Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2923)Юристам - Наукова електронна бібліотека (104)Юристам - Реферативна інформація (1956)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х87$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 238
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Горбатенко О. В. 
Правовідносини із загальнообов'язкового державного пенсійного страхування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. В. Горбатенко ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання правового регулювання відносин із загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Визначено поняття, види, основні ознаки правовідносин з загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, надано характеристику структури матеріальних і процедурних правовідносин із загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, підстав їх виникнення, зміни та припинення. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та проекту Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА383224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


2.
Андріїв В. В. 
Правовідносини із загальнообов'язкового державного соціального страхування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. В. Андріїв ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Доведено, що правовідносини із загальнообов'язкового державного соціального страхування - це правові зв'язки між суб'єктами страхування, що виражаються у їх взаємних правах та обов'язках, спрямовані на забезпечення захисту застрахованих осіб від соціальних ризиків і на їх компенсацію шляхом надання під час настання страхового випадку виплат і послуг із системи загальнообов'язкового державного соціального страхування, співрозмірних із застрахованим заробітком або іншим доходом, а також шляхом вжиття заходів з попередження соціально-ризикових ситуацій. Правовідносини із загальнообов'язкового державного соціального страхування мають різну галузеву належність: відносини між страхувальником і страховиком з приводу сплати страхових внесків є фінансово-правовими, майнові відносини страховика як юридичної особи належать до категорії цивільного-правових, адміністративними є правовідносини, що складаються за здійснення персоніфікованого обліку в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, зв'язки між страховиком і застрахованим з приводу надання забезпечення з страхування є соціально-забезпечувальними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА382992 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


3.
Калмиков Д. О. 
Кримінальна відповідальність за експлуатацію дітей: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Д. О. Калмиков ; Акад. адвокатури України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості дії положень КК України, розглянуто основні аспекти малозначності експлуатації дітей. Проаналізовано кримінальну відповідальність за готування до експлуатації дітей і за замах на експлуатацію дітей. Вивчено питання, пов'язані з покаранням за експлуатацію дітей та призначенням покарання за цей злочин. Здійснено дослідження підстав для звільнення від кримінальної відповідальності та звільнення від покарання за експлуатацію дітей. Внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115.013 + Х879(4УКР)242
Шифр НБУВ: РА379936 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:
  

Географічні рубрики:

4.
Конопельцева О. О. 
Медичний огляд як елемент фактичного складу виникнення, зміни та припинення трудових правовідносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. О. Конопельцева ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено призначення медичного огляду (встановлення фізичної придатності працівника до виконання певної роботи) та його завдання (визначення ступеня стану здоров'я працівника, його відповідності показникам і вимогам, потрібним для якісного виконання роботи, а також своєчасне виявлення хвороби та впровадження заходів щодо зменшення ризиків погіршання здоров'я працівника). Визначено мету медичного огляду, яка полягає у виявленні загальних захворювань, які протипоказані для продовження роботи, динамічному спостереженні за станом їх здоров'я, виявленні початкових форм професійних хвороб, своєвчасному вжитті профілактичних і реабілітаційних заходів щодо відновлення їх працездатності, визначенні стану здоров'я (реставрації його показників) і можливості продовження виконання працівником своєї трудової функції, а також вирішенні в індивідуальному порядку питання щодо можливості продовжувати роботу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)20 к + Х879(4УКР)24: р
Шифр НБУВ: РА381420 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Дуравкіна Н. І. 
Правове регулювання юридичної відповідальності суб'єктів трудового права в умовах ринкової економіки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Н. І. Дуравкіна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 17 с. — укp.

Розкрито поняття "соціально-правовий механізм забезпечення прав людини", визначено розвиток наукової думки щодо понять "відповідальність" та "юридична відповідальність" взагалі, та в трудовому праві зокрема. Досліджено роль і функції відповідальності в механізмі забезпечення прав і свобод людини та громадянина. Виокремлено сигналізаційну (інформативну) й організуючу (регулятивну) функції юридичної відповідальності. Визначено поняття відповідальності в трудовому праві, умови, за яких вона настає. Висвітлено історичний розвиток інституту відповідальності в трудовому праві, з'ясовано її види, надано класифікацію. Досліджено розвиток наукової думки щодо дисциплінарної та матеріальної відповідальності працівника та роботодавця, підстави й умови її настання. Обгрунтовано формування окремого інституту захисту трудових прав працівників, визначено його місце в трудовому праві. Набув подальшого розвитку розгляд питань відшкодування завданої моральної шкоди в процесі трудових відносин, запропоновано вирішення даного питання на законодавчому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)32
Шифр НБУВ: РА385661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Булах С. М. 
Принципи і способи правового регулювання переведення та переміщення працівників в умовах ринкової економіки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / С. М. Булах ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено вітчизняне законодавство, законодавство зарубіжних держав, зокрема Російської Федерації, стосовно процедури переведення та переміщення працівників. Обгрунтовано доцільність розмежування спеціальних принципів переведення та переміщення як різних за змістом. Аргументовано потребу у законодавчом у закріпленні таких спеціальних принципів переведення працівників: обов'язковості одержання згоди працівника на переведення, добровільності переведення, письмової форми угоди про зміну визначених сторонами умов трудового договору, недопустимості переведення тимчасово відсутнього працівника, за яким зберігається місце роботи, заборони встановлення випробування у разі переведення, врахування професії й спеціальності працівника, обов'язковості гарантійних і компенсаційних виплат у разі переведень в іншу місцевість та ін. Доведено необхідність законодавчого закріплення спеціальних принципів правового регулювання переміщення працівників, таких як: відсутність необхідності одержання згоди працівника на переміщення, вмотивованість переміщень, зміна робочого місця, не протипоказана працівникові за станом здоров'я. Обгрунтовано, що для правового регулювання переведень і переміщень працівників застосовуються різні способи правового регулювання, зокрема, дозвіл і зобов'язання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА383082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Кучма О. Л. 
Страховий стаж як категорія трудового права і права соціального забезпечення України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. Л. Кучма ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено співвідношення категорій "страховий стаж" і "трудовий стаж". Визначено характерні особливості категорій "стаж роботи", "період роботи", "юридичний факт", досліджено вплив стажу роботи на права осіб від давнини до сьогодення. Проаналізовано значення стажу для різних галузей права. Надано визначення поняття 'страховий стаж". Виявлено колізії у правовому регламентуванні обчислення періодів трудової діяльності й інших періодів, які зараховуються до різних видів стажу. Обгрунтовано методологічні основи впливу страхового та трудового стажу на призначення й обчислення різних видів пенсій. Проведено порівняльний аналіз впливу трудового та страхового стажу щодо призначення й обчислення інших видів соціального забезпечення. Визначено основні тенденції впливу пенсійного реформування на місце та роль страхового стажу у трудових правовідносинах і правовідносинах у праві соціального забезпечення. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про соціальне забезпечення та працю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА384722 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Мельник А. С. 
Суб'єкти правовідносин нагляду та контролю за дотриманням трудового законодавства України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / А. С. Мельник ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність окремих суб'єктів нагляду та контролю, надано їх класифікацію. Наведено дефініцію категорії "правосуб'єктність суб'єктів нагляду та контролю за дотриманням трудового законодавства", визначено основні риси, притаманні правосуб'єктності. Встановлено основні напрями громадського нагляду та контролю профспілками й уповноваженими органами. Доведено необхідність прийняття нового Закону України "Про організаційно-правові засади взаємодії суб'єктів нагляду та контролю за дотриманням трудового законодавства" та про доцільність доповнення чинного Кодексу законів про працю України та нового Трудового кодексу України статтею із назвою: "Громадський нагляд і контроль за дотриманням трудового законодавства". Запропоновано її редакцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)01
Шифр НБУВ: РА383212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


9.
Лукаш С. С. 
Співвідношення централізованого і локального регулювання трудових відносин в умовах ринкової економіки: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.05 / С. С. Лукаш ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Визначено сутність та особливості методів регулювання трудових відносин за умов ринкової економіки. Наведено історико- та порівняльно-правову характеристики форм і способів застосування централізованого та локального методів у трудовому праві. Висвітлено особливості реалізації цих методів у процесі регулювання трудових відносин з урахуванням міжнародних стандартів у сфері праці. Досліджено специфіку реалізації співвідношення централізованого та локального регулювання як стосовно окремих видів трудових правовідносин (розірвання трудового договору, дисципліни праці тощо), так і окремих сфер трудової діяльності на прикладі регулювання службово-трудової діяльності працівників ОВС. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення законодавства про працю України та практики його застосування з використанням централізованого та локального методів регулювання трудових відносин, у тому числі з урахуванням процесу гармонізації трудового права України з правом ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-4 + У582.40 + У9(4УКР)240-21
Шифр НБУВ: РА383084 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Петров В. Г. 
Зміст трудових правовідносин під час відсторонення працівника від роботи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. Г. Петров ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми правового регулювання відсторонення працівників від роботи. Визначено становлення та розвиток правового регламентування даного процесу, а також світовий досвід. Наведено дефініцію категорії "відсторонення від роботи", проаналізовано історію розвитку законодавства про відсторонення працівника від роботи, досліджено досвід країн СНД щодо порядку відсторонення працівників від роботи, окреслено особливості відсторонення працівників за окремими підставами. Доведено, що відсторонення державного службовця від посади на час проведення службового розслідування - явище тимчасове, проміжне, воно триває до прийняття керівником державного органу рішення по суті за результатами службового розслідування, до вирішення питання про правові наслідки скоєного проступку. Тимчасовість відсторонення від виконання повноважень за посадою не повинна перевищувати часу службового розслідування. Встановлено необхідність розробки та прийняття нової редакції ст. 46 КЗпП України стосовно підстав відсторонення працівників від роботи з зазначенням більш повного переліку підстав відсторонення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-4 + Х879(4УКР)31
Шифр НБУВ: РА383230 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


11.
Чумак О. О. 
Припинення трудових правовідносин не за ініціативою сторін трудового договору: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. О. Чумак ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено трудовий договір як засіб індивідуально-договірного регулювання трудових відносин, його зміст та умови. Визначено підстави зміни та припинення трудових правовідносин після укладення трудового договору. Виявлено об'єктивні критерії диференціації підстав припинення дії трудового договору, в основву якого покладено такий критерій, як воля сторін трудового договору. Розкрито юридичні гарантії, які забезпечуються державою працездатним громадянам під час припинення трудових правовідносин, порядок і умови звільнення з роботи. Проведено порівняльний аналіз підстав, що закріплені в КЗпП України, чинних нормативно-правових актах і проекті Трудового кодексу України, які надають право третім особам впливати на припинення трудових правовідносин сторін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)20 + Х879(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА379170 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Волошина С. М. 
Правове регулювання безпеки і гігієни праці: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / С. М. Волошина ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено поняття та зміст інституту безпеки та гігієни праці. Проаналізовано всесвітні універсальні й європейські стандарти безпеки та гігієни праці та проведено їх порівняльно-правовий аналіз із законодавством України. Досліджено основні сучасні тенденції розвитку інституту безпеки та гігієни праці у зарубіжних країнах. Розроблено пропозиції щодо удосконалення національного законодавства у сфері безпеки та гігієни праці та відповідних положень проекту Трудового кодексу України з урахуванням міжнародних стандартів і позитивного законодавчого досвіду зарубіжних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)24
Шифр НБУВ: РА385974 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Кохан В. П. 
Правове регулювання атестації працівників за законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. П. Кохан ; НАН України ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Уперше доведено відсутність чіткої державної програми атестації працівників, без якої неможливе усунення суперечностей, пов'язаних з понятійним апаратом, принципами, цілями та завданнями цієї процедури. Обгрунтовано висновок про доцільність правового регулювання атестації працівників на лояльному рівні за умови дотримання прав працівників та її відповідності централізованому законодавству. Запропоновано законодавчо закріпити систему принципів правового регулювання атестації працівників, розглянуто особливості методу регулювання останньої. Запропоновано періодизацію становлення і розвитку атестації працівників. Удосконалено комплекс норм, присвячених атестації, який є відносно самостійним формуванням трудового законодавства, - його педінститутом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР) п2
Шифр НБУВ: РА382780 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Радіонова-Водяницька В. О. 
Правове регулювання відносин у сфері праці в разі банкрутства роботодавця: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. О. Радіонова-Водяницька ; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Доведено, що інститут банкрутства має міжгалузевий характер і поєднує норми цивільного, господарського, адміністративного та трудового права. Установлено, що міжнародні акти передбачають дві системи захисту матеріальнизх інтересів працюючих у випадку банкрутства роботодавця: привілейоване задоволення вимог вивільнюваних працівників щодо заробітної плати, гарантій і компенсацій, передбачених трудовим законодавством, і створення гарантійних страхових фондів. З'ясовано переваги та недоліки кожної з названих систем. Банкрутство розглянуто як соціальний ризик, імовірну небезпеку погіршення добробуту працюючих внаслідок нездатності роботодавця задовольнити їх вимоги за грошовими зобов'язаннями, обов'язковими платежами та соціальними програмами. Удосконалено аргументи стосовно виділення основних моделей систем гарантування трудових прав працівників у випадку банкрутства роботодавця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 + Х879(4УКР)23
Шифр НБУВ: РА379905 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Машков К. Є. 
Правове регулювання заохочень за трудові досягнення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / К. Є. Машков ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Розкрито й обгрунтовано співвідношення поняття "заохочення" з поняттями "мотивація" та "стимулювання". Проаналізовано історію розвитку правового регулювання заохочень у трудовому праві СРСР. Розвинено вчення про класифікацію заохочень. Запропоновано розрізняти умовні та безумовні підстави застосування заохочень до працівників за трудові досягнення, визначено їх сутність та обгрунтовано доцільність такого підходу. Заохочення розглянуто як правовідносини, досліджено структуру трудових заохочувальних правовідносин. На підставі аналізу правового регулювання прав та обов'язків суб'єктів заохочувальних правовідносин надано пропозиції щодо вдосконалення їх змісту. Досліджено сучасний стан правового регулювання заохочень за трудові досягнення та зроблено відповідні пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)251.2
Шифр НБУВ: РА384167 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Протопопова Я. С. 
Правове регулювання відповідальності власника або уповноваженого ним органу за нанесення моральної шкоди: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Я. С. Протопопова ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено зміст і сформульовано визначення поняття моральної шкоди, заподіяної порушенням трудових прав. Здійснено класифікацію видів шкоди та визначено поняття відповідальності за заподіяну працівникові моральну шкоду, а також умови настання даної відповідальності. Проведено дослідження даних умов і зроблено висновки щодо їх урахування за вирішення питання про притягнення до відповідальності за заподіяну працівникові моральну шкоду. Обгрунтовано доцільність виділення та виділено критерії визначення розміру відшкодування заподіяної працівникові моральної шкоди, а також визначено систему даних критеріїв. Запропоновано методику визначення розміру відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди, заподіяної працівникові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)32
Шифр НБУВ: РА383242 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


17.
Барабаш Г. О. 
Особливості правового регулювання праці суддів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Г. О. Барабаш ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Доведено, що здійснення правосуддя є особливим різновидом соціальної діяльності, що виражається в активних діях суддів і спрямовується на задоволення інтересів осіб, які звертаються до суду, на забезпечення їх прав і свобод. Однією з характерних особливостей правового регулювання праці суддів є поєднання єдності та диференціації. Диференціація виражається у порядку відбору осіб для відправлення правосуддя й у змісті трудової функції суддів, у порядку припинення трудових правовідносин, в регламентуванні їх робочого часу та часу відпочинку, в оплаті праці та в інших формах матеріального заохочення. Основними причинами диференціації правового регулювання праці суддів є особливе суспільне значення трудової функції, що виконується ними; спеціальна трудова правосуб'єктність суддів; підвищені вимоги до професійних знань, моральних якостей та здібностей кандидата на посаду судді тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-7 + Х879(4УКР)619
Шифр НБУВ: РА383239 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


18.
Занфірова Т. А. 
Методологічні засади трудових правовідносин у філософії права: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / Т. А. Занфірова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 36 с. — укp.

Досліджено еволюцію категорійного осмислення свободи, рівності, справедливості, праці в історії філософії права, релігійних та етико-ідеологічних систем, предметно-методичні засади філософії трудового права як галузі філософського права, трудові правовідносини в нормативно-догматичному та нормативно-критичному дискурсі, синергетичний підхід як антитезу позитивістського редукціонізму й етицизму природного права в розумінні трудового права та трудових правовідносин. Встановлено та доведено, що аксіологічні градації домінування тієї чи іншої цінності можуть бути визначені за умовної тринарної шкали, на крайніх полюсах якої розміщено відповідні аксіологічні екстремуми, що не дають змоги досягти оптимуму в трудових правовідносинах, а між ними - певна точка оптимуму, досягнення якої є бажаним з погляду балансування між свободою, рівністю та справедливістю в трудовому праві з погляду законодавця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.011 + Х879(4УКР)-4 в
Шифр НБУВ: РА380270 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Чавикіна Т. І. 
Правове регулювання часу відпочинку працівників міліції України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Т. І. Чавикіна ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 19 с. — укp.

Визначено основні теоретичні засади правового регулювання часу відпочинку працівників органів внутрішніх справ у системі трудового права. Висвітлено історію становлення та розвитку законодавства про час відпочинку працівників міліції. Наведено класифікацію часу відпочинку працівників органів внутрішніх справ та визначено її значення. Охарактеризовано сучасний стан нормативного забезпечення регулювання відпусток працівників міліції. Визначено основні гарантії права на відпустку працівників органів внутрішніх справ. Охарактеризовано основні види відпусток, що надаються працівникам органів внутрішніх справ. Висвітлено міжнародний досвід правового регулювання відпусток. Розроблено пропозиції щодо систематизації норм, що регулюють надання відпусток працівникам органів внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 п + Х879(4УКР)22
Шифр НБУВ: РА385732 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Глухова Г. В. 
Механізми реалізації державної політики соціальними службами: досвід зарубіжних країн для України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Г. В. Глухова ; Львів. регіон. ін-т держ. упр., Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2011. — 21 с. — укp.

Узагальнено теоретико-методологічні підходи до вивчення соціальної політики держави, визначено нормативно-правові й організаційні засади здійснення державної соціальної політики на національному та міжнародному рівнях, подано характеристику діючих моделей соціального захисту у динаміці кінця XX - початку XXI ст. Проаналізовано сучасні алгоритми соціального забезпечення в контексті модернізації систем соціального захисту, розглянуто соціальне страхування як структурний елемент соціального захисту та фундаментальну складову державної соціальної практики у розвинених країнах, охарактеризовано новітні тенденції у створенні ефективних пенсійних систем. Визначено основні шляхи оптимізації механізму взаємодії державних і недержавних суб'єктів соціального обслуговування, запропоновано основні напрями модернізації діючої системи соціального обслуговування в контексті формування культури соціального партнерства. Обгрунтовано напрями вдосконалення механізмів контролю відповідності державним стандартам у діяльності соціальних служб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + С4(4/8) + Х879(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА380951 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського