Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=EAST EUROP. J. OF PHYSICS - 2021 - № 2<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Duplij S. 
Polyadic Hopf algebras and quantum groups = Поладичні алгебри Хопфа і квантові групи / S. Duplij // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 5-50. - Бібліогр.: 50 назв. - англ.

Продовжено вивчення конкретних алгеброподібних структур у поліадичному підході, де арності всіх операцій спочатку приймаються як довільні, але відносини між ними, форми арності, повинні бути знайдені з деяких природних умов ("принцип свободи арності"). Таким чином, визначаються та досліджуються узагальнені асоціативні алгебри, коасоціативні коалгебри, біалгебри та алгебри Хопфа. Вони мають багато незвичайних особливостей у порівнянні з бінарним випадком. Наприклад, і алгебра, і поле, що лежить в її основі можуть бути нульовими та непоодинокими, існування одиниці та лічильника не обов'язково, а розмірність алгебри не довільна, а "квантована". Можуть бути визначені поліадичний твір згортки і біалгебра, і коли алгебра і коалгебра мають нерівні аріти, поліадична версія антипода, querantipode, має різні властивості. Як можливе застосування до квантової теорії груп введено поліадичну версію плетінь, майже кокомутативність, квазітриангулярність і рівняння для R-матриці (які можна розглядати як поліадичний аналог рівняння Янга - Бакстера). Запропоновано іншу концепцію деформації, яка керується не картою твіст, а медіальною картою, де тільки остання унікальна в поліадичному випадку.


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Kopp M. I. 
Vortex dynamo in an obliquely rotating stratified nanofluid by small-scale non-helical forces = Вихрове динамо в стратифікованій нанорідині, що похило обертається з дрібномасштабною неспіральною силою / M. I. Kopp, A. V. Tur, V. V. Yanovsky // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 51-72. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.3 + В253.320.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Semerenko Yu. A. 
Energy activation spectrum of low-temperature acoustic relaxation in high-purity iron single crystal. Solution of the inverse problem of mechanical spectroscopy by the Tikhonov regularization method = Спектр енергії активації низькотемпературної акустичної релаксації в монокристалічному чистому залізі. Вирішення зворотної задачі механічної спектроскопії методом регуляризації Тихонова / Yu. A. Semerenko // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 73-80. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Gakh G. I. 
Polarization effects in the reaction $E bold {d~+~e sup -~symbol О~ d~+~e sup -} = Поляризаційні ефекти в реакції $E d~+~e sup -~symbol О~ d~+~e sup - / G. I. Gakh, M. I. Konchatnij, N. P. Merenkov, A. G. Gakh, E. Tomasi-Gustafsson // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 81-88. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.904.410.33

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Tkachova T. I. 
Mode-converting corrugations for cavities of second-harmonic gyrotrons with improved performance = Гофри з конверсією мод для резонаторів гіротронів на другій циклотронній гармоніці із поліпшеними робочими характеристиками / T. I. Tkachova, V. I. Shcherbinin, V. I. Tkachenko // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 89-97. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Kuklin V. 
Semiclassic models of the dissipative regime of instability and superradiation of a quantum radiator system = Напівкласичні моделі дисипативного режиму нестійкості та надвипромінювання системи квантових випромінювачів / V. Kuklin, V. Lazurik, E. Poklonskiy // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 98-104. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Обговорено подібність дисипативних режимів генерації та режимів надвипромінювання для систем збуджених квантових випромінювачів (КВ), поміщених у відкритий резонатор. У разі існування резонаторного поля за рахунок відбиття від торців системи звичайно реалізується дисипативний режим генерації. При цьому декремент коливань у хвилеводі у разі відсутності випромінювачів виявляється більше інкремента виникаючої нестійкості системи випромінювачів, поміщеної в резонатор. При описі цього режиму вплив випромінювачів один на одного і сума їх власних полів нехтується. Поле резонатора змушує осцилятори випромінювати або поглинати кванти синхронно з ним, залежно від локального значення інверсії заселеності. Генерація набуває слабко осциляторний характер через несинхронну зміну інверсії заселеності системи випромінювальних диполів (нутації), що мають основний і збуджений рівні енергії. Для опису процесу цілком достатньо рівнянь напівкласичної теорії, заснованої на використанні матриці щільності. У разі, коли резонаторне або хвилевідне поле відсутнє, врахування власних полів осциляторів стає істотним. Для моделювання процесу надвипромінювання застосовуються великі частки-випромінювачі, для опису яких слід скористатися рівняннями для матриці щільності. Показано, що взаємодія КВ в цьому випадку обумовлена електромагнітними полями в умовах, коли перекриття їх хвильових функцій несуттєво. Отримано рівняння, що надають можливість розглянути процес взаємодії випромінювачів. У разі взаємодії випромінювачів у резонаторі формується інтегральне поле, зростання інтенсивності якого призводить до синхронізації випромінювачів. Показано, що характерні часи розвитку процесу, а також досяжні амплітуди збуджених полів для дисипативних режимів генерації та режимів надвипромінювання випромінювачів, що заповнюють відкритий резонатор, виявляються порівнюваними.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Kolodiy I. 
Microstructure and hardening behavior of argon-ion irradiated steels 18Cr10NiTi and 18Cr10NiTi-ODS = Мікроструктура та зміцнення сталей Х18Н10Т і Х18Н10Т-ДЗО, опромінених іонами аргону / I. Kolodiy, O. Kalchenko, S. Karpov, V. Voyevodin, M. Tikhonovsky, O. Velikodnyi, G. Tolmachova, R. Vasilenko, G. Tolstolutska // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 105-114. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Вивчено зміну мікроструктури та нанотвердості в сталях Х18Н10Т і Х18Н10Т-ДЗО після опромінення іонами аргону за допомогою комбінації методів наноіндентування, рентгеноструктурного аналізу (РСА), просвічувальної та сканувальної електронної мікроскопії. Модифікований ДЗО сплав отримано на основі звичайної аустенітної сталі Х18Н10Т шляхом механічного легування сталевого порошку нанооксидами Y(Zr) із подальшою термо-механічною обробкою. РСА не показав суттєвих змін у структурі сталі Х18Н10Т після опромінення за кімнатної та підвищених температур (873 K) і в ДЗО-сталі після опромінення за 873 K, тоді як ознаки подрібнення доменів і появи мікродеформації виявлено після опромінення сталі Х18Н10Т-ДЗО за кімнатної температури. Пошаровий ПЕМ-аналіз проведено для дослідження мікроструктури сплавів уздовж профіля пошкоджень. Більш висока концентрація пошкоджень і Ar явно призводить до збільшення розміру порожнин та їх щільності в обох сталях. Розпухання склало майже половину для Х18Н10Т-ДЗО (4,8 %) у порівнянні з Х18Н10Т (9,4 %), що свідчить про поліпшений опір розпуханню в ОДЗ-сталі. Обговорено роль межі розподілу оксид/матриця як стоку для радіаційних точкових дефектів та атомів інертного газу. Дрібнодисперсні частки оксиду розглянуто як ефективний фактор у пригніченні укрупнення порожнин та обмеження скупчень дефектів невеликим розміром. Поведінку твердості досліджено як на неопромінених, так і на опромінених зразках і порівняно з такими за кімнатної та підвищеної температур опромінення. Підвищення твердості неопроміненої ДЗО-сталі в основному пов'язано з подрібненням зерна та додаванням частинок оксиду ітрію. Зміцнення сталі Х18Н10Т-ДЗО після опромінення іонами Ar за кімнатної температури виявилося набагато нижчим, ніж Х18Н10Т. Для обох сталей у приповерхневій області спостерігаються чорні точки та дислокаційні петлі; однак основний ефект зміцнення обумовлений порожнинами. Встановлено, що ДЗО-сталь є менш схильною до радіаційного зміцнення/окрихчення в порівнянні зі звичайною аустенітною сталлю.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.109.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Sukhova O. V. 
Effect of Ti, Al, Si on the structure and mechanical properties of boron-rich Fe - B - C alloy = Вплив Ti, Al, Si на структуру та механічні властивості високобористих сплавів Fe - B - C / O. V. Sukhova // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 115-121. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Malan R. C. 
A variational technique for thermodynamics of liquid KVBx-1DRbVBxD alloys = Варіаційний метод термодинаміки рідких сплавів KVx-1DRbVxD / R. C. Malan, A. M. Vora // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 122-126. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К303-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Dash S. K. 
Investigation on electrical properties of solid polymer sheets (HDPE and LDPE) at audio frequency range = Дослідження електричних властивостей твердих полімерних листів (HDPE і LDPE) в аудіочастотному діапазоні / S. K. Dash, H. S. Mohanty, B. Dalai // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 127-134. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Були взяті тверді полімерні листи (ТПЛ), зразок із поліетилену низької щільності (LDPE) товщиною 0,006, 0,007 см, і зразок поліетилену високої щільності (HDPE) товщиною 0,009, 0,010 см. Вимірювання електричних властивостей, таких як діелектрична константа та діелектричні втрати, для ТПЛ LDPE і HDPE проведено, використовуючи діелектричний елемент. Виготовлено діелектричний елемент, який складався з двох круглих паралельних пластин із чистої нержавіючої сталі, кожна діаметром 5 см і товщиною 2 мм. Для вимірювання ємності та коефіцієнта дисипації в діапазоні звукової частоти, від 100 до 10 кГц, використано імпедансний міст (GRA 650A). Різні зразки завантажували між двома пластинами елемента, а ємність, а також коефіцієнт дисипації оцінювали за показаннями шкали моста. Вплив зміни частоти на діелектричну константу, діелектричні втрати, час релаксації, коефіцієнт дисипації і провідність змінного струму також розглянуто для діапазону звукових частот. Розраховано комплексну діелектричну проникність, пов'язану з вільним диполем, що коливається у змінному полі, та тангенс втрат. Досліджено частотно-залежну провідність, діелектричний характер та електричний модуль, дійсну та уявну частини LDPE і HDPE. Значення дійсної частини електричного модуля не дорівнювало нулю на низьких частотах, і очікується, що поляризація електрода може розвинутися в обох листах. Ці результати виявляють зміцнення зв'язку між локальними диполярними рухами в локалізованому русі ближнього порядку. Аналіз реальної та уявної частини діелектричної проникності, а також реальна та уявна частини електричного модуля вказують на полідисперсний характер часу релаксації, як це спостерігається на графіках Коул - Коула.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.111-106 + В377

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Danladi E. 
Numerical modeling and analysis of HTM-free heterojunction solar cell using SCAPS-1D = Числове моделювання та аналіз гетероперехідного сонячного елемента без HTM з використанням програми SCAPS-1D / E. Danladi, A. Shuaibu, M. S. Ahmad, J. Tasiu // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 135-145. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Muhammed O. A. 
Modeling and simulation of lead-free perovskite solar cell using SCAPS-1D = Моделювання та імітація безсвинцевого перовскітного сонячного елемента з використанням програми SCAPS-1D / O. A. Muhammed, D. Eli, P. H. Boduku, J. Tasiu, M. S. Ahmad, N. Usman // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 146-154. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З252.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Pogorelov S. V. 
Influence of electron injection on the characteristics of a hollow cathode glow discharge = Вплив інжекції електронів на характеристики тліючого розряду порожнистого катоду / S. V. Pogorelov, V. A. Timaniuk, N. G. Kokodii, I. V. Krasovskyi // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 155-160. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.321

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Eizhevnikova M. F. 
Propagation analysis of Pu radionuclides as a result of fire incidents in the exclusion zone of the Chernobyl NPP in April 2020 = Аналіз поширення радіонуклідів Pu в результаті пожеж у квітні 2020 р. в зоні відчуження Чорнобильської АЕС / M. F. Eizhevnikova, V. V. Levenets // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 161-167. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.1-652.152 + Б1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Zhytniakivska O. 
Molecular dynamics study of insulin mutants = Молекулярно-динамічне дослідження мутантів інсуліну / O. Zhytniakivska, U. Tarabara, V. Trusova, K. Vus, G. Gorbenko // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 168-176. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.381.32 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Бондаренко М. А. 
Моделювання молекулярних механізмів формування радіаційної адаптивної відповіді / М. А. Бондаренко, О. В. Зайцева, В. М. Трусова // East Europ. J. of Physics. - 2021. - № 2. - С. 177-188. - Бібліогр.: 92 назв. - укp.

Явище адаптивної відповіді виражається у підвищенні стійкості біологічного об'єкта до високих доз мутагенів за умов попереднього впливу на нього цими (або іншими) мутагенами в малих дозах. Малі дози мутагена вмикають у живому об'єкті низку захисних механізмів, які одержали назву горметичних. Отже адаптивна відповідь і гормезис - це ланки одного ланцюга. Під радіаційним гормезисом розуміють загально позитивну дію рідкоіонізувального випромінювання у діапазонах низьких доз і низьких потужностей доз на біологічні об'єкти. Розглянуто феноменологію радіаційно індукованої адаптивної відповіді та радіаційного гормезису для біологічних об'єктів різних рівній організації, здійснено огляд існуючих теорій, які описують залежність "доза-ефект". Запропоновано гіпотезу, що пропонує один із механізмів формування радіаційної адаптивної відповіді клітин з урахуванням конформаційної структури хроматину. Проведено аналіз існуючих концепцій явища гормезису на основі моделювання молекулярних механізмів формування горметичних реакцій на низькодозові рідкоіонізвальні випромінювання. Розглянуто параметри, які можливо застосовувати для кількісного та графічного оцінювання феномену гормезису та запропоновано формулу для розрахунку коефіцієнта радіаційно індукованої адаптивної відповіді. Здійснено огляд математичних моделей, що описують радіаційний ризик виникнення генних мутацій і неопластичних трансформацій за низькодозового опромінювання когорт. Зроблено такі висновки: радіаційний гормезис і адаптивна відповідь загальновизнані як реальні та відтворювані біологічні явища, які слід віднести до дуже важливих феноменів еволюційно сформованого біологічного захисту живих організмів від дії іонізувального випромінювання. "Горметична модель" залежності "доза-реакція" робить набагато точніші прогнози відповіді живого об'єкта на опромінення (або на інші стресори) у зоні низьких доз, ніж "лінійна безпорогова модель". Остання може адекватно описувати реакції лише в області високих доз, а, отже, екстраполяційне моделювання біологічних реакцій із зони високих доз на низькі не є коректним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*441.226-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського