Бази даних


Електронні виставки

Т. Г. Шевченко. Електронна колекція - результати пошуку


    

Авторський колектив

Архів новин

Біографія


Навігатор


Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка

Національний музей Тараса Шевченка

Шевченківський національний заповідник

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюдатою
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Загальна кількість знайдених документів : 7
1.

1986

Орський музей Тараса Григоровича Шевченка. – Орськ, 1986.

  Інтернет  

Анотація:

Відкритий 10 березня 1986 р. в старій частині Орська, його історичній зоні, на місці колишньої Орської фортеці. Вулиця, де він знаходиться, з 1908 р. носить ім'я великого українського поета. Будинок, в якому розмістився музей, колись належав відомому сімейству орських мешканців. Основу експозиції склав дар Київського Державного музею Т. Шевченка: картини, документи, та інші експонати. Зали музею безперервно поповнюються подарунками гостей, в основному з України. Перед відвідувачами розкривається усе життя поета, але головна увага приділена орським місцям його служби. Вони в панорамах, діарамах, картинах художників і дизайнерів Орська.

2.

1989

Меморіальний музей-гауптвахта Т. Г. Шевченка. – Оренбург, 1989.

  Інтернет  

Анотація:

Музей відкритий 9 березня 1989 року в цокольному поверсі будинку по вулиці Совєтській, 24, на тих площах, де розташовувалась головна гауптвахта Окремого Оренбурзького корпусу, арештантом якого Шевченко був у квітні-травні 1850 року. Музей присвячений "оренбурзькій зимі" 1849-1850 років. Увагу відвідувачів привертає маленька арештантська з справжніми цегляними стінами та початковою підлогою з гребенського каменю. Все інше реконструйовано. У приміщенні перед арештантською - фігури караульного офіцера та солдата. Автори цих фігур (так само як і оренбурзького козака) - львівські художники Володимир та Іван Турецькі, Орест Гнатив. Експозиційна зала (в колишньому приміщенні для розводу караулів) за допомогою різних музейних прийомів розкриває головні події та риси тих місяців. Двома рядами тягнуться в коридорі з напівкруглими стелями репродукції та копії робіт Шевченка-художника, також в основному оренбурзьких. У кімнаті подарунків музею - рушники, виткані та розшиті правнучкою поета Є. В. Ковтун, Шевченко в перекладах на японську, старий портрет, надісланий із Дніпропетровська, настінне блюдо з фаянсу роботи відомого українського майстра Б. П. Паняди та багато іншого. У створенні музею приймали участь заслужений діяч мистецтв та лауреат Державної премії України А. В. Гайдамака, старший науковий співробітник, а зараз заступник директора з наукової роботи Національного Музею Тараса Шевченка В. М. Яцюк, музейні працівники Оренбургу Р. П. Чубарева, Т. М. Артюшенко, художники А. А. Власенко, В. М. Єременко та інші. Меморіальний музей має друкований путівник (виданий в 1991 році) та користується популярністю в місті.

3.

1964

Пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку в Москві / архітектори А. Сницарєв і Ю. Чеканюк ; скульптори М. Грицюк, Ю. Синькевич, А. Фуженко. – Москва, 1964.

  Вікіпедія   

Анотація:

Пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку в Москві — пам'ятник геніальному українському поетові, письменнику і художнику, «будителю нації» Тарасу Григоровичу Шевченку в столиці Російської Федерації місті Москва.

4.

2000

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Санкт-Петербурзі (Росія) / скульптор Лео Мол (Леонід Молодожанин). – Санкт-Петербург, 2000.

  Інтернет  

  Фотоматеріали

Анотація:

Перший пам'ятник Шевченку в Росії. Автор — Ян Тільберг (латиський скульптор). Пам'ятник встановлений 1 грудня 1918 року, простояв лише вісім років. Другий пам'ятник поету було встановлено 22 грудня 2000 року на розі пр. Левашовського та вул. Ординарної, біля станції метро «Петроградська». Цю триметрову скульптуру у 1993 подарував Санкт-Петербургу канадський скульптор Лео Мол (Леонід Молодожанин). 1995 року (за часів мера Собчака) її вирішено встановити, але через брак коштів не вдалося. Через деякий час, уже за розпорядженням губернатора Яковлева, встановлення пам'ятника перенесли на 1999 рік. Проте відкриття відбулося під час зустрічі лідерів України та Росії у 2000 році.

5.

1959

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Орську (Росія) / скульптор Л. М. Писаревський, архітектор М. К. Габелко. – Орськ, 1959.

  Інтернет  

Анотація:

Пам'ятник у місті, де Шевченко перебував на засланні в 1847—48 роках, встановлений на площі, яка носить його ім'я. Установлений у 1959 році, автори — скульптор Лев Мойсейович Писаревський, архітектор М. К. Габелко.

6.

1964

Остання квартира Т. Г. Шевченка в Санкт-Петербурзі (Росія). – Санкт-Петербург, 1964.

  Інтернет  

Анотація:

Майстерня Тараса Григоровича Шевченка в будівлі Академії мистецтв була відновлена в 1964 році. Майстерня займає невелике приміщення з антресолями. Саме тут Шевченко працював в останній, петербурзький період свого життя, з 1858 р. по 1861 р. В Академії мистецтв він створив свої найкращі гравюри.

7.

1989

Меморіальний камінь-надгробок в місті Санкт-Петербург (Росія). – Санкт-Петербург, 1989.

  Інтернет  

Анотація:

Меморіальний камінь-надгробок знаходиться на місці першого поховання Т. Шевченка на Смоленському кладовищі.

 

Пам'ятні місця

Київ

Шевченкіана у фондах НБУВ

Інститут рукопису

Відділ стародруків та рідкісних видань

Відділ зарубіжної україніки

Відділ бібліотечних зібрань та історичних колекцій

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського


Використання матеріалів дозволяється лише за умови прямого посилання до порталу НБУВ
Електронна колекція «Т. Г. Шевченко» : www.nbuv.gov.ua/shevchenko/