Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж71797<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Інтелігенція і влада : Громад.-політ. наук. зб. / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. нац. політехн. ун-т. - О. : Астропринт, 2004. - 224 с. - (Історія; Вип. 3). - укp.

Розглянуто питання Нової та Новітньої історії України. Проаналізовано місіонерську діяльність парафіяльного духовенства в ХІХ ст. в Ананьївському повіті Херсонської губернії, особливості положення старообрядців Південної Бессарабії в період правління Російської імперії у 1812 - 1856 рр. Висвітлено культурно-освітню діяльність гуманітарної інтелігенції Луганщини в період нової економічної політики, роль ліворадикальної партійної інтелігенції в ліквідації української комуністичної партії у 1920 р., ставлення політичної інтелігенції російських меншовиків та есерів до української держави П.Скоропадського у квітні - грудні 1918 р.

Рассмотрены вопросы новой и новейшей истории Украины. Проанализированы миссионерская деятельность парафиального духовенства в ХІХ ст. в Ананьевском уезде Херсонской губернии, особенности положения старообрядцев Южной Бессарабии в период правления Российской империи в 1812 - 1856 гг. Освещены культурно-образовательная деятельность гуманитарной интеллигенции Луганщины в период новой экономической политики, роль леворадикальной партийной интеллигенции в ликвидации украинской коммунистической партии в 1920 г., отношение политической интеллигенции рассийских меньшевиков и эсеров к украинскому государству П.Скоропадского в апреле - декабре 1918 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я52(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж71797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Інтелігенція і влада : Громад.-політ. наук. зб. / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. нац. політехн. ун-т. - О. : Астропринт, 2005. - 263 с. - (Історія; Вип. 5). - укp.

Розглянуто питання давньої, нової та новітньої історії України. Наведено результати наукового дослідження населення Уманщини в добу Київської Русі. Висвітлено юридичний статус органів місцевого самоврядування міст Новоросії наприкінці XVIII - першій половині ХІХ ст. Розкрито роль купців у промисловому розвитку міст Херсонської губернії в першій половині ХІХ ст., правові умови розвитку кредитно-банківських установ в 1860 - 1870 рр. на Півдні України. Представлено ретроспективний аналіз політики пролетаризації освіти України в 1920-х рр., історіографічні оцінки всесоюзних переписів населення другої половини ХХ ст. Визначено перспективи євроінтеграції України.

Рассмотрены вопросы древней, новой и новейшей истории Украины. Приведены результаты научного исследования населения Уманского региона в эпоху Киевской Руси. Освещен юридический статус органов местного самоуправления городов Новороссии в конце XVIII - первой половине ХІХ ст. Изучены роль купцов в промышленном развитии городов Херсонской губернии в первой половине ХІХ ст., правовые условия развития кредитно-банковских учреждений в 1860 - 1870 гг. в южной Украине. Представлены ретроспективный анализ политики пролетаризации образования в Украине в 1920-х гг., историографические оценки всесоюзных переписей населения второй половины ХХ ст. Определены перспективы евроинтеграции Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я52(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж71797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Інтелігенція і влада : Зб. наук. пр. Вип. 1(2), ч. 1 / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. нац. політехн. ун-т. - О. : Астропринт, 2002. - 300 с. - укp.

Проаналізовано діяльність Союзу Визволення України у справі захисту населення Галичини і Буковини у роки Першої світової війни. Розглянуто питання про політичне розмежування української інтелігенції в роки революції та громадянської війни (1917 - 1920 рр.). Охарактеризовано роль національно-свідомої частини української інтелігенції у створенні Української Комуністичної Партії в 1920 р., роль і місце сільської інтелігенції в аграрній революції 1917 - 1920-х рр. Висвітлено діяльність педагогічної інтелігенції за умов "українізації" загальноосвітньої школи в Україні у 1920 - на початку 1930-х рр. Описано механізми адаптації сучасної української інтелігенції в транзитивному суспільстві. Розкрито роль інтелігенції у розробці та прийнятті рухівської "Концепції державотворення в Україні".

Проанализирована деятельность Союза Освобождения Украины в деле защиты населения Галиции и Буковины в годы Первой мировой войны. Рассмотрен вопрос о политическом расколе украинской интеллигенции в годы революции и гражданской войны (1917 - 1920 гг.). Охарактеризована роль национально-сознательной части украинской интеллигенции в создании Украинской Коммунистической Партии в 1920 г., роль и место сельской интеллигенции в аграрной революции 1917 - 1920 гг. Освещена деятельность педагогической интеллигенции в условиях "украинизации" общеобразовательной школы в 1920-х - начале 1930-х гг. Описаны механизмы адаптации современной украинской интеллигенции в транзитивном обществе.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.6я431 + С5*333.63я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Інтелігенція і влада : Зб. наук. пр. Вип. 1(2), ч. 2 / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. нац. політехн. ун-т. - О. : Астропринт, 2002. - 344 с. - укp.

Проаналізовано взаємовідносини інтелігенції та політичної влади в сучасній Україні. Висвітлено роль інтелігенції в політичному житті України у 1920 рр., роль технічної інтелігенції в українському суспільстві у 1930 рр., інтелігенції східноєвропейських країн у політичних процесах кінця 1980-х - початку 1990-х рр., української еліти в процесах державо- і націотворення. Розглянуто проблеми та перспективи участі інтелігенції в сучасних процесах українського націотворення. Викладено деякі аспекти сучасного націотворення. Описано сучасні особливості становлення громадянського суспільства в Україні.

Проанализированы взаимоотношения интеллигенции и политической власти в современной Украине. Освещена роль интеллигенции в политической жизни Украины в 1920-е гг., развитии науки и украинского общества в 1930-е гг., интеллигенции восточноевропейских стран в политических процессах конца 1980-х - начала 1990-х гг., украинской элиты в процессах построения государства. Описаны современные особенности становления гражданского общества в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.6 + С5*333.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Інтелігенція і влада : Громад.-політ. наук. зб. / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. нац. політехн. ун-т. - О. : Астропринт, 2003. - 199 с. - (Історія; Вип. 1). - укp.

Висвітлено питання історії України нової та новітньої доби. Розглянуто правові умови розвитку державних кредитних закладів у першій половині ХІХ ст. на Півдні України. Наведено соціально-економічну характеристику населення Південної Бессарабії у другій половині ХІХ ст. Проаналізовано відносини української громадськості Одеси та влади наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., роль Одеського Товариства історії та старожитностей у збереженні історико-культурної спадщини українського народу, ліворадикальної політичної інтелігенції у становленні прокомуністичних і націонал-комуністичних партій в добу української революції 1917 - 1920 рр. Розкрито внесок товариства "Просвіта" у формування національної еліти, участь західноукраїнської інтелігенції у формуванні кооперативних організацій у Східній Галичині в міжвоєнний період.

Освещены вопросы истории Украины новой и новейшей эпохи. Рассмотрены правовые условия развития государственных кредитных заведений в первой половине ХІХ в. на Юге Украины. Приведена социально-экономическая характеристика населения Южной Бессарабии во второй половине ХІХ в. Проанализированы отношения украинской общественности Одессы и власти в конце ХІХ - начале ХХ ст., роль Одесского Общества истории и старообрядчества в сохранении историко-культурного наследия украинского народа, леворадикальной политической интеллигенции в становлении прокоммунистических и национал-коммунистических партий в период украинской революции 1917 - 1920 гг. Раскрыты вклад товарищества "Просвита" в формировании национальной элиты, участие западноукраинской интеллигенции в формировании кооперативных организаций в Восточной Галиции в междувоенный период.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Інтелігенція і влада : Громад.-політ. наук. зб. / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. нац. політехн. ун-т. - О. : Астропринт, 2004. - 152 с. - (Політологія; Вип. 2). - укp.

Розглянуто питання політології, зокрема, української правлячої еліти в аспекті євроінтеграції, інтелігенції та влади за умов трансформації соціально-економічної системи. Проаналізовано роль інтелігенції у здійсненні конституційної реформи в Україні. Висвітлено проблеми формування та функціонування сучасної еліти держави. Описано феномен громадянського суспільства в країні.

Рассмотрены вопросы политологии, в частности, украинской правящей элиты в аспекте евроинтеграции, интеллигенции и власти в условиях трансформации общественно-экономической системы. Проанализирована роль интеллигенции в осуществлении конституционной реформы в Украине. Освещены проблемы формирования и функционирования современной элиты государства. Описан феномен гражданского общества в стране.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Інтелігенція і влада : громад.-політ. наук. зб. / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. нац. політехн. ун-т. - О. : Астропринт, 2007. - 219 с. - (Соціол.; Вип. 12). - укp.

Висвітлено адміністративно-регіональний аспект соціальної політики в контексті євроатлантичної інтеграції. Проаналізовано правову свідомість населення за умов реформування політико-правових інститутів. Описано систему соціального захисту громадян літнього віку та визначено шляхи її реформування. Наведено критерії оцінювання державного управління в сфері гендерної політики, ефективності професійного спілкування в соціальній роботі. Розглянуто проблему формування національної еліти в період оновлення українського суспільства. Викладено соціокультурні моделі формування процесу інституціоналізації громадянського суспільства в Україні.

Освещен административно-региональный аспект социальной политики в контексте евроатлантической интеграции. Проанализировано правовое сознание населения в условиях реформирования политико-правовых институтов. Описана система социальной защиты граждан преклонного возраста и определены пути её реформирования. Приведены критерии оценки государственного управления в сфере гендерной политики, эффективности профессионального общения в социальной работе. Рассмотрена проблема формирования национальной элиты в период обновления украинского общества. Изложены социокультурные модели формирования процесса институционализации гражданского общества в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф042.1 + Ф03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Інтелігенція і влада : громад.-політ. наук. зб. / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. нац. політехн. ун-т. - О. : Астропринт, 2008. - 250 с. - (Історія; Вип. 13). - укp.

Проаналізовано розвиток православного духовенства на Правобережній Україні та національного руху у ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено діяльність Всеукраїнського комітету сприяння вченим у 1920-ті рр. Розкрито організаційно-правові основи соціального страхування тимчасової непрацездатності в УСРР у даний період. Розглянуто питання розвитку промисловості в національних районах України в 1920 - 1930 рр. Визначено роль інтелігенції у роботі органів місцевого самоуправління Дніпропетровська в 1941 - 1943 рр. Вивчено політичні передумови виникнення інтелектуально-духовної опозиції радянському режиму наприкінці 1980-х рр., створення соціально-економічної програми Народного Руху України.

Проанализировано развитие православного духовенства на Правобережной Украине и национального движения в ХІХ - начале ХХ ст. Освещена деятельность Всеукраинского комитета содействия ученым в 1920-е гг. Раскрыты организационно-правовые основы социального страхования временной нетрудоспособности в УССР в данный период. Рассмотрены вопросы развития промышленности в национальных районах Украины в 1920 - 1930 гг. Определена роль интеллигенции в работе органов местного самоуправления Днепропетровска в 1941 - 1943 гг. Изучены политические предпосылки возникновения интеллектуально-духовной оппозиции советскому режиму конца 1980-х гг., создания социально-экономической программы Народного Руха Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Інтелігенція і влада : громад.-політ. наук. зб. / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. нац. політехн. ун-т. - О. : Астропринт, 2008. - 232 с. - (Історія; Вип. 14). - укp.

Висвітлено діяльність інтелігенції та владних інституцій України Нової та Новітньої доби, зокрема, роль інтелігенції у місцевому самоврядуванні, національно-культурному та політичному розвитку, а також політику влади щодо інтелігенції. Розглянуто питання про входження національно-комуністичних партій України до КП(б)У в 1920 - 1925 рр. Вивчено вплив стахановського руху на виробничу діяльність та інженерно-технічну інтелігенцію Донбасу у другій половині 1930-х рр. Описано організаційну будову профспілок в контексті тотальної ідеологізації суспільства в середині 1950 - 1960-х рр., проаналізовано їх роль у сфері пенсійного забезпечення у даний період. Обгрунтовано доцільність політизації профспілок у контексті трудового законодавства в 1991 - 2007 рр.

Освещены деятельность интеллигенции и институций власти Украины Новой и Новейшей эпохи, в частности, роль интеллигенции в местном самоуправлении, национально-культурном и политическом развитии, а также политика власти относительно интеллигенции. Рассмотрен вопрос о вхождении национально-коммунистических партий Украины в КП(б)У в 1920 - 1925 гг. Изучено влияние стахановского движения на производственную деятельность и инженерно-техническую интеллигенцию Донбасса во второй половине 1930-х гг. Описана организационная структура профсоюзов в контексте тотальной идеологизации общества в середине 1950 - 1960-х гг., проанализирована их роль в сфере пенсионного обеспечения в данный период. Обоснована целесообразность политизации профсоюзов в контексте трудового законодательства в 1991 - 2007 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-293

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Інтелігенція і влада : громад.-політ. наук. зб. / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. нац. політехн. ун-т. - О. : Астропринт, 2009. - 300 с. - (Історія; Вип. 15). - укp.

Розглянуто питання організації та функціонування закладів духовного відомства Полтавської губернії в ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено православну ідею й український національний рух півдня України наприкінці ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано вплив національної політики російського самодержавства на відносини між православним духовенством Правобережної України й європейським населенням у даний період, діяльність державних органів з відокремлення церкви від держави у Херсонській та Одеській єпархіях у 1920 - 1930 рр. Охарактеризовано господарську діяльність органів самоврядування на Волині в 1921 - 1939 рр. Визначено вплив державної політики на навчально-виховний процес сільських шкіл даного регіону в 1960 - 1980 рр. Розкрито внесок Народного Руху України у прийняття Верховною Радою України "Декларації про державний суверенітет України", роль інтелігенції у створенні громадсько-політичних організацій у добу перебудови.

Рассмотрены вопросы организации и функционирования заведений духовного ведомства Полтавской губернии в ХІХ - начале ХХ ст. Освещены православная идея и украинское национальное движение юга Украины конца ХІХ - начала ХХ ст. Проанализированы влияние национальной политики русского самодержавия на отношения между православным духовенством Правобережной Украины и европейским населением в данный период, деятельность государственных органов по отделению церкви от государства в Херсонской и Одесской епархиях в 1920 - 1930 гг. Охарактеризована хозяйственная деятельность органов самоуправления на Волыни в 1921 - 1939 гг. Определено влияние государственной политики на учебно-воспитательный процесс сельских школ данного региона в 1960 - 1980 гг. Раскрыты вклад Народного Движения Украины в принятие Верховным Советом Украины "Декларации о государственном суверенитете Украины", роль интеллигенции в создании общественно-политических организаций в эпоху перестройки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-293 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Інтелігенція і влада : громад.-політ. наук. зб. / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. нац. політехн. ун-т. - О. : Астропринт, 2009. - 284 с. - (Історія; Вип. 16). - укp.

Висвітлено особливості студентського та учнівського руху в Україні у період революційного піднесення (1910 - 1914 рр.), історію створення органів міліції на півдні України у 1920-ті рр. Проаналізовано матеріали Національного архівного фонду України як джерело вивчення історії інженерно-технічної інтелігенції Донбасу в 1928 - 1940 рр. Розглянуто питання функціонування кримінально-виконавчої системи НКВС за умов масових репресій проти населення Західної України у 1939 - 1941 рр. Вивчено проблему мовного чинника у формуванні літературного шістдесятництва в Україні. Висвітлено політичну діяльність В. Чорновола у складі Народного Руху України в 1989 - 1999 рр.

Освещены особенности студенческого и ученического движения в Украине в период революционного подъема (1910 - 1914 гг.), история создания органов милиции на юге Украины в 1920-е гг. Проанализированы материалы Национального архивного фонда Украины как источник изучения истории инженерно-технической интеллигенции Донбасса в 1928 - 1940 гг. Рассмотрены вопросы функционирования криминально-исполнительной системы НКВД в условиях массовых репрессий против населения Западной Украины в 1939 - 1941 гг. Изучена проблема языкового фактора в формировании литературного шестидесятничества в Украине. Освещена политическая деятельность В. Черновола в составе Народного Руха Украины в 1989 - 1999 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР) я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71797 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського