Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (319)Юристам - Наукова електронна бібліотека (6)Юристам - Реферативна інформація (203)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=МАЛИ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=ЮРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Малиновська 
Індивідуалізація суб'єктів підприємницької діяльності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Тетяна Миколаївна Малиновська ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.30 + Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА366435
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Малишко В.М. 
Конституційне право людини на свободу світогляду і віросповідання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.М. Малишко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, текстів конституцій та інших нормативно-правових актів досліджено проблеми конституційного права людини на свободу світогляду та віросповідання, механізми та гарантії його реалізації в Україні. Розкрито суть поняття та зміст термінів у релігійній сфері, їх співвідношення, його складові елементи, історичні періоди й етапи розвитку, визначено місце цього права у системі конституційних прав і свобод людини. Розглянуто механізм реалізації права людини на свободу світогляду та віросповідання у діяльності релігійних організацій. Визначено їх поняття, систему та види, порядок створення та припинення діяльності. Проаналізовано основні права даних організацій та їх членів, основні форми та напрямки їх взаємодії з органами державної влади й іншими суб'єктами. Розглянуто систему та види юридичних гарантій дотримання права людини на свободу світогляду та віросповідання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 +
Шифр НБУВ: РА339360
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Малиновський В.Я. 
Оптимізація функцій органів виконавчої влади України: теоретико-методологічні засади: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.Я. Малиновський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 24 с. — укp.

Проаналізовано особливості організації, функціонування системи органів виконавчої влади та стан реалізації ними основних функцій державного управління. Розкрито концептуальні засади модернізації ролі, функції держави та виконавчої влади за умов трансформаційного періоду і становлення громадянського суспільства, наведено висновки та рекомендації щодо оптимізації управлінських функцій. Особливу увагу приділено ключовим факторам політико-правового забезпечення оптимізації функцій органів виконавчої влади: підвищенню якості правової регламентації розподілу функцій в апараті державного управління та вдосконаленню структурно-функціональної побудови системи виконавчої влади, її органів та підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.01-5 + Ф032.2
Шифр НБУВ: РА319625 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Малий В.Ю. 
Правове регулювання іпотеки землі в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.Ю. Малий ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання іпотеки землі в Україні. Розкрито юридичну природу та запропоновано визначення іпотеки землі як виду застави земельних ділянок, що базується на законі, договорі або рішенні суду, приватної форми власності та/або об'єктів нерухомості, розташованих на цих ділянках і невід'ємно пов'язаних з ними, з урахуванням цільового призначення та особливостей встановленого щодо відповідних категорій земель правового режиму. Узагальнено досвід інституту іпотеки землі у ретроспективі історії Української держави та права. Виокремлено наукову періодизацію розвитку іпотеки землі в Україні. Розглянуто розвиток іпотечних та іпотечно-кредитних земельних відносин у Російській Федерації та Федеративній Республіці Німеччині. Сформульовано відповідні рекомендації щодо даної проблеми для використання їх в Україні. Значну увагу приділено правовому забезпеченню іпотеки землі, зокрема, іпотечним договірним відносинам, оцінці та страхуванню земельної ділянки, яка передається в іпотеку, використанню заставних для рефінансування, передбаченим законодавством процедурам звернення стягнення на заставлену ділянку та розташовані на ній об'єкти нерухомості. Зроблено спробу здійснити наукове оцінювання організаційного механізму забезпечення іпотеки землі, процесів формування іпотечних земельних ринків, засад діяльності Земельного (іпотечного) банку, сучасної практики іпотечного кредитування в Україні. Розглянуто питання відповідальності за порушення законодавства, яке регулює іпотеку землі, порядок вирішення судових спорів, взаємопов'язаних зі зверненням стягнення на земельну ділянку - предмет іпотеки. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правової регламентації іпотеки землі, найбільш ефективної та оптимальної реалізації її можливостей в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)161.1 + Х859(4УКР)111 +
Шифр НБУВ: РА353378
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Малиш 
Соціально-психологічні особливості формування особистості неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Ніна Власіївна Малиш ; Національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Ю952.2-734 + Х883.52
Шифр НБУВ: РА345558
Рубрики:

6.
Малишев Б.В. 
Судовий прецедент у правовій системі Англії (теоретико-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Б.В. Малишев ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано історичні витоки прецедентного права та підходи сучасної англійської юридичної науки до обгрунтування прецендентної форми судової правотворчості. Досліджено основні положення англійської доктрини прецеденту. Доведено, що судовий прецедент - ядро правової системи Англії, оскільки відіграє вирішальну роль у розвитку та функціонуванні всіх інших її компонентів. Наведено визначення прецедентної норми права, судового прецеденту, прецедентного права. Розглянуто структуру та характерні риси даних явищ. Розкрито особливості взаємодії закону та судового прецеденту в сучасному англійському праві. Акцентовано увагу на проблемі прецеденту в діяльності судових органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Вел)111.2-383
Шифр НБУВ: РА318672 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Малиновська О.А. 
Управління зовнішніми міграціями в контексті європейської інтеграції України: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.А. Малиновська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Усебічно вивчено систему державного управління зовнішніми міграціями в Україні, етапи її становлення, висвітлено основні ланки механізму реалізації державної міграційної політики, зокрема, чинне законодавство, організаційно-функціональну структуру, відповідні державні програми й міжнародне співробітництво. Комплексно проаналізовано міграційну ситуацію в Україні, виявлено основні характеристики міжнародних міграційних потоків. Визначено концептуальні засади управління міграційними процесами, зокрема, системність, поєднання прав і свобод людини й інтересів держави, необхідність урахування стадійності міграційного процесу, чинників формування міграції. Сформульовано основні цілі та пріоритети міграційної політики з метою скорочення обсягів відпливу населення, стимулювання повернення мігрантів, заохочення імміграції в Україну на основі визнаних преференцій. Запропоновано конкретні управлінські рішення, які дають змогу зменшити негативні наслідки та використати позитивні результати міграції. З'ясовано напрями вдосконалення правової бази та системи органів державного управління зовнішніми міграціями. Розвинуто теоретико-методологчні засади державного управління міжнародними міграціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-95 + Х819(4УКР)112.033.1 +
Шифр НБУВ: РА335992
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Малихіна Я.А. 
Юридичні гарантії реалізації права на працю особами віком до 18 років: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Я.А. Малихіна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено юридичні гарантії реалізації права на працю особами віком до 18-ти років. Обгрунтовано гарантії як важливий чинник реалізації правового статусу особи. Розподілено гарантії на загальносоціальні (політичні, економічні, соціальні, ідеологічні) та юридичні. Обгрунтовано призначення загальносоціальних гарантій як матеріального змісту юридичних гарантій. Відзначено, що особи віком до 18-ти років є специфічною соціально-демографічною групою населення, яка перебуває у стані фізіологічного, професійного та духовного формування, утвердження життєвих позицій, має певні інтереси, орієнтації та потреби, потребує особливої уваги, опіки та підтримки суспільством і державою. Досліджено міжнародний досвід правового регулювання праці осіб віком до 18-ти років. Проаналізовано національні юридичні гарантії за умов виникнення, розвитку, зміни та припинення трудових правовідносин з особами віком до 18-ти років. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення юридичних гарантій реалізації права на працю особами віком до 18 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)242 + Х879(4УКР)836 +
Шифр НБУВ: РА364086
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського