Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (41)Автореферати дисертацій (2609)Реферативна база даних (19039)Книжкові видання та компакт-диски (3092)Журнали та продовжувані видання (166)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕГРАЦІЯ$<.>+<.>K=СУСПІЛЬСТВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 361
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Хелеби, Сэм.
Принципы маршрутизации в Internet [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Сэм Хелеби, Денни Мак-Ферсон. - 2-е изд.. - М. : Вильямс, 2001. - 404 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга поможет вам стать экспертом по вопросам интеграции локальной сети вашей компании в глобальную сеть Internet. В ней рассмотрены системы адресации, маршрутизации и способы организации соединений в сети Internet на практических примерах. В книге также освещается широкий круг теоретических понятий и принципов организации маршрутизации в сети Internet с использованием протокола граничного шлюза (Border Gateway Protocol - BGP). После знакомства с этой книгой вы будете способны самостоятельно строить свою сеть и планировать ее развитие. Независимо от того являетесь ли вы потребителем услуг Internet или же вы сами предоставляете услуги этой сети (т.е. вы являетесь сервис-провайдером Internet), в этой книге вы найдете ответы на любые вопросы, касающиесямаршрутизации в сетях на основе протокола TCP/IP.



Кл.слова:
маршрутизація -- інтернет -- інтеграція

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Релігія   
2.


Интегральная наука [Електронний ресурс] / Российское философское общество. - М. : Изд-во Москов. ун-та, 2005. - 168 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В сборнике помещены статьи членов Российского философского общества и Международной академии каббалы под руководством профессора М. Лайтмана. Для научных работников, преподавателей философии и других общественных дисциплин, аспирантов, студентов, всех, кто интересуется новыми формами научного познания.



Кл.слова:
математика -- інтеграція -- філософія

   Тип видання:   словник   
3.


Словник-довідник з культури української мови [Електронний ресурс] / Д. Гринчишин [и др.]. - 3-е вид.. - К. : Знання, 2006. - 367 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Культура мови як невід’ємна складова особистості — одна із перших ознак загальної культури людини та суспільства. Вона включає в себе багато понять і вимагає постійної уваги до мовної поведінки особистості. Довідник містить складні випадки слововживання і допоможе читачам засвоїти граматичні норми української мови. Для викладачів та студентів філологічних факультетів, мовознавців, працівників засобів масової інформації, вчителів, а також усіх, хто хоче підвищити рівень знання української мови.



Кл.слова:
мовна поведінка -- слововживання

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Геґель, Ґеорґ Вільгельм Фрідріх.
Основи філософії права, або Природне право і державознавство [Електронний ресурс] : пер. з нім. / Ґ. В. Ф. Геґель. - К. : Юніверс, 2000. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своєму філософському трактаті Ґ.В.Ф. Геґель (1770 — 1831) докладно аналізує державу як таку, з усіма її атрибутами. Окрім цього, торкається моралі, а також сім’ї і сімейного законодавства. Розглядає структуру громадянського суспільства, різні форми правління — від первісних до цивілізованих, вказує їхні переваги та недоліки в історичному плані. Зокрема, автор наголошує на перевазі північногерманського способу правління.



Кл.слова:
юридична деонтологія -- філософія політики -- державне управління

   Тип видання:   словник   
5.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   монографія   
6.

Небеська, А. В.
Культуріндустрія і хеві-метал [Електронний ресурс] : трансформація важкої музики від 70-их років до сьогодні : кваліф. робота ... бакалавра культури / А. В. Небеська; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2010. - 80 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Актуальність даного дослідження полягає в популярності важкої музики сьогодні й її впливі на життя сучасних людей. Від 70-х років хеві-метал трансформувався, і сьогодні деякі його піджанри користуються популярністю серед дуже великого числа меломанів. Об'єктом дослідження є важка музика і допоміжні артефакти хеві-металу: тексти пісень, відеокліпи, зображення виконавців, поведінка фанатів. Предметом дослідження є явище комерціалізації музики; варіанти протистояння комерціалізації музики; відображення у музиці тенденцій сучасного суспільства і їх зміна від 70-х років до сьогодення. Метою даної роботи є спроба проаналізувати важку музику від часу її виникнення до сьогодення, виокремити відмінності між хеві-металом 70-х років і хеві-металом сьогодні і з'ясувати, яке місце важка музика займає у культуріндустрії. Завданнями роботи є: визначити ознаки хеві-металу 70-х, 90- х і 2000-х; з'ясувати відносини між хеві-металом і традиційною культурою цих 4 років; зрозуміти трансформацію важкої музики і вплив на цей процес комерціалізації; дати відповідь на запитання, чи є хеві-метал музикою для аутсайдерів, або ж він є одним з продуктів культуріндустрії. Методами роботи є аналіз наявної літератури, досліджень важкої музики, а також аналіз музики, текстів пісень, відеокліпів, фотографій і зображень Матеріалами дослідження є музика відомих хеві-метал виконавців, тексти пісень, відеокліпи на пісні, фотографії музичних гуртів і окремих виконавців. Наукова новизна дипломної роботи полягає у дослідженні теми, яка не досліджувалася вітчизняними науковцями, а також розгляд важкої музики у контексті культуріндустрії.



Кл.слова:
музика -- рок -- меломанія -- шоу-бізнес

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Релігія   
7.

Лубський, В. І.
Історія релігії [Електронний ресурс] / В. І. Лубський, M. B. Лубська. - 2-е вид.. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 776 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику подано матеріал з історії релігії і міфології від найдавніших часів до наших днів. Розглянуто різні концепції теорії релігії, її структура й функції у житті суспільства та індивіда, проблеми генезису та еволюції релігії. Значну увагу приділено сучасним світовим релігіям. Визначальний принцип подання матеріалу у підручнику - толерантне ставлення як до релігії, так і до вільнодумства. Підручник розрахований на студентів вищих закладів освіти, які вивчають курс "Релігієзнавство", а також тих, хто цікавиться історією релігії і міфологією.



Кл.слова:
світові релігії -- міфологія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
8.


Хімія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : профільний рівень / Н. М. Буринська [та ін.]. - К. : Педагогічна думка, 2010. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якщо 10-класники обрали майбутню професію, пов’язану з використанням хі- мічних знань, відтак обрали певний хімічний профіль – біолого-хімічний, хіміко- технологічний, агрохімічний тощо, то цей підручник саме для них. У ньому роз- криваються відомості про хімічні елементи та їх сполуки на профільному рівні, тобто поглиблено. Курс хімії 10 класу починається з повторення основних теоретичних питань, що вивчалися у попередніх класах, їх зміст поглиблюється, а обсяг збільшується. Особлива увага в підручнику приділяється хімії елементів, ролі елементів та їх сполук у здоров’ї людини та матеріальному житті суспільства. Одним із найсуттєвіших чинників, які забезпечують успіх у засвоєнні на- вчального матеріалу, є самостійна робота, передусім робота з підручником.



Кл.слова:
хімічні елементи -- хімічні реакції

   Тип видання:   підручник   
9.


Інформатика [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів / Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко, Л. А. Чернікова, В. В. Шакотько. - К. : Генеза, 2010. - 164 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей підручник орієнтований на подальше вивчення вами в 10-му кла- сі сучасних ІК-технологій, розвинення навичок використання їх у вашій навчальній і дослідницькій діяльності, у повсякденному житті. Він до- поможе вам стати освіченою людиною інформаційного суспільства. Ви поглибите свої знання та вдосконалите вміння щодо роботи з текстовими документами в програмі Microsoft Word 2007, навчитеся створювати комп’ютерні презентації, використовуючи програму Microsoft Power Point 2007, розробляти комп’ютерні публікації, здійснювати монтаж ві- деофільмів. Також ви навчитеся користуватися електронними поштови- ми скриньками, використовувати всесвітню мережу Інтернет для спілку- вання в чатах і форумах, застосовувати ІКТ під час вивчення різних шкільних предметів.



Кл.слова:
комп'ютер -- програмне забезпечення

   Тип видання:   підручник   
10.

Царик, Л. П.
Екологія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів : профільний рівень / Л. П. Царик, П. Л. Царик, І. М. Вітенко. - К. : Генеза, 2010. - 126 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


За своєю структурою підручник складається із вступу та десяти основних тем, які об’єднані в розділ «Система природа – населення – господарство», що дає можливість розглядати кожну з тем у контексті взаємостосунків суспільства і природи. Для зручності користування матеріалом теми поділені на параграфи, які містять завершену інформацію про екологічні об’єкти, процеси і явища.



Кл.слова:
природа -- населення -- господарство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Вугальтер, А. Л.
Ваше открытие общества, или философский вояж [Електронний ресурс] / А. Л. Вугальтер. - К. : [б. в.], 2005. - 146 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представленная рукопись посвящена самым общим проблемам философии истории /философии общества/, а также методологии ее исследования. Несомненно, это сфера, которая в общественном сознании в наше время представляет собой сплошное “белое пятно”, усыпанное осколками рухнувшей идеологии, и интерес к ней у общества велик. Это значит, что книгу, наверное, купят. Далее, автор пришел в эту область, так сказать, “со стороны”, но не отягощен ни предрассудками, ни положительным опытом и окинул территорию свежим взглядом человека, имеющего солидные познания в другой сфере. Такой свежий взгляд всегда полезен. Должен сказать, что по многим решающим положениям мне позиция автора импонирует. Наконец, книга написана легко, с вызывающим юмором и соответственно легко воспринимается. Считаю публикацию книги А. Л. Вугальтера полезной в нашем мятущемся и ищущем обществе, преодолевающем массу мертвых традиций.



Кл.слова:
методологія -- філософія суспільства -- історія філософії

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Потульницький, В. А.
Україна і всесвітня історія. Історіософія світової та української історії XVII - XX століть [Електронний ресурс] / В. А. Потульницький. - К. : Либідь, 2002. - 480 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі аналізуються причини відокремлення української і всесвітньої історії у світовій та українській історичній науці. Висвітлюється бачення історіософії німецькими, французькими, російськими, єврейськими та українськими дослідниками.



Кл.слова:
національність -- історична наука -- інтеграція

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Пірен, М. І.
Публічна політична діяльність [Електронний ресурс] / М. І. Пірен. - К. : НАДУ, 2009. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.64 Мб


У навчальному посібнику розкрито теоретико-методологічні основи публічної політичної діяльності як суспільного феномену. Обґрунтовується сутність, типологія і реалізація публічної політичної діяльності, виділяється роль депутатського корпусу, опозиції та еліти у публічній політичній діяльності. Особливе місце відведено оптимізації публічної політичної діяльності в сучасному українському суспільстві. Адресується слухачам, політикам, працівникам управлінського корпусу, науковцям, викладачам вищих навчальних закладів, для яких політична діяльність має професійний та громадянський сенс як важливий феномен розвитку сучасного українського суспільства до демократії.



Кл.слова:
депутат -- суспільство -- громадськість -- управління

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Запорожан, В. М.
Оперативна гінекологія [Електронний ресурс] : практичний порадник / В. М. Запорожан. - К. : Фенікс, 2008. - 447 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У практичному пораднику «Оперативна гiнекологiя» наведені основні принципи гінекологічної хірургії, характеристика інструментарію, шовного матеріалу, описано методики найбільш важливих операцій, що сприятиме систематизації знань і навичок лікаря-гінеколога. Сучасний акушер-гінеколог має опанувати навики репродуктивного ендокринолога, перинатолога, колоректального хірурга, урогінеколога, гінекологічного онколога, уролога, мамолога і водночас працювати як сімейний лікар, що за умов сучасної високотехнологічної та доказової медицини майже неможливо. Втім, наше завдання полягає в тому, щоб надавати пацієнткам найвищий рівень акушерсько-гінекологічної допомоги. Отже, ми повинні працювати не як сімейні лікарі — фахівці первинної ланки медичної допомоги, а як гінекологічні хірурги. Тому слід зосередитися на клінічних і хірургічних проблемах акушерства та гінекології як унікальної хірургічної спеціальності. Вимогою часу є інтеграція у світовий лікувальний простір, що потребує ознайомлення українських студентів і лікарів із досвідом зарубіжних колег. У практичному пораднику, який пропонується широкому колу фахівців, перш за все, молодому лікарю, студенту, інтерну, систематизовано і разом із тим просто й лаконічно представлено хірургічну гінекологічну патологію, включаючи патогенез, клінічні симптоми, можливі лікувальні підходи, гістопатологію, методично, «крок за кроком», описано найактуальніші гінекологічні операції. При викладенні методик операцій описуються всі суттєві деталі, наводяться характерні помилки хірурга-початківця, надаються рекомендації щодо їх уникнення для виконання технічно коректного оперативного втручання. Слід пам'ятати, що необхідно постійно поновлювати, удосконалювати свої знання й навички, тому що нові діагностичні та лікувальні технології розвиваються дуже швидко. Наприклад, сьогодні застосовується щонайменше 5 різних технологій повної абляції ендометрія, жодної з яких не існувало 10 років тому. Нетримання сечі при напруженні взагалі вважалося урологічною проблемою, а нині в арсеналі гінекологів налічується не менше 6 методів хірургічного лікування цієї патології. Кардинально змінилися підходи до лікування генітальних пролапсів тощо. Базою для молодого гінеколога-хірурга повинні стати ґрунтовні знання тазової анатомії, бездоганне володіння хірургічною технікою, постійний і конструктивний зворотний зв'язок із вчителями, колегами і, безумовно, величезна щоденна практика. У книзі наведені основні принципи гінекологічної хірургії, характеристика інструментарію, шовного матеріалу, описано методики найбільш важливих операцій, що сприятиме систематизації знань і навичок лікаря-гінеколога.



Кл.слова:
хірургія -- знання -- навичка

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Білецький, А. О.
Про мову і мовознавство [Електронний ресурс] : навч. посібник для студентів філол. спец. вищ. навч. закладів. / А. О. Білецький. - К. : АртЕк, 1996. - 224 с.. - (Трансформація гуманіт. освіти в Україні)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому посібнику в доступній для широкого читача, жвавій і цікавій формі викладено основне коло проблем загального мовознавства: мова як знакова система і її відмінність від інших знакових систем, походження людської мови, її будова й особливості функціонування, взаємозв'язок мови й мислення, мови й суспільства, мови й культури, класифікація мов, систем письма тощо. Виклад теоретичного матеріалу супроводжено багатим і різноманітним ілюстративним матеріалом з багатьох індоєвропейських мов, а також східних (японська, китайська, турецька) мов, фактами з історії культури (літератури, мистецтва) та необхідними для кращого розуміння матеріалу відомостями з інших наук (філософії, фізики, біології тощо). Чільне місце в ілюстраціях та обговоренні теоретичних проблем посідає українська мова, адже вперше працю такого роду адресовано безпосередньо україномовному читачеві. Книжка, без сумніву, зацікавить студентів гуманітарних факультетів університетів та педінститутів, фахівців філологів, викладачів, а також усіх, хто серйозно цікавиться мовними проблемами.



Кл.слова:
походження мови -- філологія

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Тьоніс, Ф.
Спільнота та суспільство [Електронний ресурс] : основні поняття чистої соціології : пер. с нім. / Ф. Тьоніс. - К. : Дух і Літера, 2005. - 262 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Твір Фердинанда Тьоніса (1855-1936), що вперше вийшов друком у 1887 р., присвячений розробці типології суспільного життя та покладає початок сучасній соціології в Німеччині. Автор поставив перед собою завдання прояснити фундаментальні поняття соціологічної науки, обираючи основною засадою суспільного життя волю, яку він трактує скоріше не у психологічному, а в етичному сенсі - як джерело будь-якого наміру і дії.



Кл.слова:
соціологія -- теорія суспільства -- природне право

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Гриценко, Т. Б.
Українська мова за професійним спрямуванням [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Т. Б. Гриценко. - К. : Центр учбової літератури, 2010. - 624 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику, укладеному за програмою «Українська мова за професійним спрямуванням», подано теоретичний і практичний матеріал, що стосується різних аспектів професійного спілкування, мовного й ділового етикету, значення української мови в житті суспільства, особливостей розвитку мовної системи. Розглянуто моделі поведінки й аспекти створення образу ділової людини, подано правила оформлення ділових паперів, мовні кліше, звороти, найуживаніші у кожному типі документів. Розглянуто також особливості усної форми професійного спілкування. Подано систему вправ, за- вдань, запитань для самоконтролю, а також контрольні тести. Усе це допоможе виробити навички практичного володіння українською мовою у різних сферах комунікативної професійної діяльності. Для викладачів та студентів вищих навчальних закладів та коледжів, аспірантів, службовців, керівників, усіх, хто прагне вдосконалити свою мовну майстерність в аспекті професійного спілкування.



Кл.слова:
ділові папери -- спілкування -- діловий етикет

   Тип видання:   підручник   
18.

Кордон, М. В.
Українська та зарубіжна культура [Електронний ресурс] : підручник / М. В. Кордон. - 3-е вид.. - К. : Центр учбової літератури, 2010. - 584 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядається історія української та зарубіжної культури — від первісного суспільства до кінця XX ст. Висвітлені, насамперед, пи тання розвитку освіти, наукових знань, літератури і мистецтва на різних етапах людської історії. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
культура Відродження -- європейська культура -- культура Київської Русі

   Тип видання:   монографія   
19.


Нариси повсякденного життя радянської України в добу непу (1921 - 1928 рр.) [Електронний ресурс] : колективна монографія : в 2 ч. / відп. ред. С. В. Кульчицький. - К. : Ін-т історії України НАНУ, 2009-2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 2009. - 445 с.

Ч. 2. - 2010. - 382 с.


Книга є першою спробою узагальнення історії повсякденного життя в радянській Україні в роки нової економічної політики. Автори досліджують повсякденне життя основних класів, соціально-професійних верств та етнічних спільнот українського суспільства. Для широкого кола читачів.



Кл.слова:
історія повсякденності -- колективізація -- пролетаріат

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Федевич, К. К.
Галицькі українці в Польщі 1920-1939 [Електронний ресурс] : інтеграція галицьких українців до Польської держави у 1920-1930-і рр. / К. К. Федевич. - К. : Основа, 2009. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга висвітлює історію польсько українських відносин у Східній Галичині в 1920–1930 ті рр. Використані в книзі дані архівів, мемуарів і міжвоєнної преси аргументовано доказують, що період 1920–1939 рр. являє собою переважно історію успішної державної інтеграції галицьких українців до Польщі і мирного польсько-українського співжиття. Міжнаціональний конфлікт, за рідким винятком, практично був повністю відсутнім у звичайній повсякденності переважної більшості жителів Галичини. Український національний рух прагнув максимально використати всі можливості для свого розвитку в Польської державі. При виконанні певних умов це позитивно розглядалось державною адміністрацією Другої Речі Посполитої. Книга написана з позиції дослідника, не зв'язаного з українською чи польською історичною школою й особливостями національних дискурсів. Головний висновок книги є те, що українсько-польську історію Східної Галичини першої половини ХХ століття неможливо розглядати тільки як історію конфлікту.



Кл.слова:
національний конфлікт -- історичне минуле
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського