Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=ОЗБРОЄННЯ ТА ВІЙСЬК. ТЕХНІКА - 2021 - № 3<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Борохвостов І. В. 
Щодо створення підсистеми управління ризиками при формуванні державних програм розвитку озброєння та військової техніки / І. В. Борохвостов, В. К. Борохвостов, А. А. Гультяєв, О. М. Рябець, М. В. Бондарчук // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 3-11. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розроблено схему та пропозиції щодо створення у системі наукового та науково-технічного супроводження державних цільових оборонних програм розвитку озброєння та військової техніки і планів державних оборонних закупівель підсистеми управління ризиками, втілення якої у практику оборонного планування надасть змогу зменшити випадки необгрунтованого використання державних коштів на виконання заходів, що не забезпечуються наявними в Україні науковими, технологічними, виробничими потенціалами й можливостями її установ, організацій і підприємств. Розроблено зміст, основні завдання та порядок взаємодії суб'єктів системи замовлень у сфері оборони з питань управління ризиками тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121.12:Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ланецький Б. М. 
Методичний підхід до оцінювання вартості зенітного ракетного комплексу на різних стадіях життєвого циклу / Б. М. Ланецький, В. В. Лук'янчук, І. М. Ніколаєв, О. В. Зубарєв // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 12-20. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Представлено типову структуру вартості життєвого циклу (ЖЦ) зенітного ракетного комплексу (ЗРК) й описано характерні завдання в області техніко-економічної ефективності, що вирішуються на різних стадіях ЖЦ виробу. Проаналізовано основні стадії ЖЦ ЗРК та розроблено методичний підхід, який може бути покладений в основу формування методики оцінювання вартості ЖЦ ЗРК, до складу якого входить велике число бойових і технічних засобів. Наведено розрахункові співвідношення для оцінювання вартості ЗРК на різних стадіях ЖЦ. Показано, що залежно від повноти і достовірності початкових даних, необхідних для оцінювання вартості ЖЦ ЗРК, доцільно використовувати комбінацію аналого-порівняльного і калькуляційного методів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Zvershkhovsky I. V. 
The problem of block synthesis of missile preparation and start-up control system for missile complexes = Задача блочного синтезу систем управління підготовкою та пуском ракет ракетних комплексів / I. V. Zvershkhovsky, M. V. Zirka, V. V. Petushkov, O. B. Kuchynska // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 21-33. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

За результатами аналізу тенденцій з застосування та розвитку ракетного озброєння показано, що в найближчі десятиліття така зброя (ракетні, зенітно-ракетні, протикорабельні комплекси) залишиться однією з основних у частинах та підрозділах збройних сил передових країн світу. Разом з тим, в умовах незалежної України з'являється необхідність у створенні власного виробництва відповідних зразків в режимі "замкненого циклу". Синтез такого озброєння включає проведення комплексних наукових досліджень з питань принципів побудови й функціонування їх основних елементів, а саме: обгрунтування алгоритмів роботи пускового обладнання, систем управління та навігації саме ракет. В роботі показано приклад загального вирішення задачі блочного синтезу систем управління підготовкою і пуском (СУПП) ракетних комплексів. Ця система займає значне місце у складі ПУ та комплексу в цілому і призначена для вирішення задач розгортання артилерійської частини, підготовки до старту, здійснення передстартового юнтролю й пуску, а також для вирішення додаткових передстартових задач. СУПП забезпечує централізоване управління окремими елементами обладнання ПУ та координує їх спільну роботу. Надійність роботи СУПП рішучим чином впливає на загальну надійність ПУ як елемента ракетного комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц501.1-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бєляєв Д. М. 
Аналіз тенденцій та прогнозів розвитку військової радіолокації виявлення повітряних цілей на середньострокову перспективу / Д. М. Бєляєв, А. Л. Зірка, Р. П. Семенюк, В. В. Тютюнник, Г. Г. Камалтинов // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 34-43. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Наведено результати аналізу сучасного стану радіолокаційної техніки, потреб системи контролю повітряного простору та основних тенденцій розвитку військової радіолокації. За результатами аналізу визначено основні тенденції розвитку військової радіолокації на теперішній час, а саме: повне використання частотного ресурсу з одночасним використанням в радіолокаційних станціях декількох частотних діапазонів, широке використання фазованих антенних решіток, перехід на повністю твердотільні передавачі із широкосмуговими сигналами, можливість використання в системах подвійного призначення, покращання експлуатаційних характеристик. На підставі одержаних результатів сформовано пріоритетні напрями удосконалення парку озброєння та військової техніки радіотехнічних військ Повітряних сил Збройних сил України на середньострокову перспективу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц571.432 + Ц651.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кушнір С. В. 
Удосконалення бомбометання з кабрирування як засіб підвищення ефективності бойового застосування ударного літального апарату / С. В. Кушнір, В. І. Сілков, А. Л. Зірка, І. С. Кравчук // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 44-50. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано методичний апарат щодо розрахунку та побудови оптимальної траєкторії польоту бомби у разі її скидання літальним апаратом під час польоту з кабрируванням. Оптимізація здійснюється за параметром максимальної дальності горизонтального польоту бомби після її скидання. Застосування такого підходу у разі практичної реалізації польоту бомби за оптимізованою траєкторією надає змогу літальному апарату (носію) здійснювати увесь політ та бомбометання на малій (гранично малій) висоті, при цьому значно збільшити дальність знаходження літального апарату (носія) від цілі в момент бомбометання, що в цілому надає змогу суттєво знизити імовірність його ураження засобами протиповітряної оборони противника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц651.31-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фик О. І. 
Дослідження резонансних властивостей пристроїв перемикання на основі високотемпературного надпровідника / О. І. Фик, Д. Б. Кучер, Л. В. Кучер // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 51-58. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Буллер М. Ф. 
Про терміни службової придатності асфальтованих вогнепровідних шнурів / М. Ф. Буллер, В. А. Роботько, О. О. Новобранець // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 59-66. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Зібін С. Д. 
Розробка моделей радіоелектронної боротьби з РЛС управління зброєю ЗРК / С. Д. Зібін, А. О. Попов, В. В. Твердохлібов // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 67-79. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Стверджується, що для обгрунтування технічних вимог до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) індивідуального захисту літаків слід мати моделі РЕБ з РЛС управління зброєю ЗРК, при цьому мінімально такі моделі мають містити: просторово-енергетичну модель та сигнально-енергетичні моделі функціонування РЛС управління зброєю ЗРК за супроводження цілей за дальністю, дальністю та швидкістю, а також за напрямком в умовах радіоелектронного подавлення (РЕП) авіаційними засобами РЕБ. Наведено стислий опис моделей у табличній формі. Адекватність моделей перевіряється шляхом симуляції їх роботи на ЕОМ. Зазначено, що наведені моделі функціонування РЛС управління зброєю ЗРК в умовах РЕП є основою для обгрунтування основних технічних вимог до авіаційних засобів РЕБ індивідуального захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц501.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Хаустов Д. Є. 
Ймовірність виконання візуальної задачі як сигмоїдна функція / Д. Є. Хаустов, Ю. А. Настишин, Я. Є. Хаустов, А. М. Андрієнко // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 80-94. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Розглянуто питання вирішення візуального завдання зі збору інформації багатоканальним прицільно-спостережним комплексом зразка бронетанкового озброєння в інтересах усвідомлення цілефонової обстановки, супроводження та знищення озброєння та військової техніки противника на максимальних дальностях (в межах дії основного штатного озброєння зразків бронетанкового озброєння). Як критерій ефективності виконання завдання з виявлення/розпізнавання/ідентифікації цілі виступає ймовірність виконання відповідної візуальної задачі. Проведено аналіз сучасних підходів щодо оцінки ефективності виконання завдання зі збору даних про ціль, основу яких складають моделі Джонсона та ТТР (Targeting Task Performance, ефективність задачі прицілювання). Пороговий характер зорового сприйняття свідчить про те, що ймовірність виконання візуальної задачі також повинна мати пороговий характер. Тому двопорогова лінійна апроксимація, запропонована в даній роботі, є більш адекватним модельним представленням, ніж власне сигмоїдні функції, які моделюють ймовірності виконання візуальних задач в межах моделей Джонсона та моделі ТТР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц531

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лейко О. Г. 
Зв'язок між тактико-технічними характеристиками сучасних гідроакустичних станцій активної гідролокації та їх гідроакустичними антенами і перетворювачами / О. Г. Лейко, О. І. Тимочко, І. О. Ластівка, О. М. Позднякова, Д. С. Глухов // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 95-99. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обгрунтування тактико-технічних вимог до створюваних гідроакустичних станцій надводних кораблів або модернізації існуючих потребує встановлення залежностей між основними характеристиками ефективності гідроакустичних станцій та параметрами гідроакустичних антен і перетворювачів, які входять до їх складу. Як характеристики ефективності гідроакустичних станцій прийнято їх енергетичну дальність дії та роздільну здатність. Як параметри гідроакустичних антен і перетворювачів визначено частоти механічних резонансів перетворювачів, їх коефіцієнти корисної дії, питому потужність випромінювання, характеристики спрямованості та коефіцієнти концентрації гідроакустичних антен. Наведено аналітичні співвідношення, що пов'язують характеристики ефективності гідроакустичних станцій та параметри утворюючих їх гідроакустичних антен і перетворювачів. Визначено фізичні особливості встановлених залежностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц661.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Чабаненко П. П. 
Метод оцінки якості функціонування систем озброєння та військової техніки на основі ергомереж / П. П. Чабаненко, О. М. Бережний // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 100-105. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Аналіз практичного використання ракетної зброї свідчить про необхідність розширення множини показників якості її використання під час бойової підготовки та за призначенням. Запропоновано метод опису й оцінки функціонування ОВТ, який реалізує ці можливості на основі функціональних ергомереж. Помилки діляться на помилки рішень та/або неправильне виконання рішень, як бойовим розрахунком - операторами, так і технічною частиною системи без звертання до терміну "збій" у зв'язку з втратою адекватності його використання. Методика моделювання з оцінкою якості виконання задачі ілюструється на прикладі заправки паливом корабля в морі з результуючими показниками безпомилковості, помилковості та небезпечності по завершенню, а також у разі припинення процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шишанов М. О. 
Методичні основи обгрунтування рішень при управлінні системою відновлення озброєння та військової техніки / М. О. Шишанов, А. О. Веретнов, С. В. Глазкова, О. Л. Чеченкова // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 106-110. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Показано, що науковість управління на сучасному етапі залежить від ступеня обліку великої кількості факторів, що визначають якість та ефективність функціонування об'єкта або організації (системи об'єктів або організацій). На теперішній час за складних умов ведення бойових дій збільшений обсяг інформації, що надходить, та прагнення до об'єктивності рішень, що приймаються, створили передумови для виникнення і розвитку теорії щодо процесу прийняття рішень, яка одержала назву "теорія прийняття рішень". Розглянуто питання щодо необхідності використання критерію недостатньої основи - критерію Фішберна - для військових організаційно-технічних систем під час прийняття рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц5/7(4УКР)1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Слюсар В. И. 
Концепция виртуализации поля боя 2050 года / В. И. Слюсар // Озброєння та військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 111-112. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Угроза появления неподконтрольных человеку автономных систем вооружений стала предметом серьезных дискуссий в Организации Объединенных Наций (ООН) в контексте международного гуманитарного права (МГП). Как следствие в Управлении ООН по вопросам разоружений была создана специальная Группа правительственных экспертов по летальным автономным системам. Дебаты, развернувшиеся среди экспертов группы в 2021 г., свидетельствуют об отсутствии консенсуса из-за явной поляризации мнений представителей разных государств. Одни из них требуют полного запрета автономных вооружений, а другие исходят из посыла, что действующее МГП не нуждается во внесении изменений в связи с появлением автономных систем. В составе перспективной системы виртуализации поля боя предлагается выделить три основных компоненты: операторы в очках VR с сенсорным экзоскелетом или специальным костюмом для реализации функций ЗУКТ; платформу для пространственной имитации движения оператора в VR (при необходимости); связь 5G/6G; антропоморфные роботы с оружием или спецсредствами (оборудованием). Программой виртуализации боевой деятельности на начальном этапе целесообразно охватить специфические контингенты личного состава, отличающиеся малой численностью. В их числе могут быть саперы, медперсонал, подносчики снарядов и операторы артиллерийских средств, топливозаправщики, разведчики, спецназ и т. п. В дальнейшем по этому принципу могут оснащаться небольшие боевые подразделения. В качестве прототипа боевых антропоморфных роботов предлагается рассматривать роботы компании Boston Dynamics.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц.е(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського