Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (130)Реферативна база даних (1002)Книжкові видання та компакт-диски (273)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=СХІДНІ$<.>+<.>K=ДВОБОЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Морачева, Лина Михайловна .
Основы сумо. История, приемы, правила [Електронний ресурс] / Л. М. Морачева, С. В. Праотцев, А. Е. Цвиров. - М. : Япония сегодня, 1999. - 76 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой книге не только интересно рассказывается об истории сумо и его становлении как самостоятельного спорта, вида но и профессионально излагаются правила проведения соревнований и судейства, описываются и классифицируются все приемы и тренировочный процесс.



Кл.слова:
боротьба -- східні двобої

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Молостов, В. Д.
Иглотерапия [Електронний ресурс] : практическое пособие по энергетическому лечению болезней / В. Д. Молостов. - Ростов-на-Дону : Феникс, 2004. - 480 с.. - (Будь здоров!)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В начале книги очень кратко рассказано о теоретических исследованиях автора по определению функциональной деятельности акупунктурных точек. Основное содержание книги - это сиситематизация методов энергетического лечения в чжэнь-цзю терапии. Книга является практическим пособием для лечения иглами, прогреванием акупунктурных точек, точечным массажем (акупрессурой, шиацу), воздействием электротоком, фитотерапией, психотерапией. В книге описаны все варианты энергетической диагностики меридианов и все способы лечения 250 болезней посредством энергетических методов.



Кл.слова:
хвороба -- східні методи лікування

   Тип видання:   монографія   
3.

Півторак, Г. П.
Формування і діалектна диференціація давньоруської мови: історико-фонетичний нарис [Електронний ресурс] / Г. П. Півторак. - К. : Наукова думка, 1988. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на матеріалі лінгвістичних (писемні пам'ятки і сучасні народні говори), історичних, археологічних, антропологічних та ін. джерел висвітлюються питання етно- і глотогенезу слов'ян, досліджуються етапи їх розселення у Східній Європі, формування східнослов'янських мовних особливостей, утворення давньоруської народності та її мови, становлення й первісна локалізація (до XIII ст. включно) давньоруських діалектних фонетичних рис, що згодом стали розрізнювальними особливостями російської, української та білоруської мов. Через типологічне зіставлення цих рис із результатами розвитку відповідних праслов'янських фонетичних явищ в інших слов'янських мовах забезпечується загальнослов'янське тло дослідження. Для мовознавців, істориків, етнографів (дослідників, викладачів вузів, аспірантів, учителів, студентів) і всіх, хто цікавиться історією східнослов'янських мов.



Кл.слова:
лінгвістика -- історична граматика -- етногенез -- глотогенез

   Тип видання:   підручник   
4.

Сергійчук, В. І.
Трагедія українців Польщі [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - Т. : Тернопіль, 1997. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


П'ятдесят років тому комуністична влада Польщі вчинила катастрофічну наругу над українцями Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя, насильно пересиливши їх із споконвічних батьківських земель на північно-східні території, що відійшли від Німеччини. З метою повної асиміляції близько 150 тисяч наших братів і сестер по крові було розселено по кілька сімей серед польського етносу. А перед цим, у 1944-1946 роках, 482 тисячі українців із вказаних етнічних земель нашого народу насильно відправили в Радянську Україну. Автор на основі численних документів і матеріалів показує процес освоєння українцями привісленських територій з часів Київської Русі, постійне прагнення тамтешньої людності жити спільно з Матір'ю-Україною, - аж до трагічних подій 1944-1947 років. Дослідження виконане в рамках програми "Українознавство в системі освіти, науки і культури" Інституту українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка і рекомендоване Міністерством освіти України як посібник студентам і викладачам, котрі вивчають історію України, а також розраховане на всіх, хто цікавиться минулим нашого народу.



Кл.слова:
депортація -- асиміляція -- українсько-польський конфлікт

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Янґ, Е.
Як написати дієвий аналітичний документ у галузі державної політики [Електронний ресурс] : практичний посібник для радників з державної політики у Центральній і Східній Європі : пер. с англ. / Е. Янґ, Л. Куїнн. - К. : К.І.С., 2003. - 120 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є практичним посібником для написання різноманітних аналітичних документів – доповідей, аналітичних записок, як у сфері дослідження державної політики, так і в області аналізу і вироблення політики. Це видання представляє нову прикладну науку – науку про державну політику. Показана її відмінність від політології, охарактеризовано коло причетних до державної політики і процес вироблення політики. Книга буде корисною для досвідчених фахівців – службовців, відповідальних за вироблення різних напрямків державної політики, радників, експертів і консультантів у відповідній сфері, широкому колу науковців і викладачів у галузі суспільних наук, а також для початківців-практиків, студентів і аспірантів у галузі державного управління, державної політики та суміжних спеціальностей.



Кл.слова:
аналітика -- доповідь -- державна служба

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Українка, Леся.
Стародавня історія східних народів [Електронний ресурс] : репринтне видання / Леся Українка. - Луцьк : ВАТ "Волинська обласна друкарня", 2008. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця праця Лесі Українки була написана упродовж 1890-1891 років, але вперше видана лише у 1918 році окремим друком і з тих пір жодного разу не перевидавалася. Не надрукована вона і серед вибраних творів Лесі. Виникає запитання - чому? Неупереджений читач, ознайомившись з цією працею, сам знайде відповідь на поставлене питання. Впевнені - якщо українська духовність буде розвиватися шляхом, вказаним Л.Українкою, Україна за дуже короткий проміжок часу підніметься із духовного та економічного занепаду. Видання адресовано науковцям, студентам, усім, хто цікавиться історією і творчістю Лесі Українки.



Кл.слова:
сходознавство -- східні народи -- культура -- історія

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Федевич, К. К.
Галицькі українці в Польщі 1920-1939 [Електронний ресурс] : інтеграція галицьких українців до Польської держави у 1920-1930-і рр. / К. К. Федевич. - К. : Основа, 2009. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга висвітлює історію польсько українських відносин у Східній Галичині в 1920–1930 ті рр. Використані в книзі дані архівів, мемуарів і міжвоєнної преси аргументовано доказують, що період 1920–1939 рр. являє собою переважно історію успішної державної інтеграції галицьких українців до Польщі і мирного польсько-українського співжиття. Міжнаціональний конфлікт, за рідким винятком, практично був повністю відсутнім у звичайній повсякденності переважної більшості жителів Галичини. Український національний рух прагнув максимально використати всі можливості для свого розвитку в Польської державі. При виконанні певних умов це позитивно розглядалось державною адміністрацією Другої Речі Посполитої. Книга написана з позиції дослідника, не зв'язаного з українською чи польською історичною школою й особливостями національних дискурсів. Головний висновок книги є те, що українсько-польську історію Східної Галичини першої половини ХХ століття неможливо розглядати тільки як історію конфлікту.



Кл.слова:
національний конфлікт -- історичне минуле

   Тип видання:   підручник   
8.

Хаберзетцер, Р.
Карате для черных поясов [Електронний ресурс] / Р. Хаберзетцер. - Тирасполь : Модус, 1994. - 248 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
східні двобої -- бойові мистецтва -- карате

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Животко, Аркадій.
Подонь [Електронний ресурс] : українська Вороніжчина в культурному житті України / А. Животко. - [Б. м. : б. в.], 2013. - 30 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подаючи границі, котрими обмежена суцільна територія, населена українським народом, визначний український учений-географ Степан Рудницький, проводить українську етнографічну границю в частині, що межує з російською територією, через Курщину, Вороніжчину й Донщину. У Курщині йде вона повітами: Рильським, Суджанським, Обоянським, Корочанським та Старооскольським, охоплюючи частини їх суцільно населені українським народом. На Вороніжчині цю границю провадить через Городище, Шаталівку, Росош, Репіївку до устя Потудоня в Дін коло м. Коротояка, потім вздовж Дону на Ліски, Маслівку, Мечетку, Нижній Кисляй, Козлівку, Василівку, Бурлаївку, Красне, Пихівку, Банну. В Донщині — починається від Банної вздовж західньої межі Хоперського повіту на Гарячій і далі, охоплюючи третину земель Донщини. Подавши ці границі, він зазначує трудність точного їх визначення: «Границі поміж українською та московською етнографічною територією теж дуже трудні для докладного визначення — каже він. Не тому, щоб тут були переходові діялекти, як, наприклад, на білоруській границі. Навпаки — їх тут немає ніде. Українські й московські села, навіть части сел, дуже виразно від себе відділені, й немає ніякого сумніву, куди причислити їх населення. Трудність лежить у чімсь іншім. Гранична смуга між українським та московським живлом... почала густіше заселюватися щойно в XVII. і XVIII. віках. Колонізаційні струї українців, що плили з заходу на схід, перехрещувалися з московськими колонізаційними струями, що плили з півночі на південь. В результаті повстала довжелезна й широка мішана смуга, в якій зустрічаємо величезну кількість обусторонніх етнографічних півостровів і островів»



Кл.слова:
етнографія -- східні креси

   Тип видання:   підручник   
10.

Оліфіренко, В. В.
Підручник з української літератури [Електронний ресурс] : історія і теорія / В. В. Оліфіренко. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2003. - 324 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлюються етапи становлення підручника з української літератури та його теоретичні основи від доби інтегрованої філологічної науки словесності (XI-XVIII ст.) до поч. ХХІ ст. Дослідження проводиться на широкому історичному тлі розвитку української освіти і різноманітних прикладах підручникотворення як в Україні, так і в західній і східній українській діаспорі. Використано архівні та інші джерела, заборонені або недоступні для дослідників у попередні десятиліття. Видання пропонується для вчителів, студентів і дослідників історії вітчизняної навчальної книжки.



Кл.слова:
літературознавство -- патристика -- полемістика -- романтизм -- реалізм

   Тип видання:   монографія   
11.

Пачкова, С. П.
Господарство східнослов'янських племен на рубежі нашої ери (за матеріалами зарубинецкої культури) [Електронний ресурс] / С. П. Пачкова. - К. : Наукова думка, 1974. - 147 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии освещаются вопросы развития хозяйства восточных славян в период, когда они впервые упоминаются в исторических источниках. Подробно рассмотрен комплекс, который составляет сферу сельскохозяйственного производства (земледелие, животноводство, различные промыслы). Большое внимание уделяется железообрабатывающему и ювелирному ремеслу, а также гончарству.



Кл.слова:
східні слов'яни -- сільськогосподарське виробництво

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Рудницький, С. Р.
Нафта Східної Галичини [Електронний ресурс] / С. Р. Рудницький. - Вінніпег : Український Прапор, 1922. - 42 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена розробці нафтових родовищ у Східній Галичині наприкінці XIX - на початку XX ст. До початку Першої світової війни вони давали близько 5 % світового видобутку нафти.



Кл.слова:
енергоресурси -- нафтова промисловість

   Тип видання:   зб. статей   
13.


Кореспонденція Якова Головацького [Електронний ресурс] : в 2 ч.. - Л. : Наук. Товариство ім. Шевченка, 1905

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : в літах 1835-49. - 1905. - 614 с.

Ч. 2 : в літах 1850-62. - 1905. - 766 с.


ГОЛОВАЦЬКИЙ Яків Федорович (псевд. — Головацький Ярослав, Русин Гаврило, Балагур Яцко, Галичанин та ін.; 29.Х 1814, с. Чепелі, тепер Бродівського р-ну Львів, обл. — 13.V 1888, Вільнюс) — укр. мовознавець, етнограф, фольклорист, поет, педагог і громад. діяч, чл. Рос. геогр. т-ва, почес. чл. Т-ва історії і старовини російської з 1866. У 1834 — 35 навч. в духовній академії в Кошице та ун-ті в Пешті; закін. 1841 Львів. ун-т. У 1842 — 48 був священиком. Протягом 1848 — 67 працював професором, а 1863 — 64 — ректор Львів. ун-ту. В 1868-88 — голова Віденської археогр. комісії, одночасно (з 1871) — голова Тимчас. комісії по організації Вілен. публ. бібліотеки й музею. Належав до «Руської трійці», організував випуск альм. «Русалка Дністровая» (1837). Досліджував фольклор і етнографію українців зони Карпат («Нарис старослов’янського байкарства або міфології», 1860; «Народні пісні Галицької та Угорської Русі», кн. 1 — 4, 1878; «Про костюми або народне вбрання русинів чи руських у Галичині й північно-східній Угорщині», 1867). Підготував праці про писемні пам’ятки («Хрестоматія церковнословенська і давньоруська», 1854; «Пам’ятки дипломатичної і судово-ділової мови руської в давньому Галицько-Волинському князівстві й суміжних руських областях в XIV та XV століттях», 1867). Велике значення у справі відродження укр. шкільництва і культури мала «Грамматика руского Азыка» Г. (1849), яка спиралася на мовну практику Галичини, була осн. посібником у школах до 1862. На підставі нових діал. даних Г. здійснив одну з перших у вітчизн. мовознавстві спроб опису діал. диференціації укр. мови — «Розправа о язиці южноруськім і єго нарічіях» (1848); виділив волин.-поділ. (або українське), галицьке (або наддністрянське) і карпаторуське наріччя. Обстоював самобутність укр. мови, підкреслював її глибокі істор. корені. У питаннях реформування правопису, витворення норм укр. літ. мови виявляв непослідовність. Створив «Географический словарь западнославянских и югославянских земель и прилежащих стран» (1877, вид. 1884), опубл. «Читанку» М. Шашкевича (1850) тощо. Уклав досконалий для свого часу регіональний словник говорів Галичини, Буковини і Закарпаття — «Материалы для словаря малорусского нарЂчія, собраныя в Галиціи и въ СЂверо-восточной Венгрии...» (1857 — 59, літери А — 3) та «Словник української мови» (обидва — в кн.: Науковий збірник Музею української культури у Свиднику, т. 10. Пряшів, 1982).



Кл.слова:
нація -- українська література -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
14.


Україна в Центрально-Східній Європі [Електронний ресурс] / відп. ред. Смолій В.А.. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 9-10. - 2010. - 380 с.

Вип. 11. - 2011. - 342 с.


У наукових розвідках, вміщених на сторінках пропонованого читацькому загалу видання, розглядаються маловивчені питання вітчизняної історії з найдавніших часів до кінця XVIII ст., які висвітлюються в контексті взаємовпливів європейського та османсько-кримського цивілізаційних процесів. Зацікавлений читач знайде у них відповіді на ціле коло проблем, що досліджуються вперше або по новому оцінюються з позицій сучасної історичної науки. Для науковців, викладачів, усіх, хто цікавиться історією України, Малої Азії та Центрально-Східної Європи.



Кл.слова:
історіографія -- Українська революція -- козаччина -- Селянська війна

   Тип видання:   наукове видання   
15.


Загиблі на чужині: книга пам'яті України про громадян, які загинули у воєнних конфліктах за рубежем [Електронний ресурс]. - К. : Пошуково-видавниче агентство "Книга пам'яті України", 2003. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Загиблі на чужині” — історико-меморіальний том, що започатковує серіал “Книга Пам'яті України про громадян, які загинули у воєнних конфліктах за рубежем”. Ця звитяжно-трагедійна епопея тривала понад 60 років: починаючи від збройного зіткнення на Китайській Східній залізниці (1929 р.) і включно до 1990 року. Документальне дослідження навічно закарбувало на сторінках тому прізвища земляків, які віддали свої життя, відстоюючи інтереси СРСР у зарубіжних країнах активною інтернаціональною допомогою народам у національно-визвольній боротьбі, підтримуючи владні структури цих держав. Для істориків, краєзнавців, широкого кола читачів.



Кл.слова:
війна у Кореї -- війна у В'єтнамі -- радянська воєнна інтервенція

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Гваньїні, Олександр.
Хроніка європейської Сарматії [Електронний ресурс] : пер. з пол. / Олександр Гваньїні. - К. : Києво-Могилянська академія, 2007. - 1006 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Хроніка європейської Сарматії" італо-польського історика XVI–XVII ст. Олександра Гваньїні (1538–1614) є надзвичайно цінною й популярною пам’яткою європейської історіографії, яка активно поширювалася і використовувалася в Україні в XVI–XVIII ст. Ця книга неодноразово видавалася різними європейськими мовами, а її найновіше видання (у польському перекладі) побачило світ у Кракові 1611 р. «Хроніка» Гваньїні складається з 10 книг-частин, кожна з яких присвячена конкретній державі або регіону, висвітлює їх військово-політичну та релігійно-культурну історію. Найбільшу увагу приділено Центральній та Східній Європі (Україна, Білорусь, Росія, Польща, Литва, Молдова та ін.), дещо меншу – Західній Європі (Австрія та Німеччина, Швейцарія, Скандинавія тощо), а також Близькому Сходу. І не випадково саме за цією «Хронікою» вчився Богдан Хмельницький, не випадково вона справила такий потужний вплив на українське, російське, білоруське літописання. «Хроніка» Гваньїні написана легко, читається і нині з величезним інтересом та містить багато ілюстрацій. Видання окремою книгою у перекладі українською мовою «Хроніки» Гваньїні – цінного історичного джерела, літературної та історіографічної пам’ятки без сумніву стане вагомою подією у науковому та культурному житті сучасної України. Це видання розраховане не тільки на науковців, а й на викладачів вищої та середньої школи, широке коло любителів історії.



Кл.слова:
європейська історіографія

   Тип видання:   зб. статей   
17.


Древнейшие государства Восточной Европы. Материалы и исследования. 1992-1993 годы [Електронний ресурс] / Российская академия наук, Институт российской истории ; отв. ред. А. П. Новосельцев. - М. : Наука, 1995. - 219 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Очередной выпуск ежегодника посвящен спорным проблемам образования Древнерусского государства, обсуждавшимся на Чтениях памяти члена-корреспондента ЛН СССР В.Т. Пашуто. В публикуемых статьях пересматриваются кардинальные вопросы о предпосылках и путях возникновения государственности, о характере и особенностях ранних государственных образований у восточных славян.



Кл.слова:
давньоруська держава -- східні слов'яни

   Тип видання:   монографія   
18.

Мельниченко, Богдан.
Політико-правові перетворення в Центрально-Східній Європі наприкінці ХХ ст. (на матеріалах Польщі, Чехії та Словаччини) [Електронний ресурс] : моногорафія / Б. Б. Мельниченко. - Л. : ЛьвДУВС, 2012. - 204 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.36 Мб


Монографія присвячена комплексному історико-правовому аналізу демократичних змін у країнах Центрально-Східної Європи наприкінці ХХ ст. На основі нормативного і фактологічного матеріалу розглянуто політико-правові перетворення в країнах Центрально-Східної Європи. Здійснено комплексний аналіз правових аспектів повної інтеграції країн Центрально-Східної Європи до Європейського Союзу, проаналізовано зміни у зовнішній політиці країн Центрально-Східної Європи в нових геополітичних умовах та правове закріплення цього процесу. Монографія рекомендована для викладачів, науковців, аспірантів, здобувачів, практичних працівників, студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
демократизація -- конституція -- євроінтеграція -- зовнішня політика -- реформа -- цивільне законодавство -- господарське законодавство -- кримінальне право

   Тип видання:   зб. статей   
19.

Терещенко, В. Т.
Золото у кожного в душі [Електронний ресурс] / В. Т. Терещенко ; Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, Донецьке відділення, Український культурологічний центр. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2010. - 296 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга належить до історичного краєзнавства в особах і містить понад 30 нарисів про відомих людей, які жили, працювали і творили на Східній Україні, зокрема на Донбасі. Своєю діяльністю вони примножували здобутки краю, сприяли його культурному зростанню. Це державні діячі й письменники, науковці й освітяни, шахтарі й аграрії, творчі, літературні, політичні портрети яких зображені у контексті розвитку Донецького краю, зокрема, Артемівського (Бахмутського) району. Адресована широкому колу читачів.



Кл.слова:
краєзнавство -- біографістика -- Донбас

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Hobson, John M..
The eastern origins of western civilisation [Electronic resource] / John M. Hobson. - Cambridge : Cambridge university press, 2004. - 394 p
Переклад назви: Східні витоки західної цивілізації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


John Hobson challenges the ethnocentric bias of mainstream accounts of the "Rise of the West" that assume that Europeans have pioneered their own development, and that the East has been a passive by-stander. Describing the rise of what he calls the "Oriental West", Hobson argues that Europe first assimilated many Eastern inventions, and then appropriated Eastern resources through imperialism. Hobson's book thus propels the hitherto marginalized Eastern peoples to the forefront of the story of progressive world history.



Кл.слова:
цивілізація -- культура -- генезис ідей -- орієнталізм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського