Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2418)Юристам - Наукова електронна бібліотека (40)Юристам - Реферативна інформація (1688)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*<.>U=Х891.9(4УКР)$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 149
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ясінська Л.Е. 
Становлення та розвиток інституту нотаріату в Україні (історико-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Е. Ясінська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено передумови, обставини, історичні форми та закономірності становлення та розвитку нотаріальної системи в Європі з епохи античності та до Нового та Новітнього часів. Виявлено передумови становлення та простежено еволюцію інституту нотаріату в Україні протягом X - XX ст. Уточнено особливості функціонування вітчизняного нотаріату за російським законодавством. Показано європейський вплив та специфіку розвитку нотаріату на західноукраїнських землях. Виявлено, що нотаріальна діяльність на території України у дорадянський період розвивалася у контексті європейських традицій, перерваних у Радянській Україні, де нотаріат перетворено в бюрократичний орган виконавчої влади. Визначено особливості організації нотаріальної справи в радянський період вітчизняної історії. Досліджено місце та роль інституту нотаріату у правовій системі сучасної України та сформульовано пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)931.6 +
Шифр НБУВ: РА335767
Рубрики:

Географічні рубрики:

2.
Якимчук М.К. 
Організаційно-правові основи управління в органах прокуратури України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / М.К. Якимчук ; НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Розкрито місце прокуратури в механізмі державної влади. Проаналізовано системні характеристики прокуратури та елементи процесу управління: функції управління, управлінські відносини, методи та форми управління. Доведено, що система управління в органах прокуратури (ОП) представлена як ієрархічна структура, що складається з трьох рівнів (Генеральної прокуратури на чолі з Генеральним прокурором України (ГПУ) - прокуратури обласного рівня - прокуратури районного рівня). Запропоновано визначити посаду ГПУ однією з "вищих державних посад". Визначено напрями раціоналізації процесів прийняття та виконання управлінських рішень, удосконалення управління кадрами, правового регулювання проходження служби в ОП. Окреслено шляхи забезпечення наукової організації управління в ОП. Наголошено на необхідності законодавчого закріплення положення щодо попереднього обговорення наказів ГПУ нормативно-правового характеру на Колегії. Приділено увагу формам і методам поліпшення стану організації та правового регулювання в органах прокуратури. Обгрунтовано необхідність прийняття Закону України "Про проходження служби в органах та установах прокуратури".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА321261
Рубрики:

Географічні рубрики:

3.
Шуба В.В. 
Адміністративно-правові відносини в діяльності органів прокуратури України: загальнотеоретичні аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Шуба ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні проблеми адміністративно-правових відносин у діяльності органів прокуратури України. Досліджено суть, структуру й особливості прояву правовідносин, які виникають у процесі діяльності прокуратури. Розглянуто її місце та роль у системі влади в Україні. Зроблено висновок про можливість віднесення прокурорської влади до самостійної гілки влади. Сфомульовано поняття адміністративно-правових відносин за умов діяльності органів прокуратури, здійснено їх класифікацію, проведено розмежування зазначених відносин з відносинами, що регулюються іншими галузями права. Виявлено особливості проявів юридичних фактів у внутрішньоорганізаційній і зовнішній діяльності прокуратури. Проаналізовано особливості адміністративно-правового регулювання функціонування прокуратури та розроблено пропозиції для його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА349710
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Штогун С.Г. 
Правові проблеми організації і функціонування місцевих загальних судів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / С.Г. Штогун ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено місце судової влади в системі поділу влад. Розкрито владний характер судових функцій. Висвітлено роль місцевих загальних судів у судовій системі України. Наведено пропозиції щодо напрямків і шляхів прискорення судово-правової реформи у цілому та стосовно місцевих загальних судів зокрема. Обгрунтовано необхідність розширення повноважень голів судів загальної юрисдикції, зміну порядку призначення суддів на адміністративні посади, вдосконалення роботи органів суддівського самоврядування, виведення державної судової адміністрації з підпорядкування виконавчої влади у підпорядкування судової влади. Значну увагу приділено проблемам реалізації міжнародно-правових стандартів щодо організації та діяльності місцевих загальних судів та статусу суддів цих судів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)11 + Х891.9(4УКР)11
Шифр НБУВ: РА333592
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Штих Т.В. 
Правовий статус суддів як суб'єктів трудового права України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Т.В. Штих ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст трудових прав суддів і названо їх характерні ознаки. Визначено обов'язкові для законодавчого закріплення особливості діяльності профспілок суддів, а саме неможливість включення лідерів профспілок у виборчі списки політичних партій, створення профспілками суддів власних політичних партій, об'єднання профспілок з іншими угрупованнями громадян. Встановлено доцільність законодавчого закріплення за суддями права на страйк. Доведено неконституційність обмеження права суддів на об'єднання у професійні спілки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)8 + Х891.9(4УКР)-7 + Х819(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА374022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Шруб І.В. 
Функціонування адміністративних судів в Україні: організаційно-правові засади та їх реалізація: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.В. Шруб ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано організаційно-правові засади функціонування адміністративних судів, відповідність інституту адміністративного судочинства Конституції України та загальновизнані міжнародні стандарти у сфері захисту прав і свобод людини та громадянина. Визначено місце адміністративної юстиції в адміністративному праві, запропоновано її визначення. Розкрито мету, завдання, ознаки та принципи адміністративної юстиції. Обгрунтовано новий підхід до періодизації історії розвитку адміністративного судочинства та проаналізовано світові моделі організації адміністративної юстиції. Запропоновано класифікацію нормативно-правових актів у сфері адміністративного судочинства, яка базується на критерії - сфері їх регулювання. Проаналізовано організаційну будову адміністративних судів, їх кадрове, матеріально-технічне, фінансове й інше забезпечення та на цій підставі розроблено пропозиції щодо їх удосконалення. Проведено відмежовування адміністративного судочинства від конституційного, господарського, цивільного судочинства та від судочинства в судах загальної юрисдикції щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення. Проаналізовано компетенцію адміністративних судів. Розкрито суть та визначено елементи справ адміністративної юрисдикції. Висвітлено порядок розгляду справ в адміністративних судах та виконання рішень в адміністративних справах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)152 +
Шифр НБУВ: РА363178
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Шишко А. О. 
Адміністративно-правові засади забезпечення особистої безпеки працівників суду в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. О. Шишко ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади забезпечення особистої безпеки працівників суду. Розглянуто сутність особистої безпеки, особливості діяльності суб'єктів у даній сфері суспільних відносин. Застосовано системний підхід до вивчення форм і методів правового регулювання організації діяльності правоохоронних органів. Здійснено аналіз механізму внутрішньої та зовнішньої організації як комплексу спеціальних заходів, які мають юридичний зміст і скеровані на ефективне забезпечення безпеки працівників суду. Сформульовано пропозиції та рекомендації, спрямовані на вдосконалення адміністративно-правових засад забезпечення особистої безпеки працівників суду в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-7 + Х819(4УКР)112.011.013
Шифр НБУВ: РА369793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Шицький І.Б. 
Правовий статус місцевих господарських судів в Україні: становлення і розвиток: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / І.Б. Шицький ; Акад. адвокатури України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше на науковому рівні досліджено питання визначення правового статусу місцевих господарських судів в Україні, розглянуто особливості його становлення та розвитку. Встановлено, що специфіка їх правового статусу обумовлена подвійною природою місцевого господарського суду, який з одного боку є органом держави, державною організацією і виступає у правовідносинах під час реалізації своїх владних повноважень, які проявляються у його праві приймати акти застосування права, а також у можливості матеріальними, примусовими та організаційними засобами забезпечувати їх виконання та дотримання, а з другого - юридичною особою публічного права, яка вступає у цивільні та інші правовідносини. Проаналізовано зміст правового статусу, спеціальну правосуб'єктність міського господарського суду, а також питання організації діяльності місцевих господарських судів. На підставі проведених досліджень розроблено пропозиції щодо подальшого удосконалення законодавства у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)154-5 +
Шифр НБУВ: РА342731
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Шемчук В.В. 
Нагляд органів прокуратури як гарантія забезпечення прав і свобод громадян в сфері адміністративної юрисдикції: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В.В. Шемчук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання нагляду органів прокуратури як гарантії забезпечення прав і свобод громадян у сфері адміністративної юрисдикції. Обгрунтовано положення, що як адміністративні повноваження доцільно розглядати провадження у справах про адміністративні правопорушення, провадження щодо застосування адміністративно-примусових заходів, дисциплінарне провадження та пов'язане з ним провадження з притягнення до матеріальної відповідальності, провадження за скаргами громадян, різновидом яких є адміністративно-позовне провадження, провадження з реалізації наглядових повноважень органами прокуратури, провадження щодо реалізації прокурором представницької функції під час розгляду адміністративно-правових спорів. Запропоновано положення, згідно з яким функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини та громадянина можна визначити як вихідну функцію прокуратури. Встановлено, що арсенал процесуальних можливостей прокурора у провадженні у справах про адміністративні правопорушення потребує певного уточнення. Увагу приділено прокурорському нагляду у сфері адміністративної відповідальності, прокурорському нагляду за законністю розгляду та вирішення звернень громадян, забезпеченню прокурором прав і свобод громадян у разі притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Сформульовано напрямки вдосконалення організації наглядової діяльності органів прокуратури у сфері адміністративної юрисдикції, а також конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів з досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)072 + Х891.9(4Укр)623 +
Шифр НБУВ: РА365355
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Шевченко В.П. 
Конституційно-правові основи військового правосуддя в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / В.П. Шевченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Запропоновано комплексне дослідження інституту військової юстиції, визначення функціонування даного інституту у системі правосуддя в органічному зв'язку з особливостями організації військового керування. Проаналізовано конституційно-правові засади функціонування військових судів в Україні. Визначено їх місце у системі судоустрою, статус, питання юрисдикції, утворення та діяльності, у тому числі з урахуванням характеристики порівняльно-правового аналізу регулювання даних питань у різних країнах світу. Розглянуто сучасний стан здійснення військового правосуддя в Україні. Проаналізовано необхідність і загальні передумови реформування системи військових судів, напрямки удосконалення їх діяльності за умов здійснення судово-правової реформи. Надано конкретні рекомендації практичного характеру щодо покращання законодавства про судоустрій, судочинство та статус суддів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)151 + Ц4,8(4УКР)277 +
Шифр НБУВ: РА322787
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Шевченко Є.О. 
Прокурорський нагляд за додержанням законодавства про звернення громадян: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Є.О. Шевченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено конституційне право громадян на звернення та розгляд заяв і скарг в органах прокуратури, визначено гарантії його реалізації. Розкрито сутність прокурорсько-наглядового провадження за розглядом даних звернень громадян та їх підвідомчість органам прокуратури. Розроблено тактичні та методичні засади прокурорсько-наглядової діяльності з розгляду звернень громадян і нагляду за додержанням законів про звернення громадян в органах місцевого самоврядування. Запропоновано методику здійснення аналітичної роботи з розгляду звернень громадян в органах прокуратури. Наведено пропозиції щодо удосконалення Законів України "Про прокуратуру", "Про звернення громадян", Кодексу адміністративного судочинства, наказів Генерального прокурора України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)621 + Х891.9(4УКР)621 + Х891.9(4УКР)621
Шифр НБУВ: РА355998
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Шевцов О. О. 
Правове регулювання трудової діяльності працівників прокуратури України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. О. Шевцов ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність визнання трудового договору єдиною підставою виникнення службово-трудових відносин. Зазначено, що його укладення з кандидатом на посаду в органи прокуратури є угодою, за якою кандидат зобов'язується виконувати покладені на нього функції відповідно до визначеної державної посади з підпорядкуванням правилам внутрішнього трудового розпорядку, а державний орган - виплачувати йому заробітну плату та забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи й передбачені законодавством про працю, законодавством про державну службу, спеціальним законодавством з питань служби в органах прокуратури, колективним договором та угодою сторін. Визначено, що специфіка трудового договору в системі органів прокуратури полягає у звуженні компетенції сторін щодо встановлення та зміни умов праці за індивідуальною угодою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6 п + Х879(4УКР)82 + Х819(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА372156 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Швець В. О. 
Правове регулювання пенсійного забезпечення суддів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. О. Швець ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження актуальних теоретичних і практичних проблем правового регулювання пенсійного забезпечення суддів в Україні. Розглянуто становлення та розвиток правового регулювання матеріального забезпечення суддів загалом і пенсійного забезпечення зокрема, міжнародно-правове регулювання даної сфери. Визначено поняття "соціальний захист судді", "пенсії", "пенсії судді", запропоновано її класифікацію та види, визначено поняття, "спеціальної пенсійної правоздатності судді", "пенсійних правовідносин", розглянуто питання правосуб'єктності, місця та значення спеціального стажу у пенсійних правовідносинах суддів. Увагу приділено правовому аналізу відставки та її наслідків. Розглянуто характеристику відставки як головний юридичний факт для призначення пенсії у відставці. Досліджено місце та вплив злочину на виникнення, зміну та припинення пенсійних правовідносин судді. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері пенсійного забезпечення суддів, що дозволить удосконалити чинну систему пенсійного забезпечення суддів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)619 + Х891.9(4УКР)1-7
Шифр НБУВ: РА377166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Черниш 
Цивільно-правові засади розвитку нотаріату в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Черниш ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі аналізу наукової літератури, національного законодавства та законодавства інших країн, міжнародно-правових актів, практики їх застосування висвітлено питання виникнення, становлення та розвитку нотаріату. Особливу увагу приділено розвитку нотаріату після здобуття Україною незалежності, коли збільшився цивільний оборот і почали формуватися ринкові відносини. Проаналізовано два типи нотаріату, на яких грунтується діяльність сучасного нотаріату - публічного (державного) та латинського (вільного). Доведено необхідність діяльності в Україні нотаріату лише латинського типу, як такого, що відповідає сучасним вимогам європейського законодавства; обгрунтовано пропозицію входження України до міжнародної спілки латинського нотаріату. Досліджено цивільно-правові проблеми регулювання відповідальності під час надання нотаріусами професійних послуг, страхування професійної відповідальності нотаріусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)931.6 + Х839(4УКР)213.1 +
Шифр НБУВ: РА326643
Рубрики:

Географічні рубрики:

15.
Черленяк М.І. 
Підвідомчість справ господарським судам України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / М.І. Черленяк ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми підвідомчості справ господарським судам України з метою вдосконалення захисту прав і законних інтересів суб'єктів господарювання. Обгрунтовано визначення підвідомчості справ господарським судам і встановлено її співвідношення з господарською судовою юрисдикцією. Розроблено пропозиції щодо термінологічної узгодженості господарського, цивільного й адміністративного процесуального законодавства. Сформульовано пропозиції щодо розмежування підвідомчості справ господарським судам і судам цивільної та адміністративної юрисдикції. Наведено визначення поняття та систематизовано критерії підвідомчості справ даним судам. Обгрнутовано необхідність і конкретні пропозиції щодо розширення кола справ, підвідомчих госоподарстким судам. Запропоновано нову редакцію ст.12 Господарського процесуального кодексу України. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення законодавства з питань підвідомчості справ госопдарським судам та розмежування компетенції між судами різних юрисдикцій. Обгрунтовано необхідність віднесення до підвідомчості господарських судів справ, що виникають зі спірних госопдарських правовідносин, зокрема за участі суб'єктів владних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)154-53 + Х892.19(4УКР)189.4 +
Шифр НБУВ: РА355376
Рубрики:

Географічні рубрики:

16.
Цакадзе Н. Ч. 
Прокуратура в системі органів державної влади в Україні: статус, функції, перспективи реформування: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Н. Ч. Цакадзе ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено місце прокуратури в системі державних органів влади України. Розкрито поняття влади та її структуру за Конституцією України, поділ влади та систему її функцій. Визначено місце прокуратури в системі функцій влади у їх взаємозв'язку, а також систему функцій прокуратури. Проаналізовано відносини прокуратури з органами державної влади: Верховною Радою України, Президентом, правовідносини прокуратури з судами загальної юрисдикції та господарськими судами, Конституційним судом, органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини. Досліджено прокуратуру України в контексті Європейських стандартів. Обгрунтовано пропозицію, що прокуратура не належить до жодної з оголошених законодавцем "гілок влади", оскільки вона становить державну єдину централізовану багатофункціональну систему, статус і роль у державі якої визначаються цілями та задачами її діяльності, і яка, маючи певні владні повноваження, є самостійною та незалежною в системі органів державної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)67 + Х891.9(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА375750 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

17.
Хотенець П.В. 
Правовий статус адвоката в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / П.В. Хотенець ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено правовий статус адвоката з урахуванням міжнародно-правових стандартів його діяльності, норм Закону "Про адвокатуру", а також процесів, що здійснюються в нашій державі після його прийняття, щодо адвокатури як організації правозахисного інституту. Визначено роль адвокатури й адвоката в забезпеченні конституційного права особи на одержання кваліфікованої правової допомоги як умови реалізації принципу доступності населення до правосуддя. Розглянуто окремі гарантії діяльності адвоката в цивільному та кримінальному процесах. Класифіковано норми Правил адвокатської етики, які регулюють відносини між адвокатом і клієнтом, адвокатом і колегою, адвокатом і судом (суддею).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)8
Шифр НБУВ: РА318068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Хливнюк А.М. 
Правовий статус Державної судової адміністрації України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / А.М. Хливнюк ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено правовий статус Державної судової адміністрації України як складової судової влади, що здійснює організаційне забезпечення органів та інституцій судоустрою. Досліджено передумову створення судової адміністрації, її функції та систему, реалізацію компетенції, порядок і форми взаємодії з окремими інституціями судової влади, органами законодавчої та виконавчої влади. На підставі аналізу сучасного стану судово-правової реформи та міжнародного досвіду організаційного забепечення судової системи сформульовано пропозиції щодо зміни правового статусу Державної судової адміністрації України - надання статусу органу в системі судової влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)9 +
Шифр НБУВ: РА365281
Рубрики:

Географічні рубрики:

19.
Хамник М.М. 
Формування і розвиток господарських судів в Україні (історико-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.М. Хамник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено історико-правове дослідження становлення та розвитку господарських судів в Україні. Досліджено правову природу інституту господарського судочинства. Проаналізовано основні етапи розвитку органів господарської юрисдикції. Визначено соціально-економічні та правові передумови створення господарських судів в Україні. Розглянуто діяльність зазначених судів за умов судово-правової реформи, яка відбувається в Україні. Проведено порівняльно-правовий аналіз основних аспектів організації та діяльності органів господарської юрисдикції в європейських країнах і країнах СНД. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення системи господарських судів України з урахуванням історичного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)154-1 +
Шифр НБУВ: РА364001
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Халюк 
Конституційно-правовий статус Вищої ради юстиції: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Сергій Олександрович Халюк ; Київський національний ун-т внутрішніх справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)67 + Х891.9(4УКР)111.21
Шифр НБУВ: РА359142
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського