Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (211)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Реферативна інформація (186)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=КРАВЧУК$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Кравчук О.О. 
Адміністративно-правове регулювання комунального управління: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Кравчук ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено суть, особливості комунального управління та його адміністративно-правове регулювання. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції щодо перспективних шляхів підвищення ефективності цього виду публічного управління та якості його правового регулювання. Запропоновано визначення механізму адміністративно-правового регулювання даного управління, його органів, об'єктів соціальної інфраструктури. Обгрунтовано та сформульовано пропозиції щодо підвищення ефективності здійснення комунального управління у населених пунктах України та вдосконалення його адміністративно-правового регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА355622
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Кравчук В.М. 
Взаємовідносини громадських організацій і держави в умовах формування громадянського суспільства в Україні (теоретико-правові аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Кравчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблематику взаємовідносин громадських організацій і держави за умов формування громадянського суспільства в Україні. Розкрито суть поняття "громадянське суспільства" та співвідношення його з державою. Наведено визначення поняття "громадська організація". Установлено характерні особливості громадських організацій, завдання та роль, яку вони виконують у суспільстві. Наведено класифікацію громадянських організацій за різноманітними критеріями, принципи їх діяльності. Увагу приділено аналізу стану державного регулювання створення та діяльності громадських організацій в Україні. Визначено межі втручання держави у їх функціонування в громадянському суспільстві. Розглянуто особливості взаємовідносин держави з окремими видами громадських організацій в Україні. На підставі аналізу результатів теоретичних і практичних досліджень, грунтуючись на нормах чинного законодавства, сформульовано шляхи вдосконалення правового регулювання створення та діяльності громадських організацій і оптимізації процесу формування громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Х001.013 + Х809(4УКР)325 +
Шифр НБУВ: РА360942
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Кравчук І.В. 
Механізми державного управління процесом адаптації національного права до права ЄС: порівняльний аналіз: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.В. Кравчук ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми державного управління адаптацією національного права до права Європейського Союзу (ЄС) у державах-кандитатах до нього та Україні. Визначено поняття державного управління адаптацією. З'ясовано спільні риси у плануванні правотворчого процесу з метою адаптації національного права з acquis communautaire, основні рівні та моделі державного управління цим процесом у державах-кандидатах, домінуючі підходи до організації перекладів законодавства ЄС, навчання кадрів у сфері європейської інтеграції, підготовки суспільства до приєднання, фінансування адаптації у державах-кандидатах. Обгрунтовано найважливіші напрями вдосконалення правового й інституційного механізмів державного управління процесом адаптації права України до права ЄС, а також кадрового, інформаційного та фінансового забезпечення адаптації законодавства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х999 + Х819(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА342040
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

4.
Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Кравчук Т.В. 
Пенсійне забезпечення у разі втрати годувальника у солідарній пенсійній системі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Т.В. Кравчук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми пенсійного забезпечення у разі втрати годувальника у солідарній пенсійній системі України. Вивчено досвід країн Євросоюзу щодо правового регулювання даного виду пенсійного забезпечення. Розглянуто комплекс нормативно-правових актів, критично проаналізовано судову практику у сфері пенсійного забезпечення. Досліджено розвиток вітчизняної та зарубіжної правової думки радянського періоду та на сучасному етапі щодо вирішення актуальних проблем соціального забезпечення. Запропоновано визначення понять пенсії та пенсії у разі втрати годувальника у солідарній пенсійній системі України, визначено їх характерні ознаки. Наведено пропозиції щодо удосконалення правового регулювання пенсійного забезпечення у разі втрати годувальника в солідарній пенсійній системі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА356303
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Кравчук Г. А. 
Правові основи фінансування судової влади в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. А. Кравчук ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз правових основ фінансування судової влади в Україні. Визначено місце судової влади в системі державної влади з огляду на особливості її фінансування та специфіку нормативно-правового регулювання цього процесу. Проаналізовано причини фінансової несамостійності судових органів, надано авторське тлумачення поняття "фінансова незалежність судової влади" з урахуванням ролі судових органів у бюджетному процесі щодо фінансування судової влади. Запропоновано концептуальний підхід до фінансового забезпечення розвитку судової влади у напрямі гарантування її незалежності в системі державної влади, зокрема обгрунтовано доцільність повернення до питання про особливий порядок фінансування. Сформульовано й обгрунтовано принципи фінансування судової влади, виконання яких сприятиме забезпеченню її фінансових потреб у повному обсязі. Узагальнено підходи організаційно-правового характеру до покращення системи бюджетного фінансування судової влади. Обгрунтовано структуру видатків на судову владу для забезпечення здійснення правосуддя відповідно до законодавства та щорічного збільшення видатків на вказану сферу, особливо видатків розвитку. Охарактеризовано основні етапи судової реформи, що пов'язані з удосконаленням фінансування судової влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)39 + Х891.9(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА384726 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Кравчук В.М. 
Припинення корпоративних правовідносин в господарських товариствах: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / В.М. Кравчук ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 38 с. — укp.

Досліджено підстави, порядок і правові наслідки припинення корпоративних правовідносин (КП) у господарських товариствах. Запропоновано виділяти загальні та спеціальні КП. Обгрунтовано концепцію подільності корпоративних прав, за якою дані права можуть бути повними або неповними. Розглянуто різні аспекти відчуження акцій і часток в статутному капіталі, виходу, виключення з товариства, звернення стягнення на частку й інші підстави припинення КП. Обгрунтовано, що механізм виникнення та припинення КП у господарських товариствах повинен враховувати взаємозв'язок майнових і організаційних прав. Зазначено, що організаційні корпоративні права виникають у зв'язку з набуттям майнових прав. Під час припинення КП припиняються лише організаційні корпоративні права, а майнові корпоративні права перетворюються у зобов'язальні або переходять до інших осіб - набувачів частки. Внаслідок припинення КП з підстав, які не передбачають правонаступництва, частка в статутному капіталі повинна переходити до товариства, а корпоративне право учасника на частку в статутному капіталі перетворюється у зобов'язальне право вимоги до товариства виплатити дійсну вартість частки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.40 + Х839(4УКР)901.414.4
Шифр НБУВ: РА370575 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Миколенко В. А. 
Прокуратура України як суб'єкт адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Миколенко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості організаційно-правового забезпечення діяльності прокуратури України. Визначено поняття та систему суб'єктів адміністративного права, правові й організаційні засади функціонування прокуратури України, характеристику системи цивільного контролю за діяльністю прокуратури. Уточнено сутність та особливості адміністративного статусу органів прокуратури, з'ясовано мету та завдання прокуратури України, визначено її функції та компетенцію. Висвітлено особливості актів прокурорського реагування на порушення законності, удосконалено механізм взаємодії прокуратури України з іншими правоохоронними органами держави. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА383964 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Кравчук В.М. 
Соціально-правова природа юридичної особи: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Кравчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

На основі аналізу наукової літератури, національного законодавства, проектів нормативно-правових актів України та інших країн, міжнародно-правових актів, практичної діяльності правозастосовчих органів досліджено соціально-правову природу юридичної особи. Обгрунтовано, що за соціальною сутністю юридична особа є цивільно-правовою формою взаємодії її приватних інтересів і публічних інтересів суспільства. Правова природа юридичної особи полягає в тому, що вона є суб'єктом права, який в цивільному обороті діє незалежно від своїх засновників, але в межах встановлених ними цілей. Виділено дві групи ознак юридичної особи - соціальні (характеризують соціальну сутність) і правові (характеризують як суб'єкта права). Соціальними ознаками є похідна природа, організаційно-правова форма, власне найменування. До правових належать майнова відокремленість, самостійність у цивільному обороті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)012
Шифр НБУВ: РА310389 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Миколенко О.М. 
Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Миколенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем щодо визначення та розуміння шкоди, заподіяної злочином. Проаналізовано критерії криміналізації та декриміналізації діянь, суспільну небезпеку злочину та його наслідків. З'ясовано взаємозв'язок заподіяної шкоди з ознаками та елементами складу злочину. Розглянуто особливості класифікації злочинної діяльності та індивідуалізації покарання. На підставі одержаних даних запропоновано розглядати шкідливі наслідки злочину як самостійне поняття кримінального права, обгрунтовано його зміст та ознаки. Проаналізовано поняття "соціально шкідливе діяння" та "суспільно небезпечне діяння". Запропоновано нові підходи щодо визначення критеріїв криміналізації діянь й обгрунтовано відмінне від чинного законодавства поняття малозначності діяння. Розглянуто особливості термінологічного розмежування юридичних понять, пов'язаних зі "шкодою, заподіяною злочином". Наведено пропозиції щодо зміни деяких традиційних юридичних концепцій та підвищення ефективності кримінального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1 в +
Шифр НБУВ: РА335429
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського