Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (43)Юристам - Реферативна інформація (36)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ІВАНЕНКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Іваненко Я. Л. 
Адміністративні неюрисдикційні провадження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. Л. Іваненко ; Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто риси адміністративних неюрисдикційних відносин. Визначено місце цих відносин у адміністративно-правових відносинах. Сформульовано поняття "адміністративне неюрисдикційне провадження" (АНП). Розроблено класифікацію цих проваджень та процедур, виділено їх види. Визначено стадії кожного виду АНП і процедур. Сформульовано поняття "суб'єкт АНП" та розглянуто класифікацію таких суб'єктів. Виділено елементи структури адміністративної процесуальної правосуб'єктності суб'єктів АНП і встановлено особливості цієї правосуб'єктності. Наведено класифікацію заявних АНП і запропоновано шляхи уніфікації процедур їх здійснення. Визначено форму та зміст рішення, яке приймається в результаті проведення регулятивного АНП. Обгрунтовано проблеми адміністративно-правового регулювання відносин щодо АНП і розроблено необхідні рекомендації щодо змін і доповнень до чинного адміністративного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА384837 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Іваненко І.В. 
Бандитизм: кримінологічне та кримінально-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.В. Іваненко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, практичні та прикладні проблеми наукового вивчення, законодавчого регулювання, правозастосування правоохоронними та судовими органами кримінального законодавства щодо відповідальності за організацію озброєної банди, участь у ній та здійснюваному нападі (бандитизм), а також питання підвищення ефективності попередження та протидії бандитизму. Здійснено детальний аналіз кримінально-правового поняття бандитизму, елементів його складу, кримінологічного змісту понять "злочинна організація", "банда", "участь у банді", "озброєність банди". Проаналізовано сучасний кримінологічний стан злочинності в Україні, пов'язаної з бандитизмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)2 + Х881.9(4УКР)017 +
Шифр НБУВ: РА324852
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Іваненко Г.В. 
Конституційна модель правової держави: шляхи її удосконалення і реалізації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.13 / Г.В. Іваненко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано, що на кожному з етапів розвитку громадянського суспільства ідеї правової держави відбивають відповідний рівень культури та реальну правову дійсність у конкретній країні та у світі в цілому. Встановлено, що стратегічною метою реалізації конституційної моделі правової держави в Україні є створення такої системи державної влади, яка б відповідала стандартам демократичної, правової держави з соціально орієнтованою ринковою економікою, враховувала потреби суспільства та кожної окремої особистості. Показано, що обов'язковою умовою поглиблення демократичних засад в управлінні державою є створення надійного механізму стримувань і противаг між законодавчою та виконавчою гілками влади та неухильне дотримання владними структурами Конституції України. Визначено, що основними напрямками реалізації коституційної моделі правової держави в Україні є конституційна, парламентська, адміністративна, муніципальна реформа, реформування виборчого законодавства та судоустрою. Аргументовано, що головним завданням сучасного українського конституціоналізму є поєднання конституційної моделі правової держави з реальною практикою державного будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Х809(4Укр) + Ф043.12
Шифр НБУВ: РА321108
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

4.
Іваненко О.В. 
Сутність юридичної відповідальності та роль правоохоронних органів у її забезпеченні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Іваненко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне вивчення юридичної відповідальності як соціального явища, правової категорії та правого інституту. Розкрито суть поняття, висвітлено підстави, види юридичної відповідальності, проведено аналіз теоретичних проблем добровільної та державно-примусової форм її реалізації. Досліджено соціальну природу категорії "відповідальність" і процес її розвитку. Висвітлено місце та роль даної відповідальності у забезпеченні правопорядку. Обгрунтовано висновок, що зміст юридичної відповідальності визначається з урахуванням позитивного та негативного її аспектів, що висвітлює соціальне призначення даного інституту. Виявлено доцільність існування двох форм реалізації юридичної відповідальності (добровільної та примусової), а безпосередню роль у механізмі її релаізації відіграє діяльність правоохоронних органів, яка може відбуватись за допомогою відповідних методів у межах правозастосування та поза ними. Зроблено висновки, які стосуються природи, механізму та видів юридичної відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х819(4Укр)112 +
Шифр НБУВ: РА351929
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

5.
Іваненко О.А. 
Цивільно-правове регулювання притримання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.А. Іваненко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено норми цивільного законодавства України, які регламентують інститут притримання. Узагально головні проблеми, пов'язані з функціонуванням притримання та сформовано основні шляхи їх вирішення. Визначено підстави застосування притримання, правову природу даного способу забезпечення виконання зобов'язань і його функціональне призначення. Доведено, що момент виникнення права на притримання, момент застосування кредитором притримання і момент, коли він має право ініціювати звернення стягнення на притримані ним речі боржника, не збігаються у часі. Обгрунтовано, що окрім права володіння у кредитора виникає право розпорядження предметом притримання. Досліджено співвідношення притримання з іншими інститутами цивільного права та визначено, що притримання є самостійним цивільно-правовим інститутом з притаманними йому характерними особливостями. На підставі результатів дослідження розроблено пропозиції щодо вдосконалення норм чинного цивільного законодавства, які регламентують досліджений спосіб забезпечення виконання зобов'язань, а також рекомендації для оптимізації затосування притримання у практичній діяльності суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА360924
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського