Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1015)Юристам - Наукова електронна бібліотека (31)Юристам - Реферативна інформація (932)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х839(4УКР)3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 84
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ярошевська 
Право на службовий винахід: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Тамара Василівна Ярошевська ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)34
Шифр НБУВ: РА365222
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Яркіна Н.Є. 
Суміжні права в авторському праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.Є. Яркіна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено суміжні права виконавців, виробників фонограм, організацій мовлення. Запропоновано поняття інституту суміжних прав, аргументовано його об'єднання з інститутом авторського права в одну підгалузь цивільного права "авторське право і суміжні права". Надано правову характеристику об'єктів суміжних прав, їх природи. Розкрито специфічні ознаки, які відрізняють дані об'єкти від об'єктів авторського права. Виконання запропоновано визнавати об'єктами авторського права як твори виконавчого мистецтва. Обгрунтовано необхідність введення до кола об'єктів суміжних прав видавничої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)33
Шифр НБУВ: РА310944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Юркова Є. В. 
Адміністративно-правова охорона права інтелектуальної власності в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. В. Юркова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 15 с. — укp.

Визначено, що адміністративно-правова охорона права інтелектуальної власності - це напрямок діяльності публічної адміністрації щодо здійснення реєстрації об'єктів інтелектуальної власності, видачі на них охоронних документів та застосування до порушників режиму інтелектуальної власності засобів адміністративного примусу. Обгрунтовано та наведено авторське визначення та розкрито структуру і зміст механізму адміністративно-правової охорони права інтелектуальної власності. Проведено класифікацію суб'єктів адміністративно-правової охорони права інтелектуальної власності за критерієм ступеня охорони на види об'єктів: охорони в широкому (охорона + захист) та у вузькому розумінні; адміністративно-правового захисту; об'єктів, які формально не підпадають під адміністративно-правову охорону, хоча потребують її, та об'єктів, які не потребують адміністративно-правової охорони. Розкрито адміністративно-правовий статус публічної адміністрації в аналізованій сфері. Проаналізовано зарубіжний досвід та висвітлено напрямки удосконалення даної галузі права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х839(4УКР)331.1/7
Шифр НБУВ: РА383066 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Штефан 
Позовне провадження у справах з авторських і суміжних правовідносин у цивільному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Олена Олександрівна Штефан ; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)33 + Х892.19(4УКР)172
Шифр НБУВ: РА311125
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Шишка Р.Б. 
Охорона прав суб'єктів інтелектуальної власності у цивільному праві України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.03 / Р.Б. Шишка ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 37 с. — укp.

Розглянуто проблему цивільно-правової охорони інтелектуальної власності у наступному циклі: творча діяльність та охорона права на її свободу - право інтелектуальної власності - відтворення творчої особистості. Досліджено право на творчу діяльність та її результати, визначено засоби його охорони, права та обов'язки автора у процесі творчості. Розроблено концепцію фантомної правоздатності - прав неіснуючого суб'єкта (ненародженого або померлого), визначеного законом. Обгрунтовано необхідність зміни редакції ст. 54 Конституції України, запропоновано вживати замість терміна "громадяни" термін "всі". Проаналізовано сучасні концепції права інтелектуальної власності, встановлено їх переваги та недоліки, сформульовано концепції щодо виключних майнових прав та компромісну. Здійснено класифікацію суб'єктів права інтелектуальної власності та виявлено особливості їх правового становища, визначено предмет, спрямування та засоби правової охорони. Запропоновано тезу про вплив особистості автора на ціну інтелектуального товару. Проведено порівняльний аналіз охорони та захисту прав інтелектуальної власності, визначено основні напрямки та засоби їх здійснення у національному праві. Доведено, що захист порушених прав інтелектуальної власності повинен здійснюватися потерпілими. Розроблено пропозиції щодо удосконалення законодавства України у сфері інтелектуальної власності на підставі ідеї його інтеграції та адаптації до законодавства країн Європейського Союзу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)301.06 +
Шифр НБУВ: РА331855
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Шевчук С. Р. 
Господарсько-правові аспекти захисту непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / С. Р. Шевчук ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом, Ін-т права ім. князя Володимира Великого. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Вперше систематизовано положення, які сприяють створенню цілісного уявлення про непатентові об'єкти права інтелектуальної власності суб'єктів господарювання, що дозволяє усунути термінологічні неточності загального визначення непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності як ділової репутації суб'єктів господарювання. Доведено фактичне існування тісного зв'язку ноу-хау, ділової репутації та гудвілу, який дозволяє зробити висновок про те, що до видів непатентованих об'єктів права інтелектуальної власності можна віднести ноу-хау та гудвіл, які, в свою чергу, є складовими ділової репутації суб'єкта господарювання, а тому підлягають правовій охороні. Запропоновано розгорнуту класифікацію юридичних фактів, які припиняють дію на непатентовані об'єкти інтелектуальної власності: негативні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є юридичне знищення непатентових об'єктів інтелектуальної власності як об'єкта правовідносин, і позитивні правопричиняючі юридичні факти, наслідком яких є припинення суб'єктивного права на непатентований об'єкт інтелектуальної власності в однієї особи, що є підставою виникнення чи можливістю за передбачених законом або договором обставин виникнення такого права в іншої особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х839(4УКР)901.326 + Х892.19(4УКР)189.4
Шифр НБУВ: РА384523 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Чурпіта Г.В. 
Авторське право на твори образотворчого мистецтва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.В. Чурпіта ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Простежено процес становлення та розвитку авторського права на твори образотворчого мистецтва, сформульовано його поняття, визначено завдання та правові джерела. Виокремлено та теоретично обгрунтовано ознаки даних творів як об'єктів авторського права, досліджено зміст суб'єктивного авторського права та випадки вільного використання творів. Розглянуто способи захисту авторських прав художників від протиправних посягань. З урахуванням результатів вивчення наукової літератури, нормативно-правових актів та судової практики наведено пропозиції щодо удосконалення авторського законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)338 +
Шифр НБУВ: РА328244
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Чомахашвілі О.Ш. 
Адміністративно-правове регулювання охорони прав на промислові зразки в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Ш. Чомахашвілі ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан адміністративно-правового регулювання охорони прав на промислові зразки в Україні. Досліджено історію розвитку інституту охорони прав на промислові зразки у законодавстві та правовій доктрині. Визначено сутність поняття, специфічні ознаки охорони права на промислові зразки як об'єкта адміністративно-правового регулювання. Проаналізовано зарубіжний досвід охорони прав на промислові зразки та визначено передумови та пріоритети його запровадження в Україні. Розкрито структуру державної системи правової охорони прав на промислові зразки. Визначено суб'єкти адміністративно-правового регулювання у сфері охорони прав на промислові зразки. Наведено характеристику методів і форм управління у сфері охорони прав на промислові зразки. Визначено напрями удосконалення механізму адміністративно-правового регулювання охорони прав на промислової зразки. Встановлено юридичну відповідальність за порушення прав на промислові зразки. З метою удосконалення розглянуто елементи механізму адміністративно-правового регулювання охорони прав на промислові зразки з детальним вивченням кожного з них. Окреслено перспективи розвитку адміністративно-правового регулювання у сфері охорони прав на промислові зразки в Україні (теоретичні та практичні аспекти) на сучасному етапі. Проаналізовано законодавство Європейського Союзу з метою гармонізації вітчизняного законодавства у сфері охорони прав на промислові зразки. Обгрунтовано напрями підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання шляхом удосконалення норм чинного законодавства й управлінського механізму. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства, зокрема Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про охорону прав на промислові зразки в Україні", "Про авторське право та суміжні права", "Про захист від недобросовісної конкуренції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)390.6 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА360297
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Халаїм Н.О. 
Правова охорона промислових зразків в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Н.О. Халаїм ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено комплексний правовий аналіз промислового зразка, правовідносин, що виникають з приводу патентної охорони промислового зразка, зокрема у разі надання та здійснення права на промисловий зразок, а також правові аспекти функціонування та запобігання порушенням виключного права на промисловий зразок у сфері господарювання. Основну увагу приділено розробці пропозицій щдля удосконалення законодавства у галузі промислової власності та їх теоретичному обгрунтуванню. Результатом дослідження стало введення пропозиції щодо змін у вітчизняне законодавство, і, зокрема, відмінного від чинного поняття "промислового зразка", "введення в господарський оборот виробу, виготовленого із застосуванням запатентованого промислового зразка", розробка попереджувальної ухвали, а у правову літературу - змісту права та функцій патенту на промисловий зразок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.23 + Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА313592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Ульянова Г.О. 
Захист авторських прав у правовідносинах, які виникають у зв'язку з рекламою: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.О. Ульянова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 18 с — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади розвитку авторських прав у правовідносинах, які виникають у зв'язку з рекламою. Визначено сутність поняття та специфіку даних правовідносин, охарактеризовано їх суб'єкти й об'єкти. Проаналізовано ознаки реклами як об'єкта авторського права, досліджено її співвідношення з іншими його об'єктами. Висвітлено договірні засади використання об'єктів авторського права у правовідносинах, які виникають у зв'язку з рекламою. Розглянуто правове забезпечення захисту авторських прав, форми та способи його здійснення. Обгрунтовано доцільність поширення практики неюрисдикційної форми захисту авторських прав. Показано особливості захисту авторських прав у судовому порядку. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства про рекламу, авторське право та суміжні права, а також право інтелектуальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 +
Шифр НБУВ: РА361330
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Трофімчук А.А. 
Профілактика адміністративних правопорушень у сфері виготовлення, гуртової та роздрібної торгівлі аудіовізуальною продукцією: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А.А. Трофімчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено питання профілактики адміністративних правовопорушень у сфері виробництва, гуртової та роздрібної торгівлі аудіовізуальною продукцією. Розглянуто юридичну характеристику таких правопорушень. Проаналізовано об'єктивно-суб'єктивні умови виникнення протиправної поведінки порушників. Констатовано недоліки чинного законодавства, а саме: відсутність чіткої концепції об'єкта правової охорони. З'ясовано наявність обліку вчинених правопорушень у сфері виробництва та торгівлі аудіовізуальною продукцією. Охарактеризовано особистість порушника та його протиправну поведінку за умов ринкової економіки. Досліджено мотивацію його деліктної поведінки. Наведено визначення профілактики адміністративних правопорушень у сфері виробництва та торгівлі аудіо-візуальною продукцією та адміністративно-запобіжних заходів. Охарактеризовано організаційну структуру суб'єктів профілактики та нормативноправову основу їх діяльності. Запропоновано редакцію статті 164-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)072.8 + Х839(4Укр)331 +
Шифр НБУВ: РА365104
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Токарева В. О. 
Правовідносини страхування творів мистецтва, предметів колекціонування та антикваріату у цивільному праві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. О. Токарева ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи становлення правовідносин страхування творів мистецтва, предметів колекціонування й антикваріату як різновиду майнового страхування, що на сучасному етапі формується та розвивається в Україні, з притаманними лише йому характерними ознаками та рисами. Визначено основні види страхування творів мистецтва, предметів колекціонування й антикваріату та запропоновано критерії їх подальшої систематизації. Обгрунтовано структуру правовідносин страхування творів мистецтва, предметів колекціонування й антикваріату, яка складається з чотирьох елементів: юридичні факти (підстави виникнення, зміни та припинення правовідносин), суб'єктний склад, об'єкт, юридичний зміст. Встановлено специфіку договору страхування творів мистецтва, предметів колекціонування й антикваріату. Досліджено зміст, форму та порядок укладання договору страхування творів мистецтва, предметів колекціонування й антикваріату як різновиду договору страхування майна. Вивчено підстави та порядок припинення договору страхування творів мистецтва, предметів колекціонування й антикваріату,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 + Х839(4УКР)921.213 + Х932.212.1
Шифр НБУВ: РА379503 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Стреля М. І. 
Авторське право на літературні й художні твори в Європейському Союзі та Україні: порівняльно-правове дослідження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / М. І. Стреля ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичні та нормативні аспекти становлення та розвитку авторського права на літературні та художні твори, міжнародні, європейські та національні доктринальні підходи до його визначення та регламентації. Визначено дефініцію авторського права на літературні та художні твори, його джерела, специфіку нормативного забезпечення, об'єктно-суб'єктну та змістовну складові в Європейському Союзі, його державах-членах і в Україні. Особливу увагу звернуто на гармонізаційні аспекти захисту авторського права на літературні та художні твори в законодавстві України й Європейському Союзі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331/7 + Х915.232.5-91 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА379506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

14.
Селіванов М.В. 
Захист права на комп'ютерну програму (авторсько-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / М.В. Селіванов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано норми національного та міжнародного законодавства, судової практики щодо захисту прав на комп'ютерну програму. Досліджено форму даної програми як об'єкта авторської правовідносини та наведено її нове трактування. Описано окремі авторські правомочності на комп'ютерну програму. Розглянуто конкретну процесуальну проблему, пов'язану з захистом права на дану програму - забезпечення доказів. Зважаючи на специфіку комп'ютерної програми, доведено необхідність негайного та раптового виконання рішення суду про забезпечення доказів і застосування тимчасових заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)340.6
Шифр НБУВ: РА319509 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Світличний О.П. 
Організаційно-правові засади охорони прав на торговельну марку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.П. Світличний ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Удосконалено організаційно-правові засади охорони прав на торговельну марку в адміністративному порядку. Визначено роль та завдання державних органів з охорони інтелектуальної власності. Проаналізовано чинне законодавство з даного питання та розроблено рекомендації щодо удосконалення нормативно-правової бази у сфері інтелектуальної власності з охорони торговельної марки. Досліджено історію становлення торговельної марки (знаку для товарів і послуг) як об'єкта права промислової власності. Охарактеризовано сучасний стан охорони торговельної марки державними інститутами, які повинні здійснювати її охорону та захист в адміністративному порядку. Визначено адміністративно-юрисдикційні повноваження Державного департаменту інтелектуальної власності, що реалізуються під час здійснення реєстрації права інтелектуальної власності на торговельну марку як виду адміністративного провадження. Досліджено практику здійснення державними, правоохоронними та судовими органами заходів щодо охорони торговельної марки. Систематизовано загальне та спеціальне законодавство України відповідно до компетенції державних органів з охорони торговельної марки. Розроблено рекомендації щодо регулювання та захисту права інтелектуальної власності на торговельну марку в адміністративному порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х839(4УКР)39 + Х839(4УКР)39
Шифр НБУВ: РА353835
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Ришкова О.В. 
Захист прав інтелектуальної власності за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.В. Ришкова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні питання стосовно здійснення та захисту прав інтелектуальної власності за цивільним законодавством України. Проаналізовано норми національного та міжнародного законодавства, судової практики у даній сфері, а також розглянуто його місце у соціально-правовій системі України. Досліджено поняття та види об'єктів прав інтелектуальної власності, правовий статус суб'єктів даних прав, правовий статус суб'єктів прав інтелектуальної власності та реалізацію ними своїх прав і обов'язків. Проаналізовано аспект здійснення управління інтелектуальною діяльністю та інтелектуальною власністю. Наведено визначення понять та видів юридичних засобів захисту, видів відповідальності за порушення даних прав та ступеня порушеного права інтелектуальної власності. Наведено пропозиції щодо вдосконалення цивільного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 +
Шифр НБУВ: РА349084
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Рассомахіна О.А. 
Правове регулювання використання торговельних марок у господарському обороті: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Рассомахіна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплесний аналіз проблем правового регулювання використання торговельних марок у господарському обороті. Визначено сутність поняття торговельної марки як категорії господарського права. Досліджено процес використання торгових марок як основи для набуття прав на даний об'єкт в Україні. Вперше процедуру державної реєстрації прав на торговельні марки розглянуто у контексті дотримання прав заявників у даному процесі. Визначено особливості правового статусу суб'єктів права на торговельні марки у сфері господарювання. Розкрито зміст поняття й обсяг залежного використання торговельної марки у господарському обороті. Значну увагу приділено вивченню особливостей регулювання використання торговельних марок в окремих галузях економіки України та передачі прав на торговельні марки у сфері господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х839(4УКР)901.323 +
Шифр НБУВ: РА359533
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Рассомахіна О.А. 
Правове регулювання використання торговельних марок у господарському обороті: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Рассомахіна ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплесний аналіз проблем правового регулювання використання торговельних марок у господарському обороті. Визначено сутність поняття торговельної марки як категорії господарського права. Досліджено процес використання торгових марок як основи для набуття прав на даний об'єкт в Україні. Вперше процедуру державної реєстрації прав на торговельні марки розглянуто у контексті дотримання прав заявників у даному процесі. Визначено особливості правового статусу суб'єктів права на торговельні марки у сфері господарювання. Розкрито зміст поняття й обсяг залежного використання торговельної марки у господарському обороті. Значну увагу приділено вивченню особливостей регулювання використання торговельних марок в окремих галузях економіки України та передачі прав на торговельні марки у сфері господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)39 + Х839(4УКР)901.323 +
Шифр НБУВ: РА359533
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Потоцький М.Ю. 
Правове регулювання інтелектуальної власності в Україні: загальнотеоретичне дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.Ю. Потоцький ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено загальнотеоретичне дослідження правового регулювання інтелектуальної власності та наведено пропозиції з урахуванням особливостей національної законотворчої діяльності в даній сфері щодо вдосконалення концептуальних дефініцій основних і суміжних правових понять і категорій - "інтелектуальна власність", "загальносоціальне право інтелектуальної власності", "суб'єктивне право інтелектуальної власності", "зміст суб'єктивного права інтелектуальної власності", "здійснення суб'єктивного права інтелектуальної власності", "межі здійснення суб'єктивного права інтелектуальної власності", "використання прав на об'єкти права інтелектуальної власності", "використання об'єктів права інтелектуальної власності", "розпорядження майновими правами інтелектуальної власності". Уточнено класифікацію видів нормативно-правового регулювання інтелектуальної власності - нормативно-правового (загального й особливого) та договірного. Досліджено співвідношення матеріальних і процесуальних норм у сфері інтелектуальної власності. Обгрунтовано заходи щодо реформування національного законодавства у сфері інтелектуальної власності відповідно до європейського напрямку розвитку, а саме: приведення законодавства України у відповідність до всього права ЄС, систематизацію законодавства та розробку кодифікованого нормативно-правового акта "Основи законодавства про інтелектуальну власність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА364008
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Петров Є.В. 
Інформація як об'єкт цивільно-правових відносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Є.В. Петров ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний правовий аналіз теоретичних і практичних питань, пов'язаних з інформацією як об'єктом цивільно-правових відносин. Розглянуто інформаційне законодавство, визначено інформацію як об'єкт цивільного права, висвітлено її види та характерні ознаки. Зазначено щодо необхідності удосконалення інформаційного законодавства та подальшого його розвитку на приватних засадах. Досліджено інформаційні правовідносини, зокрема розглянуто їх зміст та види. Комплексно досліджено право на інформацію, а також договір на її передачу, зокрема питання про визначення його місця в системі зобов'язального права України й особливості укладення. Висвітлено питання щодо захисту права на інформацію, висунуто науково-теоретичні пропозиції та рекомендації щодо відшкодування збитку, завданого внаслідок порушення права на інформацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 + Х819(4УКР)126 +
Шифр НБУВ: РА327710
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського