Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Автореферати дисертацій (86)Книжкові видання та компакт-диски (2393)Журнали та продовжувані видання (1866)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 765
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Palmero N. C. 
Renaissance representational aesthetics and the verbal icon: An example from Shakespeare / N. C. Palmero // Ренесанс. студії / Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Запоріз. держ. ун-т. - Запоріжжя, 2000. - Вип. 5. - С. 74-85. - англ.

Согласно теории театральной семиотики все театральные знаки можно разделить на три подвида: иконические (аналогии), указательные и символические. Рассмотрены особенности функционирования принципа художественной аналогии (или иконической образности) в контексте ренессансной предметно-изобразительной эстетики. Предпринята попытка показать, как лингвистическая аналогия функционирует в драматургических произведениях У.Шекспира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.017 + Ю812.453.3 + Ш6(4Вел)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Валентина Чистякова - актриса школи Курбаса : Матеріали міжнар. наук.-теор. конф. (до 100-річчя від дня народж.), 21 квіт. 2000р. / уклад.: С. І. Гордєєв, І. В. Зборовець; Харк. держ. акад. культури. Гільдія укр. реж. театру. - Х., 2000. - 76 c. - укp.

Проаналізовано діяльність народної артистки України В.М.Чистякової, яка створила чимало видатних сценічних образів, прославила жінку-сучасницю ("Платон Кречет" Корнійчука, "Молода гвардія" за Фадєєвим, "Глибока провінція" Свєтлова) та оспівала мужню боротьбу за права поневоленої жінки ("Гайдамаки" за Шевченком, "Гроза" Островського, "Талан" Старицького, "Євгенія Гранде" за Бальзаком, "Примари" Ібсена). Значну увагу приділено Молодому театру під керівництвом Л.Курбаса, що ствердив нову репертуарну традицію, а також визначив нові критерії мистецьких цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР)6-86 Чистякова

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ревуцький В.  
Віра Левицька. Життя і сцена / В. Ревуцький. - Торонто : Об-ня укр. письменників "Слово"; Нью-Йорк, 1998. - 269 c. - Бібліогр.: 43 назв. - укp. - рус.

Розповідається про життя та творчу діяльність української театральної акторки В.Левицької, її роботу в театрах ім. І.Котляревського, Л.Українки, Львівському Оперному Театрі, в Ансамблі Українських Акторів, в трупах О.Карабіневича та Я.Стадника. Наведені пам'ятні дати життя і діяльності В.Левицької, список ролей, а також показник п'єс, опер, оперет та фільмів, в яких акторка приймала участь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4/8=УКР)6-8 Левицька

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кабула О. В. 
Віршована форма в сценічній мові : Навч.посіб. / О. В. Кабула; Харк. держ. акад. культури. - Х., 1999. - 78 c. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Висвітлено питання теорії вірша та практичної роботи з віршованою формою. Наведено методику роботи з віршем та віршованою драматургією, що поєднує віршоритмічний, а також дійовий аналіз поетичного твору. Детально розглянуто народну систему віршування, українські народні ритми тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.45 + Щ334.076.3 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зборовець І. В. 
Драматургія А.П.Чехова на харківській сцені (1900 - 1940 рр.) / І. В. Зборовець, В. В. Литвішко // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 60-69. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено факти, які свідчать про великий успіх драматургії А.П.Чехова на сцені харківських театрів. Вистави "Іванов", "Чайка", "Дядя Ваня", "Три сестри", "Вишневий сад" увійшли в історію мистецтва початку XX ст., нерідко випереджали столичні спектаклі за часом і сценічною майстерністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Рос)5-4 Чехов А.П.882 + Щ334.3(4Укр-2Хар)6-074.7 Чехов

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Саква О. О. 
Знак дива: [Про В.О.Шулакова] / О. О. Саква. - К. : Унів. вид-во "Пульсари", 2001. - 144 c. - укp.

Проаналізовано режисерську практику Заслуженого діяча мистецтв України В.О.Шулакова, постановника найвизначніших вистав за останні два десятиліття: "За двома зайцями", "Сірано де Бержерак", "Баня", "Сватання на Гончарівці", "Політ над гніздом зозулі", що стали безпрецендентними бестселерами української сцени та спричинили виникнення абсолютно самобутнього естетичного напрямку у новітній режисурі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР)6-85 Шулаков В.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стахевич А. Г. 
Искусство Bel Canto в итальянской опере ХVІІ - ХVІІІ веков / А. Г. Стахевич; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 2000. - 155 c. - Бібліогр.: 426 назв. - укp.

Розглянуто питання становлення класичного стилю бельканто в оперній культурі Італії XVII - XVIII ст. Особливу увагу акцентовано на проблемі регістрової природи співацького голосу та її використанні в оперному виконавстві різних епох. Розкрито феномен і провідну роль у цьому процесі співаків-кастратів, а також охарактеризовано манеру виконавства співаків зі звичайними голосами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.413(4ІТА)44 + Щ314-73(4ІТА)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Станішевський Ю.  
Корифей української оперети / Ю. Станішевський. - К., 1999. - 93 c. - укp.

Висвітлюється життя та діяльність видатного українського композитора і диригента, засновника національної оперети - Олексія Рябова, який створив понад 30 музичних комедій та оперет ("Коломбіна", "Сорочинський ярмарок", "Майська ніч", "Весілля в Малинівці", "Червона калина" та ін.). Повідомляється, що з його багатогранною мистецькою діяльністю пов'язані становлення і формування Київського державного театру оперети і Харківського українського театру музичної комедії. Підкреслюється, що численні втілення самобутніх творів О.Рябова на багатьох сценах України та зарубіжних театрів сприяли високим художнім досягненням і широкому визнанню української музично-театральної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)7-8 Рябов.О + Щ335.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Черничко І. В. 
Культура і держава: тенденції, проблеми та перспективи розвитку взаємовідносин владних і театрально-мистецьких структур в Україні / І. В. Черничко; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. - К., 1998. - 68 c. - Бібліогр.: 72 назв. - укp.

У монографії, що є складовою частиною наукової праці "Моделі розвитку та механізми функціонування сфери культури України на межі століть: історія, теорія, практика розвитку (на прикладі української національної театральної культури)", досліджуються тенденції, проблеми та перспективи розвитку взаємовідносин владних і театрально-мистецьких структур в Україні. Аналізуються причини і наслідки державної політики в галузі української культури, становлення її концептуальних засад; спадковість правотворення в галузі культури та апогей державного управління нею; самоорганізація українського театру в контексті парадоксів державної культурної політики та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)6 + Т3(4УКР)64-7 + Х819(4УКР)135

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Піскун І. Р. 
М.Л.Кропивницький - організатор, режисер, актор українського театру / І. Р. Піскун. - К. : Кн. палата України, 2000. - 165 c. - Бібліогр.: с. 164-166. - укp.

Розглянуто громадсько-політичні умови в роки заснування українського професіонального театру, роль у цьому процесі М.Л.Кропивницького. Проаналізовано його режисерську школу, а також мистецтво як режисера та актора, який на сьогодні вже існує лише в історії театру, чиї майстерність і досвід необхідні для створення нового театру або подальшого існування національного театру взагалі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР)5-8 Кропивницький

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Новиков А. О. 
Марко Кропивницький і Харківщина : Розвідки, гіпотези, док. / А. О. Новиков. - Х. : Майдан, 2000. - 184 c. - Бібліогр.: 128 назв. - укp.

На основі спогадів сучасників, листів і документів висвітлено життя та творчу діяльність Марка Кропивницького - засновника українського театру, класика української літератури. Особливу увагу приділено харківському періоду життя письменника, зокрема на хуторі Затишок, спілкуванню з видатними харків'янами, виступам на харківській сцені та в повітових містах і селах губернії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Кропивницький,М.Л.28 + Щ334.3(4УКР)5-8Кропивницький М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Власов Є. О. 
Музика у виставі: Теорія і практика музично-шумового оформлення вистави : Навч. посіб. для студ. режис. спеціалізації / Є. О. Власов; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. Ін-т мистец. - Луцьк : Волин. обл. друк, 2001. - 100 c. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Систематизовано та викладено основні питання теорії та практики звукорежисури у драматичному театрі. Висвітлено факти з історії звукорежисури. Розглянуто елементи музичної мови та розкрито засоби музичної виразності у контексті драматичної постановки. Досліджено теоретичні та практичні аспекти функціонування музики, шумів, звукових ефектів у сучасній драматургії. Запропоновано оригінальну систему практичної розшифровки музично-шумової ремарки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ330.78 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кучер Л. И. 
Оперные студии Украины и их музыкально-просветительская деятельность / Л. И. Кучер // Вестн. междунар. слав. ун-та. Сер. Социология. - 1999. - 2, № 6. - С. 44-47. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.413(4Укр)-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16622 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Кулішенко А. І. 
Режисерська діяльність І.А.Маковського в Харківському театрі імені Ленінського комсомолу (1937 - 1940 рр.) / А. І. Кулішенко // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 69-77. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Одна з найменш досліджених сторінок історії українського театру - творча діяльність режисера І.А.Маковського. Проаналізовано виставу "Лісова пісня" (1940 р.), яка стала подією культурного життя Харкова того часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4Укр-2Хар)6-85 Маковський

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кісін В. Б. 
Режисура як мистецтво та професія; Життя. Актор. Образ: Із творчої спадщини / В. Б. Кісін. - К. : Вид. дім "КМ Academia", 1999. - 268 c. - Бібліогр.: с. 241-242. - укp.

Досліджено питання становлення режисури в історичному контексті: від доісторичних видовищ до сучасного професійного театру. Автор, грунтуючись на останніх даних психологічної науки, виходячи з власної багаторічної практики режисера та педагога і досвіду провідних театральних митців, дослідив участь життєвого досвіду актора у творчому процесі роботи над роллю, дав класифікацію видів життєвого досвіду. Подано рекомендації щодо вдосконалення психотехніки актора й режисера, а також щодо оптимізації режисерських репетицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.3(4УКР)6-85 Кісін

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кучменко Е. М. 
Розвиток українського театрального руху у 20-30-х роках ХХ ст. (на прикладі творчості Л.Курбаса) / Е. М. Кучменко. - К. : Знання, 1999. - 28 c. - Бібліогр.: 11 назв. - укp. - рус.

В роботі розглядається процес розвитку українського театрального мистецтва 20-30-х років ХХ ст. як складовий процес загальноцивілізаційного художнього розвитку людства; простежується вплив інших культур на формування естетичної культури людини в історичному контексті; визначається роль творчості Леся Курбаса у розвитку українського театру і роль провідника входження українського художнього мистецтва у загальний світовий культурний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Сучасний стан українського мистецтвознавства та шляхи його подальшого розвитку : Матеріали наук. конф. / ред.: І. Д. Безгін; Акад. мистец. України. - К. : ВПП "КОМПАС", 2000. - 128 c. - укp.

Розглянуто питання стратегії та тактики сучасної мистецтвознавчої науки, перспективи і реальні можливості досліджень з історії українського мистецтва, мистецтвознавчі концепції XX ст. Висвітлено проблеми теорії та історії українського мистецтва. Наведено результати семіолітичного дослідження символіки українського народного мистецтва. Розглянуто питання української графіки XX ст., українського театрознавства в контексті сучасної європейської науки про театр, постнеокласичної науки, театру діаспори, діяльності Ансамблю Українських Акторів у Німеччині, українського театру у контексті епохи. Висвітлено Вагнерівський фестиваль у Байройті. Досліджено особливості музики язичництва та раннього християнства, морально-етичної позиції митця: нормативів і компромісів, акустичних реалій та їх відображення в музичному мисленні, формування нової концепції українського музично-культурного процесу XX ст., концептуального осмислення історії кіно України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ10 г (4УКР)6 я431 + Щ31 г (4УКР) я431 + Щ330 г (4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Купіна Н. Н. 
Театр у світі ігрових концепцій культури / Н. Н. Купіна // Культура України. Мистецтвознав. - Х., 2000. - Вип. 6. - С. 55-60. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проблеми акторської майстерності висвітлено в естетичному та соціокультурному аспектах, які, за К.С.Станіславським, полягають у обов'язковому натхненні у творчому акті та творенні художнього образу, а також у внутрішній дисципліні, можливості керувати натхненням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ334.076.2 + Ю812.453.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гайдабура В. М. 
Театр, захований в архівах: Сценічне мистецтво в Україні періоду німецько-фашистської окупації (1941-1944) : Історія, політика, док., ідеї, худож. реалії, людські долі / В. М. Гайдабура. - К. : Мистец., 1998. - 221 c. - укp.

Висвітлюється унікальна історична глава національного театрального мистецтва, замовчувана впродовж півстоліття. На багатому архівному, документальному, іконографічному матеріалі, свідченнях учасників тогочасного театрального процесу розглядається творчість митців, котрі, опинившись у небезпечних і принизливих умовах гітлерівської окупації, змогли підняти театральну діяльність до рівня могутнього фактора патріотизму, націотворення, духовного захисту народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Романько І. І. 
Театральна справа в Україні під час влади національних урядів (1917-1920 рр.) / І. І. Романько; ред.: О. Д. Бойко; НАН України. Ін-т історії. - К., 1999. - 35 c. - (Іст. зошити). - Бібліогр.: с. 30-35. - укp. - рус.

Зроблено спробу висвітлити одну з малодосліджених і актуальних проблем духовного процесу в Україні під час національно-визвольних змагань 1917-1920 рр. Висвітлюється період відродження українського театру в Добу Центральної Ради, театральне життя в період Української Держави і за часів Директорії УНР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР)611/612 + Т3(4УКР)611-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського