римського права" через виявлення в ньому бінарних опозицій, які виконували роль каркасу всього римського права: протистояння "свого" та "чужого", вільного та раба, органічне поєднання світських і сакральних елементів у правотворчості, використання як засобів конструювання римської правової реальності явищ говоріння та мовчання. Висвітлено питання правової технології стародавніх римлян як організованого процесу творення права, в якому втілено основні світоглядні настанови квіритів. Обгрунтовано тезу, що римська правова дійсність була віддзеркаленням римо-античного ціннісного універсуму та мала такі форми опредметнення, як співіснування парадигматичної та синтагматичної системи правових цінностей, "м'якої" і "жорсткої" семіотичних систем, вербальних і невербальних явищ у правовому житті та тілесних практик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323 + Х002 в
Шифр НБУВ: РА383424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Войтович Р.В. 
Вплив глобалізації на систему державного управління: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Р.В. Войтович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено концептуальний аналіз теоретико-методологічних засад і механізмів впливу глобалізації на систему державного управління. Розкрито сутність основних принципів і критеріїв суспільного розвитку, систематизовано форми соціальної організації за умов глобалізації, розкрито їх зміст та описано структурні елементи. Запропоновано концепцію глобальної інтеграції, визначено її типи, механізми взаємодії, етапи, форми та засоби реалізації. Обгрунтовано визначення глобалізації як універсальної форми історичної динаміки перехідних суспільств. До наукового обігу введено поняття "глобальна інверсія", "глобалізаційна архаїка", "глобальний аутизм". На підставі дослідження основних глобалізаційних викликів суспільного розвитку виокремлено обернені форми глобалізації, глобальні, світові й осьові проблеми. Виявлено підміну національного інтересу глобальним, визначено його складові елементи. Проаналізовано виклики глобального тероризму та глобальної міграції. Розкрито роль глобальної міграції у прискоренні процесів міжцивілізаційної взаємодії, описано механізми подолання глобалізаційних викликів. Розроблено новий підхід щодо розуміння "глобальної демократії", визначено її форми, рівні та критерії. Конкретизовано концептуальні засади Кодексу взаємовідносин держав за умов глобалізації. Визначено сутність, передумови, фактори й етапи виникнення глобалізації, розроблено структуру її ідеології. Розкрито особливості функціонування системи державного управління України за умов глобалізації. Виявлено зміну місця, ролі та функцій національної держави. Досліджено механізми, етапи, засоби, форми управління інтеграційним процесом, визначено його імперативи. Систематизовано основні форми розвитку перехідного суспільства (спіралеподібний, наздоганяючий, сталий).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4/8)01 + Х2(0)64 +
Шифр НБУВ: РА362991
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Володіна М. О. 
Співробітництво США та Великої Британії у реформуванні НАТО (90-і роки XX ст. - 2004 р.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / М. О. Володіна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз еволюції НАТО під впливом американсько-британського співробітництва у 1991 - 2004 рр. Розглянуто сучасні підходи до поняття "безпека", розкрито співвідношення термінів "колективна безпека" та "колективна оборона". Доведено, що американсько-британське співробітництво протягом даного періоду має політичні, стратегічні, ціннісні та нормативно-інституційні підстави, які випливали з спільного бачення архітектури безпеки постбіполярного світу. Систематизовано наукові погляди на трансформацію НАТО в даний період, визначено ключові проблеми, які визначили еволюцію євроатлантичної системи колективної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-612.31 + Х915.232.3
Шифр НБУВ: РА382397 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Волошенюк О.В. 
Правовий нігілізм у пострадянському суспільстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Волошенюк ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено правовий нігілізм як специфічний історично-рухливий феномен, що безпосередньо впливає на процес формування громадянського суспільства та демократичної правової держави. Розглянуто процес зародження і розвитку нігілістичного світогляду, висвітлено основні тенденції даного процесу та фактори, що сприяють його поглибленню. На основі аналізу сутності правового нігілізму розроблено класифікацію його видів і рівнів. Проаналізовано сучасний стан правосвідомості у пострадянському суспільстві з урахуванням його деформацій у минулому і специфіки перехідного періоду. Обгрунтовано необхідність розробки комплексного механізму подолання правового нігілізму, запропоновано конкретні заходи щодо підвищення авторитету права і закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х002.1 + Ф1(0) + Ф043.12
Шифр НБУВ: РА309967 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

11.
Галака С.П. 
Ядерне нерозповсюдження у світовій політиці: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / С.П. Галака ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Вперше у вітчизняній політології комплексно досліджено проблему ядерного нерозповсюдження у світовій політиці. Розроблено концепцію нерозповсюдження ядерної зброї, ідентифіковано основні теоретичні підходи щодо вирішення даної проблеми, удосконалено її понятійний апарат. З'ясовано провідні мотиви розповсюджувачів ядерної зброї. Проаналізовано еволюцію, сучасний стан та загрози режиму нерозповсюдження ядерної зброї, розглянуто політику офіційно визнаних та де-факто ядерних держав. Визначено нові та потенційні загрози існуючому режиму та можливі заходи щодо їх нівелювання. Особливу увагу приділено вивченню проблеми існування та зміцнення Договору нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) як правової основи режиму нерозповсюдження. Визначено недоліки ДНЯЗ та запропоновано заходи щодо їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0)64 + Х919.141.223 +
Шифр НБУВ: РА345406
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Галюк С.Є. 
Порівняльно-правова характеристика джерел сучасного мусульманського права: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С.Є. Галюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано передумови формування, а також подібні та відмінні ознаки джерел мусульманського релігійного, національного та міжнародного позитивного права в контексті вирішення проблем забезпечення їх правової взаємодії як засобу національної, регіональної інтеграції та міжцивілізаційного діалогу. Висвітлено поняття й ознаки мусульманського права та його норм. На підставі цивілізаційного та типологічного підходів визначено місце мусульманських правових систем серед сучасних правових систем світу. Виявлено типологічні особливості та закономірності поширення мусульманського права у виокремлених групах правових систем. Наведено рекомендації щодо укладання міжнародних договорів України з мусульманськими державами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)416 + Х999 +
Шифр НБУВ: РА367386
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Гапотій В.Д. 
Теоретичні та практичні аспекти суверенітету народу, нації та держави: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.Д. Гапотій ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено загальнотеоретичні та практичні питання суверенітету держави, народу та нації. Розкрито історичні закономірності розвитку ідеї суверенітету, сформульовано дефініцію суверенітету держави, виявлено його основні ознаки. Визначено фактори впливу на зміну розуміння державного суверенітету за сучасних умов. Проаналізовано вплив загальносвітових процесів глобалізації на трансформацію суверенітету держави. Показано співвідношення категорій "суверенітет" і "суверенні права". Висвітлено основні суверенні права народу, нації та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф1(0) +
Шифр НБУВ: РА336193
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Глиняний В.П. 
Правове становище заміжньої жінки від стародавнього до новітнього часу: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.П. Глиняний ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 36 с. — укp.

Проведено комплексний історико-теоретичний аналіз становлення та розвитку правового становища заміжньої жінки в різних країнах від стародавнього до Новітнього часів. Зроблено узагальнююче дослідження таких способів укладання шлюбу, як викрадення, купівля, розглянуто місце дочки в сім'ї як доказ первісного безправного становища заміжньої жінки, а також з'ясовано наслідки невільного та вільного шлюбу, які дають змогу вивчити роль договору в розробці сімейного права. Встановлено становище жінки як предмет договору. Розглянуто правове становище заміжньої жінки у зв'язку зі спільністю та роздільністю майна подружжя, яке виявляє особисте становище дружини та вдови-опікунки. Проаналізовано фактори, які вплинули на покращання правового становища заміжньої жінки, в тому числі розлучення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)-624 + С5*643.22*423.21 + Т3(0)0-297 +
Шифр НБУВ: РА321408
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Гончаренко І.О. 
Діяльність ООН та ОБСЄ у врегулюванні конфліктів на пострадянському просторі (90-ті роки XX століття): автореф. дис ... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Гончаренко ; Дипломат. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2009. — 15 с. — укp.

Досліджено роль ООН і ОБСЄ у запобіганні та врегулюванні конфліктів на постраданському просторі у 1990-х рр. На підставі проведеного аналізу доведено дієвість засобів превентивної дипломатії у запобіганні та врегулюванні конфліктів у країнах Балтії, Молдові, Україні та Білорусі, у Кавказькому регіоні та Таджикістані. На підставі науково-теоретичних і емпіричних даних розроблено класифікацію, з'ясовано відмінності, виявлено особливості перебігу конфліктів і способи їх урегулювання у спільній діяльності інститутів ООН і ОБСЄ, оцінено застосовані методики. Проаналізовано проблеми безпеки, а саме: теорії та практичної ролі інститутів, діяльність яких спрямована на зміцнення миру. Запропоновано визначення поняття безпеки та джерел сучасних загроз міжнародної стабільності. Доведено необхідність реформи європейської архітектури безпеки. Виявлено можливості для розвитку процесу подальшого співробітництва ООН і ОБСЄ. Проаналізовано сутнісні та формальні проблеми, що стосуються співробітництва ООН і ОБСЄ у галузі запобігання та врегулювання конфліктів, що дозволяє сформулювати пропозиції щодо можливого вдосконалення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-612 + Х915.212-921 + Х915.22(4)11-9 +
Шифр НБУВ: РА366557
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Гончаренко В.О. 
Договір позички за римським приватним правом та його рецепція у сучасному цивільному законодавстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.О. Гончаренко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 21 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблем рецепції положень про договір позички за римським приватним правом сучасним цивільним законодавством України. Проаналізовано формування та характерні риси договору позички (commodatum) за римським приватним правом та визначено особливості сприйняття положень римського права щодо договору позички західноєвропейськими системами приватного права. Охарактеризовано регулювання відносин з безоплатної передачі речей у користування за договором позички у сучасному цивільному законодавстві України та встановлено наявність рецепції у ньому положень римського приватного права щодо цього договору. Обгрунтовано висновок, що рецепція римського права щодо договору позички у цивільному законодавстві України відбувалася безпосередньо, а також опосередковано на основі законодавства західноєвропейських країн (Французького та Німецького цивільних кодексів). Сформульовано пропозиції щодо удосконалення певних норм ЦК України, які регулюють договір позички.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622.2 + Х839(4УКР)212.32-61 +
Шифр НБУВ: РА341382
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Гутьєва В.В. 
Емфітевзис у римському праві та його рецепція у праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Гутьєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено походження емфітевзису та обгрунтовано, що він був запозичений та введений до практики і права Стародавнього Риму з Стародавньої Греції. Установлено суть емфітевзису та виділено його характерні риси за давньогрецькими емфітевтичними договорами та передумови запровадження у Стародавньому Римі. Вивчено суть спадкової довгострокової оренди вектигальних (оброчних) земель та вічного права на чужу землю й обгрунтовано, що вони були ранніми формами емфітевзису. Уточнено визначення загального поняття за римським приватним правом і розкрито зміст емфітевзису як речового права (права та чужу річ) та визначено суть та обов'язків суб'єктів емфітевтичних правовідносин. Доповнено перелік способів набуття та припинення емфітевзису за римським приватним правом та розкрито їх зміст. Досліджено та проаналізовано право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб за пам'ятками права України на різних етапах його розвитку та визначено ступінь рецепції в них норм римського приватного права щодо емфітевзису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622 + Х839(4УКР)211.321.2
Шифр НБУВ: РА326998
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Дамірлі М.А. 
Предметна сфера історико-правового пізнання: традиції й оновлення (епістемологічний аналіз): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / М.А. Дамірлі ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 38 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено актуальні проблеми визначення об'єкта, предмета, меж і структури історико-правового пізнання, проаналізовано сучасний стан та основні етапи становлення та розвитку теоретичного вчення. Сформовано багатомірну модель об'єкта та узагальнено характеристику предмета історико-правового пізнання. У контексті вивчення сучасного стану епістемологічних досліджень на основі узагальнення новітніх тенденцій світової історичної науки та постмодерністського історичного дискурсу виявлено шляхи оновлення та збагачення історико-правового знання, зокрема розглянуто можливості його антропологізації. Обгрунтовано гіпотезу про складний і багатогранний характер явища історико-правового пізнання, що не обмежується традиційними історико-правовими науковими дисциплінами. Обгрунтовано необхідність формування нових напрямків у галузі історико-правового пізнання, зокрема універсальної історії та історіософії права, а також правової епістемології. Сформульовано концепцію оновлення історичного пізнання права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.в + Х г (0)6 + Х2(0) в + Ф1(0)6 +
Шифр НБУВ: РА337746
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Джолос С. В. 
Держава в етатистському вимірі: загальнотеоретичний аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. В. Джолос ; Міжнар. гуманіт. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-історичні основи етатистської парадигми державознавства. Окреслено загальні засади взаємодії держави і суспільства. Досліджено проблему ціннності держави. Розкрито поняття, види та особливості сучасної держави. Сформульовано поняття етатизму та етатистської держави, виявлено її ознаки. З'ясовано особливості сучасної етатистської держави. Виявлено єство та особливості статики й динаміки сучасної етатистської держави та запропоновано шляхи корекції можливих недоліків їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)6 + Х001.1
Шифр НБУВ: РА381665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Дмитрієв А.І. 
Вестфальський мир 1648 року і сучасне міжнародне право: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / А.І. Дмитрієв ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Доведено, що мир і безпека людства можливі лише за умови існуючого, історично детермінованого універсального міжнародного правопорядку, ідея встановлення якого виникла в процесі роботи Вестфальського конгресу 1643 - 1648 рр. та була реалізована шляхом підписання Оснабрюцького та Мюнстерського договорів 1648 р. На прикладі державно-правового устрою Священної Римської імперії німецької нації проаналізовано модель монополярного європейського правопорядку як попередника вестфальської конфігурації міжнародного права. Запропоновано концепцію існування лабільної системи впливових сил та держав у Європі XVII ст. Показано місце та роль Московської держави, а також запорізького козацтва та народів Закарпаття у зазначеній лабільній системі. Уперше у вітчизняній науці міжнародного права висвітлено правові засади того універсального правопорядку, який стабілізував міжнародні відносини у XVII - XVIII ст. Зроблено висновок щодо наявності "вестфальських" коренів таких інститутів міжнародного права як міжнародно-правове визнання, мирні способи розв'язання міжнародних спорів, відповідальність у міжнародному праві, гарантії виконання міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.699 "1648" + Х91 г(0)5 + Т3(0)43-683.7 +
Шифр НБУВ: РА325871
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського