Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=ЮРИД. ВІСН. ПОВІТР. І КОСМ. ПРАВО - 2022 - № 1<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Hobe S. 
Space law and human rights = Космічне право та права людини / S. Hobe // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 9-13. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Мета роботи - міжнародне космічне право, що складається з п'яти міжнародних угод і 7 резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, прямо не містить жодного положення, яке б натякало на права людини. Проте неможливо реалістично сприйняти, що існує будь-яка сфера міжнародного права, на яку права людини не впливають. Космічне право дає можливість вплинути на права людини. Стаття III Договору про космос 1967 р. дозволяє застосовувати інші галузі міжнародного права, наприклад права людини, якщо ця сфера не згадується в lex specialis космічного права. Застосовані загальнонаукові та спеціально-правові методи наукового пізнання, зокрема: системно-структурні та функціональні методи, метод спостереження, метод узагальнення, методи аналізу та синтезу. У цій короткій роботі оцінено, за яких обставин і з яким ефектом права людини можуть застосовуватися до lex lata міжнародного космічного права. Обговорено чи не слід надавати допомогу космонавту, який потрапив у біду? Хіба поведінка астронавтів на борту міжнародної космічної станції не повинна керуватися ідеєю прав людини? Чи не повинно в майбутньому будь-яке спільне життя людей на таких небесних тілах, як Місяць чи Марс, спрямовуватися через права людини? Тому можна стверджувати, що міжнародні права людини застосовні до діяльності людини в космічному просторі та на небесних тілах. Вони підлягають виконанню за допомогою засобів, які передбачені законами про права людини. Їх дія спрямована лише проти будь-якої вищої влади і в принципі не включає будь-яку можливість застосування третьою стороною. Поки що потрібно визнати, що права людини застосовуються лише в тому випадку, якщо на людей впливає їх суверенна влада. Проте можна додати, що навіть у разі постійного поселення людей на небесних тілах, існує велика ймовірність того, що права людини відіграють важливу роль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.55 + Х911.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Поліщук І. В. 
Роль законодавчого регулювання розвитку інфраструктури авіаційного транспорту / І. В. Поліщук, В. К. Благодатова // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 14-19. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - розробка теоретичних засад та науково-практичних рекомендацій щодо питань стану удосконалення законодавчого регулювання розвитку авіатранспортної інфраструктури в Україні. Використані загальні методи наукового пізнання, зумовлені метою та завданнями даного дослідження, а саме: логічного узагальнення, аналізу та синтезу, порівняння та системного підходу, а також порівняльно-правовий та системно-структурний методи. Висвітлено сучасні реалії, новели та проблеми законодавчого регулювання тенденцій розвитку інфраструктури авіаційного транспорту в Україні, визначаються напрями вдосконалення відповідного законодавства на сучасному етапі розвитку авіатранспортної галузі з урахуванням євроінтеграційних та світових глобалізаційних процесів. Обговорено модернізацію та реформування авіатранспортної інфраструктури в Україні в умовах євроінтеграції потребує подальшого вдосконалення відповідного правового її регулювання, законодавчого забезпечення сталого її розвитку шляхом збалансованого поєднання публічних та приватних інтересів, формування ефективної авіатранспортної політики держави, державної підтримки вітчизняних авіакомпаній і авіапідприємств, дерегуляції діяльності суб'єктів авіаційної діяльності, лібералізації авіатранспортної галузі тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.95

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Бородін І. Л. 
Еволюція концепції національних меншин в Україні / І. Л. Бородін, К. Ю. Водоласкова // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 20-26. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - науковий аналіз понятійного апарату в контексті заявленої проблематики, з'ясування питань, пов'язаних із законодавством щодо правосуб'єктності національних меншин, визначення основних перспектив у даному напрямку. Методологічну основу роботи складає комплексний підхід щодо аналізу концептуальних основ національних меншин. Її основою є діалектичний метод дослідження, а також метод аналітичний, порівняння та історизму, які забезпечують виявлення внутрішньої сутності явищ через характеристику динаміки їх розвитку та зовнішніх проявів. Актуальність дослідження прав національних меншин пов'язана з необхідністю створення теоретичних основ правового статусу і захисту їх прав, з потребами вдосконалення чинного законодавства у даній сфері відповідно до сучасних тенденцій розвитку міжнародного права. Розвиток захисту прав національних меншин пов'язаний перш за все із європейськими державами. Сьогодні існує досить чітка та ефективна система захисту прав національних меншин за міжнародним правом. Але є і невирішені питання у системі захисту прав національних меншин за міжнародним правом. Однак, розвиток захисту прав національних меншин нормами міжнародного права поступово долає перешкоди в утвердженні системи захисту прав національних меншин. Еволюція концепції національної меншини засвідчує перспективи подальшого розвитку їх правосуб'єктності. Крім наукового значення, а також можливостей застосування у навчальному процесі даної статті слід вказати на її актуальність щодо законотворчого і законодавчого процесу. Практичне значення статті полягає в тому, що вона дає можливість зорієнтувати правову доктрину на потреби практики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Драпушко Р. Г. 
Формування молодіжної політики в умовах демографічних викликів сучасної України / Р. Г. Драпушко, П. В. Горінов, Н. В. Філик // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 27-34. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - комплексне дослідження сучасних демографічних процесів та їх вплив на молодіжну політику сучасної України. Методи дослідження: пізнавально-аналітичний, соціологічний, статистичний, порівняльно-правового аналізу та об'єктивної істини та ін. Узагальнено підходи до розуміння особливостей демографічної політики та сучасних тенденцій у міграційній сфері, виокремлені напрямки молодіжної політики, які відповідають наявним викликам. З'ясовано тенденції та особливості міграційних процесів у контексті безпекових викликів, узагальнені основні напрямки вдосконалення молодіжної політики, запропоновані шляхи вдосконалення системи освіти молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Микулець В. Ю. 
Сучасне інформаційне право і демократичний дискурс / В. Ю. Микулець // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 35-40. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - виокремлення й систематизація тих ідей і принципів сучасної ІТ-сфери, які можуть бути орієнтирами для розвитку сучасного національного інформаційного права, спрямованого на реалізацію демократичних настанов української Конституції. Для досягнення вказаної мети аналізуються положення досліджень щодо феномену громадянського суспільства, а також аналітичні й нормативні матеріали, присвячені тенденціям розвитку сучасної ІТ-сфери. Використано, зокрема, аналітичний метод, узагальнення та системний у поєднанні з комплексним підходом. На теоретичному рівні дослідження встановлено, що орієнтирами для розвитку сучасного національного інформаційного права є принципи, характерні для розвитку сучасної ІТ-сфери в Євросоюзі: свобода вираження поглядів, включаючи доступ до різноманітних, надійних і прозорих джерел інформації; свобода створення та ведення бізнесу в Інтернеті; захист персональних даних і конфіденційності, а також право бути забутим; захист інтелектуальної творчості особистості в онлайн-просторі. Крім того, орієнтирний характер мають і визначені Європейською Комісією цифрові принципи, які мають бути покладені в основу української політики в ІТ-сфері. Обговорено результати аналізу спеціальної літератури та національних і міжнародних правових актів вказують, що напрям поступу громадянського суспільства усе більше орієнтується у бік інформаційно-комунікаційних технологій і пов'язаний із динамікою і темпами розвитку інформаційного суспільства. Системне та послідовне формування мережевого сегменту громадянського суспільства матиме результатом очевидне посилення демократичного характеру суспільних відносин. Означена ситуація чинить вплив на зміст та напрями розвитку сучасного інформаційного права, як комплексної галузі права, що потребує осмислення й усвідомлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Олещенко В. Ю. 
Професійна етика психолога як предмет дослідження в юридичних науках / В. Ю. Олещенко, С. Г. Головко // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 41-46. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати місце професійної етики психолога в системі дослідження юридичних наук, шляхом дослідження взаємозв'язку між етичними принципами психолога, нормами моралі та нормами права. Методологічну основу дослідження складають загальні методи мислення, функціональний, системний, структурний та синергетичний методи. Проаналізовано предмет дослідження професійної етики психолога і юридичної науки, встановлено взаємозв'язок між основними категоріями науки професійної етики психолога і юридичної науки в широкому розумінні. Висвітлено основні аспекти впливу юридичної галузі (норм права) на професійну діяльність психолога та формування етичних і моральних принципів діяльності психолога. Встановлено, що предметом дослідження професійної етики психолога є суспільні відносини, спеціальні етичні проблеми, які виникають у професійній діяльності психолога, а такожсукупність моральних імперативів та етичних принципів. Досліджено взаємозв'язок норм права та принципів професійної етики психолога під час здійснення професійної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Пильгун Н. В. 
Вплив функцій права на формування правової культури особи та українського суспільства / Н. В. Пильгун // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 47-52. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження актуальних питань впливу функцій права на формування правової культури особи та суспільства. Досягнення цієї мети забезпечується через визначення поняття функцій права, розуміння правової культури суспільства та особи, а також специфіку функцій права та їх вплив на формування правової культури і реформування правової системи України. Методологічну основу роботи складає комплексний підхід щодо аналізу функцій права на формування правової культури. Її основою є діалектичний метод дослідження, метод історизму та порівняння, міжгалузевий метод юридичних досліджень, формальнологічний та логічні методи, що були використані як інструментарій для досягнення поставленої мети. Як результат наукового пошуку встановлено зв'язок призначення функцій права з напрямами їх впливу і навпаки. Обговорено розкриваючий зміст функцій права та їх вплив на формування правової культури особи і суспільства, акцентовано увагу на тому, що соціальне призначення права визначається потребами суспільного розвитку, відповідно до яких створюється нормативна база, спрямована на закріплення певних відносин та їх регулювання чи охорону. Зроблено висновок, що напрям впливу, є найбільш суттєвий компонент функцій права, які є такою собі відповіддю на потреби суспільного розвитку. Щодо правового впливу, який характеризує шляхи, форми і способи впливу права на суспільні відносини та рівень правової культури особи і суспільства, то це реалізація правових принципів, настанов, заборон, приписів і норм у суспільному житті, діяльності держав, її органів, громадських об'єднань і громадян. Визначено, що до форм правового впливу відносять: інформаційно-психологічний, виховний та соціальний. Сьогодні актуалізується проблема становлення та функціонування функцій права у вирішенні глобальних проблем сучасності, які характеризують не тільки рівень правової культури особи, але і суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Dima Sеrgе Pаtrick 
The impact of international judicial institutions on the development of legal systems in West Africa (case study of Burkina Faso) = Вплив міжнародних судових установ на розвиток правових систем країн Західної Африки (на прикладі Буркіна-Фасо) / Dima Sеrgе Pаtrick // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 53-58. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Мета статті - зрозуміти вплив міжнародних судових установ на розвиток правових систем у Західній Африці, зокрема в Буркіна-Фасо. Цей вплив виправдовується тим, що більшість країн Західної Африки - це колишні колонії, які успадкували судові установи та системи після їх незалежності. Методи дослідження: синтез, аналіз, формально-правовий, порівняльно-правовий. Розкрито вплив міжнародної судової системи в Африці та об'єктивне значення терміну "правова система", що часто обумовлено політичними та соціальними реаліями країни. Ці країни, як правило, успадкували колоніальну систему правосуддя. Дійсно, вони грунтуються на різних традиціях, успадкованих від колонізації, і на них впливали численні звичаї та релігійні норми, які впливають на структуру судової системи в кожній країні. Водночас цей регіон колективно розвивається під егідою Економічного співтовариства західноафриканських держав (ЕКОВАС). Обговорення: з огляду на наукову та практичну актуальність предмета сьогодні, є знання про проблему розвитку правових систем в країнах Західної Африки. Це явище має постійну тенденцію і постійно розвивається. Теоретико-методологічною основою статті є вивчення експертів у галузі конституційного права, які у своїх працях розкривали власні погляди на проблему впливу міжнародних судових установ на розвиток правових систем країн Західної Африки і дали пропозиції щодо розвитку правових систем, які є основним iнструментом для демократії. На думку деяких вчених, таких як Charles Manga Fombad, Prempeh, еволюція конституційного правосуддя в Західній Африці починається у постколоніальний період з 1960 р. Після незалежності Африки, судова влада відмовилася від своїх обов'язків на користь виконавчої влади. Інші припускають, що справжні системи конституційного правосуддя, здатні пропагувати конституціоналізм і верховенство права, почали виникати лише під час третьої хвилі демократизації, у 1990-х рр. Це особливо стосується франкомовної Західної Африки, де, на думку Канте, "конституційне правосуддя почало відкривати певну автономію ... до початку демократичних перетворень наприкінці 1990-х". За його аргументацією, ці переходи були "засновником нового ... правового порядку у франкомовній Африці".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.122 + Х002.66

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кунєв Ю. Д. 
Правові принципи адміністративної діяльності та адміністративного судочинства в Україні / Ю. Д. Кунєв // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 59-68. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз й розкриття проблем теоретичного та практичного плану і перспектив розвитку правового регулювання адміністративної діяльності через призму визначення і реалізації основних правових принципів. Методи дослідження: комплексний підхід до створення теоретичної картини об'єкта та застосування методологічної схеми "подвійного знання" про об'єкт як такий та про знання, що його описують і зображують; порівняльно-правового та доктринального пізнання адміністративного законодавства, а також метод узагальнення та моделювання нових теоретичних знань адміністративного права. Визначені проблеми подальшого розвитку теорії і практики адміністративного права та запропоновані теоретичний підхід для їх розв'язання. Встановлено, що система з адміністративної та адміністративно-судової діяльностей потребує й відповідної системи правових принципів, які повинні бути правовою підставою та основою ефективного функціонування наведених діяльностей у нерозривній зв'язці, яка забезпечить реалізацію прав і законних інтересів громадян України на визначеному Конституцією і Декларацією про права людини і основоположні свободи, рівні. За відсутності цілісності такої системи на рівні принципів (права, адміністративного права, адміністративної процедури) відбувається розрив в якості правового забезпечення реалізації конституційних принципів, утілених у норми адміністративного права, - нормами-стандартами для публічно-адміністративної діяльності. Аргументовано положення, що практична реалізація підходів на основі побудови та реалізації системи правових принципів регулювання адміністративної діяльності та адміністративного судочинства, дієві для переходу адміністративного права України до етапу "традиційного".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Матвійчук А. В. 
Конституційно-правові засади організації надання соціальної допомоги: польський досвід для України / А. В. Матвійчук, І. М. Риженко // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 69-75. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження кореляції конституційно-правових засад і практичної організації соціальної допомоги у Республіці Польща. У зв'язку з цим заявлено досягнення таких завдань: визначити конституційно-правові засади регулювання соціального забезпечення в Польщі; з'ясувати відповідні цим засадам механізми практичної організації й надання соціальної допомоги. Використано аналітичний метод, а також метод узагальнення та системний у поєднанні з комплексним підходом. На теоретичному рівні дослідження встановлено, що конституційні принципи й нормативно-правові приписи, що стосуються соціальної сфери, у Польщі реалізуються як інститутами на рівні державної влади, так і місцевого самоврядування. Своєю чергою, це реально підтверджує прагнення Польщі не лише декларувати себе, але й реально бути соціально орієнтованою державою. Принциповою передумовою такого стану справ у соціальній царині є кореляція конституційно-правових засад і практики соціальної допомоги у Польщі. Обговорена для України нині проблематика організації й надання соціальної допомоги є особливо важливою у контексті неоголошеної війни, яка фактично вже понад вісім років триває на Сході нашої держави. Означена ситуація аргументує дослідницьку увагу до теорії і практики організації й надання соціальної допомоги. При цьому, спеціальний аналіз засвідчує, що на теоретичному рівні нині напрацьовано достатньо матеріалу для розуміння таких базових понять як-от "соціальна сфера", "соціальна політика" й "соціальна допомога". Натомість, є потреба у напрацюванні практичних механізмів наповнення вказаних концептів змістом, який би надавав громадянам країни відчуття соціальної захищеності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х819(4ПОЛ)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Піскун І. І. 
Адміністративно-правові аспекти застосування норм міжнародного гуманітарного права при проведенні міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки / І. І. Піскун, І. А. Дуднік // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 76-84. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета статті - проведення аналізу опублікованих документів і матеріалів щодо застосування норм міжнародного гуманітарного права при проведенні міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки, у виявленні проблем, які виникають під час застосування норм міжнародного гуманітарного права при проведенні сучасних міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки. Основу методологічної бази дослідження склали метод аналізу та синтезу, а також порівняльний метод. Розглянуто проблемні питання, які виникають під час участі миротворчого персоналу у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, зокрема: комплементарність міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки; гуманітарна інтервенція та втручання миротворчих сил у внутрішні справи держави з метою захисту населення. Обговорення: в процесі дослідження вищезазначених проблемних питань було виділено проблему так званої колізії, яка виникає в процесі застосування обох галузей міжнародного права. Колізія, або ж протиріччя, виникають тоді, коли норми однієї із вищезазначених галузей міжнародного права суперечать іншій у процесі виникнення конкретної ситуації. Колізії в контексті застосовного права складаються насамперед з приводу відносин з охорони життя і здоров'я, волі, честі та гідності тощо. Під час аналізу вищезазначених питань було з'ясовано, що для їх уникнення користуються принципами римського права, зокрема практикою "lex specialis", коли спеціальний закон скасовує (витісняє) загальний закон відповідно до конкретної ситуації, що склалася.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Сопілко І. М. 
Автоматизація і цифровізація процесів з питань управління персоналом на державній службі / І. М. Сопілко, В. О. Крутась // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 85-90. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження трансформаційних процесів автоматизації і цифровізації управління персоналом (людськими ресурсами) на державній службі. Використано метод аналізу та пізнання, порівняльно-правовий метод. Складовими методологічної бази є поєднання підходів критичного, раціонального та конструктивного, що дозволило дослідити правовий механізм застосування процесів автоматизації та цифровізації та надати авторське визначення інтегрованої інформаційної системи управління персоналом (людськими ресурсами) на державній службі. В умовах цифровізації країни функціонування єдиної бази даних державних службовців та інших працівників державних органів дозволить автоматизувати (оптимізувати) процеси управління людськими ресурсами в державних органах та покращити процедури підготовки рішень з кадрових питань (особового складу), а також вчасно та ефективно здійснити моніторинг результативності діяльності державних органів з питань управління персоналом. Рекомендовано упровадженя та використання захисту інформаційно-комунікаційних систем, які можуть потерпати від кібератак. Обговорено дослідження процесів автоматизації та цифровізації на державній службі є актуальним, оскільки від спроможності та ефективності її діяльності залежить здатність країни надавати якісні послуги та забезпечувати інтереси громадян. Проблемним питанням постає відсутність належно підготовлених державних службовців та інших працівників державних органів, які мали б відповідний рівень знань для впровадження нової інформаційної системи "HRMIS" та володіли достатніми навиками її використання та обслуговування. Відсутність досконалої нормативно-правової бази, що регулює сферу впровадження інтегрованої системи управління людськими ресурсами в органах публічної влади, також гальмує цей процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Вишновецька С. В. 
Ключові компоненти соціальної політики стосовно дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування / С. В. Вишновецька // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 91-98. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - визначити ключові компоненти соціальної політики стосовно дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в порівняльному аспекті, та виділити її основні тенденції в сучасний період. Методи дослідження: документального аналізу і синтезу, порівняльного аналізу, пізнавально-аналітичний, а також методи систематизації та узагальнень. Проаналізовано проблемні аспекти соціальної політики України стосовно дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Відстояно позицію, що потрібен системний підхід для забезпечення ефективної реалізації соціальної політики стосовно дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)151.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Kmetyk Kh. V. 
Types of intellectual property rights in the United Kingdom = Види прав інтелектуальної власності у Великій Британії / Kh. V. Kmetyk, Yu. M. Beluga // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 99-108. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Досвід розвинених країн свідчить про тверду і цілеспрямовану тенденцію до пріоритетності таких суспільних видів діяльності, як наука, техніка, культура, творча праця. Нові пріоритети соціальної діяльності передбачають належну правову охорону усіх видів творчої діяльності. Тому наприкінці минулого століття багато країн почали оновлювати законодавство про інтелектуальну власність, особливо питання її правової охорони. Були прийняті нові закони про охорону інтелектуальної власності, а міжнародні організації пожвавили свою діяльність з правової охоронитворчих результатів у багатьох країнах. Правова система Великої Британії забезпечує високий рівень охорони прав інтелектуальної власності та механізмів забезпечення їх виконання. Велика Британія є членом Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), а також є учасником основних угод про охорону інтелектуальної власності: Бернської конвенції про охорону літературних і художніх творів, Паризької конвенції про охорону промислової власності, Універсальної конвенції про авторське право, Женевської конвенції про фонограми та Договору про патентну співпрацю. Крім того, Велика Британія підписала та закріпила у своєму законодавстві Договір ВОІВ про авторське право та Договір ВОІВ про виконання та фонограми, що також відомі як Інтернет-договори. Мета статті - дослідження питання щодо видів прав інтелектуальної власності у Великій Британії та аналізі процедури їх охорони відповідно до чинного законодавства Великої Британії. Методи дослідження включають загальнонаукові, філософські, аналітичні та спеціальні методи. Досліджено такі види прав інтелектуальної власності у Великій Британії, як патенти, авторське право, зареєстровані та незареєстровані зразки, торговельні марки та комерційні таємниці, а також проаналізовано процедури їх охорони відповідно до чинного законодавства Великої Британії. Обговорено детальне дослідження таких категорій інтелектуальної власності у Великій Британії, як: патенти, авторське право, зареєстровані та незареєстровані зразки, торговельні марки та комерційні таємниці; аналіз процедур їх охорони відповідно до чинного законодавства Великої Британії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4ВЕЛ)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Тарасюк С. М. 
Дискримінаційні обмеження набуття статусу резидента правового режиму Дія Сіті / С. М. Тарасюк // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 109-116. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити дотримання основоположних принципів свободи підприємницької діяльності та гарантіях захисту конкуренції в умовах запуску правового режиму Дія Сіті, а саме умови набуття резидентства правого режиму Дія Сіті з огляду на дотримання гарантій забезпечення права на свободу підприємницької діяльності та заборони обмеження конкуренції. Методи дослідження: загальнонаукові та спеціально-юридичні методи, зокрема метод аналізу, системно-функціональний метод та формально-юридичний метод. Узагальнено основні умови для набуття статусу резидента Дія Сіті та підтвердження відповідності таким критеріям. Обговорена Конституція передбачає право на свободу підприємницької діяльності, не заборонену законом та заборону обмежувати конкуренцію. Суб'єктам підприємницької діяльності має бути забезпечений рівний доступ до гарантованого державою правового режиму Дія Сіті. Вивченню підлягає діючий правовий режим Дія Сіті на предмет забезпечення рівного доступу до нього суб'єктів господарської діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Trotsyuk N. V. 
Legal regulation of relations under the agreement on the provision of consumer loan during the martial law in Ukraine = Правове регулювання відносин за договором про надання споживчого кредиту в період дії воєнного стану в Україні / N. V. Trotsyuk, I. S. Melnychuk // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 117-125. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
17.

Ямненко Т. М. 
Захист прав дітей, позбавлених батьківського піклування, з урахуванням міжнародних договорів з питань сімейного права / Т. М. Ямненко // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 126-132. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити вітчизняну нормативно-правову базу у сфері захисту прав дітей, позбавлених батьківського піклування, з урахуванням міжнародних договорів. Методи дослідження: документального аналізу і синтезу, порівняльного аналізу, об'єктивної істини, пізнавально-аналітичний тощо. Охарактеризовано та розкрито найбільш ефективні механізми вирішення проблемних питань, пов'язаних із реалізацією дітьми своїх прав. Запропоновано новий спосіб вирішення проблеми забезпечення прав дітей, позбавлених батьківського піклування. Розглянуто основні міжнародні документи, що визначають розвиток держав щодо захисту та забезпечення прав дітей, позбавлених батьківського піклування. Проаналізовано правову систему захисту прав дітей, що залишилися без піклування батьків. Встановлено, у яких сферах життєдіяльності дитини, позбавленої сімейного оточення, утворюється найбільше труднощів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Беззубов Д. О. 
Принципи господарського права / Д. О. Беззубов, І. С. Тімуш // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 133-139. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета статті - комплексний правовий аналіз основних принципів господарського права. Використано основні наукові методи системного аналізу, формальної логіки та метод класифікацій. Метод системного аналізу застосовано для з'ясування змісту принципів господарського права. Метод формальної логіки дозволив визначити наукові погляди на категорії принципів господарського права. Метод класифікацій дозволив визначити шляхи подальшого удосконалення принципів господарських відносин та векторів їх правового регулювання. Досліджено питання принципів господарського права дозволяє визначити шляхи і методи мінімізації впливу негативних факторів і ризиків на стан економіки та права в сфері господарювання. Результати дослідження, викладені в даній науковій статті, дозволяють визначити подальші кроки в дослідженні принципів у сучасній науці господарського права. Обговорено проблеми класифікації, змісту, впливу принципів господарських відносин є важливими з позиції розвитку науки господарського права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Жмур Н. В. 
Методика нормативної грошової оцінки землі: правові особливості / Н. В. Жмур, В. П. Боковенко // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 140-145. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета статті - висвітлення правових особливостей методики нормативної грошової оцінки землі, а також складнощів, що виникають на практиці у процесі їх використання. Використано методи аналізу та синтезу, які застосовано під час дослідження законодавства України в контексті нормативної грошової оцінки земельних ділянок, метод порівняння - в процесі виділення схожих та відмінних аспектів у проведенні грошової оцінки землі на території України та за її межами. Використано діалектичний метод для вивчення проведення грошової оцінки земельних ділянок, визначено суб'єктно-об'єктний склад та зміст правовідносин, що виникають у сфері нормативної та експертної грошової оцінки земельних ділянок. Метод тлумачення для дослідження змісту норм права у сфері грошової оцінки земельних ділянок. Формально-юридичний метод допоміг з'ясувати зміст правових принципів та норм у сфері проведення нормативної і експертної грошової оцінки земельних ділянок. Досліджено способи методики нормативної грошової оцінки землі. Проаналізовано їх переваги та недоліки. Обгрунтовано проблеми законодавчого регулювання, а також складнощі, що можуть виникнути на практиці застосування методики нормативної грошової оцінки землі. Обговорено особливості методики грошової оцінки землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)112.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Мороз В. П. 
Нормативно-правове регулювання господарсько-правових відносин у сучасних умовах державотворення: реалії та перспективи розвитку / В. П. Мороз, А. В. Поляцко // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 146-152. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано реалії та перспективи розвитку нормативно-правового регулювання (НПР) господарсько-правових відносин (ГПВ) у сучасних умовах державотворення. Методи дослідження: документального аналізу та синтезу, порівняльного аналізу, об'єктивної істини, когнітивно-аналітичний та ін. Проаналізовано концептуальні аспекти НПР ГПВ у сучасних умовах державотворення, проблеми запровадження відповідних правових механізмів регулювання ГПВ у законодавстві Україні, генезис НПР ГПВ, здійснено порівняльний аналіз НПР ГПВ в Україні та інших державах. Проведено аналіз НПР ГПВ у сучасних умовах державотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського