Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (5784)Юристам - Наукова електронна бібліотека (70)Юристам - Реферативна інформація (1894)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х915$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 175
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Луць Л.А. 
Європейські міждержавні правові системи: загальнотеоретична характеристика: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Л.А. Луць ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Здійснено загальнотеоретичне дослідження проблем європейської правової інтеграції, вивчено її найбільш досконалі форми - правової системи Ради Європи та Європейського Союзу. Розглянуто питання формування концепції становлення та функціонування європейських міждержавних правових систем. Виявлено юридичні ознаки, сформульовано поняття правової системи суспільства, проаналізовано її структуру та структурну організацію. З використанням методологічних можливостей виокремлено новий тип - міждержавної правової системи, зроблено висновок щодо їх визначального місця у якісно новій світовій інфраструктурі. Відзначено, що утворенню європейських міждержавних правових систем Ради Європи та Євросоюзу, сприяли процеси глобалізації та регіоналізації. Висвітлено структурні особливості даних правових систем. Розкрито суть поняття "європейська правова інтеграція" та "правовий механізм взаємодії міждержавних і національних правових систем". З'ясовано особливості правових механізмів взаємодії Ради Європи, Євросоюзу з державами-учасницями, зокрема України. У цьому контексті проаналізовано ідентифікаційні та основні юридичні ознаки сучасної правової системи України, виявлено особливості інституційної, функційної та нормативної структурних її частин. Визначено заходи щодо її реформування та інтеграції з правовими системами Ради Європи та Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х915.232.4-91 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА335082
Рубрики:

2.
Святун О.В. 
Європейські механізми боротьби із торгівлею людьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Святун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження механізмів боротьби з торгівлею людьми, які діють у межах Ради Європи та Європейського Союзу. Проаналізовано вплив на національне законодавство держав-учасників міжнародних об'єднань. Розглянуто питання регулювання правової діяльності щодо запобігання торгівлі людьми. Висвітлено особливості становлення міжнародної правової думки щодо протиправності торгівлі людьми. Проаналізовано відповідність законодавства України стандартам Ради Європи та Євросоюзу та визначено сфери вітчизняної правової діяльності, що потребують удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.33 + Х915.232.4-91 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА335480
Рубрики:

3.
Пухтецька А.А. 
Європейські принципи адміністративного права та їх запровадження в законодавстві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.А. Пухтецька ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено європейські принципи адміністративного права й основні напрямки їх запровадження в законодавстві України. Висвітлено підходи сучасних європейських і вітчизняних вчених і дослідників до визначення змісту, основних видів і значення європейських принципів адміністративного права, наведено їх класифікацію. Розглянуто еволюцію принципу верховенства права та розкрито його сучасне значення. Сформульовано пропозиції та рекомендації щодо запровадження даного права в українському законодавстві. Обгрунтовано основні принципи та їх зміст щодо організації та діяльності публічної адміністрації. Виділено інституційні принципи, принципи діяльності органів публічної адміністрації, зокрема, принципи взаємостосунків публічної адміністрації з громадянами. Сформульовано пропозиції щодо їх врахування в проекті Адміністративно-процедурного кодексу України, Кодексі України про адміністративні правопорушення, Кодексі адміністративного судочинства України, законах і підзаконних актах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)-2 + Х915.232.5-91-2 +
Шифр НБУВ: РА363393
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

4.
Сімонович Д. В. 
Європейські стандарти забезпечення прав людини у досудових стадіях кримінального процесу України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д. В. Сімонович ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено європейські стандарти (ЄС) забезпечення прав людини (ЗПЛ) у досудових стадіях (ДС) кримінального процесу (КП) України. Визначено поняття ЄС ЗПЛ у КП, їх природу, систему та функціональне призначення. Проаналізовано правову регламентацію та реалізацію ЄС ЗПЛ у ДС КП. Розкрито зміст права на "розумні" строки досудового слідства як складової права на справедливий судовий розгляд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3-3 + Х915.232.4-3 + Х893.9(4УКР)72 + Х809(4УКР)3:Х89
Шифр НБУВ: РА381925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

5.
Білас Ю. Ю. 
Європейські стандарти прав людини в контексті правозастосування сучасної України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / Ю. Ю. Білас ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено європейські стандарти прав людини в контексті правозастосування сучасної України. Під час аналізу цієї проблеми використано переваги природно-правового й антропологічного підходів, оскільки саме такий підхід дає можливість висвітлити феномен правозастосування адекватно до нових реалій сучасності, і, найперше, - масової появи в сучасній Україні людини ринкового суспільства. Поліметодологізм, застосований в дослідженні, з акцентом на зазначених вище підходах, дозволив висвітлити проблему на категоріальному рівні, що неможливо було б здійснити на засадах монометодології. На основі теоретичного аналізу літератури запропоновано авторський погляд на питання сутності та правової природи правозастосування специфічної форми реалізації права; дано визначення категорій правозастосування, правозастосовного акту. Розглянуто питання змісту й юснатуралістичних витоків європейських стандартів прав людини, поняття принципів права, їх співвіднесеності, ролі та значимості в українському судочинстві, державному управлінні. Увагу приділено розгляду принципу верховенства права в правоохоронній діяльності, правозастосуванню в правоохоронних органах України, внесено пропозиції стосовно вдосконалення даної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)3 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА379266 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

6.
Делінський О.А. 
Європейська система безпеки: міжнародно-правові аспекти становлення і розвитку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.А. Делінський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній науці міжнародного права зроблено спробу цілісного та комплексного дослідження поняття міжнародної безпеки, з акцентом, з одного боку, на її багатосторонній та всеосяжний характер, а з іншого - на нерозривний зв'язок безпеки кожної окремої держави з безпекою усього міжнародного співтовариства загалом, а також на детермінуючий характер зв'язку між безпекою та розвитком. Сформульовано методологічний висновок про те, що базою системи всеосяжної системи на порозі третього тисячоліття за умов світу, що перманентно змінюється, є колективна безпека. По-новому зроблено систематичний аналіз зв'язку всеосяжної системи міжнародної безпеки та міжнародного права, який призводить до висновку про її об'єктивну природу, взаємозумовлений характер, що відображає системну єдність. Вперше у вітчизняній науці міжнародного права обгрунтовано висновок про те, що у даний час головною загрозою сучасного міжнародного порядку є регіональні конфлікти. Запропоновано комплексний підхід до проблем підвищення ефективності функціонування регіональних режимів безпеки, який не тільки підтвердив їх взаємопов'язаний та взаємодоповнюючий характер, але й показує, що вони не можуть і не повинні суперечити один одному або бути альтернативним засобом зміцнення безпеки. Вперше з позицій права міжнародної безпеки розглянуто зміни, що відбуваються у Західній Європі, яка виходить зараз на більш високий рівень інтеграції у контексті якісного будівництва системи загальноєвропейської колективної безпеки, та її організаційно-правового оформлення. Висвітлено роль регіональних організацій як допоміжних органів ООН у сфері підтримки міжнародного миру та безпеки. Визначено роль України у новій ситуації, яка повинна, з одного боку, працювати на зближення з євроатлантичними та європейськими організаціями безпеки: НАТО, ЄС, ОБСЄ, а, з іншого - домогтися посилення своєї провідної ролі на теренах Центрально-Східної Європи та на стику європейського та азіатського континентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х918.112 + Х915.22(4) + Х915.232.1/5 +
Шифр НБУВ: РА323205
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Слепець В.М. 
Європейське право у галузі оподаткування (загальнотеоретичні та історико-правові аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Слепець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних та історико-правових аспектів передумов, джерел та перебігу формування європейського права взагалі й у галузі оподаткування зокрема. Обгрунтовано тезу про те, що процес формування та сучасний стан європейського права у галузі оподаткування відображають дію принципу наступності права. Висвітлено концепцію, зміст норм і характер джерел права. Розкрито зміст Європейського права та Європейського інтеграційного податкового права, зокрема, встановлено їх характерні ознаки та структуру. Досліджено особливості джерел європейського права у галузі оподаткування, наведено їх класифікацію, розглянуто зміст та процес формування та вдосконалення кожного з даних джерел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4)2 + Х915.232.5
Шифр НБУВ: РА319926 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

8.
Якименко Х.С. 
Європейський союз: правова природа об'єднання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Х.С. Якименко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку європейського інтеграційного процесу, розкрито правову природу Європейського Союзу (ЄС). Проаналізовано сучасні підходи щодо розуміння наднаціональної організації влади та запропоновано визначення даного поняття як автономної територіальної організації політичної влади, заснованої суверенними державами з метою досягнення загальнозначущих цілей, яка наділена широкою компетенцією, зокрема, правом приймати загальнообов'язкові рішення кваліфікованою більшістю голосів держав-членів і регулюється власним правом, що характеризується верховенством відносно національного права. На прикладі ЄС проаналізовано співвідношення понять "державний суверенітет" і "наднаціональна організація влади". Зроблено висновок, що членство в організації з наднаціональною владою не загрожує державному суверенітету її членів, оскільки має місце добровільне делегування лише права реалізації окремих суверенних прав. Проаналізовано передумови заснування Європейських співтовариств/ЄС та їх еволюцію у напрямку формування наднаціональної організації влади. Запропоновано визначення ЄС як унікального інтеграційного об'єднання, яке, зберігаючи окремі риси міжнародної організації, федерації та конфедерації, конституюється державами-членами як наднаціональна організація влади. Доведено, що інституційна система ЄС органічно поєднує взаємодоповнюючі наднаціональні та міжнародно-правові начала. Показано роль християнства у процесі становлення об'єднавчого процесу у Європі. Досліджено прояв наднаціональності у діяльності інститутів ЄС, зокрема, у правотворчому процесі. Показано специфіку правової природи ЄС як наддержавної організації влади та визначено основні завдання держави, що прагне інтегруватися до ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5 +
Шифр НБУВ: РА367300
Рубрики:

9.
Писаренко В. В. 
Імплементація європейських стандартів фінансування місцевого самоврядування у національні правові системи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В. В. Писаренко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження взаємодії європейської та національної правових систем. Показано, як системи правових стандартів фінансування місцевого самоврядування та їх правові інститути трансформуються у "європеїзовані" національні правові системи й інститути. Доведено, що саме за умов оптимального функціонування європейської та європеїзованих національних правових систем і правових інститутів фінансування місцевого самоврядування відбувається становлення фінансово незалежного місцевого самоврядування, що безпосередньо стає фундаментом для розбудови єдиного європейського громадянського суспільства та соціальних і правових держав на території Європи. Визначено зміст таких понять, як європеїзована національна правова система, європейський правовий стандарт фінансування місцевого самоврядування, правові засоби імплементації європейських правових стандартів фінансування місцевого самоврядування, а також європеїзований національний правовий інститут фінансування місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4)011.2-92 + Х915.232.5-94
Шифр НБУВ: РА382175 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

10.
Брацук І. З. 
Імплементація права Європейського Союзу в національних правопорядках держав-членів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / І. З. Брацук ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено специфіку та сутність правопорядку Євросоюзу (ЄС) і його взаємодію з міжнародним і національними правопорядками (НП) держав-членів. На підставі аналізу рішень Суду ЄС встановлено роль і значення принципу прямої дії в процесі імплементації права ЄС у НП держав-членів, в тому числі обгрунтовано критерії, яким має відповідати норма права ЄС, щоб безперешкодно діяти в даних правопорядках. Встановлено основні витоки принципу верховенства права ЄС у НП. Наведено визначення поняття "механізм імплементації права ЄС", встановлено особливості та специфіку в імплементації правових актів (таких як регламенти, директиви та рішення) ЄС у НП держав-членів. Уточнено поняття конституційного правового мехамізму взаємодії права ЄС та національного права держав-членів, виявлено конституційно-правові колізії, які виникають внаслідок імплементації права ЄС у НП держав-членів, визначено роль національних конституційних судів держав-членів ЄС у забезпеченні імплементації норм права ЄС у їх НП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-7
Шифр НБУВ: РА381414 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

11.
Кривчук-Новак С. Г. 
Імплементація стандартів країн Євросоюзу в міграційну політику України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. Г. Кривчук-Новак ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості міграційної політики країн Євросоюзу й обгрунтовано необхідність розробки довгострокової державної політики щодо регулювання міграційного процесу в Україні. Визначено основні принципи міграційної політики Великої Британії, Франції, Польщі й України. Проаналізовано існуючий досвід країн Євросоюзу адміністративно-правового забезпечення правоохоронними органами міграційного процесу. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення в Україні системи адміністративно-правового регулювання міграційного процесу та комплекс адміністративно-правових заходів, які забезпечуватимуть проведення міграційної політики в інтересах України з одночасним урахуванням чинних міжнародних норм і стандартів Євросоюзу у сфері дотримання прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1 + Х915.232.5-95
Шифр НБУВ: РА377986 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Філяніна Л. А. 
Інститут видачі злочинців в угодах держав СНД: проблеми та перспективи: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Л. А. Філяніна ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено правову природу видачі особи, яка скоїла суспільно небезпечне діяння, проведено аналіз існуючої міжнародно-правової нормативної бази, що регламентує процедуру надання правової допомоги у кримінальних справах, включаючи видачу злочинця. Досліджено ступень реалізації вимог міжнародно-правових норм у національне право України. Проаналізовано історію розвитку інституту видачі злочинців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.82 + Х915.22(4/5СНД)
Шифр НБУВ: РА381258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

13.
Черняк Ю.В. 
Інститут підсудності в міжнародному приватному праві країн Європейського Союзу та України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.В. Черняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне порівняльне дослідження інституту міжнародної підсудності цивільних справ. Розглянуто історію становлення внутрішнього законодавства про міжнародну підсудність у країнах ЄС та в Україні, завдання та напрямки міжнародно-правової уніфікації норм інституту міжнародної підсудності. Досліджено Брюссельську Конвенцію 1968 р. та Брюссельську Постанову N 44/2001 як джерело правового регулювання міжнародної підсудності у країнах ЄС. Проаналізовано положення Луганської Конвенції 1988 р. і конвенцій, розроблених під егідою Гаазької Конференції з міжнародного приватного права, які замінили чи доповнюють положення Брюссельської Конвенції 1968 р. Сформульовано висновки по основні підходи українського законодавства щодо визначення міжнародної підсудності цивільних прав. Розроблено практичні рекомендації стосовно вдосконалення вітчизняного законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939.12 + Х892.19(4УКР)189.4 + Х915.232.5-91 +
Шифр НБУВ: РА344879
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

14.
Грицаєнко Л. Л. 
Інституційний механізм Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Л. Л. Грицаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено особливості Євросоюзу як регіональної організації інтеграційного спрямування з елементами наднаціональності, що зумовлює особливість його інституційного механізму, на користь якого державі-учасниці передано частину своїх суверенних прав. Розкрито поняття інституту ЄС, його основні характеристики, а також наведено класифікації інститутів Євросоюзу. Визначено інституційний механізм і досліджено основні принципи його функціонування. Розглянуто особливості розподілу повноважень та функцій між інститутами ЄС, а також особливості функціонування інституційної системи Євросоюзу. Висвітлено основні проблемні питання актуальної інституційної реформи. Проведено критичний аналіз основних новел Лісабонського договору щодо демократизації, забезпечення прозорості, ефективності та дієвості інституційного механізму ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5
Шифр НБУВ: РА371029 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

15.
Степко О.М. 
Інформаційна діяльність ООН: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.М. Степко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження діяльності ООН в інформаційній сфері. Обгрунтовано провідну роль спрямованого інформаційного забезпечення в підвищенні ефективності діяльності ООН. Виявлено проблеми діючої інформаційної структури ООН та визначено основні шляхи поліпшення форм і методів інформаційної діяльності Організації. Проаналізовано напрями та визначено перспективи розвитку інформаційної галузі ООН. Встановлено основні фактори впливу інформаційної революції на структуру та діяльність ООН, а також на можливості досягнення цілей, передбачених Статутом Організації. Обгрунтовано провідну роль інформаційних центрів ООН в інформуванні світового співтовариства про мету та діяльність Організації. З'ясовано роль інформаційної діяльності ООН в урегулюванні міжнародних конфліктів. Встановлено пріоритетну роль інформаційних підрозділів у діяльності місій ООН у сфері забезпечення миру та безпеки. Наведено рекомендації щодо поліпшення дієвості та зміцнення потенціалу Організації в інформаційному забезпеченні миротворчої діяльності, використання інформаційних технологій в місіях ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-929 + Ф018 +
Шифр НБУВ: РА332074
Рубрики:

16.
Ліпкевич С.Я. 
Історичний досвід входження колишніх членів Організації Варшавського Договору та держав Балтії до НАТО (в контексті перспектив України): автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / С.Я. Ліпкевич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

З застосуванням нових концептуальних підходів в історичному контексті досліджено створення нової системи безпеки на європейському континенті. Узагальнено та проаналізовано концептуально-правові та практичні аспекти внеску Північноатлантичного альянсу як військово-політичної організації у формування надійних механізмів гарантування міжнародного миру та безпеки після радикальних змін в євроатлантичному геостратегічному середовищі. Комплексно досліджено досягнення у реалізації стратегії євроатлантичної інтеграції України. Проаналізовано наявні прорахунки, які заважають ефективному здійсненню обраного зовнішньополітичного курсу держави. Розглянуто історіографію проблеми створення системи гарантії національної безпеки держави шляхом цілісного розгляду динаміки реалізації політики України у сфері захисту національних інтересів. Доведено необхідність формування такої системи з урахуванням міжнародних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-612.31 + Ц851.11 + Х915.232.3-7 +
Шифр НБУВ: РА354731
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

17.
Стреля М. І. 
Авторське право на літературні й художні твори в Європейському Союзі та Україні: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. І. Стреля ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичні та нормативні аспекти становлення та розвитку авторського права на літературні та художні твори, міжнародні, європейські та національні доктринальні підходи до його визначення та регламентації. Визначено дефініцію авторського права на літературні та художні твори, його джерела, специфіку нормативного забезпечення, об'єктно-суб'єктну та змістовну складові в Європейському Союзі, його державах-членах і в Україні. Особливу увагу звернуто на гармонізаційні аспекти захисту авторського права на літературні та художні твори в законодавстві України й Європейському Союзі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331/7 + Х915.232.5-91 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА379506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

18.
Рудой К.М. 
Адаптація адміністративного законодавства України у сфері охорони особистих прав громадян до норм Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.М. Рудой ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес адаптації адміністративного законодавства України у сфері особистих прав громадян до норм Європейського Союзу (ЄС). Досліджено нормативно-правові засади адаптації, розглянуто її принципи, методи, основні елементи та етапи стосовно законодавства України. Обгрунтовано положення про необхідність законодавчого закріплення поняття адаптації адміністративного законодавства України. Визначено роль органів виконавчої влади у сфері адаптації адміністративного законодавства України до законодавства ЄС, зокрема, діяльність органів внутрішніх справ у правоохоронній сфері. Проаналізовано адміністративно-правовий статус громадянина України та правовий статус громадянина ЄС, визначено адміністративно-правові засоби охорони та захисту особистих прав людини та громадянина на основі європейських стандартів. Розглянуто міжнародні стандарти правоохоронної діяльності, встановлено пріоритети та шляхи удосконалення співробітництва України з Європейським Союзом у сфері юстиції та внутрішніх справ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 + Х915.232.5-96(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331582
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Омельченко О.Л. 
Адаптація трудового законодавства України до законодавства Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О.Л. Омельченко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-383.1 + Х915.232.5-91
Шифр НБУВ: РА374005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Білозерська Т.О. 
Адміністративно-правові засади співробітництва України та Європейського Союзу у сучасних умовах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т.О. Білозерська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, адміністративно-правові й організаційні засади та напрямки співробітництва України та ЄС. Визначено шляхи виведення зазначеного співробітництва на якісно новий рівень. Досліджено проблематику сучасного розширення ЄС у зв'язку з поглибленням його інтеграційних процесів. Визначено категоріальний апарат європейської інтеграції. Запропоновано підхід до формування зваженої системи органів державної влади України (до складу якої входить публічна адміністрація), компетенція яких пов'язана з налагодженням співробітництва України та ЄС, а також спільних органів Україна - ЄС. Досліджено сучасний стан і перспективи розвитку інституційного механізму адаптації адміністративного законодавства України до Європейського адміністративного простору. Проаналізовано специфіку формування та розвитку правової бази співробітництва України та ЄС за сучасних умов. Запропоновано адміністративно-правові й організаційні заходи щодо вдосконалення співробітництва України та ЄС у пріоритетних сферах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(4) +
Шифр НБУВ: РА362994
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського