Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=ЗАЛІЗН. ТРАНСП. УКРАЇНИ - 2021 - № 1<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Мельник Т. С. 
Розвиток залізничного приміського сполучення як ключового елементу сучасної транспортної системи / Т. С. Мельник, О. М. Красноштан, О. В. Христофор // Залізн. трансп. України. - 2021. - № 1. - С. 4-10. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Удосконалення транспортної системи України потребує кардинальних змін, в числі яких знаходиться створення транспортно-пересадочних вузлів, що зводять в єдине ціле різні види транспорту міського, приміського, регіонального, далекого і міждержавного сполучення, дозволяючи обслуговувати потужні пасажиропотоки з мінімальними витратами часу і максимальною безпекою пасажирів. Узагальнено і проаналізовано практику іноземних залізниць щодо логістики пасажирських перевезень та досвід створення пересадочних вузлів як високотехнологічних пунктів сходження суспільного транспорту різних видів сполучення. Сформульовано ідею раціональності створення транспортно-пересадочних центрів на базі існуючих залізничних вокзалів. Обгрунтовано ключову роль приміського залізничного транспорту у сталому та ефективному функціонуванні пересадочних центрів. Уточнено призначення, роль і функції приміських пасажирських перевезень в транспортному обслуговуванні населення. Розроблено і запропоновано оптимальний варіант розвитку приміського сполучення в Україні з визначенням вогодоотримувачів, способів організації руху, форм взаємодії АТ "Укрзалізниця" з органами місцевої влади, джерел фінансування.



Шифр НБУВ: Ж15098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Ломотько Д. В. 
Перспективи "зеленої" логістики при використанні контейнерних та контрейлерних перевезень в Україні / Д. В. Ломотько, О. М. Огар, Д. С. Козодой, М. Д. Ломотько // Залізн. трансп. України. - 2021. - № 1. - С. 11-22. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто покращення технології виконання міжнародних та внутрішніх перевезень вантажів шляхом використання контейнерних та контрейлерних поїздів. Встановлено, що ці технології мають значні переваги з точки зору зменшення негативного впливу на навколишнє середовище у порівнянні із доставкою вантажу тільки окремими видами транспорту. Надано стислу характеристику основних маршрутів в Україні мультимодальних поїздів та оцінено негативний вплив кожного виду транспорту окремо та у складі мультимодальної системи на навколишнє середовище. Зокрема, дано кількісну оцінку шкідливих викидів залізничним, автомобільним та водним видами транспорту. Запропоновано шляхи подальшого розвитку "зеленої" логістики при перевезеннях контейнерів та контрейлерів з точки зору раціонального використання переваг кожного виду транспорту в процесі доставки вантажів.



Шифр НБУВ: Ж15098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Зинченко С. Г. 
Особенности работы железнодорожного подвижного состава в Мариупольском морском порту в зимний период / С. Г. Зинченко, О. А. Хлестова // Залізн. трансп. України. - 2021. - № 1. - С. 23-29. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Здійснено аналіз особливостей роботи залізничного рухомого складу в Маріупольському морському порту в зимовий період і в умовах дерегуляції вантажопотоків. Визначено, що на роботу залізничного рухомого складу впливають різні фактори: природно-кліматичні, нерівномірність руху вантажів в регіоні, політичні, економічні тощо. Розвиток транспортно-технологічних систем морських портів призводить до необхідності проведення подальших досліджень взаємозв'язків вантажопотоків регіонів України з логістичними потоками залізничного транспорту через порт.



Шифр НБУВ: Ж15098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Матяш В. О. 
Перспективні заходи з ресурсозбереження для тепловозів / В. О. Матяш, Д. О. Аулін, О. О. Анацький, Д. М. Коваленко // Залізн. трансп. України. - 2021. - № 1. - С. 30-39. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто заходи щодо ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів у залізничній галузі. Для вирішення поставленого завдання проведено розрахунок початкового моменту запуску дизельного двигуна та необхідного положення його колінчастого вала, на основі якого пропонується модернізувати систему пуску локомотива з декомпресором. Ці заходи спрямовані на зменшення динамічних навантажень на вузли двигуна та зменшення їх зносу, а також запобігання відмов. Розроблено та випробувано метод очищення паливних систем та циліндро-поршневої групи дизельних двигунів тепловозів за допомогою спеціальної миючої рідини, яка розчиняє та видаляє вуглецеві відкладення з трубопроводів та елементів системи паливоподачі. Запропоновано заходи щодо використання вдосконалених моделей для випробування модернізованих локомотивів, що скоротить тривалість випробувань, ресурсні та економічні витрати. Використання розширеної моделі випробувань передбачає вибір рівня точності результатів випробувань, а отже, їх тривалості та вартості.



Шифр НБУВ: Ж15098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Сулим А. О. 
Аналіз вимог щодо проведення перевірки вагонів-цистерн для перевезення небезпечних вантажів / А. О. Сулим, А. М. Стринжа, О. О. Тімошин, В. О. Шушмарченко, В. М. Полулях // Залізн. трансп. України. - 2021. - № 1. - С. 40-52. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Наведено основні нормативні документи, відповідно до яких мають бути зпроектовані та виготовлені в Україні і країнах Європейського Союзу вагони-цистерни для перевезення небезпечних вантажів, а також дослідження відомих вітчизняних науковців зі створення, проведення випробувань і експлуатації вагонів-цистерн та їх складових частин. Розглянуто та проаналізовано порядок перевірки цистерн для перевезення небезпечних вантажів. Наведено загальні вимоги до проведення перевірки вагонів-цистерн; на кого та на які об'єкти поширюється дія цього порядку; визначено основні цілі перевірки та завдання уповноважених суб'єктів господарювання на проведення таких перевірок. Встановлено вимоги до обсягів та послідовності проведення перевірок, видів робіт, строків перевірок та міжперевірковим інтервалам залежно від виду перевірки. Проаналізовано існуючий парк вагонів-цистерн для перевезення небезпечних вантажів, за результатами якого встановлено, що основну частину складають вагони-цистерни моделей 15-871, 15-1547, 15-Ц863, 15-1454, 15-Ц859 та 15-1547-01. Наведено основні технічні характеристики зазначених моделей вагонів-цистерн для перевезення небезпечних вантажів. Наведено перелік документів та види робіт з проведення перевірки вагонів-цистерн. Описано кожен з видів робіт під час здійснення перевірки та нанесення марковання за результатами перевірки вагона-цистерни для перевезення небезпечних вантажів. Наведено вимоги до уповноважених органів, кваліфікації їх технічних експертів та технологічних можливостей. Описано порядок уповноваження суб'єктів господарювання на проведення перевірки вагонів-цистерн для перевезення небезпечних вантажів.



Шифр НБУВ: Ж15098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Забурмеха М. В. 
Модернізація та розвиток телекомунікаційної мережі Укрзалізниці шляхом впровадження радіорелейного зв'язку / М. В. Забурмеха // Залізн. трансп. України. - 2021. - № 1. - С. 52-59. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Телекомунікаційна мережа Укрзалізниці потребує розвитку та модернізації, особливо дільниць, що не обладнані оптичною лінією зв'язку. Для досягнення такої мети, на вказаних дільницях потрібно застосувати інше середовище передачі даних ніж існуюча лінія з мідними жилами, та відповідне обладнання яке б задовільнило телекомунікаційні потреби залізниці на довгі роки. Наведено можливу організацію побудови радіорелейної лінії на залізниці, яка економічно вигідна, швидка в побудові та є гнучкою системою, що відповідає всім вимогам сучасного зв'язку та являється перспективною системою.



Шифр НБУВ: Ж15098 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського