Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1037)Юристам - Наукова електронна бібліотека (40)Юристам - Реферативна інформація (609)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х93$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 83
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Корнійчук Є.В. 
Юрисдикційні імунітети держав та їхньої власності: тенденції розвитку в міжнародному та внутрішньому праві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Є.В. Корнійчук ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено правову природу інституту юрисдикційних імунітетів держав та їх власності, а також його закріплення в основних правових системах світу та міжнародному публічному праві. Проведено порівняльно-правове дослідження законодавства та судової практики стосовно юрисдикційного імунітету держави у країнах континентальної правової системи та країнах прецензентного права з метою визначення їх ставлення до відповідних звичаєвих норм міжнародного права. Висвітлено проблеми щодо дослідженого юрисдикційного імунітету з метою визначення їх ставлення до відповідних звичаєвих норм міжнародного права. Досліджено проблеми правового регулювання інституту імунітету держав та їх власності у законодавстві України. Запропоновано шляхи його вдосконалення на підставі вивчення практики інших країн і кодифікації відповідних норм міжнародного права. З'ясовано особливості договірних відносин держав і доктринальних кодифікацій у сфері юрисдикційних імунітетів держав і Конвенції ООН про юрисдикційні імунітети держав та їх власності 2004 р. у контексті чинного міжнародного права та практики держав. Визначено можливість приєднання України до цього багатостороннього міжнародного договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х931.1 + Х939.2 +
Шифр НБУВ: РА361650
Рубрики:

2.
Михайлов О.О. 
Юридична особа як суб'єкт злочину: іноземний досвід та перспективи його застосування в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Михайлов ; Акад. адвокатури України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено сучасні концепції щодо визначення юридичної особи як суб'єкта злочину. Розкрито загальні та специфічні властивості юридичної особи як суб'єкта права, зокрема, в сфері охоронних правовідносин. Досліджено основні етапи виникнення та розвитку інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб у вітчизняній і зарубіжній теоріях права. Обгрунтовано можливості застосування позитивного зарубіжного досіду впровадження правового інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб в Україні. Встановлено підстави й умови притягнення юридичних осіб до кримінальної відповідальності. Наведено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України. Розглянуто коло діянь юридичних осіб, що можуть визнаватися як злочини. Визначено систему та види кримінальних покарань, які рекомендовано застосовувати до юридичних осіб. Розкрито роль і значення інституту кримінальної відповідальності юридичних осіб у контексті реформування національної правової системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.011.3 + Х930.12 +
Шифр НБУВ: РА358390
Рубрики:

3.
Самойлов М.О. 
Цивільно-правове становище громадян України в республіці Польща: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.О. Самойлов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено та проаналізовано систему компонентів, що складають зміст цивільно-правового становища громадян України в Республіці Польща (права та обов'язки громадян України в Польщі у галузі цивільного, сімейного, спадкового, трудового та цивільно-процесуального права). Розглянуто існуючі колізії польського й українського законодавства щодо регулювання цивільно-правового статусу громадян України. Запропоновано ряд проектів щодо норм, прийняття яких дозволило б удосконалити цивільне законодавство України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.14(4ПОЛ) + Х939.11(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА323242
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Семеняка В.В. 
Цивільно-правове регулювання страхування в сфері космічної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Семеняка ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто цивільно-правові проблеми страхування у сфері космічної діяльності, виявлено існуючі у вітчизняній юридичній науці та законодавстві недоліки. Обгрунтовано наукові положення та пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання страхових відносин. Досліджено цивільно-правовий зміст поняття страхування та форми страхування ризиків космічної діяльності, встановлено суб'єкти страхового зобов'язання та їх статус. Визначено правову природу договірних відносин з обов'язкового страхування, встановлено їх особливості в сфері космічної діяльності. Запропоновано наукову класифікацію договорів страхування, встановлено її критерії. Розглянуто цивільно-правові аспекти перестрахування космічних ризиків з урахуванням досвіду зарубіжних країн. Обгрунтовано необхідність змін та доповнень до чинного законодавства України про страхову діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.1 + Х932.212.1 + Х912.55 +
Шифр НБУВ: РА329176
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

5.
Бонтлаб В.В. 
Цивільно-правове регулювання доменних імен: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Бонтлаб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дслідження цивільно-правового регулювання доменного імені як способу індивідуалізації учасників цивільного обороту, товарів і послуг у мережі Інтернет. Розглянуто основні етапи становлення доменних імен у контексті її розвитку, проаналізовано особливості їх правового регулювання. Розглянуто співвідношення доменних імен з торговельними марками, комерційними найменуваннями, географічним зазначенням походження товарів міжнародними непатентованими назвами лікарських засобів та іменами фізичних осіб. Обгрунтовано необхідність скасування пріоритету торговельних марок над доменними іменами. Відзначено, що право на доменне ім'я виникає після його реєстрації неурядовими організаціями та припиняється з моменту виключення з відповідного реєстру. Аргументовано визначення договору про реєстрацію доменних імен як договору про надання послуг. Обгрунтовано основні способи захисту законних прав та інтересів добросовісних власників доменних імен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)39 + Х891.9(4УКР)15 + Х933.5 +
Шифр НБУВ: РА344175
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Семерак О.С. 
Цивільно-правові аспекти регулювання та взаємного захисту іноземних інвестицій на практиці України, Угорщини, Польщі та Словаччини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Семерак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Проводиться порівняльно-правовий аналіз правового режиму іноземних інвестицій за законодавством України, Угорщини, Польщі та Словаччини. Досліджуються цивільно-правові аспекти регулювання іноземних інвестицій та проблеми взаємного захисту майнових прав інвесторів. Аналізуються система допуску іноземних інвестицій, правовий статус іноземних інвесторів, правовий режим іноземних інвестицій, особливості правового регулювання іноземних інвестицій у спеціальних (вільних) економічних зонах. Розкриваються види та форми здійснення іноземних інвестицій, правовий статус підприємств з іноземними інвестиціями, дочірніх підприємств, специфіка спільної інвестиційної діяльності на підставі договорів (контактів). Розглядаються такі неакціонерні форми залучення іноземного капіталу, як лізинг, франчайзинг, консалтинг, концесійні договори та угоди про розподіл продукції. Досліджуються зміст цивільно-правових гарантій і способи захисту іноземних інвестицій та майнових прав іноземних інвесторів. Визначаються основні правові категорії у цій сфері - іноземні інвестиції, суб'єкти і об'єкти інвестиційної діяльності, інвестиційні спори. Аналізується зміст двосторонніх міждержавних Угод України про заохочення та взаємний захист іноземних інвестицій. Обгрунтовуються пропозиції і рекомендації по вдосконаленню чинного законодавства про іноземні інвестиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.306 + Х839(45)212.306 + Х932.211.13
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

7.
Порфір'єва О.К. 
Уніфікація правового регулювання умов зовнішньоекономічних контрактів у міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.К. Порфір'єва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції та проблеми уніфікації у сфері правового регулювання зовнішньоекономічних контрактів у міжнародному приватному праві. Визначено поняття уніфікації та його правову характеристику, запропоновано класифікацію форм уніфікації. Проаналізовано основні напрямки здійснення уніфікації. Розглянуто проблему інституту автономії волі сторін зовнішньоекономічного контракту. Досліджено питання встановлення національності юридичних осіб у міжнародних уніфікованих актах. Певну увагу приділено специфіці використання електронної форми контрактів. Сформульовано пропозиції стосовно вдосконалення чинного законодавства України щодо регулювання зовнішньоекономічних контрактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.211.12
Шифр НБУВ: РА309374 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Юніна М. П. 
Уніфікація право- та дієздатності юридичних осіб у міжнародному приватному праві: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. П. Юніна ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено поняття та механізм здійснення уніфікації та гармонізації законодавства щодо право- та дієздатності юридичних осіб, надано характеристику юридичних осіб як суб'єктів міжнародних приватноправових відносин. Акцентовано увагу на визначенні цивільної правоздатності та дієздатності іноземних юридичних осіб. Наведено характеристику особистого закону та національності юридичних осіб та їх ролі у визначенні правоздатності і дієздатності іноземних юридичних осіб. Досліджено критерії визначення національності іноземних юридичних осіб та сучасні тенденції у даному питанні. Теоретично обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у сфері правового регулювання участі іноземних юридичних осіб у цивільних правовідносинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.12
Шифр НБУВ: РА381686 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

9.
Попко В.В. 
Уніфікація норм міжнародного приватного права в рамках Гаазької конференції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Попко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано уніфікаційну діяльність Гаазької конференції з міжнародного приватного права, визначено її правовий статус, охарактеризовано організаційну структру, розглянуто сучасні теоретичні концепції. Вивчено генезис формування та розвиток даної міжнародної організації. Досліджено процес прийняття конференційних угод, розкрито зміст основних конвенцій у сфері цивільного процесу, сімейних і спадкових правовідносин. Обгрунтовано необхідність участі України у розробці та прийнятті конвенційних угод, серед яких визначено першочергові, з метою приведення чинного законодавства у відповідність зі світовими стандартами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31 + Х915.1"1893" +
Шифр НБУВ: РА346611
Рубрики:

10.
Руденко О.В. 
Уніфікація міжнародного приватного права в Європейському Союзі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Руденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Виявлено особливості уніфікації норм міжнародного приватного права (МПрП) в ЄС і розроблено рекомендації щодо удосконалення нормативно-правової бази України для гармонізації відносин з ЄС та державами-членами ЄС. Розкрито зміст поняття уніфікації права. Розроблено систему критеріїв оцінки процесу уніфікації норм МПрП. На підставі запропонованої системи критеріїв проаналізовано норми колізійного та конфліктного права ЄС з урахуванням уніфікації відповідних йому норм матеріального та процесуального права ЄС, виявлено сучасні тенденції усіх зазначених сфер права у межах ЄС. Доведено, що уніфікація в ЄС на базі критерію поділу правопорядків у вузькому сенсі є супрауніфікацією, а в технічному - інтеруніфікацією. Встановлено, що уніфікація МПрП у межах ЄС за даним критерієм також охоплює трансуніфікацію (уніфікацію в широкому сенсі) й інтрауніфікацію (уніфікацію в найширшому сенсі) міжнародного приватного права. Обгрунтовано, що за критерієм законодавчої спеціалізації необхідно розрізняти уніфікацію МПрП у широкому та вузькому сенсі. Встановлено, що у 2003 р. в ЄС відбувається переорієнтація з уніфікації матеріального приватного права на уніфікацію колізійного права та незмінною залишається уніфікація єдиного європейського процесуального права, результатом якої є розвиток європейського міжнародного цивільного процесуального права (конфліктного права). З'ясовано, що уніфікація на рівні супра- витісняє уніфікацію на рівні інтернаціонального правопорядку, а трансуніфікація МПрП перетворюється на основу, минаючи інтеруніфікацію, супрауніфікацію МПрП в ЄС. Розроблено пропозиції щодо гармонізації українського законодавства з МПрП ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА349604
Рубрики:

11.
Бірюков О. М. 
Транскордонні банкрутства і міжнародне приватне право: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / О. М. Бірюков ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Наведено результати системного та грунтовного правового аналізу усього комплексу приватноправових відносин неспроможності, в яких присутній іноземний елемент. Обгрунтовано необхідність запровадження у законодавство України нового юридичного інструментарію. Запропоновано впровадити уніфіковані матеріально-правові норми у закон про банкрутство, колізійну норму, яка містить прив'язку lex coneursus, - у закон про міжнародне приватне право, а правила здійснення координації процедур у справі про банкрутство з множинними провадженнями - у процесуальний закон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.1
Шифр НБУВ: РА373226 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

12.
Притика Ю.Д. 
Теоретичні проблеми захисту прав учасників цивільних правовідносин в третейському суді: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / Ю.Д. Притика ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 33 с. — укp.

Проведено дослідження третейського суду як одного з альтернативних процесуальних способів захисту прав учасників цивільних правовідносин. Проаналізовано загальнотеоретичні та практичні проблеми третейського розгляду. Наведено характеристику способів і форм захисту цивільних прав та інтересів. Розкрито сутність поняття третейського суду, визначено його місце в системі альтернативних способів вирішення спорів. З'ясовано роль інституту третейського розгляду у правовій системі. Розглянуто принципи організації та діяльності третейських судів. Визначено підвідомчість справ третейським судам та третейську угоду як підставу виникнення компетенції третейського суду. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади третейського процесу. Показано деякі особливості міжнародного комерційного арбітражу як підвиду третейського суду. Розроблено пропозиції щодо удосконалення законодавства, що регулює третейський розгляд спорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)189.411 + Х939.4 +
Шифр НБУВ: РА344496
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Гіренко О.Т. 
Сучасні тенденції регулювання юрисдикційних імунітетів у міжнародному приватному праві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.Т. Гіренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше в Україні проведено комплексне дослідження проблеми надання іноземній державі юрисдикційних імунітетів з урахуванням практики та законодавства іноземних країн. Окреслено перспективи розвитку законодавства України у цій галузі. Увагу приділено визначенню кола осіб, які мають право посилатися на імунітет, з'ясуванню умов, за яких державі надається імунітет від примусових заходів. Проаналізовано значення для подальшого розвитку теорії обмеженого імунітету та гармонізації практики країн прийняття Конвенції ООН про юрисдикційні імунітети держави та їх власності 2004 р., яка є першим універсальним міжнародним актом у сфері юрисдикційних імунітетів держави. З урахуванням сучасної теоретичної основи надання імунітету державі у приватно-правових відносинах та останньої практики держав обгрунтовано необхідність переходу законодавства України до використання положень теорії обмеженого імунітету шляхом прийняття окремого закону про імунітет іноземної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.12 + Х939.2 +
Шифр НБУВ: РА367600
Рубрики:

14.
Кармаза О.О. 
Спадкування у сучасному міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Кармаза ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження питань спадкування у сучасному міжнародному приватному праві (МПрП). Особливу увагу приділено вивченню шляхів регулювання спадкових відносин з іноземним елементом у державах континентальної системи права та системи загального права. Проведено детальний аналіз колізійних норм щодо спадкування, а також матеріальних норм спадкового права, характерних для правової системи даних країн. Досліджено колізійні норми щодо спадкування Закону України "Про міжнародне приватне право". В аспекті спадкового права вивчено уніфікацію норм МПрП. Розроблено теоретичні пропозиції та практичні рекомендації щодо удосконалення окремих положень Цивільного кодексу України, Закону України "Про міжнародне приватне право", міжнародних двосторонніх договорів України про правові відносини та правову допомогу у цивільних справах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х938 + Х930.0 + Х839(4/8)8 +
Шифр НБУВ: РА342678
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

15.
Мамон З. В. 
Співвідношення міжнародного публічного і міжнародного комерційного арбітражів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / З. В. Мамон ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено правову природу міжнародного та міжнародного комерційного арбітажів, розглянуто загальні напрями й особливості їх еволюції. Проаналізовано положення міжнародних конвенцій у сфері зазначених видів арбітражів. Досліджено особливості дії загальновизнаних принципів міжнародного права під час здійснення арбітражного розгляду справ. Акцентовано увагу на питання визначення спільних і відмінних характеристик в організації та діяльності міжнародного публічного та міжнародного комерційного арбітражів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.121 + Х939.4
Шифр НБУВ: РА379880 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

16.
Деркаченко Ю. В. 
Реалізація міжнародно-правових норм у сфері міждержавного усиновлення дітей: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Ю. В. Деркаченко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено історію інституту міжнародного усиновлення, етапи його становлення, а також міжнародну практику реалізації правових норм у сфері міждержавного усиновлення. Висвітлено тлумачення терміна "міждержавне усиновлення". Розглянуто міжнародно-правові та національно-правові засоби реалізації міжнародно-правових норм міжнародного усиновлення, а також виявлено їх особливості. Запропоновано вдосконалення українського законодавства, яке регулює питання міжнародного усиновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х934
Шифр НБУВ: РА374451 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

17.
Калганова О.А. 
Процесуально-правові засади участі іноземних громадян у кримінальному судочинстві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.А. Калганова ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено процесуально-правові засади участі іноземних громадян у кримінальному судочинстві України. Обгрунтовано необхідність теоретичного осмислення проблем реаліазції норм кримінально-процесуального законодавства у зв'язку з провадженням у кримінальних справах за участю іноземних громадян у кримінальному судочинстві України. Досліджено питання, пов'язані з правовою регламентацією участі іноземних громадян у кримінальному процесі України. Обгрунтовано пропозиції щодо усунення недоліків кримінально-процесуального законодавства України, забезпечення взаємообумовленості та гармонізації кримінально-процесуального законодавства України з нормами міжнародного права. Визначено особливості провадження у кримінальних справах за участю іноземних громадян у процесі здійснення кримінального судочинства в Україні. Розглянуто юридичні питання щодо статусу та нормативно-правового забезпечення прав і законних інтересів іноземних громадян у кримінальному судочинстві України. Наведено пропозиції щодо удосконалення провадження у кримінальних справах за участю іноземних громадян. Проаналізовано правові документи та практику міжнародного співробітництва у сфері боротьби зі злочинністю, зокрема, в кримінальних справах за участю іноземців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)14 + Х911.14(4УКР) + Х939.11(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354054
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Чорнолуцький Р.В. 
Проблеми правосуб'єктивності осіб у колізійному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р.В. Чорнолуцький ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем правосуб'єктивності фізичних та юридичних осіб у колізійному праві України. На підставі аналізу доктринальних досліджень, вітчизняного та зарубіжного законодавства, норм міжнародного приватного права та міжнародних договорів, а також матеріалів міжнародної практики визначено сутність феномену юридичної категорії правосуб'єктності осіб у відносинах конфліктного правопорядку, ускладнених "іноземним елементом", яка охоплюється поняттями "правоздатність" і "дієздатність". Простежено еволюцію інституту правоздатності, визначено правовий статус фізичних та юридичних осіб. Наведено характеристику структурних елементів цивільної правосуб'єктності. Виявлено розходження щодо обсягу правоздатності іноземних та українських громадян. Розглянуто колізійні проблеми правоздатності іноземних громадян. Показано недоліки цивільного законодавства, пов'язані з проблемою правоздатності фізичних осіб. Визначено роль особистого статуту та теорії національності під час визначення правоздатності та дієздатності юридичних осіб. Досліджено особливості врегулювання правосуб'єктності юридичних осіб у колізійному праві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)01 + Х8(4УКР)-320.3 + Х930.1 +
Шифр НБУВ: РА345373
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Демченко Т.С. 
Проблеми гармонізації законодавства України про товарні знаки з міжнародно-правовими нормами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.С. Демченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Надано загальну правову характеристику товарних знаків, висвітлено зміст основних умов надання їм правової охорони, визначено шляхи вирішення проблемних питань, пов'язаних з отриманням, використанням та захисом прав на товарні знаки в Україні. Запропоновано юридичне визначення колективного, сертифікаційного, загальновідомого та знаменитого знаків. Обгрунтовано необхідність законодавчого запровадження поняття недобросовісності заявника, розкрито суть та межі здійснення права заборони. Визначено основні напрямки захисту прав власників товарних знаків в Інтернеті. Надано конкретні пропозиції та рекомендації, спрямовані на вдосконалення системи правової охорони товарних знаків в Україні та проведення її у відповідність до основних міжнародних стандартів і вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х933.5 + Х839(4УКР)013.23 +
Шифр НБУВ: РА322324
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Смітюх А.В. 
Принципи міжнародних комерційних договорів УНІДРУА та lex mercatoria в контексті міжнародного приватного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.В. Смітюх ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано вузьке розуміння lex mercatoria, яка базується на практиці міжнародної торгівлі позанаціональної системи договірного зобов'язального права, що самовідтворюється міжнародним діловим співтовариством та сприяє забезпеченню задовільного регулювання міжнародного комерційного обороту шляхом автономного або субсидіарного застосування. Проаналізовано зміст, грунтовні ідеї та практику використання Принципів Міжнародного інституту уніфікації приватного права (УНІДРУА). Визначено перспективи їх застосування в Україні за умов нового ЦК держави. Доведено, що Принципи УНІДРУА є найважливішим, системоутворювальним елементом lex mercatoria. Обгрунтовано доцільність подальших досліджень lex mercatoria в контексті міжнародного та міжнародного приватного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.211.12-2 +
Шифр НБУВ: РА330346
Рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського