Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (875)Реферативна база даних (737)Книжкові видання та компакт-диски (630)Журнали та продовжувані видання (111)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕТЕРОЦИКЛІЧНЕ$<.>+<.>K=ЄДНАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.


100 найвідоміших образів української міфології [Електронний ресурс] / В. Завадська [та ін.]. - К. : Орфей, 2002. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Людська душа потребує єднання зі світом, тому міф завжди буде органічною часткою культури. До світогляду нашого народу увійшли вірування та уявлення багатьох поколінь, які жили на території сучасної України й належали до різних племен та археологічних культур. Давні збирачі, мисливці, рибалки, скотарі й землероби залишили відлуння своїх вірувань у тому багатогранному комплексі, який ми звемо українською традиційною культурою. Ця книжка є оригінальною спробою систематизовано представити найхарактерніші й найцікавіші образи, що існували у віруваннях і магічній практиці українського етносу.



Кл.слова:
міф -- звичай -- вірування

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Історія Львова в документах та матеріалах [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів. - К. : Наукова думка, 1986. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник є першою науковою публікацією комплексу документів з історії міста від його заснування до наших днів. Документи відображають розвиток міста протягом століть, боротьбу його населення проти експансії іноземних феодалів і Ватікану, розвиток економіки, культури і соціальної боротьби в епоху феодалізму і капіталізму, економічні, політичні і культурні зв'язки міста з іншими містами України і Росії, вплив Великого Жовтня на піднесення революційної боротьби трудящих за соціальне і національне визволення та возз'єднання з Радянською Україною. Широко показується процес перетворення Львова у великий промисловий і культурний центр України. Для науковців, викладачів вузів і студентів, вчителів, краєзнавців.



Кл.слова:
місто -- економічний розвиток -- політика

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Хімічні науки   
3.

Кочинова, О. Ф.
Синтез, реакционная способность и биологическая активность производных 2-аминобензотиазола [Електронний ресурс] / О. Ф. Кочинова. - Х. : НФАУ, 2000. - 160 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография посвящена анализу результатов исследований по синтезу, реакционной способности и биологической активности 2-амино-бензотиазолов, опубликованных в научной литературе. Особое внимание в ней уделено реакциям гетероциклизации 2-аминобензотиазолов, химическим превращениям Ы-2-(бензотиазолил)оксаминовых и сукци-наминовых кислот, а также их физико-химическим и фармакологическим свойствам.



Кл.слова:
ретероциклічне з'єднання -- біологічно активна речовина

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Переяславська рада 1654 року [Електронний ресурс] : (історіографія та дослідження) / голов. ред. П. Сохань. - К. : Смолоскип, 2003. - 890 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник "Переяславська рада 1654 року" висвітлює проблематику українсько-московської угоди, укладеної в результаті січнево-березневих переговорів 1654 р. між Богданом Хмельницьким і московським царем Олексієм Михайловичем. Перша частина видання містить передруки праць української історіографії та публіцистки останньої чверті XIX - 70-х років XX ст. До другої частини ввійшли наукові дослідження сучасних істориків - огляди української, російської, польської та англомовної історіографій, статті про Переяславську раду, її причини та наслідки. Науковими аргументами ще раз спростовується т.зв. переяславська легенда про добровільне входження України до складу Московської держави як вияв "споконвічної мрії" українського народу до "возз"єднання" Русі. Московський напрямок дипломатії Богдана Хмельницького мав такий самий зміст, як і турецько-кримський, шведський, семигородський та ін. Основним завданням української політики того часу був пошук сильного військового союзника у боротьбі з Річчю Посполитою за об'єднання всіх етнічних українських земель в державно-адміністративному устрої Війська Запорозького. Для науковців, студентів, викладачів та всіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
Хмельниччина -- возз'єднання

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Боляновський, А.
Українські військові формування в збройних силах німеччини [Електронний ресурс] : 1939-1945 / А. Боляновський. - Л. : [б. в.], 2003. - 736 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці йдеться про українські національні військові підрозділи, частини та з'єднання, що діяли на боці німецької армії в роки Другої світової війни. Автор висвітлює історію національних легіонів, допоміжних і охоронних частин, батальйонів Українського Визвольного Війська, дивізії "Галичина", юнацьких протиповітряних та інших формацій, створених з українців. Описано їх використання німецькими установами як допоміжного фактору в рамках психологічної війни і воєнних дій проти Радянського Союзу. Особливу увагу звернено на політику Німеччини у справах створення цих формацій. Показано зусилля частини українських політичних та військових діячів, спрямовані на використання цих формувань з метою пропагування ідей українського визвольного руху. Використано матеріали архівів України, Німеччини, США, Польщі, Білорусі, Чехії, а також численні публікації стосовно цієї проблеми в книгах, журналах та газетах.



Кл.слова:
національне військо -- політика Німеччини

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Косик, В.
Україна і Німеччина у Другій світовій війні [Електронний ресурс] / В. Косик. - Л. ; Париж ; Нью-Йорк : Наукове товариство ім. Шевченка, 1993. - 658 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автором цієї унікальної дослідницької праці є Володимир Косик - в минулому учасник підпілля ОУН(б), а наразі президент Об'єднання українців Франції, професор Сорбонського університету (Париж). У виданні проаналізовано події в Україні під час II Світової війни, рух опору та багато ін. цікавих досліджень, спираючись на численні архівні документи.



Кл.слова:
ОУН -- УПА -- Друга світова війна -- колабораціонізм -- визвольний рух -- окупація

   Тип видання:   наукове видання   
7.
 


Гайке, В. Д.
Українська дивізія "Галичина" [Електронний ресурс] : історія формування і бойових дій у 1943-45 рр. / В. Д. Гайке. - Торонто ; Мюнхен ; Париж : Накладом братства кол. Вояків 1-ої Української Дивізії УНА, 1970. - 273 с.. - (Записки наукового товариства ім. Шевченка ; т. 188)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія формування й бойових дій найбільшого українського військового об'єднання на німецькому боці під час Другої світової війни, що існувало від літа 1943 р. під назвою Дивізія "Галичина". Автор - Вольф-Дітріх Гайке - був начальником штабу дивізії з 1944 р.



Кл.слова:
Друга світова війна -- УНА

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Цибко, О. Г.
Революційно-визвольна боротьба трудящих Західної України за возз'єднання з УРСР (1934-1939 рр.). [Електронний ресурс] / О. Г. Цибко. - Л. : Вид-во Львівського ун-ту, 1963. - 137 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На значному документальному матеріалі показано революційно-визвольну боротьбу трудящих Західної України в 1933-1939 рр. проти соціального і національного гніту панської Польщі, за возз'єднання з УРСР, керівну і спрямовуючу роль КПЗУ в цій боротьбі.



Кл.слова:
бунт -- революція

   Тип видання:   словник   
9.


Інформаційне суспільство. Дефініції: людина, її права, інформація, інформатика, інформатизація, телекомунікації, ліцензування, сертифікація, економіка, ринок, юриспруденція інтелектуальна власність, [Електронний ресурс] / В. М. Брижко [и др.]. - К. : Інтеграл, 2002. - 220 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наведені у словнику дефініції визначають і тлумачать основні поняття, що з'явилися у останні десятиріччя і почали використовуватися у суспільстві, стосовно когнітивних процесів у сфері інформатизації та зв'язку, конвергенція яких все більше поглиблюється і схиляється у бік розвитку інформаційних технологій та штучного інтелекту. Зроблено спробу кореляційного об'єднання термінів з точки зору проблем прав та свобод людини, індустрії інформації, інформаційних ресурсів, інформаційної інфраструктури та телекомунікацій, інтелектуальної власності й ринкової економіки в умовах переходу до Інформаційного суспільства.



Кл.слова:
інформація -- телекомунікація -- економіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Сотников, С. К.
Дальнє приймання телепередач [Електронний ресурс] / С. К. Сотников. - К. : Техніка, 1976. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто принципи дальнього прийому телепередач і основні технічні засоби, які застосовуються для цієї мети. Описано конструкції антен для дальнього прийома телепередач, дано рекомендації з вибору і створення багатоелементних антен типу «хвильовий канал» та їх встановлення у залежності від умов прийому. Описано синфазні дво- і чотириповерхові антени, складені з антен типу «хвильовий канал». Наведено схеми з'єднання та узгодження поверхів антен та фідерних ліній. Надано рекомендації з вибору типу узгоджуючих пристроїв і кабеля для фідерних ліній. Книга розрахована на широке коло радіолюбителів.



Кл.слова:
технічний засіб -- антена -- сигнал

   Тип видання:   монографія   
11.

Сергієнко, Г. Я.
Т.Г. Шевченко і Кирило-Мефодіївське товариство [Електронний ресурс] / Г. Я. Сергієнко. - К. : Наукова думка, 1983. - 205 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії висвітлені суспільно-політична діяльність революційного демократа Т. Г. Шевченка і його участь в Кирило-Мефодіївському товаристві – таємній організації, що виникла у Києві й діяла на Україні в 1846–1847 pp. Виявлено зв'язки товариства, показано розмежування його учасників на революційно-демократичну і ліберально-буржуазну групи, розкрито зміст статуту та програми, що передбачали ліквідацію самодержавства й скасування кріпосного права, поширення освіти серед народу, визволення і об'єднання слов'янських країн у республіканську федерацію. Для наукових працівників, істориків, викладачів і студентів історичних факультетів



Кл.слова:
політична діяльність -- товариство -- історія

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Бобрицька, В. І.
Валеологія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. І. Бобрицька, М. В. Гриньова. - К. : ІЗМН, 1998. - 395 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник розглядає валеологію як багатогранну інтегративну науку. Детально висвітлюються складові здоров'я — фізичне, психічне, соціальне і духовне. Пропонуються методики зміцнення здоров'я. Народний досвід оздоровлення, традиції, що враховують валеологічні аспекти побуту та культури українців подаються в контексти завдань посібника. Навчальний посібник адресований студентам педінститутів, педагогам і медичним працівникам, громадським оздоровчим організаціям та об'єднанням, які пов'язані з навчально- виховною роботою.



Кл.слова:
здоров'я -- оздоровлення -- екологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Красовський, І.
Лемківщина у боротьбі за об'єднання з Україною [Електронний ресурс] / І. Красовський. - Йонкерс : Організація Оборони Лемківщини, 1964. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історія України -- визвольний рух

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.


Громадські об'єднання в Україні [Електронний ресурс] : навч. посібник / за ред. В. М. Бесчастного. - К. : Знання, 2007. - 415 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
політична партія -- профспілка -- організація

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
15.


Ліквідація УГКЦ (1939-1946). Документи радянських органів державної безпеки [Електронний ресурс] : у 2 т. / за заг. ред. В. Сергійчука. - К. : ПП Сергійчук М.І., 2006

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 920 с.

Т. 2. - 804 с.


У виданні представлено документи радянських органів державної безпеки про здійснення ними у 1939-1941 та 1944-1946 рр. політичних репресій проти Української греко-католицької церкви та заходів з її ліквідації під гаслом "возз'єднання з Російською православною церквою".



Кл.слова:
політична репресія -- греко-католицька церква

   Тип видання:   альбом   
16.


Група пражської студії [Електронний ресурс]. - Прага : [б. в.], 1925. - 30 с.. - (Сучасне українське мистецтво)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є альбомом виставки мистецького об'єднання під назвою Пражська група. Відкриває видання вступна стаття українського історика мистецтва і театру Дмитра Антоновича. Стаття подана двома мовами (французькою та українською) і розповідає про тогочасний стан українського мистецтва, причини появи Пражської групи і, власне, про саму виставку, репродукції картин з якої містяться в альбомі.



Кл.слова:
українське мистецтво

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Штефан, Михайло Йосипович.
Виконання судових рішень [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. Й. Штефан, М. П. Омельченко, С. М. Штефан. - К. : Юрінком Інтер, 2001. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Конституція України надала широкі демократичні права, свободи громадянам, їх об'єднанням та встановила гарантії реалізації та захисту їх в судовому й іншому юрисдикційному порядку. За чинним законодавством захист політичних, інших соціально-економічних прав здійснюється в установленій формі судом, арбітражним або третейським судом, профспілковими та іншими громадськими організаціями, а в окремих випадках — в адміністративному порядку (ст. 6 ЦК України). Рішення судових і несудових органів, інших юрисдикційних органів, що стоять на захисті майнових і особистих немайнових прав громадян, юридичних осіб і держави, є обов'язковими і підлягають виконанню на всій території України. Не виконані добровільно, вони виконуються примусово в порядку, встановленому законом України «Про виконавче провадження» від 22 квітня 1999 р. Отже, виконанням рішень суду та інших юрисдикційних ор¬ганів завершується процес захисту суб'єктивних майнових і осо¬бистих немайнових прав громадян та юридичних осіб шляхом їх фактичної реалізації у порядку виконавчого провадження, вста-новленому законом.



Кл.слова:
адміністративне право -- юрисдикція -- виконавче провадження

   Тип видання:   підручник   
18.
 


Громова, А. М.
Клінічне медсестринство в акушерстві та гінекології [Електронний ресурс] / А. М. Громова, Г. М. Алтуєв, В. В. Лойка. - Київ : [б. в.], 2004. - 236 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлено організацію роботи акушерського стаціонару, санітарно-гігієнічний режим у пологових відділеннях; перебіг вагітності та її ускладнення, фізіологічні зміни в організмі вагітної. Особливу увагу приділено медсестринському догляду за вагітними, роділлями та породіллями. Значне місце відведено питанням медичної етики й деонтології та медсестринському догляду за гінекологічними хворими. Детально описано техніку виконання лікувально-діагностичних маніпуляцій за участю медичних сестер. Широко висвітлено лікувальну гімнастику для вагітних та гінекологічних хворих. Наведено зразки санітарно-просвітних бесід на гінекологічну тематику. Для студентів медсестринських факультетів медичних університетів та академій, медичних коледжів та училищ, слухачів курсів підвищення кваліфікації, практикуючих акушерок та медичних сестер акушерсько-гінекологічного об'єднання, а також для молодих лікарів акушерів-гінекологів та лікарів-інтернів.



Кл.слова:
вагітність -- пологи

   Тип видання:   наукове видання   
19.
 


Гришко, Василь І..
Український Голокост [Електронний ресурс] / Василь І. Гришко. - Нью-Йорк : ДОБРУС-СУЖЕРО, 1978. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжку "Український голокост" було написано й видано з нагоди 45-річчя радянського злочину народовбивства голодом, застосованого супроти українського народу в 1932-1933 рр. Видання книжки здійснено зусиллями й засобами Демократичного Об'єднання Репресованих Українців із Совєтського Союзу (ДОБРУС) у Сполучених Штатах Америки та Союзу Українців , Жертв Російського Комуністичного Терору (СУЖЕРО) в Канаді.



Кл.слова:
голодомор -- геноцид

   Тип видання:   художня література   
20.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського