Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (3302)Юристам - Наукова електронна бібліотека (75)Юристам - Реферативна інформація (2215)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х839(4УКР)9$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 253
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Єригіна Г.П. 
Правовий режим власних надходжень бюджетних наукових установ: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Г.П. Єригіна ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено правовий режим власних надходжень бюджетних наукових установ на прикладі таких установ, що перебувають у відомстві Національної академії наук України, зокрема, правове забезпечення інноваційної діяльності, вирішення загальнодержавого завдання формування інноваційної моделі розвитку. Показано необхідність удосконалення правового режиму даних надходжень і більш ефективного його використання. Обгрунтовано, що відносини, які виникають з приводу формування та витрат власних надходжень бюджетних установ, немає підстав визначати як регульовані бюджетним (або фінансовим) законодавством. Вони мають розглядатися як регульовані господарським законодавством, нормами, що визначають правовий режим майна суб'єктів господарювання, наділених правами юридичної особи. Запропоновано основні напрямки вдосконалення певних положень підзаконних регуляторних актів Державного казначейства України, їх узгодження з нормами господарського, податкового та трудового законодавства. Обгрунтовано висновки щодо недоцільності включень власних надходжень до доходу державного бюджету, акумулювання їх на єдиному казначейському рахунку, що призводить до юридичних колізій і негативно впливає на формування інноваційної моделі розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.5 + Х839(4УКР)211.8 +
Шифр НБУВ: РА351680
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Ільков В.В. 
Правове регулювання створення та функціонування вільних економічних зон в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Ільков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання здійснення інвестиційної діяльності у вільних економічних зонах (ВЕЗ) України. Розкрито зміст поняття та юридичну природу ВЕЗ, висвітлено історію та основні етапи їх розвитку, визначено особливості й обгрунтовано критерії класифікації. На підставі аналізу нормативно-правових джерел регулювання інвестиційної діяльності у ВЕЗ України та законодавства деяких іноземних держав, а також основних положень теорії цивільних правочинів і похідних від них зобов'язань досліджено правовідносини у сфері правового регулювання інвестицій у ВЕЗ України, гарантії здійснення інвестиційної діяльності у ВЕЗ, судову практику, інвестиційні спори щодо ВЕЗ. Обгрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства України, спрямовані на забезпечення більш раціонального правового регулювання інвестиційної діяльності ВЕЗ України у вигляді проекту Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)93 +
Шифр НБУВ: РА348870
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Ісаков М.Г. 
Правовий статус підприємства як суб'єкта господарювання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / М.Г. Ісаков ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми правового статусу підприємств як суб'єктів господарювання за сучасних умов. Аргументовано, що правоздатність підприємства детермінізується правовим режимом майна, за цього право власності та право господарського відання детермінують загальну правоздатність підприємства та можливість кваліфікації їх діяльності як підприємницької, а право оперативного управління - спеціальну правоздатність. Обгрунтовано необхідність установлення в Господарському кодексі правила щодо субсидарної відповідальності власників-засновників у формі відшкодування збитків за зобов'язаннями унітарних підприємств усіх форм власності (у тому числі за умов визнання їх банкрутами), за якими майно закріплене правом оперативного управління, у разі, якщо така відповідальність виникла з вини власників-засновників (уповноважених ними органів). Запропоновано позбавити підприємства, які базуються не на праві власності, права створювати дочірні підприємства. Розвинуто поняття підприємства як суб'єкта господарювання. Визначено складові організаційно-правової форми підприємства. Обгрунтовано, що правоздатність підприємств-невласників різних видів (державних, комунальних підприємств та підприємств об'єднань громадян і релегійних організацій) визначається функціями органів державної влади, місцевого самоврядування та статутами організацій-засновників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х830.130 + Х839(4УКР)901.30 +
Шифр НБУВ: РА344790
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Алданов Ю.В. 
Приватизація державного майна як спеціальна підстава набуття права власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Алданов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, взаємопов'язані з правовідносинами у сфері приватизації державного майна як спеціальної підстави набуття права власності. На підставі аналізу нормативно-правових джерел регулювання приватизації в Україні та законодавства певних іноземних держав, а також основних положень теорії цивільних правочинів і похідних від них зобов'язань висвітлено правовідносини у сфері приватизації й особливості відчуження державного майна на користь суб'єктів приватного права, основні види приватизаційних правочинів, судову практику, що встановилася в Україні впродовж трансформації економіки, а також внаслідок еволюції відносин власності. Обгрунтовано теоретичні положення та практичні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України, спрямовані на забезпечення більш раціонального правового регулюванння суспільних відносин щодо спеціальної підстави набуття права власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)911.041 + Х839(4УКР)110.41 + Х839(4УКР)211.12 + У9(4УКР)0-4 +
Шифр НБУВ: РА344855
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Алексєєв В.М. 
Удосконалення управління комунальною власністю в Україні: теоретичні засади: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.М. Алексєєв ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено кількісне дослідження проблеми удосконалення управління комунальною власністю в Україні, проаналізовано стан наукової розробки теми. Виявлено та розкрито тенденції розвитку управління комунальною власністю в Україні. Теоретично обгрунтовано необхідність удосконалення цього управління шляхом впровадження інноваційної моделі реалізації управління комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах та їх спільною власністю у системі місцевого самоврядування в Україні. Доведено необхідність реалізації конституційного права безпосередньої участі громадян в управлінні майном комунальної власності. Запропоновано на законодавчому рівні ввести поняття "громадівська власність" як складову суспільних відносин в управлінні комунальною власністю територіальних громад. Удосконалено термінологію апарату управління комунальною власністю та спільною власністю територіальних громад. Визначено основні підходи до розвитку підприємств комунальної власності та комплексні підходи до організації структур управління нею в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)128 + Х839(4УКР)911.6 +
Шифр НБУВ: РА340285
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Андрєєв В.І. 
Роль органів місцевого самоврядування в становленні малого та середнього підприємництва : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В.І. Андрєєв ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано історико-правові аспекти становлення та взаємодії інститутів підприємницької діяльності (ПД) і місцевого самоврядування, окреслено право на ПД як конституційну правомочність особистості, визначено правовий статус підприємця - члена територіальної громади. Розглянуто компетенцію органів місцевого самоврядування у сфері сприяння становленню та розвитку малого та середнього підприємництва. Визначено організаційно-правові форми діяльності органів місцевого самоврядування зі сприяння ПД. Проаналізовано понятійну та видову характеристику організаційно-правових форм такої діяльності органів місцевого самоврядування. Розглянуто взаємодію органів місцевого самоврядування з підприємцями та підприємницькими структурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + Х839(4УКР)901.301
Шифр НБУВ: РА375049 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Андреєв Д.О. 
Адміністративно-правові засоби захисту прав власників цінних паперів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Андреєв ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Визначено суть даних засобів, установлено їх взаємозв'язок з заходами адміністративно-правового примусу на ринку цінних паперів. Досліджено компетенцію Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку та визначено її статус як провідного органу державної виконавчої влади зі спеціальними повноваженнями, який повинен розв'язувати завдання захисту прав власників цінних паперів, запропоновано їх класифікацію, що має важливе науково-теоретичне та практичне значення, а також досліджено компетенцію та діяльність саморегулювальних організацій щодо застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Досліджено проблематику протиправних захоплень і поглинань акціонерних товариств ("рейдерства") в Україні та шляхи протидії "рейдерському" захопленню акціонерних товариств за випадків втягнення до конфлікту навколо підприємства професійних учасників ринку цінних паперів (реєстраторів, зберігачів) та/або посадових осіб акціонерного товариства. За результатами дослідження запропоновано шляхи вдосконалення законодавства з цінних паперів у частині регламентації застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Запропоновано зміни та доповнення до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА357730
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Андросов С.М. 
Забезпечення виконання господарських зобов'язань у сфері банківського кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.М. Андросов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено правові засоби забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань. До наукового обігу введено нові узагальнюючі терміни - "господарські правовідносини у сфері банківського кредитування" та "господарське правопорушення, вчинене у сфері банківського кредитування", обгрунтовано доцільність їх використання. Запропоновано визначення понять "застава" та "державна гарантія". Систематизовано види забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань і правопорушень у сфері банківського кредитування, а також детермінанти господарського кредитно-банківського правопорушення. Обгрунтовано необхідність подальшого формування нормативно-правової бази щодо регулювання бюро кредитних історій. Визначено порядок застосування застави та державної гарантії. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України в частині регулювання відносин з забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.46 + Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА356724
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Анохіна І.О. 
Правове регулювання діяльності суб'єктів природних монополій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / І.О. Анохіна ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання правового регулювання діяльності суб'єктів природних монополій, обгрунтовано нові наукові положення та пропозиції щодо удосконалення законодавства у цій сфері. Запропоновано поняття природної монополії та її наукове визначення як специфічного різновиду структурного монопольного типу ринку, на якому виключне право суб'єкта господарювання здійснювати діяльність виникає не в результаті його конкурентної боротьби, а внаслідок визнання державою неефективності конкуренції, тобто її усунення та недопущення на зазначеному ринку. Визначено сфери природних монополій та правовий статус їх суб'єктів. Обгрунтовано, що суб'єкти природних монополій - це специфічний різновид суб'єктів господарювання та вид монопольних утворень, особливості правового статусу яких обумовлені їх виключним станом на ринку. З'ясовано поняття, принципи, методи та предмет регулювання діяльності суб'єктів природних монополій. Висвітлено правовий статус органів державного регулювання діяльності даних суб'єктів. Розглянуто види порушень законодавства про природні монополії та види юридичної відповідальності за їх вчинення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.42-32 +
Шифр НБУВ: РА335625
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Антонюк С.А. 
Державне регулювання розвитку приватного сектора в охороні здоров'я України на регіональному рівні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.А. Антонюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-теоретичне обгрунтування реалізації державного регулювання приватного сектору в охороні здоров'я України на регіональному рівні. На підставі системного підходу досліджено стан приватного сектору даної галузі, його функціонування та розвиток за ринкових умов, державне регулювання цієї сфери у період запровадження Україною європейських стандартів щодо надання медичної допомоги. Проаналізовано організаційно-правові форми та процесуальні аспекти державного регулювання розвитку приватного сектору у зазначеній галузі на регіональному рівні. Запропоновано шляхи вдосконалення державного управління системою й організаційно-правовими формами підготовки молодших медичних спеціалістів як важливої складової регулювання розвитку приватного сектору в охороні здоров'я України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х839(4УКР)901.41 + Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА344840
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Аушева О.В. 
Захист прав суб'єктів господарювання від порушень органами державної влади: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Аушева ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено правові питання захисту прав суб'єктів господарювання від порушень, здійснених органами державної влади. Розкрито сутність даного виду захисту, систематизовано його ознаки та розглянуто співвідношення з охоронними правовідносинами. Визначено об'єкт і підстави захисту прав суб'єктів господарювання від порушень, здійснених органами державної влади, систематизовано способи його реалізації. Уточнено порядок відміни рішення про державну реєстрацію нормативно-правового акту, встановлено повноваження прокурора щодо захисту прав суб'єктів господарської діяльності. Показано можливість здійснення самозахисту прав суб'єктів господарювання, конкретизовано його способи й обгрунтовано умови правомірності. Наведено пропозиції щодо удосконалення нормативно-правових актів щодо захисту прав суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.306 +
Шифр НБУВ: РА353886
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Бєгова Т.І. 
Поняття "ноу-хау" та договір про його передачу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.І. Бєгова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено проблеми розробки мезанізму правового забезпечення товарного обороту "ноу-хау", а також договір про його передачу за умов кодифікації цивільного законодавства України. Проаналізовано поняття й ознаки "ноу-хау". Розкрито зміст цього права та засоби його захисту. Визначено підстави виникнення, заміни та припинення права на "ноу-хау", установлено суб'єктів цього права. Значну увагу приділено проблемі визначення договору про передачу "ноу-хау" як самостійного виду договірних відносин та відмежування його від інших договірних інститутів, що мають зовнішню подібність з зазначеним договором, зокрема з ліцензійними угодами. Проаналізовано порядок укладення договору про передачу "ноу-хау", його структуру, суттєві умови даного договору, а також відповідальність сторін за його невиконання або неналежне виконання. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України стосовно правового регулювання "ноу-хау".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)304 + Х839(4УКР)901.325 +
Шифр НБУВ: РА356761
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Бєлікова О. В. 
Фінансово-правове регулювання ринку цінних паперів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Бєлікова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено фінансово-правовий інститут ринку цінних паперів на сучасному етапі. Розвинуто категоріальний фінансово-правовий апарат у сфері ринку цінних паперів. З метою вдосконалення фінансово-правового регулювання ринку цінних паперів розроблено пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства України. Досліджено особливості фінансового контролю на ринку цінних паперів. Удосконалено класифікацію видів фінансово-правової відповідальності. Розроблено пропозиції щодо законодавчого забезпечення фінансово-правової відповідальності у сфері ринку цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263
Шифр НБУВ: РА384967 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


14.
Бєлоусова О.С. 
Державне регулювання розвитку лізингу в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.02 / О.С. Бєлоусова ; Акад. муніцип. упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено історичний аналіз на предмет діагностики світової економічної системи з точки зору впровадження лізингу, а також показано доцільність його розвитку та державного регулювання в Україні. Виявлено передумови й особливості державного регулювання лізингу в Україні, а також виділено основні чинники, що гальмують його розвиток. Визначено пріоритетні напрями використання лізингу в Україні. Обгрунтовано доцільність створення умов розвитку лізингу в Україні, в тому числі законодавчих, і головні завдання у цьому напрямі. З'ясовано відмінності державного регулювання лізингової діяльності за ринкових умов і виявлено причини, що обумовлюють його недосконалість. Розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення системи державного регулювання розвитку лізингу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.132.6 + У9(4УКР)0-562.31-21.01 +
Шифр НБУВ: РА367148
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Бєляєва А.П. 
Принцип свободи договору в правовому регулюванні зовнішньоекономічного контракту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.П. Бєляєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми застосування принципу свободи договору під час укладання та виконання зовнішньоекономічних контрактів як специфічного різновиду цивільно-правових договорів. Визначено сутність принципу свободи договору, встановлено можливі та допустимі обмеження його дії, розкрито зміст поняття зовнішньоекономічного контракту. Розглянуто окремі складові принципу свободи договору, які проявляються під час його укладання або виконання. Визначено місце і роль принципу свободи договору у правовому регулюванні зовнішньоекономічного контракту. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення цивільного законодавства України у сфері регулювання порядку укладання та виконання зовнішньоекономічних контрактів, наведено рекомендації щодо поліпшення ефективності застосування розроблених правових положень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.240.4-2 +
Шифр НБУВ: РА339900
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Бігняк О.В. 
Підприємництво як предмет правового регулювання в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Бігняк ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 17 с. — укp.

З'ясовано економічну суть, значення та родову належність підприємництва. Наведено визначення понять і видів підприємництва, а також права на підприємницьку діяльність як права на здійснення самостійної, ініціативної, інноваційної, процесійної, систематичної діяльності з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку за умов існування ризику, з дотриманням прав і законних інтересів інших осіб, а також з відповідальністю за результати такої діяльності її суб'єктів. Виявлено ознаки підприємництва, зокрема, інноваційність, систематичність, професійність, ризик і його цілі. Досліджено питання стосовно суб'єктів права на підприємницьку діяльність. Виявлено значення соціальної відповідальності й етики у реалізації права на дану діяльність. Обгрунтовано пропозиції з удосконалення правового регулювання підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)901.3 +
Шифр НБУВ: РА351944
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Біда М. А. 
Договір банківського вкладу (депозиту) за цивільним законодавством України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. А. Біда ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Розкрито науково-теоретичні та практичні питання правового статусу договору банківського вкладу (депозиту), перспективи їх удосконалення та правового регулювання в цій сфері. Наведено визначення договору банківського вкладу, обгрунтовано його ознаки й особливості. Акцентовано увагу на питаннях співвідношення договору банківського вкладу з іншими суміжними договорами. Досліджено питання цивільно-правової відповідальності сторін договору банківського вкладу та питання удосконалення її правового регулювання. Надано пропозиції щодо удосконалення правового регулювання договору банківського вкладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.4
Шифр НБУВ: РА379946 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Білека А. А. 
Локальні нормативно-правові акти сільськогосподарських кооперативів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / А. А. Білека ; Класичний приватний університет. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив ринкових відносин в економіці України на розвиток локального правового регулювання у сільськогосподарських кооперативах (СГК). Визначено поняття й юридичну природу локальних нормативно-правових актів цих кооперативів - Статуту та Правил внутрішнього розпорядку та виділено їх особливості. Проаналізовано види та форми локальних нормативно-правових актів СГК, виявлено спільне та особливе у правовому становищі окремих їх типів, а відповідно, і в їх локальних нормативно-правових актах. Проаналізовано чинне законодавство України у сфері регулювання аграрних кооперативних відносин, зроблено загальні висновки з проблеми дослідження та внесено конкретні пропозиції щодо вдосконалення локального нормативно-правового регулювання у СГК України за умов переходу до ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.417-328.3
Шифр НБУВ: РА381388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Бабаєв В.Ю. 
Державне регулювання розвитку обслуговуючої кооперації в аграрній сфері: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Ю. Бабаєв ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано наукові засади державного впливу на розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації як важливої складової аграрного сектора економіки України. Наведено оцінку державного регулювання розвитку даної сфери за умов аграрної реформи. Визначено сутність понять "обслуговуюча кооперація", "аграрна реформа", "механізм державного регулювання розвитку галузі". Досліджено концепції та механізми державного регулювання розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, узагальнено вітчизняний і закордонний досвід діяльності у даній сфері. Значну увагу приділено формуванню сприятливих передумов розвитку сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, аналізу факторів, які гальмують даний процес та регуляторного впливу держави на розширення мережі сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Визначено тенденції та шляхи удосконалення механізмів державного регулювання розвитку стратегічно важливого сектора економіки. Наведено практичні рекомендації щодо підтримки розвитку обслуговучої кооперації на селі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.417.2 +
Шифр НБУВ: РА349905
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Бакай О. А. 
Правове регулювання екологічного аудиту в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / О. А. Бакай ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості правового регулювання відносин щодо реалізації еколого-аудиторської діяльності в Україні. Досліджено історичні засади розвитку даних відносин. Розкрито правові підстави проведення екологічного аудиту й юридичне значення його висновку. Визначено особливості здійснення екологічного аудиту в процесі приватизації та корпоратизації підприємств, планування та використання земель житлової та громадської забудови, формування систем екологічного менеджменту й екологічної сертифікації суб'єктів господарювання. Розроблено рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення екологічного та господарського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.1 + Х839(4УКР)920.7
Шифр НБУВ: РА373224 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського