Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАБОКРИЦЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
1.


Гідроекологічний стан басейну річки Рось [Електронний ресурс] / В. К. Хільчевський [та ін.]. - Київ : Ніка-Центр, 2009. - 116 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.54 Мб


В монографії розглядається комплекс питань, присвячених вивченню сучасного гідроекологічного стану басейну річки Рось. Зокрема, проаналізовано природні умови басейну та рівень антропогенного навантаження на його водні ресурси. Оцінено обсяги і динаміку водокористування в басейні, особливості гідрологічного і гідрохімічного режимів річки. Досліджено причини зміни кисневого режиму та погіршення якості води Росі в останні роки. Запропоновано шляхи поліпшення гідроекологічного стану басейну р. Рось.Кл.слова:
гідрологічний режим -- річковий сток -- структура водокористування -- гідроекологічний стан

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
2.


Гідрохімія річок Лівобережного лісостепу України [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. К. Хільчевський [та ін.]. - Київ : Ніка-центр, 2014. - 230 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 8.95 Мб


У навчальному посібнику викладено умови формування хімічного складу річкових вод, методи його дослідження на прикладі річок Лівобережного лісостепу України, охарактеризовано гідрохімічний режим та виконана оцінка води цих річок. Для студентів географічних, гідрометеорологічних та гідромеліоративних факультетів університетів, фахівців у галузі використання та охорони вод.Кл.слова:
хімічний склад природних вод -- водокористування -- гідрохімічний режим -- мінералізація води

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
3.


Гідрохімічний режим та якість поверхневих вод басейну Дністра на території України [Електронний ресурс] / В. К. Хільчевський [та ін.]. - Київ : Ніка-Центр, 2013. - 256 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 9.36 Мб


Охарактеризовано гідрохімічний режим та якість води річок транскордонного басейну Дністра (в межах України) за період 1994-2009 рр. під час весняної повені, літньої межені, літньо-осінніх паводків та зимової межені. Використано дані гідрометслужби України за 40 пунктами спостережень. Показано відмінності у формуванні гідрологічного і гідрохімічного режиму в гірській та рівнинній частині басейну, деяких приток (зокрема, р. Тисмениця).Кл.слова:
гідрогеологія -- гідрохімічний режим -- якість води

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
4.


Основні засади управління якістю водних ресурсів та їхня охорона [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. К. Хільчевський [та ін.] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : ВПЦ "Київський університет", 2015. - 154 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.45 Мб


Викладено основні принципи управління водними ресурсами в країнах Європейського Союзу, США, в Україні та інших країнах. Розглянуто основні джерела забруднення природних вод, питання управління охороною вод. Охарактеризовано комплексну оцінку якості поверхневих вод і принципи екологічного нормування в галузі водокористування. Для студентів географічних факультетів університетів.Кл.слова:
водні ресурси -- водоохоронна політика -- стічні води -- екологічне нормування

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
5.

Забокрицька, М. Р.
Гідроекологічний стан басейну Західного Бугу на території України [Електронний ресурс] / М. Р. Забокрицька, В. К. Хільчевський, А. П. Манченко. - Київ : Ніка-Центр, 2006. - 184 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.39 Мб


У монографії розглядається комплекс питань, присвячених вивченню зако­номірностей формування хімічного складу води, гідрохімічного режиму та стоку хімічних речовин річок басейну Західного Бугу. Подано результати розрахунку іонного стоку з української та польської частин басейну. Висвітлено особливості часової та просторової динаміки якості річкових вод басейну. Охарактеризовано стан ведення національного та транскордонного моніторингу.Кл.слова:
гідрогеологія -- річковий стік -- якість води

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Хільчевський, Валентин Кирилович.
Екологічна стандартизація та запобігання впливу відходів на довкілля [Електронний ресурс] : навч. посібник / В. К. Хільчевський, М. Р. Забокрицька, Р. Л. Кравчинський ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : ВПЦ "Київський університет", 2016. - 192 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.11 Мб


Викладено основні принципи стандартизації у сфері охорони навколишнього природного середовища (якість води, ґрунтів, запобігання впливу відходів на довкілля), основні відомості про утворення та накопичення промислових і побутових відходів, можливий вплив на різні компоненти довкілля (природні води, ґрунти). Розглянуто пріоритетні нормативні документи, що регламентують діяльність у сфері поводження з відходами, направлену на охорону навколишнього природного середовища.Кл.слова:
екологічні стандарти -- стічні води -- гідробіологія

   Тип видання:   науково-біографічне видання   
Категорія: Науки про Землю   
7.


Український гідролог-гідрохімік Валентин Хільчевський [Електронний ресурс] : науково-біографічне видання / В. В. Гребінь, М. Р. Забокрицька. - Київ : друкарня ТОВ «ДІА», 2019. - 216 с.

  Текст у форматі PDF 16.10 Мб


Книга висвітлює сторінки творчої біографії, наукової та педагогічної діяльності В.К. Хільчевського – українського гідролога-гідрохіміка, доктора географічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувача кафедри гідрології та гідроекології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Охарактеризовано основні напрямки його досліджень у сфері якості поверхневих вод та управління водними ресурсами. Детально викладено бібліографію вченого за рубрикацією. Матеріал ілюстровано фотографіями та фотокопіями документів. Книгу присвячено до 65-річчя з дня народження вченого.Кл.слова:
діяльність та основні напрями досліджень -- наукові проекти -- дослідження вченого
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського